The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Lolas »

Myślę, że to nie jest jakiś dramat użyć wersji angielskiej. Tekstu nie ma tam za wiele a nawet jeśli kogoś to przerasta to grając bohaterami nie mamy ukrytych kart na ręku - zawsze można wytłumaczyć pojawiające się nowe karty wyposażenia.
Do tej pory nie miałem ciśnienia, próbując kompletować wszystko sukcesywnie. Skoro jest wysoce prawdopodobne, że dodruków nie będzie to i na zachodzie z czasem znikną ostatnie egzemplarze w normalnych cenach.

Delta Team jest jeszcze do złapania w PL za 130zł (gamelord) + wysyłka
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 225
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 91 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Ezekiel »

Zaśmuciła mnie ta wiadomość, bo czekam na te drużyny do kompletu. Moim zdaniem błędem było czekanie na to, aż grzechy się wydrukują itd. Trzeba było iść za ciosem i od razu po zebraniu kasy, a nawet zakończeniu poprzedniej zbiórki, startować z drużynami.

Niemniej z tego co pamiętam w trakcie zbiorki nie było gwarancji od Portalu, że drużyny będą wydae, to dopiero pojawiło się później. Jakby nie patrzeć, Portal jest w tym układzie z CMON w sumie takim dystrybutorem/tłumaczem, więc jeśli CMON nie będzie chciał działać, to Portal nic nie zrobi. Dodatkowo obserwując ostatnie działania CMON można stwierdzić, że mają swoje problemy, w tym opóźnienia, wyniki kampanii poniżej oczekiwań (takie mam wrażenie), zły pijar, droga wysyłka. Tym samym drukowanie kilkuset dodatków do już niewspieranej gry jest jak sądzę nisko na ich liście priorytetów.

Mam mimo wszystko nadzieję, że jednak Portal podejmie jakaś akcje ratunkową. Ale jak się nie uda, to trudno.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

Obserwując np. miniaturemarket i to, że The others jest tam na wyprzedaży, nawet zamawiając za oceanem i płacąc, jak za zboże za przesyłkę opłaca się wziąć. To ewidentnie zamykanie serii i kto teraz nie kupi ten trąba. Sam wsparłem ostatnie grzechy po polsku w portalowym druku na żądanie, licząc na polskie drużyny, ale możliwe, że się przeliczyłem i bardzo dobrze rozumiem rozżalenie Jareks1985.
Wydaje się, że Portal nie za bardzo ma tutaj pole manewru. Zatem... pozostaje wymieszanie polskiej i angielskiej wersji i zakup za oceanem póki jeszcze jest w tych niskich cenach. A... byłbym zapomniał, dostępne są wszystkie retailowe drużyny.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 102 times
Been thanked: 17 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: bly73 »

Ja tam jestem dobrej myśli, wszak decyzja jeszcze nie zapadła, poza tym z tego co zrozumiałem, kwestia dodruku jest możliwa nawet gdzie indziej, pozostaje tylko różnica w cenie, czyli opłacalność.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2727
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Ja skusilem się na zamowienie z MiniatureMarket i wzialem Druzyny Omega, Gammma, Sons of Ragnarok i tokeny zepsucia. Wszystko z przesylka wyszlo ok 300zl, więc darmo, proszę porownac z cenami na EBayu. Nawet jak wyyjda w PL to sprzedam chocby za rok bez straty, bo ewidentnie jak dla mnie CMON zamyka ten temat. A jak nie wydadza to popracuje nad przerobieniem tych pozycji na wersje PL, przynajmniej kart postaci, jest to do zrobienia wg mnie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
topcat4
Posty: 74
Rejestracja: 14 wrz 2018, 13:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: topcat4 »

Yuri pisze: 09 paź 2019, 11:09 Ja skusilem się na zamowienie z MiniatureMarket i wzialem Druzyny Omega, Gammma, Sons of Ragnarok i tokeny zepsucia. Wszystko z przesylka wyszlo ok 300zl, więc darmo, proszę porownac z cenami na EBayu. Nawet jak wyyjda w PL to sprzedam chocby za rok bez straty, bo ewidentnie jak dla mnie CMON zamyka ten temat. A jak nie wydadza to popracuje nad przerobieniem tych pozycji na wersje PL, przynajmniej kart postaci, jest to do zrobienia wg mnie.
Omega jest/była dostępna ? Szukałem i nie znalazłem :(
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2437
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 537 times
Been thanked: 269 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Markus »

Więcej Kickstartera w grach, więcej ;-) to będziemy szukać dodatków po innych kontynentach.
Tak rozczłonkowanej całkiem niezłej gry to jeszcze nie widziałem. Ale gracze planszowi chcieli DLC w planszówkach więc dostali ….
Marzy mi się ta gra tylko na żetonach w 1 pudełku jako komplet, przecież to bez problemu by się zmieściło
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2727
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Zetony? Zamiast TAKICH figurek?? Pomalowalem już kilka setek, ale TAK pieknych nie widzialem jeszcze :) Nawet plamuje sobie co poniektore zaadoptowac do Shadows of Brimstone :)
Bez takich modeli i z zetonami to by byly takie zaawansowane warcaby w klimacie apo :p
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

Yuri...? Na pewno omega? Mieli tylko retailowe drużyny. W sumie mają na wyprzedaży cały czas.
Edit: Beta, Gamma, Delta i Sons...
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2727
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Przepraszam Cie Delta, Omege i HellClub kupilem ostatnio z tego ich zbiorowego KSa CMONowskiego i mi się zlalo w jedno :(
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Lolas »

