Clepsydris - tracker i timer do gier planszowych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: rastula »

krecony1 pisze: 03 sie 2019, 21:23
rastula pisze: 03 sie 2019, 17:20 do ustawień nie doszedłem.

chodzi mi o taką opcję ktora nazwalbym "pojedyncz wibracja co x sekund rundy gracza"
Ty wcale nie chcesz dyscyplinować współgraczy, tylko ich zestresować. ;)
nie będę pradem raził, zmojego doświadczenie z zegarami ludzie zapominają w ferworze , że był włączony... mały beep co jakiś czas pomaga...w końcu to ma służyć do dyscyplinowania... opcja do wyboru
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: rastula »

zglaszam ze na xiaomi widzę kółko wyboru opcji trybu gry a na tablecie k&m eagle 961 nie ma go ni nie mogę zmienić trybu na bank czy ustawić czasu.


co do odliczania i sygnalizowania.

jest dla mnie prawie ok. tzn mogę ustawić rundę na np 2 minut i sygnał co 30 sekund, wtedy będę miał sygnal na start i potem co 30 sekund 1,5 ; 1; 0,5; i na samym końcu rundy (koniec rundy mogę ustawić jako dźwięk dla wyróżnienia.


idealem byloby aby koniec rundy był sygnalizowany jak przyvustawieniach domyslnych czyli 10 vibracjami co sekunde... niezależnie od ustawienia wyżej opisanego


no i ten dziwiek wbudowany jest zbyt okrutny ...:)...cos innego do wyboru...

o tym ze na jednym ze sprzętów na Androidzie b8.1 nie mam kolka zebatego do ustawiania trybów gry juz wspominałem.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: rastula »

o tu nie mam zębatki:-(
Obrazek
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: rastula »

a tu jrst ;)


Obrazek
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: Brazol »

kaszkiet pisze: 03 sie 2019, 22:17 Ściągam, dam znać gdy się uda przetestować. Pomysł ciekawy, a zapał autora do wprowadzania poprawek i pomysłów użytkowników jest obiecujący!
Być może będzie jednak krótkotrwały, więc trzeba go teraz jak najlepiej wykorzystać :)
Tak, trzeba korzystać! ;)
rastula pisze: 03 sie 2019, 23:25 zglaszam ze na xiaomi widzę kółko wyboru opcji trybu gry a na tablecie k&m eagle 961 nie ma go ni nie mogę zmienić trybu na bank czy ustawić czasu.
Fajnie że testujesz na tablecie :). Poprawię.
rastula pisze: 03 sie 2019, 23:25 idealem byloby aby koniec rundy był sygnalizowany jak przyvustawieniach domyslnych czyli 10 vibracjami co sekunde... niezależnie od ustawienia wyżej opisanego

no i ten dziwiek wbudowany jest zbyt okrutny ...:)...cos innego do wyboru...
Coś pokombinuje. No a dzwięk to przyznaję wziąłem pierwszy lepszy :P poszukam czegoś mniej drastycznego :D
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: ShapooBah »

Jest szansa na iOS? też bym potestował.
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: Brazol »

ShapooBah pisze: 05 sie 2019, 08:33 Jest szansa na iOS? też bym potestował.
Tak. Pracuję nad tym. Jest już bliżej niż dalej.
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: Brazol »

Wrzuciłem nową wersję. Głównie poprawki layoutu + zmiana dźwięku na koniec czasy
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: Brazol »

ShapooBah pisze: 05 sie 2019, 08:33 Jest szansa na iOS? też bym potestował.
Zapraszam do beta testów na iOS: https://testflight.apple.com/join/UbhhGq1T
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: rastula »

Brazol pisze: 07 sie 2019, 19:17 Wrzuciłem nową wersję. Głównie poprawki layoutu + zmiana dźwięku na koniec czasy
dźwięk zmiana na lepsze :)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: kaszkiet »

Zagrałem już raz z aplikacją i jestem pod dużym wrażeniem jak wygodnie się z niej korzysta.
Co bym jeszcze chętnie w niej widział:
- Możliwość kasowania graczy i partii (mam jakieś testowe wpisy)
- Nicki przy kółkach z kolorami graczy podczas gry (jako opcja)
- podobnie nicki przy kolorach wykresów ze statystykami

Dobra robota!
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: Nidav »

kaszkiet pisze: 12 sie 2019, 14:20 - Możliwość kasowania graczy i partii (mam jakieś testowe wpisy)
Akurat taka funkcjonalność jest już dostępna, przynajmniej względem kasowania partii, tylko trzeba pogłówkować jak do niej dojść i mi to chwile zajęło ;) Jak wejdziesz w daną grę i wyświetlą Ci się partie, to przy swipie w prawo pojawi Ci się możliwość skasowania. Przy czym jednak nie jest to zbyt intuicyjne i myślę, że można byłoby tu dodać np. listę opcji pojawiającą się przy dłuższym przytrzymaniu danej partii.
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: Brazol »

kaszkiet pisze: 12 sie 2019, 14:20 Zagrałem już raz z aplikacją i jestem pod dużym wrażeniem jak wygodnie się z niej korzysta.
Co bym jeszcze chętnie w niej widział:
- Możliwość kasowania graczy i partii (mam jakieś testowe wpisy)
- Nicki przy kółkach z kolorami graczy podczas gry (jako opcja)
- podobnie nicki przy kolorach wykresów ze statystykami

