Koszulki FFG (standard)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
profes79
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 133 times

Koszulki FFG (standard)

Post autor: profes79 »

Czy ktoś wie, co się stało, że praktycznie zniknęły ze sprzedaży i czy to chwilowe czy zakończenie ich produkcji w ogóle? Mam popakowanego Warhammera Inwazję w czarne i nagle się okazuje, że koszulek nie ma nawet u producenta, nie mówiąc o innych miejscach; może gdzieś wydostałbym paczkę czy dwie ostatnie z zapasów ale nie do końca o to mi chodzi...
Koszulki FFG Standard 63,5x88 mm - czarne
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: alpha »

Mam ten sam problem, tylko odnośnie przezroczystych FFG 63,5x88.
8 gier LCG zacząłem koszulkować, i utknąłem.

Najpierw kupiłem niewiele, bo jakieś 500 szt, ale potem te koszulki zniknęły na jakieś 7-8 miesięcy.
Gdy się tylko pojawiły to chciałem zrobić lekki zapas i kupiłem trochę więcej, bo 2,500 tych koszulek (i dalej mi brakowało), a te znowu się skończyły, ale już na dłużej niż 7-8 miesięcy.
Nie wiem co mam teraz zrobić, bo potrzebuję teraz jakieś 10,000 kolejnych, potem jeszcze co najmniej drugie tyle, a tu pustki.

Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?
Utknąłem w tak głupim momencie, że już sam nie wiem co mam robić :?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: garg »

alpha pisze: 07 paź 2019, 21:54 Mam ten sam problem, tylko odnośnie przezroczystych FFG 63,5x88.
8 gier LCG zacząłem koszulkować, i utknąłem.

Najpierw kupiłem niewiele, bo jakieś 500 szt, ale potem te koszulki zniknęły na jakieś 7-8 miesięcy.
Gdy się tylko pojawiły to chciałem zrobić lekki zapas i kupiłem trochę więcej, bo 2,500 tych koszulek (i dalej mi brakowało), a te znowu się skończyły, ale już na dłużej niż 7-8 miesięcy.
Nie wiem co mam teraz zrobić, bo potrzebuję teraz jakieś 10,000 kolejnych, potem jeszcze co najmniej drugie tyle, a tu pustki.

Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?
Utknąłem w tak głupim momencie, że już sam nie wiem co mam robić :?
Czyli to Twoja wina, że zniknęły! :twisted: :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: RUNner »

alpha pisze: 07 paź 2019, 21:54 Utknąłem w tak głupim momencie, że już sam nie wiem co mam robić :?
Zamknij koszulkami FFG tyle gier ile się da, nadwyżki może sprzedaj i przejdź na rebelowskie premium longsleeve. Są zbliżonej jakości, a jednak znacznie tańsze i raczej będą dostępne przez dłuższy czas.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: Blue »

Rebelowskie maja jeden minus. Są lekko mleczne, mnie to trochę wkurza, acz nie na tyle zeby kupować coś duzo droższego.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: alpha »

Mam już uraz do Rebela, więc nic z tego. Poza tym próbowałem już nawet Arcane Tinmen (AT), bo są prawie takie same, ale jednak po jakimś czasie zacząłem wyczuwać różnicę (trochę cieńsze), i już mi to zaczyna lekko przeszkadzać. Nie spodziewałem się tego, bo to tylko 20 mikronów różnicy, ale jednak non stop kontakt z grubymi FFG wyczuliło mnie, i teraz dziwnie mi się dotyka nawet niewiele cieńsze AT.

Będę uparty i jednak pozostanę przy FFG. Jedyne co, to nie wiem czy WP LCG, które teraz są w FFG nie zmienię na AT, bo ta gra ma od groma kart. Natomiast całą resztę wrzucę w FFG. No może jeszcze AH LCG wrzucę w AT, ale to zobaczę jak będzie z dostępnością :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: Pierzasty »

RUNner pisze: 07 paź 2019, 22:35 Są zbliżonej jakości
Skoro Rebel nie potrafi utrzymać dokładności przycięcia koszulek 1,5 mm w obrębie jednej paczki, to dla mnie jest pod tym względem spalony.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: Goldberg »

Na ich forum (ffg) czytalem ze niedługo wrócą.
Ale, jesli juz bylo by mnie stac , zeby koszulkowac (a koszulkuje wszystko) w ffg takie kobyly jak WPlcg czy AH lcg, to bym raczej pomyślał o zakoszulkowaniu tego w dragon shieldy.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: RUNner »

Pierzasty pisze: 08 paź 2019, 00:00
RUNner pisze: 07 paź 2019, 22:35 Są zbliżonej jakości
Skoro Rebel nie potrafi utrzymać dokładności przycięcia koszulek 1,5 mm w obrębie jednej paczki, to dla mnie jest pod tym względem spalony.
Kupiłem sporo koszulek tego formatu (2000) i nie natrafiłem na ten problem. Za to zdarzały się uszkodzenia koszulek (1-3 sztuki na paczkę), takie "stemple", które niestety dyskwalifikowały koszulkę. Ale przy tej liczbie nie miało to dla mnie znaczenia.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: Jareks1985 »

