Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
dawid
Posty: 514
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: dawid »

Sporo tutaj wątków o grach dla dwóch osób, ale póki co nie trafiłem na nic co pomogłoby mi w podjęciu wyboru.
Najczęściej w gry gram z żoną, najczęściej są to kooperacje (Robinson, Eldritch Horror, WP:LCG, Pandemic, This war of mine czy też Aeon's End), jednakże lubimy od czasu do czasu ponawalać się. Szukam, więc gry 1vs1 z tylko i wyłącznie negatywną interakcją. Fajnie gdyby gra była dynamiczna, nie generowała przestojów na myślenie a całą partię udało się zamknąć w mniej niż 1,5 godziny. Oczywiście gra może też chodzić na więcej osób, ale grunt żeby świetnie działało w 2 osoby. Może to być planszówka, może być karcianka, kościana także wchodzi w grę.

Z tego typu gier posiadamy:
- Star Realms - rewelacja, mamy już ją tak ograną, że partia jest bardzo dynamiczna i szybka. Efekt lawiny nie przeszkadza aż tak bardzo (jak się lać do z grubej rury). Nadal do niej chętnie sięgamy, ale zagraliśmy już około 150-200 rozgrywek, przydałaby się jakaś godna alternatywa.
- SmallWorld - całkiem fajna gra, ale wiele traci na rozgrywce dwuosobowej. Jak mamy więcej osób to czasem zagramy, w dwie raczej niechętnie.
- Neuroshima Hex 3.0 - niby fajnie, niby klasyk, ale jakość niezbyt nas ekscytuje. Za dużo w niej strategii, za dużo układania planu, samo przeprowadzenie bitwy bez emocji.

Co polecicie ?
Awatar użytkownika
612
Posty: 433
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 561 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: 612 »

Herosi to całkiem śmieszna gra, polegająca w zasadzie wyłącznie na tłuczeniu się nawzajem czarami z ręki i kreaturami na planszy (każdy ma swoje). Jej specyfika polega na mechanice rzucania kostkami w czasie rzeczywistym przez obu graczy, aż któryś wyrzuci pożądane symbole i krzyknie stop. Wtedy jest pauza i można się oklepywać.
https://boardgamegeek.com/boardgame/162591/heroes
tu masz całkiem dobrze pokazane jak to wygląda w praktyce:
https://www.youtube.com/watch?v=luFZt3fXZEY
gra jest szybka, partia 1,5 godzinna to byłby cud, a z racji tego, że w zasadzie obaj gracze grają jednocześnie, nie ma tu żadnego downtime'u. Poza tym można ją nową wyrwać za niecałe 50 złotych. No i kostki wyglądają bardzo fajnie.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4650
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1417 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: Mr_Fisq »

MageWars: Academy?
BattleCON?
Epic?
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 990 times
Been thanked: 433 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: KurikDeVolay »

Summoner Wars? Aristeia?
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 136 times
Been thanked: 28 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: ENDryu »

dawid pisze: 18 wrz 2019, 14:46 Z tego typu gier posiadamy:
- Star Realms - rewelacja, mamy już ją tak ograną, że partia jest bardzo dynamiczna i szybka. Efekt lawiny nie przeszkadza aż tak bardzo (jak się lać do z grubej rury). Nadal do niej chętnie sięgamy, ale zagraliśmy już około 150-200 rozgrywek, przydałaby się jakaś godna alternatywa.
Macie wszystkie dodatki i boostery? :twisted:
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 498 times
Been thanked: 240 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: j_g »

Jak StarRealms to Najemnicy.
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: vegathedog »

Res Arcana - powinna się sprawdzić, piękne ilustracje i wyścig oraz mocne i wredne ataki na przeciwnika.

Innowacje - szybkie i wredne to na dwie osoby. Zdecydowanie gra taktyczna. Trzeba się dostosować do sytuacji oponenta.

Sztuka Wojny - proste area control z elementami dedukcji

Może jakieś LCG rywalizacyjne typu Warhammer

Z takich większych planszówek, to:
Keyflower - wredna licytacja i podbieranie pól współgracza. Może to mega wkurzyć.

