Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Nie wiem jak z forum FFG, ale na nieoficjalnej grupie FB gry nikt nie ma żadnych informacji. Nawet nie ma oficjalnej daty premiery z dokładnością do dnia lub tygodnia.
Są jakies nieoficjalne informacje odnośnie 11 albo 18 Października.
Osobiście uważam, że FFG mało co obchodzi kiedy gra wyląduje, byle by to było na 2 tygdonie przed świętami. Każdy Gracz z prawdziwego zdarzenia (aż napisałem przez duże G) kupi na premierę kiedy by ona nie była, bo i tak czeka. Cała reszta (pewnie większość) weźmie to w szale świątecznych zakupów prezentowych, więc lepiej aby od końca listopada leżała na półkach. Przecież oni w USA mają gdzieś 6. Grudnia :P
Wosho
Posty: 1438
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

Standard ffg jak wychodzi lcg najpierw nic nie wiadomo pozniej sie gra pojawia a pozniej trzeba czekac kilka miesiecy na dodatki az hype minie. Tutaj jest troche lepiej bo to kooperacja wiec nie bedzie turniejow.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Largo »

Informacje ze strony ffg i z fb z grupy o grze sugerują, że premiera będzie albo 19 października albo 1 listopada. Oczywiście ta światowa. Nie wiadomo kiedy gra będzie u nas
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Freshus »

8 października zapowiedź kolejnego dodatku. Trochę śmiesznie, że z prezentacjami dodatków cisną jak szaleni, a daty premiery jeszcze nie ma potwierdzonej 🤣. Mimo wszystko gra mnie kupiła, przeraża mnie comiesięczne dojenie z hajsu, ale czego nie robi się dla rozwoju swojego hobby :lol:.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

Śmiesznie nie śmieszne, dla FFG to akurat standard. Z cyklami jest podobnie, zazwyczaj w zapowiedziach są już kilka dodatków do przodu, zanim w ogóle wyjdzie nowy cykl.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Largo »

Akurat takie wczesne zapowiedzi są całkiem spoko. Pozwalają zaplanować, czy chce się kupić dany dodatek i czego można spodziewać się w najbliższym czasie, ale to już temat na dyskusję w innym wątku :-)

Jeżeli ktoś lubi rahdo to pomimo, że oficjalnej recenzji jeszcze nie ma to na bgg ocenił Marvela na 8.6 także całkiem nieźle jak na samą podstawkę :-)
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Freshus pisze: 29 wrz 2019, 20:53 ... przeraża mnie comiesięczne dojenie z hajsu...
A ja tego w tej grze nie widzę. Cykl wydawniczy: Scenariusz-Bohater-Scenariusz-... absolutnie nie zachęca mnie do wykupienia subskrypcji. Jeśli nie wprowadzą jakiejś formy scenariusza, który rozpoczyna się w Deluxe Expansion i jest kontynuowany w cyklu (jak w AH: LCG) to ja tu nie upatruje nawet 30% takich wydatków jakie zazwyczaj są w LCG.

Ms. Marvel, Wrecking Crew? Ja bym tego za 3 dychy nie kupił. Nie rozumiem dlaczego nie jadą z koksami szybciej. Pewnie jakies Deluxy już poplanowali i nie chcą dublowac postaci, ale ta wymieniona dwójka sprawi, że na co najmniej 2 miesiące z gry wypadnę. To może być na tyle długo, że grę postanowię puścić w drugi obieg. Cykl 1 to powinna być bomba za bombą te boby to na razie widzimy w połowie.
Wosho
Posty: 1438
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

A Szczudel jak zwykle marudzi.
To ze Ty ich nie znasz nie znaczy ze nie ma ludzi ktorzy siedza w komiksach i nie moga sie ich doczekac.
A jakby wypuscili wszystkich mainstreamowych bohaterow to pozniej by im zostaly tylko komiksowe i ludzie by szybciej odpadli, a tak beda czekac na swoich ulubiencow.
Gorzej ze znajac ffg na pewno bedzie tak ze w tych dodatkach beda bdb karty do poszczegolnych "dyscyplin" czy jak to sie nazywa.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kempy »

Była kiedyś taka karcianka kolekcjonerska VS o superbohaterach gdzie od początku pakowali same najbardziej kanoniczne postaci a później, żeby utrzymać sprzedaż, trzeba było ciągnąć powerlevel do góry. Stąd wydani w kolejnych dodatkach trzecioligowi bohaterowie zawstydzali siłą Spidermana z base setu i tak dalej.

