Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: noowy »

Fajne te nowe kafle do Zamku. Trochę jak Kingdomino, trochę jak Dzieci z Carcassonne, trochę jak Osadnicy:NI - podoba mi się. Jedyne do czego można by się przyczepić, to mało wyróżniający się namiot w porównaniu do innych bajerów na kafelkach, ale czytelność będzie można dopiero ocenić podczas gry. Na pewno kupię do kolekcji, tylko gdzie to wcisnąć, półki przeznaczone na kafelkowce już pełne :)

Bardzo mocno trzymam kciuki za Falcona. Dotychczas niewydany, w nowej grafice, byłaby petarda. I pewnie kilka ładnych zamówień spoza granic naszego kraju by było :)
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 197 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: Furan »

Oooo!
Wygląda to mega dobrze! Jaram się!
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: AnimusAleonis »

noowy pisze: 19 wrz 2019, 12:19 ... tylko gdzie to wcisnąć, półki przeznaczone na kafelkowce już pełne :)
To Cię na pewno zainteresuje: LINK :P

Ale całkiem na serio, ładna kolekcja Carcassonne :)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: BartP »

noowy pisze: 19 wrz 2019, 12:19 tylko gdzie to wcisnąć, półki przeznaczone na kafelkowce już pełne :)
Wywal pudełka od dodatków. Czekoladę i Diamenty wrzucaj do pudełka od podstawki Kakao. Tak samo z tą drobnicą do Carcassonne. I po krzyku, nagle pełno miejsca się znajdzie.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: Banan2 »

Nasza Księgarnia pisze: 18 wrz 2019, 18:46 Za niecały miesiąc będziecie mogli zagrać w polskie wydanie The Castle / Die Burg.
Nie za miesiąc a za jakieś 3 miesiące, bo wyłączność do końca roku ma Empik, czyli jeden z najdroższych sklepów :evil: Nie ma to jak podejście frontem do klienta :roll: :evil:
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: Golfang »

Banan2 pisze: 28 wrz 2019, 21:05
Nasza Księgarnia pisze: 18 wrz 2019, 18:46 Za niecały miesiąc będziecie mogli zagrać w polskie wydanie The Castle / Die Burg.
Nie za miesiąc a za jakieś 3 miesiące, bo wyłączność do końca roku ma Empik, czyli jeden z najdroższych sklepów :evil: Nie ma to jak podejście frontem do klienta :roll: :evil:
Tak oni zawsze "otworem" do klienta :)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: predki »

To jak w końcu będzie. Z tego, co widzę, to Nasza Księgarnia ma rozpocząć przedsprzedaż 2 października, z czego by wynikało, że nie będzie żadnej wyłączności Empiku. Z drugiej strony, nie spotkałem oferty przedsprzedaży w żadnym innym sklepie.

Kafelki rzeczywiście ładne, za to nie do końca podoba mi się rewers. Mogli zrobić „Z” wzorowane na „C” z Carcassonne.
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: predki »

Teraz w sklepie Naszej Księgarni jest informacja, że Zamek będzie dostępny od 1 stycznia. Przesunięcie druku, czy to ta wyłączność Empiku?
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 388 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: sydonia »

predki pisze: 03 paź 2019, 11:01 Teraz w sklepie Naszej Księgarni jest informacja, że Zamek będzie dostępny od 1 stycznia. Przesunięcie druku, czy to ta wyłączność Empiku?
Zamek ma wyłączność Empiku do końca roku. Po 1 stycznia będzie dostępny w pozostałych sklepach.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 716
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 281 times
Been thanked: 119 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: vder »

Trochę offtop :D, ale czy ktoś wie czy taka wyłączność rzeczywiście niesie za sobą jakiś realny zysk z wydania danego tytułu? Bo ja ostatnią taką akcję pamiętam z Ryzyk Fizyk - jak się pojawiła gra, to chciałem kupić, ale że przez pierwsze 3 miesiące też była tylko w Empiku to w międzyczasie jakoś straciłem zapał i gry jak nie miałem tak nie mam.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: Banan2 »

vder pisze: 03 paź 2019, 12:43 Trochę offtop :D, ale czy ktoś wie czy taka wyłączność rzeczywiście niesie za sobą jakiś realny zysk z wydania danego tytułu? Bo ja ostatnią taką akcję pamiętam z Ryzyk Fizyk - jak się pojawiła gra, to chciałem kupić, ale że przez pierwsze 3 miesiące też była tylko w Empiku to w międzyczasie jakoś straciłem zapał i gry jak nie miałem tak nie mam.
Nie wiem jakie ma to przełożenie na jakiś realny zysk, ale ja, przykładowo, chciałem kupić 3 sztuki Zamku (1 dla siebie i 2 na świąteczny prezent). No, ale ponieważ ja z definicji w Empiku nie kupuję (bo drogo) to w styczniu najprawdopodobniej kupię 1 sztukę albo wręcz w ogóle nie kupię.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: kaszkiet »