Blue pisze: 07 paź 2019, 22:37 Rebelowskie maja jeden minus. Są lekko mleczne, mnie to trochę wkurza, acz nie na tyle zeby kupować coś duzo droższego.
potwierdzam, Koszulki Premium Rebela są lekko mleczne, przez co karty tracą na intensywności koloru, za to są grubsze, maja ponad 100mikronów. porównywałem z Mayday Premium (90mikronów)oraz Sloyca Premium (110mikronów) z tych trzech Rebele są bardzo grube, nie mogę ich zmierzyć, ale mogą mieć 120 mikronów.
profes79
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 133 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: profes79 »

Ok ale w moim przypadku nadal nie rozwiązuje to problemu kilkuset (jak nie powyżej tysiąca) kart do Inwazji popakowanych w koszulki FFG :P Kilkadziesiąt uda mi się odzyskać jeszcze z Podboju, który finalnie mnie nie zachwycił i będzie leciał na sprzedaż kiedyś tam ale to dalej mało...Natomiast z postu Alpha wynika, że po prostu FFG ma takie przestoje z koszulkami i trzeba na nie polować...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: RUNner »

Nie wierzę żeby FFG zrezygnowało ze sprzedaży takiego produktu, zwłaszcza mając tak zawziętych odbiorców hurtowych ilości :D
Żeby nie było... dla mnie FFG to topowe koszulki, na których NIGDY się nie zawiodłem. Mam je w wielu grach, ale z przyczyn oszczędnościowych przeszedłem na Rebela. Mi ta jakość wystarcza w zupełności.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: Pierzasty »

RUNner pisze: 08 paź 2019, 08:42Kupiłem sporo koszulek tego formatu (2000) i nie natrafiłem na ten problem. Za to zdarzały się uszkodzenia koszulek (1-3 sztuki na paczkę), takie "stemple", które niestety dyskwalifikowały koszulkę. Ale przy tej liczbie nie miało to dla mnie znaczenia.
No ja niestety kupiłem koszulki kilku rodzajów i problem przycięcia występował w każdym do tego stopnia, że byłem w stanie podczas tasowania bez problemu wyłowić te same karty. Żeby nie było, ten problem nie występuje w FFG, UltraPro, ani większości innych marek, w tym nieszczęsnych Maydayach. Chyba tylko Swan Panasia ma jeszcze z tym problemy.

Co do dostępności koszulek FFG, to niestety jest to problem znany - co jakiś czas znikają z rynku i uzupełnienie trwa jakieś... pół roku? Trzeba tu niestety operować na zasadzie peerelowskiej i jak są kupować na zapas, szczególnie jeśli się wykorzystuje duże ilości.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: alpha »

garg pisze: 07 paź 2019, 22:34
Spoiler:
Czyli to Twoja wina, że zniknęły! :twisted: :mrgreen:
Jak się tylko pojawią ponownie i znowu za moment znikną, to wiecie kto będzie winny :lol:
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: c08mk »

Ja ostatnio kupuję rebele premium longsleeve. Przekoszulkowałem trochę gier i mam zapasik koszulek FFG na rok. FFG idą na LCGi i jednego deckbuildinga ale ostatecznie jak znowu będzie brakować FFG to pewnie znowu wejdą rebele longsleeve.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: alpha »

Goldberg pisze: 08 paź 2019, 08:29 Na ich forum (ffg) czytalem ze niedługo wrócą.
Ale, jesli juz bylo by mnie stac , zeby koszulkowac (a koszulkuje wszystko) w ffg takie kobyly jak WPlcg czy AH lcg, to bym raczej pomyślał o zakoszulkowaniu tego w dragon shieldy.
Mam nadzieję, że wrócą, ale zostaną na dłużej, i nie będzie powtórki z wyczerpaniem się po chwili.

Koszulkowanie w Dragon Shield? Brałem to pod uwagę. Kupiłem na próbę 2 opakowania tych koszulek, i powiem, że są rewelacyjne. Chyba jeszcze bardziej mi się podobają niż FFG.
Jest tylko jeden problem: z nimi stos kart rośnie o wiele szybciej niż przy FFG, przy których stos też rośnie szybciej niż przy cieńszych, itd. w dół.
Patrząc ile kart czeka w (WP LCG + AH LCG), to robią się już całkiem spore różnice. A gdyby mnie podkusiło na wszystkie 8 LCG w DS, to już koszmar :lol:
Cenowo też idzie to sporo wyżej.

