Pojemniczki na zasoby.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Pojemniczki na zasoby.

Post autor: birdm »

Cześć
Chciałem się dowiedzieć czy macie jakiś sposób na składowanie elementów drewnianych i plastikowych w trakcie gry. Chodzi mi np o Agricolę - gdzie w trakcie gry trzymacie zasoby? Jak leżą luzem na stole to wszystko się rozwala, a we wspólnym worku/pudełku ciężko coś znaleźć. Miseczki ceramiczne/szklane też są średnio wygodne. Po 2 takich miseczek nie jestem w stanie kompaktowo przechowywać - wiadomo zajmują miejsce w szafce w kuchni, a na co dzień i tak ich nie używam, więc żona się na nie złości. Macie jakieś swoje metody?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: Gromb »

Ja używam pojemników wędkarskich, a na większe elementy, kupiłem silikonowe foremki do wypieków. Są do dostania po kilka złotych za paczkę w marketach i robią temat.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: Brylantino »

Takie mini pojemniczki z Ikei na żywność się bardzo dobrze sprawdzają (te najmniejsze) - używam w Cavernie i bardzo dobrze się sprawdzają.

Obrazek
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: birdm »

Gromb pisze: 07 paź 2019, 12:01 kupiłem silikonowe foremki do wypieków. Są do dostania po kilka złotych za paczkę w marketach i robią temat.
I może to jest rozwiązanie, bo można wcisnąć jedna w drugą i mało miejsca zajmują w szafce... A jak ze stabilnością takich na stole?
MadejZO
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: MadejZO »

Siema,
Ja do komponentów z Robinsona używam pudełka na śrubki z Bricomana.
Gorąco polecam:
-skraca to czas set-upu gry o kilkanaście minut,
-organizuję grę w pudełku
-podczas rozgrywki idealnie trzyma wszystkie komponenty
-jest tanie
Oto przykład:
https://www.bricoman.pl/warsztat-otocze ... 5-przegrod

Zależnie od rozmiaru gry można kupić większy lub mniejszy organizer.
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: birdm »

Takie organizery są super do przechowywania elementów w szafie, ale na stole to raczej niepraktyczne. Używasz ich w czasie rozgrywki?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: kaszkiet »

Jeżeli to ma być tylko zastosowanie domowe (znaczy się żeby podczas grania wyciągnąć, a nie też trzymać w nich komponenty w pudełku), polecam plastikowe miseczki do dipów.
Np. coś takiego - https://polka24.pl/plastiki-do-kuchni/7 ... 10119.html
Swego czasu kupiłem sobie kilkanaście takich w Auchan, jak mieli jakieś stoisko ze wszystkim po złotówce.

Ważna rzecz, dotycząca szczególnie wszelkich organizerów na śrubki, czy inne przybory wędkarskie - żeby się tego wygodnie używało przy grach, dno musi być zaokrąglone.
Kąt 90 stopni i wyjmowanie ostatnich trzech żetonów z wąskiej przegródki to męczarnia.

Druga rzecz - mniej istotna może - ale lepsze szersze i płytsze pudełko niż wyższe i węższe.
MadejZO
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: MadejZO »

birdm pisze: 07 paź 2019, 12:14 Takie organizery są super do przechowywania elementów w szafie, ale na stole to raczej niepraktyczne. Używasz ich w czasie rozgrywki?
Oczywiście. Czemu nie praktyczne?
Moim zdaniem bardzo praktyczne, bo kładziesz i tylko otwierasz. W grze kooperacyjnej jedna osoba po prostu odpowiada za komponenty. Przynajmniej my tak robimy.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: Gromb »

birdm pisze: 07 paź 2019, 12:08
Gromb pisze: 07 paź 2019, 12:01 kupiłem silikonowe foremki do wypieków. Są do dostania po kilka złotych za paczkę w marketach i robią temat.
I może to jest rozwiązanie, bo można wcisnąć jedna w drugą i mało miejsca zajmują w szafce... A jak ze stabilnością takich na stole?
Stabilne i odpada problem przechowywania. Można je ładnie spiętrować i nawet schować do pudełka z grą.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: vinnichi »