Yuri pisze: 09 paź 2019, 11:41 Przepraszam Cie Delta, Omege i HellClub kupilem ostatnio z tego ich zbiorowego KSa CMONowskiego i mi się zlalo w jedno :(
Jak to? Był już Pledge Manager do ostatniego KSa?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2727
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Byl taki hurtowy na kilka ich ostatnich KSow nowy KS. I dopisalem się na forum bo gosc szukal chetnych na inne czesci tego molocha, ja wzialem Omege i HellClub wlasnie, bo co tu gadac swietna okazja. Wejdz na KS > CMON i kuknij na ich aktualne KSy, bedzie tam na bank
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

Yuri? Z tego ostatniego KSa, gdzie CMON czyści magazyn? To już jest PM?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2727
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Nie jestem w stanie sprawdzic ze swojego archaicznego telefoniku, ale ja znalazlem na forum naszym ten temat chyba nawet. Chodzi o KSa, gdzie CMON proponowalo Zombicide, Rising Sun i chyba 1 jeszcze jakas ich gre w wersji KS i w dodatkach mozna było domowic KS exclusivy z The Others m.in. Z 3-4 tygodnie temu to zalatwialem jakoś, więc pewno się da jeszcze.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 79 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: jediwolf »

Dziwne, bo PM dla tego kickstartera co mówisz ma dopiero pod koniec października wystartować... chyba, że ludzie którzy kupowali tam jakieś pledge dostali dostęp do PM od razu.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

Dokładnie myślę o tym samym. Sam jestem jednodolarowcem w tej kampanii i czekam na pledga.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 441
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: lukkk »

Ktoś myśli o jakimś grupowym zamówieniu na miniaturemarket?
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Lolas »

Właśnie dlatego jestem zdziwiony, że piszesz o tym zakupie w trybie dokonanym. O ile dobrze zrozumiałem te wszystkie dodatki dopiero będzie można zamówić i to pod warunkiem, że wcześniej nie zostaną wykupione przez szybszych klientów ;-)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

A tutaj konkurencja jest duża, bo jak nie teraz to już raczej nie będzie szansy, dlatego warto prewencyjnie zakupić na mm. nie przesadzając z kosztami grupowym, bo może wpaść VAT, cło i opłaty celne. Dodatkowo kupony promocyjne mogą obniżyć koszta nieznacznie. Np. Sprawdźcie, czy działa ten kod:
Spoiler:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 79 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: jediwolf »

Do pełnej kolekcji brakowało mi tylko Sons of Ragnarok. Kupione. Razem z wysyłką wyszło 67zł więc całkiem okej. Niestety koszty wysyłki strasznie skaczą w górę za każdy dołożony przedmiot. Ale fakt taka promka zachęca, szczególnie jak mówicie, że już dodruków na bank nie będzie.
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Kostaki »

Dzięki za cynka: Delta, Gamma i Sonsi weszli razem z artbookiem :) Szkoda, że kod nie zadziałał już, ale nie można mieć wszystkiego :)
Zawsze załamka jest jak koszta przesyłki prawie dorównują całości... :P
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 441
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: lukkk »

Które dodatkowe Teamy warto zamówić? Który z nich wnosi najwięcej dobrego do samej gry?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2727
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Wszystkie. Już MiniatureMarket podniósł ceny wszystkich dodatków do The Others o 2.5$ wzgl zamówień sprzed 3 dni, jak nic ludzie rzucili się jak oszalali. Dlatego tez proponuje co szybciej wszystkim uzupełnic braki, bo okazja sie raczej nie powtórzy.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 102 times
Been thanked: 17 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: bly73 »

Ja tam na razie nie panikuję i poczekam na decyzję Portalu, tym bardziej że MM ma tych dodatków dużą ilość na magazynie.
Z innej beczki, nie orientuje się ktoś czy jest szansa, żeby Portal wrzucił też rewers planszetki grzechu Nieczystość, żeby można było spróbować wydrukować to sobie gdzieś kompletnie we własnym zakresie, w podobnej jakości jak oryginał, a nie robić tylko nalepki? Co mi po samym awersie?
Szacun za ponowny przedruk planszy tej jednej misji :)
A swoją drogą, odnoszę wrażenie że w Portalu powinni postawić pręgierz :)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

bly73 pisze: 13 paź 2019, 20:24 Ja tam na razie nie panikuję i poczekam na decyzję Portalu, tym bardziej że MM ma tych dodatków dużą ilość na magazynie.
Z innej beczki, nie orientuje się ktoś czy jest szansa, żeby Portal wrzucił też rewers planszetki grzechu Nieczystość, żeby można było spróbować wydrukować to sobie gdzieś kompletnie we własnym zakresie, w podobnej jakości jak oryginał, a nie robić tylko nalepki? Co mi po samym awersie?
Szacun za ponowny przedruk planszy tej jednej misji :)

A swoją drogą, odnoszę wrażenie że w Portalu powinni postawić pręgierz :)
Dobre pytanie, moim zdaniem fajnie by było gdyby Portalowcy udostępnili wszystkie wadliwe elementy do samodzielnego druku, planszę również, bo o ile teraz są dostępne to zaraz, ich nie będzie.
Po za tym, uważam, że lepiej wydrukowałbym te plansze na lepszym kartonie, więc takie rozwiązanie bardziej by mnie satysfakcjonowało.
ODPOWIEDZ