To nie pierwsza taka sytuacja, więc strzelam, że ma sensowne przełożenie na zysk.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: MichalStajszczak »

Zapewne EMPiK stawia sprawę tak: albo dostajemy wyłączność i wtedy zamawiamy np. 2000 egzemplarzy albo nie dostajemy wyłączności i zamawiamy 200 sztuk.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: Blue »

Może jeszcze w praktyce ekspozycja za darmo, a to dużo zmienia :).
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: _leigam_ »

Raczej bym obstawial biezemy x000 sztuk za tyle i tyle na wylacznosc albo ... kolejka chetnych jest dluga.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: AnimusAleonis »

Banan2 pisze: 28 wrz 2019, 21:05 Nie za miesiąc a za jakieś 3 miesiące, bo wyłączność do końca roku ma Empik, czyli jeden z najdroższych sklepów :evil: Nie ma to jak podejście frontem do klienta :roll: :evil:
Nie to by mi się to super podobało, ale rozumiem Naszą Księgarnię, i nie myślę że chodzi o zarobek na ilości sprzedanej empikowi, bo podejrzewam że na interesach z takim empikiem wydawca to wychodzi mniej więcej tak samo jak mały producent na zamówieniach od Carrefour-a, czyli jeśli wyjdzie na zero to się cieszy. Myślę że chodzi o to by tytuł dostał wizualną "reklamę" i rozpoznawalność poprzez widnienie na pułkach w wielu sklepach empik. Zamek to jednak typowy tytuł rodzinny, lekki filler, i na samych geekach to sprzedaż nie pojedzie, trzeba trafić do klientów z poza hobby, a na niszowych sklepach internetowych się tego nie zrobi. A empik ze swojej strony na pewno nie omieszkał wykorzystać sytuacji i stąd i wyłączność na okres świąteczny, i podejrzewam że z absurdalnymi cenami na sztuce.

Cóż, trudno... a czy będę gotowy zapłacić "haracz" dla emiku by móc zagrać w nowy Zamek przed Świętami.... może... zobaczymy... jeśli nie ogłoszą nic o Falcon to pewnie nie. * hint hint Nasza Księgarnio ;) *

Czy ktoś może wie jaka ma być SCD?
predki pisze: 29 wrz 2019, 14:07 Kafelki rzeczywiście ładne, za to nie do końca podoba mi się rewers. Mogli zrobić „Z” wzorowane na „C” z Carcassonne.
Wątpię żeby mogli, nazwa jak i czcionka serii Carcassone jest na pewno zastrzeżona, nawet po całym projekcie widać że bardzo starannie unikali jakichkolwiek bezpośrednich powiązań z serią Carcassone, ewidentnie do kupili praw do Carcassone tylko podpisali umowę z Knizia na samą mechanikę/koncept - zauważ że na BBG autorami Carcassone: The Castle są Reiner Knizia i Klaus-Jürgen Wrede, który to wymyślił Carcassone, a Zamku tylko Knizia -
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 197 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: Furan »

AnimusAleonis pisze: 04 paź 2019, 23:07 - zauważ że na BBG autorami Carcassone: The Castle są Reiner Knizia i Klaus-Jürgen Wrede, który to wymyślił Carcassone, a Zamku tylko Knizia -
Ooooo! A to ciekawe, bo to oznacza, że Reiner wszedł w jakiś ciekawy tryb odklejania się od skostniałych układów ze starymi wydawnictwami z niemieckiego kalifatu.
A tył kafelków... rzeczywiście jakiś kapuśniakowaty... :(
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: AnimusAleonis »

Furan pisze: 04 paź 2019, 23:19 Ooooo! A to ciekawe, bo to oznacza, że Reiner wszedł w jakiś ciekawy tryb odklejania się od skostniałych układów ze starymi wydawnictwami z niemieckiego kalifatu.
No myślę że zaczęło się od całej sytuacji z Ravensburger i Quest for El Dorado
- też była LAMA i Lato z Komarami... może on po prostu lubi Polskę :P -

