[KS] Aeon Trespass: Odyssey

Wspólne zakupy, crowdfunding (Kickstarter, Indiegogo, Polak Potrafi itp.)
Awatar użytkownika
eltadziko
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: [KS] Aeon Trespass: Odyssey

Post autor: eltadziko » 29 wrz 2019, 18:07

Jeśli udałoby się odebrać te paczki osobiście, to byłoby genialnie. Sporo kasy by się zaoszczędzilo.

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 18 times
Been thanked: 113 times

Post autor: brazylianwisnia » 29 wrz 2019, 18:52

Nawet osobiscie moge sie po nie przejechac. 130zl za paliwo to wciaz sporo mniej niz 600zl. Zobaczymy czy bedzie taka opcja.
Kupię:
Sprzedam: Brass Lancashire KS, drewniane plansze Terraformacja Marsa, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

vcrproszek
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post autor: vcrproszek » 30 wrz 2019, 09:57

rozumiem, że 6 pełna ? zdecydowałem się wspierać, więc z chęcią dołącze :) a jak nie ma opcji, to spokojnie zamówie sam :)
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 8% (stały + weekendowy) | Moje zbiórki
Sprzedam Kupię

jamek
Has thanked: 3 times

Post autor: jamek » 01 paź 2019, 21:58

Też chętnię dołącze do jakieś 6stki, niestety nie wsparłem, więc to jedyna możliwość.

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Użytkownik wspierający
Been thanked: 31 times
Kontakt:

Post autor: Sir_Yaro » 01 paź 2019, 22:02

Ja zamawiam 3szt wiec w sumie 4 mnie nie zbawi...
Jeśli chcesz to do napisz do mnie PW.

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 02 paź 2019, 20:05

ITU odpowiedzialo na moje zapytanie ze jest duza szansa na odbior osobisty.

Z innych tematow: czy ktos jest obeznany w bankowosci? Dwie osoby puscily przelewy walutowe na 120USD a dotarlo 110USD. U nich widnieje 0 oplat i u mnie widnieje 0 oplat. Domyslamy sie ze bank posredniczacy pobral jakas oplate ale dlaczego? I jak to dziala? Strach przelewc kase wsrod roznych bankow.. Moze ktos rozjasni troche temat?
Kupię:
Sprzedam: Brass Lancashire KS, drewniane plansze Terraformacja Marsa, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Awatar użytkownika
Longinus997
Użytkownik wspierający

Post autor: Longinus997 » 03 paź 2019, 01:01

brazylianwisnia pisze:
02 paź 2019, 20:05
ITU odpowiedzialo na moje zapytanie ze jest duza szansa na odbior osobisty.

Z innych tematow: czy ktos jest obeznany w bankowosci? Dwie osoby puscily przelewy walutowe na 120USD a dotarlo 110USD. U nich widnieje 0 oplat i u mnie widnieje 0 oplat. Domyslamy sie ze bank posredniczacy pobral jakas oplate ale dlaczego? I jak to dziala? Strach przelewc kase wsrod roznych bankow.. Moze ktos rozjasni troche temat?
Na 95% jakieś opłaty pośredniczące. O ile się orientuję to między Bankiem XXX a usługą Revoluta są jakieś inne instytucje finansowe, które wykonują transakcje w imieniu Banku XXX. Czytałem coś kiedyś o tym w blogu Samcika. Radzę złożyć zapytanie na obu końcach, tj w Banku XXX oraz w Revolucie.

O ile wiem to problem jest w tym, że konto Revoluta, to nie jest konto stricte bankowe. Zawsze radzę znajomym, że najlepiej jednak mieć usługę Revoluta w telefonie, choćby właśnie do takich transakcji.