Tygrys i Eufrat - takie szachy, dość mózgożerne. Negatywna interakcja zależy od stylu naszej gry i stosowanej agresji. Gra w której świeży gracz raczej nie ma szans wygrać.
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: Asurmar »

Poleciłbym kilka gier które sam posiadam, niestety słabo aktualnie z ich dostępnością:
- Android:Netrunner
- Gra o Tron LCG
- Legendy Blue Moon

Z prostszych gier:
- Star Wars Przeznaczenie

Te gry wyczerpują u mnie temat karciankowych pojedynków. Polecam również spróbować coś poza karciankami - na przykład X-Wing. Aktualnie można dostać za 40 zł zestaw startowy z pierwszej edycji i gra jest ewidentnie nawalanką z negatywną interakcją
dawid
Posty: 514
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: dawid »

Dziękuję bardzo za wszystkie polecanie. Lista gier, które chcę kupić powiększyła się o kilka pozycji.
Na pierwszy ogień poszli Herosi. Akurat byłem w sklepie jak pojawił się post, kupiłem. Przyznam, że całkiem ciekawa pozycja. Z racji, że kosztuje nieduże pieniądze to można powiedzieć, że warta swojej ceny.

Z polecanych gier po wstępnym zapoznaniu najbardziej do gustu przypadły mi Najemnicy, Res Arcana i Sztuka Wojny. Następny w kolejce Android:Netrunner.
ENDryu pisze: 18 wrz 2019, 16:01
dawid pisze: 18 wrz 2019, 14:46 Z tego typu gier posiadamy:
- Star Realms - rewelacja, mamy już ją tak ograną, że partia jest bardzo dynamiczna i szybka. Efekt lawiny nie przeszkadza aż tak bardzo (jak się lać do z grubej rury). Nadal do niej chętnie sięgamy, ale zagraliśmy już około 150-200 rozgrywek, przydałaby się jakaś godna alternatywa.
Macie wszystkie dodatki i boostery? :twisted:
Mamy, ale nas nie urzekły. Co prawda nowe karty zawsze są w cenie, ale dodatki typu Bohaterowie czy Wydarzenia poszły w odstawkę.
j_g pisze: 18 wrz 2019, 18:14 Jak StarRealms to Najemnicy.
Do Najemników już od jakiegoś czasu się szykuję. Chyba nastał na nich czas. Od której części polecasz ? Czy może od razu trylogia ? (przy tej okazji dodam, że z racji, iż na półce zalega wiele tytułów, więc w jeden tytuł nie gramy częściej niż co 3-4 tygodnie. Wiele czasu zajmuje aż jakaś gra nam się znudzi bo za często gramy :)
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 498 times
Been thanked: 240 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: j_g »

dawid pisze: 24 wrz 2019, 12:38 Do Najemników już od jakiegoś czasu się szykuję. Chyba nastał na nich czas. Od której części polecasz ? Czy może od razu trylogia ?
Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć kompetentnie, bo nie mam aż tak dużego doświadczenia (generalnie nie gram dużo). Mój potencjalny typ też nie musi być Twym faworytem. Tu https://dicelandblog.pl/recenzja-8-naj ... rum-games/ ktoś pracowity napisał więcej (chwała mu, być może już widziałeś) - nawet na dole masz opisaną szczegółowo każdą postać (na tej podstawie może coś wybierzesz). Mi akurat zapadły w pamięć pozytywnie dwie postacie - ze względu na widowiskowe umiejętności - jedna pozwala na podebranie kart z ręki przeciwnika (Bard?), druga podebranie kart ze stosu kart odrzuconych (Czarnoksiężnik?). W grze podoba mi się, jak gra z czasem przyśpiesza - taka kula śniegowa, ale zupełnie inna niż w tradycyjnym pojęciu, taka kula dla obu graczy jednocześnie, co powoduje, że gra nie ciągnie się w nieskończoność (ja ci zabiorę, ty mi zabierzesz i tak się boksujemy pół dnia, jak w karcianej wojnie - tu ten efekt występuje, ale na większą liczbę graczy, nie na dwóch) - moce się zwiększają i gra przyśpiesza, zmierzając nieuchronnie do szczęśliwego końca.

Czy wszystkie części? Nie wiem, ja taniej kupiłem, używki i mam wszystkie trzy. Męczyłbym się psychicznie, jakbym był skazany na jedną talie, ale przed zakupem poznałem grę i wiedziałem, że mi się podoba. W Twoim przypadku może zacząłbym od jednej i zobaczył, czy zażre.
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 136 times
Been thanked: 28 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: ENDryu »

dawid pisze: 24 wrz 2019, 12:38
ENDryu pisze: 18 wrz 2019, 16:01
dawid pisze: 18 wrz 2019, 14:46 Z tego typu gier posiadamy:
- Star Realms - rewelacja, mamy już ją tak ograną, że partia jest bardzo dynamiczna i szybka. Efekt lawiny nie przeszkadza aż tak bardzo (jak się lać do z grubej rury). Nadal do niej chętnie sięgamy, ale zagraliśmy już około 150-200 rozgrywek, przydałaby się jakaś godna alternatywa.
Macie wszystkie dodatki i boostery? :twisted:
Mamy, ale nas nie urzekły. Co prawda nowe karty zawsze są w cenie, ale dodatki typu Bohaterowie czy Wydarzenia poszły w odstawkę.
Frontiers i Command decki też wam nie podeszły? Dla mnie Command decki to super powiew świeżości.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 438
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 24 times
Been thanked: 42 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: grabol »

