Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Benedetto XVII »

A ja do tego dodam, że sztony w tych stosach są bardzo czytelne że względu na kolory na krawędziach.
Jak wszystkie czipsy do pokera.
Mozna zamowic bardzo ladne sztony o neutralnym wygladzie i odpowiednich nominalach, pasujace do Brassa, na rynku jest duzy wybor. Nie mialem w reku iron clays, ale podejrzewam ze sa raczej sredniej jakosci (w odniesieniu do profesjonalnych pokerowek).
Tez mialem ochote na monety (lubie pimpowac swoje gry), ale ostatecznie skonczylo sie na sztonach pokerowych - te, w przeciwienstwie do monet, daja sie bez problemu i z przyjemnoscia ustawiac w czytelne stosy.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 280 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Atamán »

612 pisze: 03 paź 2019, 13:26nie wlezą do tego pudełka standardowe organizery na żetony (te takie co w marketach można dostać). No trudno, wypada poszukać jakichś bardziej płaskich
Polecam wyszukać: GMT counter tray
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: seki »

Benedetto XVII pisze: 03 paź 2019, 15:59
A ja do tego dodam, że sztony w tych stosach są bardzo czytelne że względu na kolory na krawędziach.
Jak wszystkie czipsy do pokera.
Mozna zamowic bardzo ladne sztony o neutralnym wygladzie i odpowiednich nominalach, pasujace do Brassa, na rynku jest duzy wybor. Nie mialem w reku iron clays, ale podejrzewam ze sa raczej sredniej jakosci (w odniesieniu do profesjonalnych pokerowek).
Mimo wszystko uważam, że Iron Clays są dobrej jakości i warto je polecać. W Texas holdem grywałem zanim zająłem się grami planszowymi i mój zestaw do pokera jest gorszej jakości od IC. Ale moim celem nie było polecanie IC jako jedyne słuszne sztony. Pisałem to dając alternatywę do polecanych monet. Oczywiście, każde żetony pokerowe będą w Brassie lepsze od monet. Nie spotkałem się jeszcze z negatywną oceną Iron Clays a nie każdy pewnie wie, że była kampania KS samych sztonów i będą one jeszcze w sprzedaży.
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Benedetto XVII »

Mimo wszystko uważam, że Iron Clays są dobrej jakości i warto je polecać
Nie upieram się przy swojej opinii, cieszę się że są o najmniej porównywalnej jakości. Po prostu chcialem zwrocic uwage, ze jest sporo zetonowych zamiennikow dla tekturowych monet, i brak wersji KS to nic straconego. Natomiast chocby najpiekniejsze monety są średnim pomysłem, bo trudno je ustawiać w czytelne stosy. Chociaz z drugiej strony, wizualnie monety sa super, wiec zależy co jest dla kogo ważne.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: WRS »

612 pisze: 03 paź 2019, 13:26Co do instrukcji to mając za sobą wielokrotne przeczytanie od deski do deski jej angielskiego odpowiednika stwierdzam, że jest przyzwoicie napisana, w zasadzie to słowo w słowo przepisana angielska wersja.
pogrubienie moje

Z oczywistych powodów jestem zaciekawiony odbiorem tłumaczenia instrukcji Brassów.
I przyznam, zaintrygowała mnie ta opinia.
Co można było zrobić lepiej?
Instrukcja to zasady, zatem wg mnie nie ma tam pola na literackie ekstrawagancje. Konieczna, moim zdaniem, jest maksymalna klarowność i perfekcyjna ścisłość. Stąd dodane - w stosunku do wersji angielskiej - kilka zdań precyzujących, rozwiewających wątpliwości.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: kisiel365 »

Dzisiaj odebrałem swojego Birmingham. Oby wszyscy wydawcy robili takie tłumaczenia instrukcji.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: jrz8888 »