Nie wnikałem w konstrukcję dodatków, ale czy może być tak, że do paczek z drugą czy trzecią ligą popularności, mogą wsadzić jakieś mocne karty neutralne dla których się toto i tak kupi?
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Wosho pisze: 30 wrz 2019, 08:14 A Szczudel jak zwykle marudzi.
To ze Ty ich nie znasz nie znaczy ze nie ma ludzi ktorzy siedza w komiksach i nie moga sie ich doczekac.
A jakby wypuscili wszystkich mainstreamowych bohaterow to pozniej by im zostaly tylko komiksowe i ludzie by szybciej odpadli, a tak beda czekac na swoich ulubiencow.
Gorzej ze znajac ffg na pewno bedzie tak ze w tych dodatkach beda bdb karty do poszczegolnych "dyscyplin" czy jak to sie nazywa.
A ty jak zawsze piszesz coś bez chwili zastanowienia. Tysiące komiksów Marvela mam przeczytanych i jeżeli mówię, że Wrecking Crew to B (nawet C) lista to tak jest. Ms. Marvel to trochę inna bajka. Postać popularna wśród młodych (taki żeński PeterP), ale nie moje klimaty lat 90-tych i milenium.

Nie wiem czy siła kart będzie miała tutaj znaczenie. To nie jest gra rywalizacyjna. W Co-Opie nie musisz się zbroić cały czas. Nowe karty to powiew świeżości, ale jak masz ulubioną postać (lub drużynę) to nią będziesz grać. Na grającą paczkę wystarczy, po jednym dodatku i to można kupować zamiennie. Docelowy klient to pewnie i tak "boardgame style", ale to nie ma prawa przynosić takich pieniędzy co gra rywalizacyjna. Dostrzegli to chyba nie tylko u nas , bo podobno ma nie być nawet Niemieckiej wersji.
Zauważyłbym tutaj, że FFG eksperymentuje z LCG (Legenda). Zaryzykowałbym stwierdzenie, że pierwszy, drugi cykl może być taki poszatkowany, bo ma sens aby co-opowa gra rosła równomiernie na obu biegunach (liczba scenariuszy-liczba postaci). Dla mnie najlepszą formą dystrybucji byłby Deluxe z 4/5 postaciami i cykl ze scenariuszem układającym się w kampanię.

Moje wyobrażenie I oczekiwania względem tej gry jest takie, że będę miał ze 3 lub 4 drużyny 4/5 osobowe (Avengers, X-Men, FF, Pająki ) i każdy scenariusz przejde z 2/3 grupami (rodzina i znajomi). To nie będzie nawet 10% tego co grałem w GoT. Nie pisze tego jako wadę, odwrotnie. Czas nie jest z gumy, gra, którą mogę się jarać i nie tracić zbyt dużo czasu bardzo chetnie przywitam, szczególnie, że Marvel u mnie w domu wystepuje w dużej, papierowej ilości.
GunWar
Posty: 65
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:34
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: GunWar »

A mi tam obojętne, czy Wrecking Crew jest B, C czy nawet Z :) mnie jara, jak taki pakiet przeciwników FFG wprowadzi w życie. W core secie są pojedynczy wrogowie, natomiast tutaj jest kilku przeciwników i czekam na to mechaniczne cudeńko - mam taką nadzieję :)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2491
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 125 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Coen »

Wiadomo coś o instrukcji, kiedy będzie dostępna?
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Largo »

Coen pisze: 01 paź 2019, 11:46 Wiadomo coś o instrukcji, kiedy będzie dostępna?
https://photos.google.com/share/AF1QipM ... 5WQXVHVnd3
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Sarseth »

Coen pisze: 01 paź 2019, 11:46 Wiadomo coś o instrukcji, kiedy będzie dostępna?
Nie mam teraz dostępu do kompa, wiec nie wyciągnę linków z TTS (jeśli masz taką opcję), ale tutaj https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1824348575 też była dość czytelna jak kojarzę - chociaż może po prostu przybliżone te same obrazki to były.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2491
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 125 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Coen »

Dzięki, tak na szybko przerobiłem te obrazki (skadrowałem i wyprostowałem co się dało) i wrzuciłem całość do PDFa. Da się czytać :D
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Wosho
Posty: 1438
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

Udostepnilbys? :)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2491
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 125 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Coen »