Ja lubię korkowe podkładki do szklanek z ikea
https://www.olx.pl/oferta/podkladka-pod ... ArwpZ.html
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: birdm »

Gromb pisze: 07 paź 2019, 13:47 Stabilne i odpada problem przechowywania. Można je ładnie spiętrować i nawet schować do pudełka z grą.
No i super, o to mi chodziło. Co prawda podkładki korkowe, to też fajna opcja. Niemniej idąc dalej tropem silikonu wpadł mi do głowy jeszcze pomysł maty silikonowej(np do lodów czy babeczek), np takiej:
https://allegro.pl/oferta/forma-silikon ... cQAvD_BwE Co prawda to trochę mniej wygodne w przechowywaniu, ale na stole fajnie stoi, wszystko do kupy razem. Jak sądzicie?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: arian »

"Jednorazowe" pojemniczki na sosy do pizzy też sprawdzają się nieźle. A po grze można zamknąć i wrzucić do pudła z grą. Jedna sztuka to 6-8 groszy. Są dostępne w różnych rozmiarach.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 416 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: Gosiek »

birdm pisze: 07 paź 2019, 15:27 Niemniej idąc dalej tropem silikonu wpadł mi do głowy jeszcze pomysł maty silikonowej(np do lodów czy babeczek), np takiej:
https://allegro.pl/oferta/forma-silikon ... cQAvD_BwE Co prawda to trochę mniej wygodne w przechowywaniu, ale na stole fajnie stoi, wszystko do kupy razem. Jak sądzicie?
Z silikonowych foremek polecam raczej takie: https://allegro.pl/oferta/foremki-silik ... 7796351003 - używam od dawna przy większości planszówek i sprawdzają się świetnie.

Zamiennie zestawy pojemników z mepel.pl - np. takie: https://mepel.pl/organizer-pudelko-gry- ... andem-c300
Poszczególne elementy można wyjmować, dobrać sobie własny układ pojemników pakowanych w organizer, albo skorzystać z pomysłu już wrzuconego przez sklep, np. https://mepel.pl/zestaw-organizer-agricola
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: Rigidigi »

birdm pisze: 07 paź 2019, 11:59Macie jakieś swoje metody?
Ja polecam takie rozwiazanie

https://mepel.pl/pudelka-na-elementy-geekbox

Pudełka nie są najtańsze ale bardzo wygodne. Do gry otwierasz, a potem zamykasz i do pudła.
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: birdm »

Rigidigi no dość fajne są te pudełeczka. Korzystacie z nich w trakcie rozgrywki czy tylko do przechowywania? Są stabilne w trakcie rozgrywki(nie spadają, nie ślizgają się zanadto po stole)? Ok, a co z grami gdzie wypraska przeszkadza w przechowywania w takich pudełkach? Masz gdzieś komplet "luźnych" pudełek i wyciągasz na rozgrywkę?
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: Kurczu »

Ostatnio trochę szukałem pojemniczków, więc się wypowiem :D
Mam taki organizer jest bardzo dobry do przechowywania, ale taki sobie do grania, niełatwo się z niego wyciąga żetony.
Obrazek

Lepszą wersją wydaje się propozycja, o której wspomniał Gosiek.
Obrazek

Odnośnie pojemników od GeekBox, o których wspominał Rigidigi, to identyczne są w grze Na Skrzydłach (Wingspan) i moim zdaniem są bardzo wygodne w trakcie grania, tym bardziej, że i z denka i z wieczka możesz zrobić pojemnik na surowce w trakcie gry. Jedyny mały minus to jak chcesz tam upchać dużo żetonów to ciężko zamknąć :D trzeba wykonać szybki i precyzyjny ruch.
Obrazek