Podobno wyczerpano nakład, zatem pozostaje kupować, jeśli oczywiście się chce. Ja mam dylemat.
1) Gra męczona byłaby jedynie na 2 graczy.
2) Interesuje Nas jak najkrótszy czas rozgrywki. Zazwyczaj na jakiekolwiek partie gier przeznaczamy godzinę do półtorej, nie więcej.
3) Czy w takiej sytuacji Birmingham będzie dobrym wyborem, czy może lepiej zainteresować się Lancaster?
4) Czy Brass ogólnie może przypominać Projekt Gaja? Czy są to dwie zupełnie różne gry?
buhaj
Posty: 1036
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 837 times
Been thanked: 498 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: buhaj »

jrz8888 pisze: 04 paź 2019, 07:25 Podobno wyczerpano nakład, zatem pozostaje kupować, jeśli oczywiście się chce. Ja mam dylemat.
1) Gra męczona byłaby jedynie na 2 graczy.
2) Interesuje Nas jak najkrótszy czas rozgrywki. Zazwyczaj na jakiekolwiek partie gier przeznaczamy godzinę do półtorej, nie więcej.
3) Czy w takiej sytuacji Birmingham będzie dobrym wyborem, czy może lepiej zainteresować się Lancaster?
4) Czy Brass ogólnie może przypominać Projekt Gaja? Czy są to dwie zupełnie różne gry?
Bralbym zdecydowanie lancashire. Ma świetny, dedykowany wariant na 2 osoby z osobną planszą. Czas około 1,5 H. Nie przypomina kompletnie Projektu Gaja. To dwie różne gry.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: shod »

playerator pisze: 03 paź 2019, 13:19
shod pisze: 03 paź 2019, 07:56 (...) dowiedziałem się od Phalanx, że nie dostaną żadnego pudełka z Birmingham (...)
Wiadomo coś więcej?
brly pisze: 03 paź 2019, 09:08 (...) Brass: Birmingham i link do śledzenia paczki z inPostu (...)
Daj znać, czy skucha. Też kupiłem. W mailu, który otrzymałem po zakupie, stoi:
Przewidywany termin dostawy to 8-9.10.2019
ja dostałem maila z info, ze wydawca poinformował ich o wyczepaniu nakładu i nie mogą zrealizowac mojego zamówienia więc mi proponują Lancashire w tej samej cenie. a z tego co się wcześniej już dowiedziałem od Phalanx to, że nie określili liczby pudełek [pewnie cały czas czekali ile ludzi u nich kupi] i spadli na koniec listy, pudełka się skończyły więc nie dostaną nic.
wiem też, że miały być dwie fale wysyłek [bo już analizowałem czy nie kupić w Basanti poznańskim - oni właśnie czekają na drugą fale dostaw].
pytanie czy jednak nie dostaną z drugą falą?...choć przekaz Phalanx niby był jasny... ale...teraz to się dopiero wkurzę, jak się okaże, że jednak będą coś mieć i rozsyłać. być może pozbyli się tych, którzy kupili w niskiej cenie a będą sprzedawać w znacznie wyższej, skoro już wiadomo, że nakład się wyczerpał.

dajcie znać czy jednak dostaliście Birminghamy....

ps. właśnie dostałem sms, że paczka czeka w ruch.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: shod »

buhaj pisze: 04 paź 2019, 07:33 Bralbym zdecydowanie lancashire. Ma świetny, dedykowany wariant na 2 osoby z osobną planszą. Czas około 1,5 H. Nie przypomina kompletnie Projektu Gaja. To dwie różne gry.
to jest na drugiej stronie planszy ten wariant 2 osobowy? a nie tak jak w Birmingham dzień i noc?
buhaj
Posty: 1036
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 837 times
Been thanked: 498 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: buhaj »

shod pisze: 04 paź 2019, 08:11
buhaj pisze: 04 paź 2019, 07:33 Bralbym zdecydowanie lancashire. Ma świetny, dedykowany wariant na 2 osoby z osobną planszą. Czas około 1,5 H. Nie przypomina kompletnie Projektu Gaja. To dwie różne gry.
to jest na drugiej stronie planszy ten wariant 2 osobowy? a nie tak jak w Birmingham dzień i noc?
Tak, na drugiej stronie. Ta mapa jest ciasna i wymagająca. Na 2 os. zdecydowanie brałbym Lancashire. Birmingham pełnie mozliwości pokazuje na 4 osoby
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: WRS »

shod pisze: 04 paź 2019, 08:11 to jest na drugiej stronie planszy ten wariant 2 osobowy? a nie tak jak w Birmingham dzień i noc?
W Lancashire to jest nieco inaczej.

