Brass - wersja mobilna

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: WRS »

Fuser.exe pisze: 25 wrz 2019, 19:47nie.
mocne i stanowcze...
czymś poparte?
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: Fuser.exe »

śledzę branżę bardzo uważnie.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: WRS »

brzmi legitymacyjnie...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: Fuser.exe »

masz jakieś informacje na ten temat czy po prostu nabijasz sobie posty?
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 454 times
Been thanked: 298 times

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: kdsz »

Fuser.exe pisze: 28 wrz 2019, 12:11 masz jakieś informacje na ten temat czy po prostu nabijasz sobie posty?
Rozumiem, że Ty masz informacje pozwalające na tak kategoryczne stanowisko, co? Bo sama obserwacja rynku to trochę mało wiarygodne "źródło".
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: Fuser.exe »

Poproszę bardziej wiarygodne w takim razie.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 454 times
Been thanked: 298 times

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: kdsz »

Nie odwracaj kota ogonem. To ty z przekonaniem poinformowałeś o braku szans na mobilną wersję Birmingham.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: Fuser.exe »

po czym pojawiłą się fala spamu, więc albo zostajemy przy mojej wersji albo podaj bardziej wiarygodne źródło.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 454 times
Been thanked: 298 times

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: kdsz »

Zacząłem pisać coś ironicznego, ale jednak uznałem, że trafi do Ciebie wyłącznie przekaz prosto z mostu.
Otóż w niniejszym wątku nazwałeś nabijaczem postów faceta, który jest jednym ze współautorów polskiej edycji Brass Birmingham. Jednocześnie własne niczym nie podparte domysły przedstawiłeś jako prawdę objawioną, w sposób bardzo stanowczy. Jednym słowem trochę się wygłupiłeś.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: Fuser.exe »

Czyli pisanie ironicznych komentarzy zamiast ujawnienia informacji, które się ma nie jest spamem? ok.

Polecam BGG, gdzie rok temu informowano o potencjalnych rozmowach na ten temat. Po Essen temat umarł. Zresztą najpierw wypadałoby dopracować apkę, na którą tyle osób narzeka zamiast wprowadzać nowe edycje.

Dalej jest to najbardziej wiarygodne źródło, jakie podano w tym wątku.
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 197
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 200 times
Been thanked: 89 times

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: Elo »

Fuser.exe, Ogarnij się człowieku. Walnąłeś głupotę, a teraz zamiast przyjąć na klatę krytykę to odwracasz kota ogonem. Skoro z pełnym przekonaniem dałeś, odpowiedź to miej chociaż trochę przyzwoitości i wytłumacz skąd masz tę informacje. Jak na razie, to ty nabijasz sobie posty nie podając żadnych konkretów.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: Fuser.exe »

Fuser.exe pisze: 29 wrz 2019, 13:39
Polecam BGG, gdzie rok temu informowano o potencjalnych rozmowach na ten temat. Po Essen temat umarł.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: WRS »

Mam silne przekonanie, że każdy z nas może wskazać po kilka, -naście przykładów gdzie zapowiadano brak możliwości wydania, a potem cyk! i nowa gra/wydanie jubileuszowe/nowa edycja.
Z drugiej strony przypominam sobie, jako zupełnie wyjątkowe, sytuacje gdy dobrze zapowiadająca się gra, linia wydawnicza została zamknięta. Tu nasuwa mi się planszówkowa wersja spuścizny T. Pratchetta.

Kategoryczna, a do tego bez podania źródła, wypowiedź P. T. Kolegi wydała mi się w tym kontekście arcyciekawa.
No bo, który wydawca zrezygnuje z potencjalnych zysków? Większość dobrze sprzedających się gier ma albo dodatki (Carcassonne), albo odmiany (kościane, karciane, wykreślane itp.), albo właśnie aplikacje.

Deklaracja sprzed roku, czyli właściwie przed szeroką premierą gry (bo nakład KS właśnie rok temu był rozsyłany) - jak dla mnie - jest sygnałem, że najpierw sprzedajemy grę w wersji tradycyjnej, a dopiero potem będziemy sprzedawać ją ponownie, tym razem jako aplikację.

Ironiczny ton z mojej strony wynikał z mocnego przekonania, że raczej nie kontaktował się P. T. Kolega z wydawcami Brass: Birmingham (i to na stopie bardzo przyjacielskiej) i snuje domysły...

Ja nie widzę powodu, by nie miała powstać wersja elektroniczna.
Pytanie raczej kto i kiedy ją opublikuje. (no i za ile kupi licencję ;) )
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: Fuser.exe »

niedopracowana, porzucona aplikacja + ucięcie tematu przez osobę reprezentującą wydawcę rok temu < 'wydaje mi się'.

[RAJ: ciach]
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: WRS »

Zwyczajnie problem polega na tym, że deklaracje handlowców - z wielu powodów - nie mogą być (zawsze) szczere.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 860 times
Kontakt:

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: raj »

Proszę o uspokojenie emocji bo będę kasował i dawał upomnienia.

Wiadomo już na czym Fuser.exe opiera swoje silne przekonanie i wiadomo, że dla innych użytkowników forum jego wniosek jest zbyt rygorystyczny i na wyrost.
Ogólnie do tej pory nie było nigdzie żadnych konkretnych deklaracji, że gra wyjdzie w wersji mobilnej lub że tez nigdy jej nie będzie i na ten moment wszystko jest zgadywaniem.

Od siebie powiem, że choć z jednej strony nagły brak kontynuacji wątku na bgg jest złą wróżbą (miała być informacja po zeszłorocznym essen a nic nie było), to równocześnie na podstawie tego nie można stwierdzić, że wogóle taka gra nie wyjdzie w wersji mobilnej. Może wyjdzie później, może wyda inny wydawca a może faktycznie temat umrze.
WRS z uwagi na współpracę z Phalanxem jest najpewniej osobą najlepiej spośród nas wszystkich poinformowaną (a w urwanym wątku na bgg jest mowa o ustaleniach z Phalanxem), z drugiej strony może nie móc udzielać pewnych informacji z uwagi na tajemnicę handlową.

Tak czy siak, zakończcie proszę tę emocjonalną dyskusję.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
wajwa
Posty: 2217
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 238 times
Been thanked: 391 times
Kontakt:

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: wajwa »

Tak trochę nie w temacie : o co chodzi z tym nabijaniem postów ? To jakoś zwiększa rangę czy płacą za to ;-) ?
A w temacie : chętnie pograłbym w Birmingham po sieci , bo inaczej schematy się nie stworzą ;-)
Chyba , żeby wyszło , że jednak nieschematyczny jest Birmingham , to wtedy odszczekam co powiedziałem 8)
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 348 times
Been thanked: 623 times

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: bogas »

Wygląda na to, że na tabletopia.com można grać online w Brassa, ale tylko z innymi użytkownikami (brak AI). Grał ktoś?
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: WRS »

https://phalanxgames.pl/radiophalanx.html
odcinek #5
około 9 minuty jest zapowiedź wersji mobilnej...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: Veridiana »

Czy apka brassa obsługuje już wersję dwuosobową, czy nie?
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: osa1908 »

Czy sa osoby chętne by zagrac w wersje ze stream ciezko ogolnie tam kogosc znalesc do grania.
ODPOWIEDZ