Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: _leigam_ »

A jednak z rzetelnym informowaniem graczy i sklepow o obsowach maja problem.
Bo nie o obsowy tu chodzi a o informacje.
Ale dobrze ze wy wiecie ze "stara sie jak moze".
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: rav126 »

No i niestety, ale Portal forum zaczął traktować po macoszemu. Sam Grzegorz przyznał że jedynie on raz za czas coś tam jeszcze napisze na forum. Widać dla Prezesa ważniejsze są teraz lajki i suby na youtube niż społeczność forum. Ale przekopywanie się przez te ich filmiki, żeby znaleźć jedną interesującą mnie informację to nie dla mnie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: japanczyk »

rav126 pisze: 24 wrz 2019, 20:32 No i niestety, ale Portal forum zaczął traktować po macoszemu. Sam Grzegorz przyznał że jedynie on raz za czas coś tam jeszcze napisze na forum. Widać dla Prezesa ważniejsze są teraz lajki i suby na youtube niż społeczność forum. Ale przekopywanie się przez te ich filmiki, żeby znaleźć jedną interesującą mnie informację to nie dla mnie.
No daj spokój, forum to jakaś totalna nisza jednak - społeczność mają na fb w grupach i na YT
Fajne bylyby podsumowa ia z tych filmików robione przez portal, ale jak mówią- czas to pieniądz
Planszowe newsy chyba to przez chwilę robiły
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: _leigam_ »

japanczyk pisze: 24 wrz 2019, 20:39
Spoiler:


Chcesz powiedzieć, że na fb portal wrzuca posty w których informuje o przesunięciu premiery Wiecznej Wojny?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: TTR_1983 »

Co ciekawsze i godne uwagi rzeczy z filmików wrzucam na Planszowe Newsy, zapraszam ;)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: polwac »

Do tego co miesiąc aktualizują plany wydawnicze na swojej stronie internetowej.
Co jak co, ale Portal(i Rebel) ma chyba najlepsza komunikację z wszystkich polskich wydawnictw.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Rafal_Kruczek »

polwac pisze: 25 wrz 2019, 11:29 Do tego co miesiąc aktualizują plany wydawnicze na swojej stronie internetowej.
Co jak co, ale Portal(i Rebel) ma chyba najlepsza komunikację z wszystkich polskich wydawnictw.
Poważnie ? Co miesiąc?
https://portalgames.pl/pl/plany-wydawnicze/ nie zmieniła sie chyba od Portalconu ( styczen wrzesien 8 miesięcy).

japanczyk pisze: 24 wrz 2019, 20:39
rav126 pisze: 24 wrz 2019, 20:32 No i niestety, ale Portal forum zaczął traktować po macoszemu. Sam Grzegorz przyznał że jedynie on raz za czas coś tam jeszcze napisze na forum. Widać dla Prezesa ważniejsze są teraz lajki i suby na youtube niż społeczność forum. Ale przekopywanie się przez te ich filmiki, żeby znaleźć jedną interesującą mnie informację to nie dla mnie.
No daj spokój, forum to jakaś totalna nisza jednak - społeczność mają na fb w grupach i na YT
Fajne bylyby podsumowa ia z tych filmików robione przez portal, ale jak mówią- czas to pieniądz
Planszowe newsy chyba to przez chwilę robiły
Krótka praca jednej osoby ( 5-10 min na zrobienie pisemnego podsumowania) VS godziny spędzone na przeglądaniu filmików przez setki ( lub tysiace?) szukajacych odpowiedzi.
Portal nie szanuje mojego czasu , w efekcie nie dostaje moich pieniędzy. ( To znaczy rzadko i niechętnie - ostatnio Gizmos chyba, a w sprawie New Frontiers to już zaczynam tracić cierpliwość)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: polwac »

Rafal_Kruczek pisze: 26 wrz 2019, 11:55
polwac pisze: 25 wrz 2019, 11:29 Do tego co miesiąc aktualizują plany wydawnicze na swojej stronie internetowej.
Co jak co, ale Portal(i Rebel) ma chyba najlepsza komunikację z wszystkich polskich wydawnictw.
Poważnie ? Co miesiąc?
https://portalgames.pl/pl/plany-wydawnicze/ nie zmieniła sie chyba od Portalconu ( styczen wrzesien 8 miesięcy).
No ja widzę aktualizację
Spoiler:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