Na głównej stronie planszy można grać w 2/3/4 osoby. Podobnie jak w Birmingham.
Jednakowoż, ponieważ oryginalny Brass był na 3/4 osoby społeczność graczy opracowała wariant na 2 osoby. I ten wariant jest po drugiej stronie planszy Lancashire. Ale warto zaznaczyć, że Roxley uznaje swoje zasady (pewnie konsultowane z M. Wallacem) za nowocześniejsze, poprawione.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: dave8 »

Obie wersje Lancashire na 2 graczy działają bardzo dobrze.
Różnice między nimi są znaczne co powoduje, że ma się tak naprawdę 2 różne wersje gry na 2 osoby.
Do grania we 2 brałbym Lancashire (w Birmingham grałem tylko w 4 więc nie wiem do końca jak działa we 2).
brly
Posty: 12
Rejestracja: 04 maja 2014, 23:29
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: brly »

shod pisze: 04 paź 2019, 08:07 (...)
dajcie znać czy jednak dostaliście Birminghamy....

ps. właśnie dostałem sms, że paczka czeka w ruch.
Wczoraj wieczorem odebrałem paczkę i miło się zaskoczyłem, bo znajdował się w niej Brass:Birmingham.
Nie wiem skąd wzięli ten egzemplarz i na ile skuteczne było moje stanowcze podejście w wymianie mailowej. W każdym razie, proponowali mi anulowanie zamówienia, a potem jednak grę wysłali.
Benedetto XVII pisze: 03 paź 2019, 15:59 (...)
Tez mialem ochote na monety (lubie pimpowac swoje gry), ale ostatecznie skonczylo sie na sztonach pokerowych - te, w przeciwienstwie do monet, daja sie bez problemu i z przyjemnoscia ustawiac w czytelne stosy.
Mógłbyś polecić jakieś godne uwagi sztony?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Seki napisał: "Nie sądzę by tak szybko się rozszedł. Sporo geeków kupiło na KS bo była bardzo dobra cena. A to gra raczej dla zaawansowanych graczy, to też nie rozejdzie się tak szybko jak gry familijne."
Więc brawa dla Phalanxów za wydanie Brassa! No i brawa dla nas za...dobry gust...?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Benedetto XVII »

Mógłbyś polecić jakieś godne uwagi sztony?
Prosze bardzo:
Spoiler:
Pozdrawiam
KamilM
Posty: 118
Rejestracja: 15 cze 2009, 20:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: KamilM »

Benedetto XVII pisze: 04 paź 2019, 12:05
Albo te, ale to juz lepiej znalezc drugiego chetnego, bo minimum to 100 sztuk w kolorze.
https://poker-sklep.pl/zetony/121-pro-p ... 135-g.html
Chętnie bym się podzielił zamówieniem na te żetony. Nominały do uzgodnienia.
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: _leigam_ »

A ile ważą te od brassa?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Sebs »

Czy bylby ktos tak mily i podeslal mi polska instrukcje? Moze być w formie zdjec nawet
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: konrad.rymczak »

Sebs pisze: 04 paź 2019, 14:12 Czy bylby ktos tak mily i podeslal mi polska instrukcje? Moze być w formie zdjec nawet
A cóż się stało z Twoją instrukcja?
Jak nie było w pudełku to reklamuj.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: YoYo »

konrad.rymczak pisze: 04 paź 2019, 14:41
Sebs pisze: 04 paź 2019, 14:12 Czy bylby ktos tak mily i podeslal mi polska instrukcje? Moze być w formie zdjec nawet
A cóż się stało z Twoją instrukcja?
Jak nie było w pudełku to reklamuj.
Pewnikiem koledze chodzi o instrukcję w pdf. Włąśnie to jest mega słabe, że Phalanx nie zrobił pdf'a z instrukcjami PL dla nowego Lancashire i Birmingham w postaci wersji cyfrowych.
Słabe to jak zeszłoroczny śnieg w Klewkach.