EDIT: O tym wpisie myślałem https://subiektywnieofinansach.pl/revol ... go-zabral/

feniks_ciapek
Użytkownik wspierający
Has thanked: 79 times
Been thanked: 44 times

Post autor: feniks_ciapek » 03 paź 2019, 02:11

Przelewy SWIFT w USD są w większości wypadków obarczone jakimiś opłatami, które na dodatek strasznie ciężko wyśledzić, bo nie podaje ich ani bank odbiorcy, ani nadawcy - po prostu gdzieś "giną". A czasami te opłaty potrafią pojawić się po 2-3 miesiącach i jak się robi więcej, niż jeden przelew, to naprawdę nie da się ustalić, którego dotyczyły. Osobiście polecam Revoluta i korzystanie z kart debetowych.

Xawras

Post autor: Xawras » 03 paź 2019, 05:17

Dzięki za link. Nie wiedziałem że we współczesnym świecie można zabierać ludziom pieniądze podczas przelewu i nie umieć tego prześledzić. Pan z banku twierdzi, że to loteria i mają specjalny przelew za 70 zł, dzięki któremu mamy "pewność", że cała kwota dojdzie do odbiorcy.
Kwota nie jest ogromna i cały czas opłaca się zamówienie zbiorowe. Na przyszłość będzie wiadomo, że lepiej będzie złotówki przelewać.
Moja kolekcja, wishlist, na sprzedaż:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Xawras

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Sir_Yaro » 03 paź 2019, 09:04

Szczerze to nie ogarniam umysłem tego co piszecie. Dla mnie to jest normalna kradzież dokonana przez kogoś w trakcie transferu. Dla mnie stroną jest organizacja wysyłająca pieniądze i tylko ona może mnie obciążyć jakimiś opłatami. Jakim cudem jakaś firma na legalu może zabrać nie powiązanej z nimi osobie pieniądze?

To coś takiego jakby z międzynarodowej paczki jakiś przewoźnik wyciągał cześć zawartości! Nawet poczta polska 40 lat temu czegoś takiego oficjalnie nie robiła.

PawelKarolak
Użytkownik wspierający

Post autor: PawelKarolak » 03 paź 2019, 10:09

Sir_Yaro pisze:
03 paź 2019, 09:04
Szczerze to nie ogarniam umysłem tego co piszecie. Dla mnie to jest normalna kradzież dokonana przez kogoś w trakcie transferu. Dla mnie stroną jest organizacja wysyłająca pieniądze i tylko ona może mnie obciążyć jakimiś opłatami. Jakim cudem jakaś firma na legalu może zabrać nie powiązanej z nimi osobie pieniądze?

To coś takiego jakby z międzynarodowej paczki jakiś przewoźnik wyciągał cześć zawartości! Nawet poczta polska 40 lat temu czegoś takiego oficjalnie nie robiła.
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Dla mnie również jest to kradzież. Czlowiek łapie te EB na kampaniach, żeby zaoszczędzić 10USD a złodziej przychodzi i sobie zabiera. Masakra.
Paweł Karolak

feniks_ciapek
Użytkownik wspierający

Post autor: feniks_ciapek » 03 paź 2019, 10:42

Też uważam, że to złodziejstwo z gatunku nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi. Niestety, to zaszłość SWIFTów, których nikt nie ma interesu naprawić, tak jak zrobiono to w Europie z SEPA, gdzie wszystko jest transparentne i opłaty są - powiedzmy - adekwatne do dzisiejszych czasów.

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Sir_Yaro » 03 paź 2019, 12:21

feniks_ciapek pisze:
03 paź 2019, 10:42
Też uważam, że to złodziejstwo z gatunku nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi. Niestety, to zaszłość SWIFTów, których nikt nie ma interesu naprawić, tak jak zrobiono to w Europie z SEPA, gdzie wszystko jest transparentne i opłaty są - powiedzmy - adekwatne do dzisiejszych czasów.
Nie oto chodzi. Niech sobie opłata będzie nawet 90%. To nie ma znaczenia. Najwyżej nie skorzystam z usługi.
Chodzi o to, że firma która nie jest dla mnie stroną transakcji pobiera ode mnie opłaty (znaczy pobierała by wg tego artykułu). Gdyby jakiś pośrednik obciążał revoluta, a ten chciał przenieść opłatę na mnie to miało by to jeszcze jakieś ręce i nogi.
W regulaminie revoluta musi być jakiś zapis o tym albo to jest nie do obronienia.