I.Trzewiczek ostatnio w jednym odcinku 2 pionki wspominała rocznice, czyli co wydarzyło się tego dnia rok czy kilka lat temu. W jednym z odcinków przytoczył date kiedy ostatnio zalogował sie na forum gry planszowe jako koniec końców użytkownika tutaj. Dlatego raczej nie poczyta Twoich narzekań. Zresztą faktycznie Portal ma sporo materiału w YT, więc to ich usprawiedliwia, budują swoje kanały informacyjne :). Portal Express to dobry pomysł, mimo, że często widać, jak pytania z czatu, są pomijane, żeby nie stwierdzić wyselekcjonowane.... Na dodatek pojawiają się bardzo często te same pytania, ponieważ zwykle odpowiedź jest zdawkowa albo wymijana. Szanuje Pana Grzegorza, jednak musi ogarnąć dykcję bo mówi szybko i nie wyraźnie przez co przekaz jest często obarczony mamrotaniem, do tego stopnia, że czasem nie można go zrozumieć, szczególnie jak padnie trudne pytanie, na które nie zna odpowiedzi, lub nie może odpowiedzieć. Wiem, że będzie to Pan czytał, to tylko taka mała uwaga, bo robicie dobrą robotę.
Mimo wszystko zadaj też Wam je tutaj.

1.Jaki będzie SCD dla obu drużyn The Others? chce wiedzieć ile pieniążków mam zmagazynować
2. Kiedy otrzymam poprawione plansze misji do The Others
3. O erracie w wersji naklejki/pdf do The others, już się nie pytam, bo straciłem nadzieję.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Gromb »

Jareks1985 pisze: 26 wrz 2019, 13:35 3. O erracie w wersji naklejki/pdf do The others, już się nie pytam, bo straciłem nadzieję.
A mogę poprosić o rozwinięcie tego punktu. O co chodzi z naklejką?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Mr_Fisq »

W przedsprzedaży pojawili się już Paladyni i Architekci Zachodniego Królestwa.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 27 wrz 2019, 15:21 W przedsprzedaży pojawili się już Paladyni i Architekci Zachodniego Królestwa.
W naprawdę fajnej cenie - 270 zl za oba tytuły... wow
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Lolas »

japanczyk pisze: 27 wrz 2019, 15:21 W naprawdę fajnej cenie - 270 zl za oba tytuły... wow
I pojawia się pytanie, czy warto dorzucić około 70zł aby mieć kilka dodatkowych kart + nowe plansze graczy.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 200 times
Been thanked: 302 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: konradstpn »

Ja jestem jeszcze na etapie pierwszego pytania. Czy warto w ogóle ?
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: japanczyk »

konradstpn pisze: 27 wrz 2019, 23:33 Ja jestem jeszcze na etapie pierwszego pytania. Czy warto w ogóle ?
Architekci są naprawdę fajni, polecam. Za cenę 100 zł nie ma się co zastanawiać
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: brazylianwisnia »

Paladyni wydaje sie jeszcze lepsi takze za 200zl warto brac obie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 200 times
Been thanked: 302 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: konradstpn »

Też bardziej skłaniam się w stronę Paladynów chociaż obawiam się braku będź tylko śladowej negatywnej interakcji.
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: brazylianwisnia »

konradstpn pisze: 28 wrz 2019, 13:51 Też bardziej skłaniam się w stronę Paladynów chociaż obawiam się braku będź tylko śladowej negatywnej interakcji.
Dla wiekszosci euro graczy to jest spory plus
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

Gromb pisze: 27 wrz 2019, 14:21
Jareks1985 pisze: 26 wrz 2019, 13:35 3. O erracie w wersji naklejki/pdf do The others, już się nie pytam, bo straciłem nadzieję.
A mogę poprosić o rozwinięcie tego punktu. O co chodzi z naklejką?
Uważam, że w przypadku błędu edytorskiego na planszy grzechu nieczystosci do the others.
Powinna być przygotowana naklejka w formie pdfa do samodzielnego druku, skoro wydawnictwo nie przychyla się do dodruku błędnego elementu.
Obecnie jest tylko informacja na stronie portalu o błędzie i o ile to wystarczy w przypadku instrukcji.
To do elementu gry jakim jest plansza gracza grzechu, uważam, za nie wystarczające. Pytałem wielokrotnie o ten sposób poprawienia sytuacji. Pan Grzegorz wyraził zgode i potwierdził takie rozwiazanie i zapowiedział przygotowanie pdfa. Jednak do niego nie doszło. Jak i zresztą i z planszami misji, które miały być gotowe do końca września.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Rafal_Kruczek »