Ktoś już wyżej wspomniał o Summoner Wars. Karcianko-Kościanka na planszy. W 1,5 godziny zmieścicie się z dwiema partiami. Gra ma już kilka lat na karku, używane master sety zawierajace 6 talii frakcji chodzą na forum w bardzo dobrych cenach, na rynku jest ciagle jeszcze bardzo dużo talii do uzupełnienia. Bardzo fajna gra, spełnia wymagania, niesłusznie trochę zapomniana.
dawid
Posty: 514
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: dawid »

j_g pisze: 24 wrz 2019, 13:50 W grze podoba mi się, jak gra z czasem przyśpiesza - taka kula śniegowa, ale zupełnie inna niż w tradycyjnym pojęciu, taka kula dla obu graczy jednocześnie, co powoduje, że gra nie ciągnie się w nieskończoność
Uwielbiam efekt kuli śniegowej, więc tym bardziej przetestuję. Dzięki.
ENDryu pisze: 24 wrz 2019, 14:07 Frontiers i Command decki też wam nie podeszły? Dla mnie Command decki to super powiew świeżości.
Mamy tylko te dodatki, które zostały wydane po polsku, więc niestety ani Frontiers ani Command. Nie lubię mieszania języków w jednej grze, więc póki co nie spróbuję, ale może kiedyś zdecyduję się na angielską wersję całej gry.
Awatar użytkownika
plotrens
Posty: 49
Rejestracja: 21 sie 2019, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: plotrens »

Tylko po angielsku i co ważniejsze, obecnie nie do kupienia, ale jak zobaczyłem temat to od razu pomyślałem: Combo Fighter

Sam nie grałem, więc nie będę się rozpisywał, ale może też na radar będziesz miał ochotę wrzucić:) Gra jest w miarę świeża więc myślę, że będzie dało się ją jeszcze kupić.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: Morgon »

Zdecydowanie Android: Netrunner. Brutalna gra, w której rozgrywka może trwać od minuty (jak głupio zagrasz) do godziny przy bardzo zaciętych partiach.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: walkingdead »

Sprawdziłabym jeszcze Warhammer Inwazję.
Swego czasu przeżyłam interesującą przygodę z podstawką. Dynamiczna i brutalna rozgrywka,a świat Warhammera idealnie pasuje do wojen i bezlitosnego nawalania. Dostępne są rózne dodatki, więc nie ma obaw, że gra szybko się znudzi.

http://galakta.pl/gry/gry-karciane/warh ... postTabs=0

Ps.
Nie wiem jak z dostępnością, ale zawsze też można spróbować kupić przez nasze forum wersję używaną.
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: Cyel »

Nam z żoną dobrze się gra w WH:Inwazję, Battlelore. Zupełnie nie podeszło nam Warhammer:Underworlds, ale wiele osób chwali sobie tę grę.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
profes79
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 133 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: profes79 »

Z WH: Inwazją jest ten problem, że obecnie podstawka i "duże" dodatki już tylko z drugiej ręki i to w nienajniższych cenach...
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 997
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 47 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: charlie »

Nie wiem czy gry kolekcjonerskie mogą być, jeśli tak, to sprawdź Dice Masters. Bardzo dynamiczna rozgrywka, interakcja niemal wyłącznie negatywna, spora regrywalność.
vry
Posty: 69
Rejestracja: 11 maja 2018, 07:36
Been thanked: 2 times

Re: Nawalanka dla 2 osób (tylko negatywna interakcja)

Post autor: vry »

Może nie do końca w temacie ale jest coś takiego jak Dice masters na 3? Wydaje się idealne żeby popykac z dzieckiem.

Sztuka Wojny +1. Z mniejszych to nasza najczęściej grana gra. Najlepsze jest to ,że im dłużej się gra z jednym przyciwnikiem tym większe rozkminy i więcej się kombinuje. Np dwa ostatnie razy gralam na najwyższą prowincję na początku , teraz on pomyśli, że też tak zrobię to mu rzucę 1nke ,wypyka się z żołnierzy i będzie przestawiać z prowincji do porowincji i druga strona mapy do wzięcia. Przeciwnik też kombinuje . Według mnie im lepiej znasz przeciwnika tym fajniejsza gra.
ODPOWIEDZ