Osobiście do nich napisałem w tej kwestii - czy mają zamiar i czy opublikują pdf'y dla nowych Brass'ów, oto co dostałem w odp:
Dzień dobry,

Niestety, instrukcji do Brassa na stronie nie zamieścimy i zamieszczać nie będziemy.

Pozdrawiam,

Vertima Sp. z o.o. sp.k.
Odpowiedź raczej z dość grubiańskich bym dodał, w stylu z Misia "To ja tu jestem szatniarz, nie mam pana kurtki i co mi pan zrobisz?",
a na kolejnego maila nigdy nie dostałem odpowiedzi:
Witam,

A z czego to wynika? Każda firma ma swoje wersje pdf instrukcji, a przynajmniej mam je do każdej pozycji jaką posiadam, jest też stara instrukcja do Brass od Rebel.

W dzisiejszej dobie osobiście wolę czytać instrukcje na tablecie lub telefonie.

Skoro też Państwo nie zamierzacie zamieszczać, czy takową mogę otrzymać do swojego Brass: Lancashire, wydanego przez Państwa?
Tym bardziej, że jestem przekonany, że mają pdf'y, ale jaka polityka by ich nie dawać ludziom? Co w starego Brassa będą grać ludzie z nową instrukcją i nie chcą przekazywać "wiedzy tajemnej" instrukcji II ed z poprawkami?
Nie jest to podejście pro klient na pewno ... Ta papierowa już po kilku przewertowaniach w związku ze swoim formatem zaczyna już wyglądać na zużytą.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: kwiatosz »

To w ogóle nie jest odpowiedź podobna do odpowiedzi o płaszczu. Chyba że każda odpowiedź ze słowem Nie jest podobna, to wtedy tak. Ale w innym, również w tym, wypadku - nie jest.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: YoYo »

kwiatosz pisze: 04 paź 2019, 16:40 To w ogóle nie jest odpowiedź podobna do odpowiedzi o płaszczu. Chyba że każda odpowiedź ze słowem Nie jest podobna, to wtedy tak. Ale w innym, również w tym, wypadku - nie jest.
Oczywiście masz prawo do swojego zdania i opinii, ja mam inne jeśli ktoś mi mówi, że "nie i już", bez podania jakiejkolwiek logicznej przyczyny bym ja jako ich klient to zrozumiał.
Dlatego dla mnie to odp. jak z Misia. Nie i już.
tedoka
Posty: 54
Rejestracja: 21 sie 2016, 14:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: tedoka »

Tylko po cóż Ci ta instrukcja w PDFie? Zasady są dość proste i po jednym przeczytaniu i jednej grze łatwo je zapamiętać. Do tego na bgg masz dość fajnie skrojony skrót zasad po polsku.

Wydawca ma prawo nie dawać tej instrukcji publicznie nawet jeżeli to miało by być tylko ich "widzimisię". Tu po prostu bronią swojego produktu, który jest niezależny językowo.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: YoYo »

Chociażby po to, że jak się umawiam ze znajomymi, którzy wcześniej nie grali w dany tytuł, to ślę im zazwyczaj instrukcję by raz sobie przeczytali przed graniem, potem łatwiej się ogarnia już samą "sesję". Z drugiej strony to też reklama, nie wertujecie np. instrukcji przed zakupem czy to tytuł dla was :?: . Rebel jakoś nie miał z tym problemu ze starą wersją Brass'a i sadzę, że mogło to też przyciągnąć nowych graczy.
ODPOWIEDZ