polwac pisze: 26 wrz 2019, 12:04
No ja widzę aktualizację
Spoiler:
To jest prezentacja planów na jeden/AKTUALNY miesiąc i nic nie mówi o kilkudziesięciu innych tytułach.
I pczywiscie jako grafika ( podoobnie jak mowa w filmikach) nie ma wyszukiwalnego tekstu.
Fantasy Flight Games na pzykald prezentuja na stronie cały plan z podaniem statusu/etapu na którym jest kazy z produktów : https://www.fantasyflightgames.com/en/upcoming/
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: polwac »

Rafal_Kruczek pisze: 28 wrz 2019, 20:34
polwac pisze: 26 wrz 2019, 12:04
No ja widzę aktualizację
Spoiler:
To jest prezentacja planów na jeden/AKTUALNY miesiąc i nic nie mówi o kilkudziesięciu innych tytułach.
I pczywiscie jako grafika ( podoobnie jak mowa w filmikach) nie ma wyszukiwalnego tekstu.
Fantasy Flight Games na pzykald prezentuja na stronie cały plan z podaniem statusu/etapu na którym jest kazy z produktów : https://www.fantasyflightgames.com/en/upcoming/
Mi grafika premier na dany miesiąc w zupełności wystarczy + expres poniedziałkowy i wiem mniej więcej wszystko co chcę wiedzieć.
Jeśli chodzi o FFG to w teorii wygląda to wzorowo a w praktyce... :lol: (każdy kto to sprawdza to wie jak to wygląda)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Banan2 »

polwac pisze: 28 wrz 2019, 22:30
Rafal_Kruczek pisze: 28 wrz 2019, 20:34
polwac pisze: 26 wrz 2019, 12:04
No ja widzę aktualizację
Spoiler:
To jest prezentacja planów na jeden/AKTUALNY miesiąc i nic nie mówi o kilkudziesięciu innych tytułach.
I pczywiscie jako grafika ( podoobnie jak mowa w filmikach) nie ma wyszukiwalnego tekstu.
Fantasy Flight Games na pzykald prezentuja na stronie cały plan z podaniem statusu/etapu na którym jest kazy z produktów : https://www.fantasyflightgames.com/en/upcoming/
Mi grafika premier na dany miesiąc w zupełności wystarczy + expres poniedziałkowy i wiem mniej więcej wszystko co chcę wiedzieć.
Tylko, że nie każdy ma czas czytać/oglądać/słuchać pierdylion produkcji od Portalu. Takie informacje powinny być w jednym miejscu.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: japanczyk »

Banan2 pisze: 30 wrz 2019, 09:04 Tylko, że nie każdy ma czas czytać/oglądać/słuchać pierdylion produkcji od Portalu. Takie informacje powinny być w jednym miejscu.
Pozdrawiam
Ciężko się nie zgodzić, że stronę prowadzą beznadziejnie.
Niestety Portal skupia się na swoich fanach/antyfanach zamiast trafiać do wszystkich graczy zainteresowanych ich produkcjami, a nie wydawnictwem ;-)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Rafal_Kruczek »

Banan2 pisze: 30 wrz 2019, 09:04 Tylko, że nie każdy ma czas czytać/oglądać/słuchać pierdylion produkcji od Portalu.

Przecież zamiast takiego Portal Express można obejrzeć coś ciekawszego np. 1/12 z live playthrouh Bios:Origins :)
Takie informacje powinny być w jednym miejscu.
Prawda i niby oczywistość.
Oczywiste jest tez że taki miejscem powinno być strona https://portalgames.pl/pl/plany-wydawnicze. Tzn. oczywiste chyba dla wszystkich poza tymi którzy o tym decydują :)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

Spoiler:
Dziekuje za pozytywne załatwienie sprawy :)
Zablokowany