Dobra robota!
Dzięki! Tak jak napisał Nidav - swipe w prawo na rekordzie gry (tak samo na rekordzie gracza) umożliwia edycję/usunięcie. Jest to dość popularne w apkach mobilnych ale zazwyczaj jest jakoś oznaczone że tam jest. Planuję coś z tym zrobić. Dodać jakiś indykator że można swipnąć.
Nicki przy timerach mogę dodać.
Nicki przy statystykach są zawsze u góry strony jako takie tagi klikalne - przy okazji można sobie wybrać dla kogo chce się oglądać staty.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: kaszkiet »

Brazol pisze: 12 sie 2019, 19:31 Dzięki! Tak jak napisał Nidav - swipe w prawo na rekordzie gry (tak samo na rekordzie gracza) umożliwia edycję/usunięcie. Jest to dość popularne w apkach mobilnych ale zazwyczaj jest jakoś oznaczone że tam jest. Planuję coś z tym zrobić. Dodać jakiś indykator że można swipnąć.
A widzisz - ja raczej naduszałem dłużej daną grę, żeby wywołać jakieś menu kontekstowe. Chyba się nie spotkałem z machaniem w prawo, ale ja rzadko mam potrzebę instalacji nowych aplikacji, więc może nie jestem referencyjny. Ewentualnie możesz w ten sam sposób obsługiwać machnięcie w prawo jak i przytrzymanie danego wpisu.
Brazol pisze: 12 sie 2019, 19:31 Nicki przy timerach mogę dodać.
Bardzo chętnie bym to widział!
Przyda się także w sytuacji jeśli np. gramy dwie gry z rzędu i dany kolor w każdej z gier ma inny gracz - może się wtedy mylić.

Usunąłem sobie już testowych użytkowników Ja, On, Ktoś :) ale musiałem to zrobić z poziomu dodawania nowej gry.
Czy planujesz zrobić dostęp do listy graczy z poziomu głównego menu?
Oczywiście wtedy fajnie by było mieć dostęp do statystyk kto grał ile partii, jak długo one zajęły i ile procentowo dany osobnik się ruszał :)

Przy okazji jeszcze prośba - czy mógłbyś w jakichś punktach bardziej szczegółowo podać co jest w wersji płatnej?
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: Brazol »

kaszkiet pisze: 12 sie 2019, 21:29 Ewentualnie możesz w ten sam sposób obsługiwać machnięcie w prawo jak i przytrzymanie danego wpisu.
Tak zrobię.
kaszkiet pisze: 12 sie 2019, 21:29 Czy planujesz zrobić dostęp do listy graczy z poziomu głównego menu?
Oczywiście wtedy fajnie by było mieć dostęp do statystyk kto grał ile partii, jak długo one zajęły i ile procentowo dany osobnik się ruszał :)
Tak, to jest coś nad czym obecnie pracuje. Lista graczy na głównym poziomie żeby nie trzeba było zarządzać nimi z poziomu nowej gry. Plus ekran statystyk gracza.
kaszkiet pisze: 12 sie 2019, 21:29 Przy okazji jeszcze prośba - czy mógłbyś w jakichś punktach bardziej szczegółowo podać co jest w wersji płatnej?
Jasne. Wizualnie widać to na screenach które się pojawiają jak wejdziesz na płatny ekran (np. statystyk gry). A bardziej szczegółowo:
- badge, czyli takie mini achievementy który zdobywa się po każdej grze. Póki co nie ma ich dużo ale planuje dodać więcej. Na razie są: najwyższy wynik, nawiększy ppm, najszybszy w grze, najszybszy + wygrana, najwiekszy ppm + wygrana. Fajne w nich jest to że można rozwinąć i podejrzeć który raz kto zdobył taki badge w danej grze i we wszystkich grach ogólnie.

- ogólne statystyki dla gry, czyli:
   - ilość rozegranych gier
   - całkowity czas
   - timeline z w którym można zobaczyć wszystkie wyniki (lub ppn lub czas gracza) z zaznaczoną średnią
   - wykres na którym widać kto ile razy był powyżej/poniżej średniej
   - wykres (X - czas gry, Y - punkty) z zaznaczoną punktami każdą rozgrywką każdego gracz (wielkość kropki to ppm), oznaczone są też średnie (punktów i czasu) dzięki czemu wykres jest podzielony na 4 ćwiartki. To daje dużo fajnych obserwacji. Ile razy kto był w jakiej ćwiartce (np lewa górna to więcej niż średnia ilość punktów a mniejszy niż średni czas - czyli hall of fame, prawa dolna przeciwnie)