Mi jego postawa pasuje i się podoba: metody wydawania, podejście, jak i szaty graficzne :P niemieckich wydawców są jak z zeszłej epoki, więc cieszy że tak prominentny autor się, jak mówisz, odkleja od tego kalifatu. Może to być w ogóle ciekawy trend w planszówkach jeśli inni pójdą jego tropem, jest więcej niż parę bardzo fajnych tytułów które zbierają kurz w katalogach dużych niemieckich wydawców w ohydnych szatach graficznych które z małym updatem w jakości wydania i wyglądzie, których owy niemiecki moloch nigdy nie zrobi, by z pewnością znalazły wielu odbiorców.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: ChlastBatem »

Widziałem przy okazji rewersy kafelków od gry Carcassonne Zamek i muszę przyznać, że jestem w szoku :shock: Rewersy są niespójne z pozostałymi grafikami z gry, wręcz jakby ktoś wrzucił kafelki z jakiejś dziecięcej gierki o świnkach. Tak, na rewersie jest karykaturalny świński ryj. Do tego ten kolor granatu...

Oczywiście to tylko moje zdanie (i mojej połówki), tak więc de gustibus non est disputandum. Mimo wszystko wolę ostrzec wrażliwych :wink:
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 411
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: Arachion »

Zamek od knizia w koncu ma dzisiaj premiere?

Jakie są konkretne informacje?
Sucharzysta
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: AnimusAleonis »

Arachion pisze: 17 paź 2019, 00:01 Zamek od knizia wkoncu ma dzisiaj premiere?
Jakie są w końcu konkretne informacje?
Nie wiem czy premiera dziś, bo po północy, czy wczoraj była ale na empiku jest już dostępny (LINK), a ponieważ do stycznia ma być na wyłączność w empiku to można uznać że premiera się odbyła :D
Banan2 pisze: 28 wrz 2019, 21:05 Nie za miesiąc a za jakieś 3 miesiące, bo wyłączność do końca roku ma Empik, czyli jeden z najdroższych sklepów :evil: Nie ma to jak podejście frontem do klienta :roll: :evil:
Tak przy okazji, teraz jest dostępny ze sporym rabatem (-20% LINK) i mimo że wyjściowe ceny w empiku raczej do tanich nie należą, to w tym momencie, z tego co obliczyłem, bowiem Zamek też jest na jednym z "naszych" sklepów na przedsprzedaży, to nawet z pełnymi rabatami, cena emipk-owa wychodzi raptem jakieś dwa złote więcej niż jakby czekać do stycznia... no i darmowy odbiór w księgarni....

Tak więc myślę nie ma co czekać :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 200 times
Been thanked: 302 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: konradstpn »

Zakupione. Jak Knizia zrobi grę to nawet Carcassonne jest strawne. Do pełni szczęścia brakuje jakiejś fajnej wersji na 4 graczy, ale wierzę w doktora. :D
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: garg »

Nasza Księgarnia pisze: 03 wrz 2019, 11:27 Już w październiku będziecie mogli zagrać w polskie wydanie serii gier Sherlock. Są to gry kooperacyjne dla 1 do 6 graczy, w których na podstawie otrzymanych informacji należy wydedukować rozwiązanie zagadki kryminalnej. SHERLOCK to seria niezależnych od siebie gier, każda zagadka jest inna.
Czy coś się zmieniło w sprawie daty premiery serii Sherlock? Bo nie mogę znaleźć w sklepach, ale może źle szukam?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 416 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: Gosiek »

Sherlock ma opóźnienie, informacja z FB wydawcy sprzed kilku dni:

Niestety dziś mamy przykrą wiadomość dla wszystkich fanów SHERLOCKA. Ze względu na problemy techniczne Empiku nasza seria gier nie dotarła jeszcze do sklepów. Niestety nie mamy na to żadnego wpływu. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli potwierdzić nową datę premiery, prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości.

Dziś dodali: Jest szansa, że gra pojawi się w środę-czwartek. Ale dokładną datę podamy, gdy tylko będziemy ją znać.
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: Kurczu »

Zamek już wyczerpany w empiku. Czy będzie dostawa/dodruk?
Zablokowany