feniks_ciapek
Użytkownik wspierający

Post autor: feniks_ciapek » 03 paź 2019, 12:49

Sir_Yaro pisze:
03 paź 2019, 12:21
Nie oto chodzi. Niech sobie opłata będzie nawet 90%. To nie ma znaczenia. Najwyżej nie skorzystam z usługi.
Chodzi o to, że firma która nie jest dla mnie stroną transakcji pobiera ode mnie opłaty (znaczy pobierała by wg tego artykułu). Gdyby jakiś pośrednik obciążał revoluta, a ten chciał przenieść opłatę na mnie to miało by to jeszcze jakieś ręce i nogi.
W regulaminie revoluta musi być jakiś zapis o tym albo to jest nie do obronienia.
Ale to nie Revolut dostaje te pieniądze, tylko jakiś trzeci bank pomiędzy bankiem, który wysyła, a bankiem Revoluta. I to nie dotyczy tylko Revoluta, ale wszystkich banków w ogóle. Co więcej, nie masz tak naprawdę jak się dowiedzieć, co jest grane. Jak zmieniłem kiedyś bank do przelewów z USA, to nagle pojawiły się wspomniane opłaty dodatkowe, których wcześniej nie było i żadna reklamacja nie pomogła mi nie tylko ich odzyskać, ale nawet dowiedzieć się, gdzie te pieniądze wylądowały. Odpowiedź była zawsze ta sama "koszty banków pośredniczących". Nic nie zmienia to, że nadający przelew zaznacza opcję, że pokrywa wszystkie koszty. Po prostu przelew ląduje mniejszy, i tyle.

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Sir_Yaro » 03 paź 2019, 13:10

feniks_ciapek pisze:
03 paź 2019, 12:49

Ale to nie Revolut dostaje te pieniądze, tylko jakiś trzeci bank pomiędzy bankiem, który wysyła, a bankiem Revoluta. I to nie dotyczy tylko Revoluta, ale wszystkich banków w ogóle. Co więcej, nie masz tak naprawdę jak się dowiedzieć, co jest grane. Jak zmieniłem kiedyś bank do przelewów z USA, to nagle pojawiły się wspomniane opłaty dodatkowe, których wcześniej nie było i żadna reklamacja nie pomogła mi nie tylko ich odzyskać, ale nawet dowiedzieć się, gdzie te pieniądze wylądowały. Odpowiedź była zawsze ta sama "koszty banków pośredniczących". Nic nie zmienia to, że nadający przelew zaznacza opcję, że pokrywa wszystkie koszty. Po prostu przelew ląduje mniejszy, i tyle.
A poprosiłeś o podstawę prawną takiej operacji? Bo to wciąż dla mnie nie ma sensu. Ja nie jestem klientem banku pośredniczącego...

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 03 paź 2019, 13:41

Jest to niefajne ale obstawiam ze zgodne z prawem. Inaczej ktos by dawno się tym zainteresowal. Ja wiem ze juz nie wysle przelwu walutowego do innego banku. Albo wewnatrz banku albo PLN.
Kupię:

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Sir_Yaro » 03 paź 2019, 13:53

brazylianwisnia pisze:
03 paź 2019, 13:41
Jest to niefajne ale obstawiam ze zgodne z prawem. Inaczej ktos by dawno się tym zainteresowal. Ja wiem ze juz nie wysle przelwu walutowego do innego banku. Albo wewnatrz banku albo PLN.
Ja przelewałem jakiś czas temu 47E do smiling-monster.com (niemcy) i nie kojarzę aby pojawiły się jakieś braki. Możę dlatego że to był przelew SEPA?

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Sir_Yaro » 03 paź 2019, 13:57

Ja mam w banku coś takiego:
Obrazek

wg mnie jasno i przejrzyście. opłata się nie zmieniała bez względu czy próbowałem przelać 1E czy 1000E.