- różne listy top 10, to dość oczywiste ale jedna mała rzecz sprawiła imho że też mogą powstać fajne wnioski/analiyz. Przy każdym wpisie jest napisane który gracz był w grze. Np. w liście top 10 ppm w Scythe na pierwszym miejscu mamy w naszej grupie wynik 7.3 ale gracz był 3ci w grze. Z kolei w top 10 najwolniejszych graczy na pierwszym miejscu 53min (!!!!!) ale gracz pierwszy w grze. Można sobie to poprzeglądać i podochodzić do jakiś wniosków ;)

Na tym ekranie tak jak na statystykach po rozgrywce są tagi z nickami graczy które można zaznaczać i odznaczać to też daje fajną opcję porównywania graczy między sobą lub zawężenia wyników do węższej grupy lub wręcz jednego gracza.

To tyle jest na razie. Ale do tego będą dochodzić rzeczy bo np. wcześniej wspomniane statystki per gracz też będą w tym płatnym pakiecie. Idea była taka że apka jest darmowa w podstawowej funkcjonalności - bez reklam i w pełni użyteczna. A płatne są wszystkie fancy statystki, które nie wszystkich muszą interesować.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: Rigidigi »

Ja również zainstalowałem aplikacje i jestem bardzo zadowolony.
Rzeczywiście gry przebiegają sprawniej, bo nikt nie chce być ostatni. Znakomity efekt uboczny korzystania z tej aplikacji.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: Brylantino »

Ja mam pytanko, czy też mieliście ten problem że aplikacja zaczęła mi strasznie baterię zżerać? Na najniższej jasności ekranu po 45 minutach, zjechało mi 30 % baterii i pewnie do końca gry by mi padł telefon niestety :(
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: kaszkiet »

Zgłaszam problem :)
Podczas gry ze dwa razy zminimalizowałem aplikację i po powrocie zastałem główne menu, z brakiem śladów po pół godzinie już zmierzonej gry.
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: Brazol »

Brylantino pisze: 16 sie 2019, 11:36 Ja mam pytanko, czy też mieliście ten problem że aplikacja zaczęła mi strasznie baterię zżerać? Na najniższej jasności ekranu po 45 minutach, zjechało mi 30 % baterii i pewnie do końca gry by mi padł telefon niestety :(
Nie zauważyłem żeby aż tak zżerało baterie. Postaram się popatrzeć pod tym kontem i może uda mi się coś poprawić.
kaszkiet pisze: 16 sie 2019, 11:51 Zgłaszam problem :)
Podczas gry ze dwa razy zminimalizowałem aplikację i po powrocie zastałem główne menu, z brakiem śladów po pół godzinie już zmierzonej gry.
Auc to słabo. Android czasem ubija apki jak mu brakuje pamięci (np jak jest odpalone sporo innych apek albo jakaś co zżera dużo pamięci). Dodam opcję wracania do rozpoczętej gry przy wznawianiu.
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: Brazol »

Dawno nie pisałem aktualizacji. A w sklepach jest kolejną nowa wersja z różnymi małymi poprawkami.
kaszkiet pisze: 16 sie 2019, 11:51 Zgłaszam problem :)
Podczas gry ze dwa razy zminimalizowałem aplikację i po powrocie zastałem główne menu, z brakiem śladów po pół godzinie już zmierzonej gry.
Dodalem też zapamiętywanie obecnej gry i można do niej wracać nawet po zamknięciu apki.

Obecnie pracuje nad ekranem statystyk gracza i już kończę więc pojawi się niedługo.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: kaszkiet »

Ściungam!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: rattkin »

Doceniam wysiłek autora, ale zdecydowanie bardziej wolę kostkę DGT. Szczególnie, że dzięki temu telefony mogą trzymać się precz od stołu.
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: Brazol »

rattkin pisze: 25 wrz 2019, 20:19 Doceniam wysiłek autora, ale zdecydowanie bardziej wolę kostkę DGT. Szczególnie, że dzięki temu telefony mogą trzymać się precz od stołu.
Główna różnica to że kostka nie ma statystyk na koniec gry i globalnych statystyk per gra/per gracz. Jak kogoś nie interesują staty to już tylko kwestia ceny :) A jak telefon jest używany do mierzenia czasu to już nie będzie używany do niczego innego więc na jedno wychodzi ;)

No ale ostatecznie to co kto lubi.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: rastula »

też mam kostkę dgt i jest super, ale wiadomo, że zawsze jej ze sobą nie noszę i apka ma kilka dodatkoeych opcji...tak więc jedno drugiego nie wyklucza. apka po updatach jest bardzo fajna...


powinna mieć jeszcze sample, "no dalej" , "graj człowieku", "ale wiesz, że teraz twoja tura? itd ;)
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Clepsydris - timer do gier planszowych

Post autor: Brazol »

rastula pisze: 25 wrz 2019, 21:06 powinna mieć jeszcze sample, "no dalej" , "graj człowieku", "ale wiesz, że teraz twoja tura? itd ;)
Genialne! Dopisuje do listy!
ODPOWIEDZ