No nie wiem.... kusi mnie, ale jak sobie to wszystko przypomnę, to mnie otrzeźwia :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: Goldberg »

A one nie kosztuja one tyle samo, albo podobnie?
Bo ffg pakowane sa po 50 sztuk w cenie....13/15 zl (roznie widzialem)
DS to 100 koszulek za 25/30 zl (tez cena od sklepu zależy)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 158 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: Zet »

Cena może być zbliżona, ale jakościowo DS są znacznie lepsze i grubsze od FFG.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 548 times
Been thanked: 270 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: Markus »

Zet pisze: 09 paź 2019, 12:34 Cena może być zbliżona, ale jakościowo DS są znacznie lepsze i grubsze od FFG.
Jak jest z przezroczystością DS przy większej grubości?
Bo np rebele to dramat (mleko)
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 158 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: Zet »

Markus pisze: 09 paź 2019, 15:24
Zet pisze: 09 paź 2019, 12:34 Cena może być zbliżona, ale jakościowo DS są znacznie lepsze i grubsze od FFG.
Jak jest z przezroczystością DS przy większej grubości?
Bo np rebele to dramat (mleko)
Razem z większością znajomych używam DS do Mtg i nie widzę problemów.
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: Acownik »

profes79 pisze: 07 paź 2019, 19:48 Czy ktoś wie, co się stało, że praktycznie zniknęły ze sprzedaży i czy to chwilowe czy zakończenie ich produkcji w ogóle? Mam popakowanego Warhammera Inwazję w czarne i nagle się okazuje, że koszulek nie ma nawet u producenta, nie mówiąc o innych miejscach; może gdzieś wydostałbym paczkę czy dwie ostatnie z zapasów ale nie do końca o to mi chodzi...
Koszulki FFG Standard 63,5x88 mm - czarne
Ja też szukam czarnych FFG, pytałem w różnych sklepach, pytałem bezpośrednio u źródła i w zasadzie niczego się nie dowiedziałem - "kiedyś będą, czekamy". A jak jakiś sklep ma, to 3 opakowania. Tak jakby do piekarni rano przywieźć 5 bułek i 2 bochenki chleba i liczyć, że to zaspokoi potrzeby klientów.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: alpha »

Goldberg pisze: 08 paź 2019, 17:12 A one nie kosztuja one tyle samo, albo podobnie?
Bo ffg pakowane sa po 50 sztuk w cenie....13/15 zl (roznie widzialem)
DS to 100 koszulek za 25/30 zl (tez cena od sklepu zależy)
No niekoniecznie jest podobnie. To znaczy jest, ale gdy patrzysz na 1 op.
Jeżeli jednak mam do kupienia 5,000 szt. albo 10,000 szt., to już zaczyna się robić różnica.

(Ceny bez uwzględniania mojego rabatu i rabatów okazjonalnych)
FFG: (2 op. = 100 szt.), 2x 14 zł = 28 zł (za 100 szt.)
DS: (1 op. = 100 szt.), 1x 25 zł = 25 zł (za 100 szt.) - 1 wersja (nie wiem gdzie tak tanio, a właściwie taniej niż FFG :shock: )
DS: (1 op. = 100 szt.), 1x 30 zł = 30 zł (za 100 szt.) - 2 wersja (nie wiem gdzie tak tanio)
DS: (1 op. = 100 szt.), 1x 34 zł = 34 zł (za 100 szt.) - 3 wersja (w sklepie gdzie kupuję FFG i DS)

:arrow: wersja 2
Już tutaj przy 100 szt. jest 2 zł różnicy.
Przy 1,000 szt. jest 60 zł, a przy 10,000 szt. zrobi się 200 zł.

:arrow: wersja 3
Już tutaj przy 100 szt. jest 6 zł różnicy.
Przy 1,000 szt. jest 60 zł, a przy 10,000 szt. zrobi się 600 zł.

Nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie robi się sporo.

No chyba, że jest jakiś sklep, w którym DS są po 25 zł za 100 szt., to jest o co walczyć :)
Tylko ta grubość  :roll:
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: Goldberg »

Dzięki.... Matematyka zawsze u mnie kulala..
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
profes79
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 133 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: profes79 »

Podbiję się, ale z nieco innym pytaniem. KOszulek FFG już nie ma i nie będzie. Ktoś ma doświadczenia z innymi koszulkami barwnymi (w moim przypadku z czarnymi), które mogłyby się dobrze komponować z koszulkami FFG? Nie uśmiecha mi się przekoszulkowywanie Inwazji; z kolei ze względu na fakt, że talie frakcji i neutrale sie tam ze sobą mogą łączyć, odpada koszulkowanie np. jednej frakcji w zupełnie inne koszulki. Kupować po paczce dostępnych koszulek celem sprawdzenia które mi przypasują też nie do końca wydaje się być rozsądnym pomysłem :)
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Koszulki FFG (standard)

Post autor: maqzaq »

Czesc, wlasnie koszulkuje „gołe” pozostalosci Lotr Lcg. Mam podobny dylemat jak wyzej. Decki gracza pakowalem w FFG a scenariusze w pro fity. Zdecydowalem sie na Gamegenic z porownania wynika ze sa bardziej mleczne i krotsze na wysokosc vs FFG. Potwierdzam ze Dragon Shieldy sa swietne ale niestety drogie. Stosuje je w grach „premium”.
Jezeli potrzebujecie zdjecia porownawcze to dajcie znac. Moge zestawic FFG Gamegenic i DS
Pozdrawiam
SoloPlayer
ODPOWIEDZ