Awatar użytkownika
awawa
Użytkownik wspierający
Has thanked: 16 times
Been thanked: 18 times

Post autor: awawa » 03 paź 2019, 16:03

Stawki może zmieniałeś, ale użyłeś tego samego docelowego nr konta bankowego. Widocznie te dwa banki mają bezpośrednią (lub przynajmniej ustaloną) komunikację, więc sprawa jest prosta. Swift'u unikać jak ognia jeśli jest alternatywa.

EDIT:
Zresztą nawet ze screena by się zgadzało, gdyż płaci nadawca oraz odbiorca a zjadło chyba ok 10 euro?
Ostatnio zmieniony 03 paź 2019, 17:07 przez awawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Granie na Bemowie

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 03 paź 2019, 16:32

Sir_Yaro pisze:
03 paź 2019, 13:53
brazylianwisnia pisze:
03 paź 2019, 13:41
Ja przelewałem jakiś czas temu 47E do smiling-monster.com (niemcy) i nie kojarzę aby pojawiły się jakieś braki. Możę dlatego że to był przelew SEPA?
Ja robilem i dostawalem kilkadziesiat przelewow walutowych i zawsze docierala odpowiednia kwota. Teraz jednak pojawil sie problem i lepiej dmuchac na zimne skoro pojawiaja sie takie kwiatki i to dwa wsrod kilku przelewow..
Kupię:

feniks_ciapek
Użytkownik wspierający

Post autor: feniks_ciapek » 03 paź 2019, 17:02

O podstawę prawną nie pytałem, zakładam, że to jest w jakimś regulaminie ujęte, a ja prawnikiem nie jestem. Składałem reklamację, dostałem oficjalne stanowisko banku i tyle mogę sam zrobić.

Z SEPA nie ma problemu, bo to nowszy wynalazek i europejski, gdzie obowiązują trochę inne standardy. SWIFT jest amerykański, starszy.

Co do kosztów SWIFT - tak, są podawane, ale nie masz gwarancji, że to wszystkie koszty. To naprawdę jest loteria.

Xawras

Post autor: Xawras » 03 paź 2019, 18:24

Wysłałem reklamację. Nie spodziewam się zbyt wiele, ale zobaczymy co odpowiedzą. Mam zamiar ich przeciągnąć przez wszystkie możliwe podstawy prawne i instytucje, które mogą pomóc. Fajnie, gdyby jakieś oficjalne stanowisko było w tej sprawie. Ale nieważne. 10$ to nie majątek 😀

Sama gra zapowiada się epicko. 200+ godzin grania w podstawkę. Nie wiem kiedy uda mi się to rozłożyć, skoro w kolejce jest jeszcze kilka KSów, ale wątpię żeby ATO było w sklepach i pewnie plułbym sobie w brodę jeśli bym nie wsparł.
Jedyne czego się obawiam, to że za 2 lata wypuszczą wersję poprawioną 1.5.
Moja kolekcja, wishlist, na sprzedaż:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Xawras

MManiekM
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Post autor: MManiekM » 03 paź 2019, 18:39

Upgrade pewnie i tak wyjdzie taniej niż zakup z nowego KSa.

victor_kamnev
Been thanked: 4 times

Post autor: victor_kamnev » 03 paź 2019, 23:22

Revolut movi jasne - tylko EUR, GBP i PLN przelewy bez prowizji, na inny waluty banki moga naliczac. Dla tego jak chcesz przelic $ - rob przelew po numeru telefona biezposriednio na revolut account

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 04 paź 2019, 06:22

Mylisz sprawy. Te oplaty zaleza od drogi pieniedzy jakie przechodza a nie od waluty czy tylko miejsca nadania lub odbuiru gotowki. Druga sprawa jak ma niby ktos przelewajacy z mbanku czy aliora przelac na numer telefonu? Mysle ze temat jest juz jasny - jesli przelewasz walute to nalezy to robic wewnatrz jednego banku lub lepiej przelac PLN. Inaczej nie znasz dnia ani godziny kiedy cie skroja.
Kupię:

ODPOWIEDZ