Wosho pisze: 01 paź 2019, 14:10 Udostepnilbys? :)
https://gofile.io/?c=PLMEID
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Largo »

Coen pisze: 01 paź 2019, 14:17
Wosho pisze: 01 paź 2019, 14:10 Udostepnilbys? :)
https://gofile.io/?c=PLMEID
Zapomniałem dodać, że to zdjęcia z bgg z prezentacji z targów. Teoretycznie instrukcja w wersji produkcyjnej nie powinna się różnić, ale różnie to bywa
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3347
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1985 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ardel12 »

Akurat nie tak dawno czytałem parę komiksów z Ms Marvel i świetnie oddali jej postać z początku jej kariery. Są i postacie i przeciwnicy, z którymi się mierzyła. Nie jestem zwolennikiem nowego Marvela, ale doceniam oddanie tej postaci na realia gry.

Ciąglę się biję z myślami czy inwestować w ten tytuł. Z jednej strony mam już w kolekcji i Legendary Marvel i AH:LCG, więc jestem zaspokojony względem świetnych karcianek jak i Marvela, ale z drugiej czemu na tym poprzestać :D Ciekaw jestem na ile starcza podstawka. Czy jest wystarczająca, czy w sumie jesteśmy zmuszeni z marszu ruszyć po dodatki(a tego mój portfel nie przeżyje) niczym w LM.
GunWar
Posty: 65
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:34
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: GunWar »

 autor: Ardel12 » śr, 09 paź 2019, 13:24

Ciekaw jestem na ile starcza podstawka. Czy jest wystarczająca, czy w sumie jesteśmy zmuszeni z marszu ruszyć po dodatki(a tego mój portfel nie przeżyje) niczym w LM.
Wydaje mi się, że starczy na całkiem sporo. Mamy 5 bohaterów po 4 aspekty, 3 wrogów z czego każdy ma 2 tryby (basic albo expert), 2 podstawowe zestawy kart, które wkładamy do tali przeciwności (basic albo expert) i 5 dodatkowych wymiennych modułów

Daje to sporo kombinacji :)
Wosho
Posty: 1438
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

W jakis sposob poznac te postacie ktorych nie bylo w filmach?
Jak szukac komiksow na dany temat?
Sa gdzies za free jakies zbiory?
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Largo »

Właśnie miałem zadać podobne pytanie tylko nie chciałem robić offtopu za bardzo. Marvela znam głównie z kreskówek i MCU, a z chęcią poczytałbym również komiksy, ale jest ich taki perdyliard różnych, że nie bardzo wiem za co się łapać :P wszelkie porady mile widziane :)
PepperPete
Posty: 24
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:27
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: PepperPete »

Wosho pisze: 09 paź 2019, 15:37 W jakis sposob poznac te postacie ktorych nie bylo w filmach?
Jak szukac komiksow na dany temat?
Sa gdzies za free jakies zbiory?
Polecam tę stronę:
https://comicbookreadingorders.com/marvel/characters/
Można szukać według postaci albo chronologii eventów. Jest tego pierdyliard, także można czasem dostać zawrotu głowy. Alternatywnie:
https://www.comicbookherald.com/the-com ... der-guide/
Nie znam dobrego polskiego odpowiednika.
Jak chcecie poczytać to najprościej korzystać z Marvel Unlimited, z tym że subskrybcja kosztuje. Można znaleźć też mniej oficjalne serwisy, ale tego już reklamował nie będe.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Najlepiej spróbować Marvel Unlimited. Pierwszy miesiąc chyba jest gratis. Co do samych postaci, to te nowsze raczej mają łatwe wejście - czytałbym od #1. Można nawet wejść na wikipedię, wyszukac postać i zacząć od tego gdzie się pojawiła. Stare komiksy i serie to inna para kaloszy. Reading ordery to chaos i nawet doświadczony czytelnik może się pogubić, jeśli chce zacząć gdzieś w środku (poza Pająkiem, ten ma wyraźne resety).

Spodziewałem się czegoś co mogłoby charakteryzować Mr Fantastika. Nie ma tego. W sumie to nie wiem czy jest jakiś wyraźny motyw tej postaci. Ta zapowiedź tylko mnie utwierdziła, że ten dodatek omijam.

Podobno następnym dodatkiem będzie Thor. Na FB ktoś mówił, że na jakims FFG Live to ogłosili.
ODPOWIEDZ