Ja wybrałem trochę droższe rozwiązania.
Od zawsze podobały mi się silikonowe tray'e, czasem je można spotkać w anglojęzycznych prezentacjach. Po przekopaniu połowy Internetu znalazłem je tylko na stronie sklepu BGG, nazywają się GeekUp Bit Bowls
Obrazek

Także od jakiegoś czasu przymierzałem się do neoprenu od playmaty i akurat ostatnio była kampania na KS i skusiłem się na coś w tym stylu, w rozmiarze 15x15cm
Obrazek

Zaś na stronie mają większą wersję 22x22cm
Obrazek


Zakupy jeszcze do mnie nie dotarły, więc nie wypowiem się na ile są dobre, czy słabe. Również zdaję sobie sprawę, że nic w nich nie przechowam :D ale ja preferuję zwykłe woreczki strunowe, a jeśli mam żetony, które trzeba losować to wybieram woreczek materiałowy.
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: birdm »

Kurczu takich mat/miseczek silikonowych szukałem! Niemniej ceny są okropnie kosmiczne. 2 stówy za 13 szt.... Kosmos. Zostanę chyba przy idei foremek na babeczki pewnie pudełek spożywczych do przechowywania.
Chyba że ktoś ma jakieś tanie źródło, to chętnie. I tak dzięki za wkład w dyskusje.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 10 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: DarkBogas »

Ja używam do grania (nie przechowywania) własnoręcznie zaprojektowanych i wydrukowanych pojemników. U mnie sprawdzają się świetnie. Wklejam link do modelu jakby ktoś chciał sobie wydrukować :)

Model można pobrać tu:
https://www.prusaprinters.org/prints/43 ... ken-holder
lub tu:
https://www.thingiverse.com/thing:3492404
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: Rigidigi »

birdm pisze: 09 paź 2019, 08:25 Rigidigi no dość fajne są te pudełeczka. Korzystacie z nich w trakcie rozgrywki czy tylko do przechowywania? Są stabilne w trakcie rozgrywki(nie spadają, nie ślizgają się zanadto po stole)? Ok, a co z grami gdzie wypraska przeszkadza w przechowywania w takich pudełkach? Masz gdzieś komplet "luźnych" pudełek i wyciągasz na rozgrywkę?
U mnie te pudełka zastępują woreczki strunowe, których nie cierpię. Także jednocześnie służą jako "insert" do pudła, oraz w razie potrzeby w trakcie rozgrywki. Na stronie mepel.pl jest filmik, który pokazuje dosyć dokładnie jak się one sprawują.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: rastula »

spinane na zatrzask miseczki 15x15cm są na aliexpress od ok 1,5 dolara za sztukę z filcu , inne materialy droższe. jak dotrą to pokażę jak się sprawdzają

fotka i wskazówki do wyszukiwania...


Obrazek
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: rastula »

17'5x17'5 Eco skóry, droższe, większe, pewnie solidniejsze...ale wybralem economyvz filcu, wydają mi sie milsze ;)...


Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: Kurczu »

Tych ze skóry nie polecam, przeglądałem komentarze do nich i ludzie wrzucali fotki, gdzie krawędzie były połamane, ale to pewnie od szczęścia zależy, albo raczej od kuriera 😛
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 411
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: Arachion »

Sprawdziłem, kupiłem te oraz kwadratowe.
https://allegro.pl/oferta/8szt-pojem ... ZDA%3D

Tania i wygodna alternatywa... Żona też się ucieszyła bo zamówiła sobie jakieś chińskie gadżety w jednej wysyłce.
Sucharzysta
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: Rigidigi »

Arachion pisze: 12 paź 2019, 19:43 Sprawdziłem, kupiłem te oraz kwadratowe.
https://allegro.pl/oferta/8szt-pojem ... ZDA%3D
Rzeczywiście stosunek jakość/cena/możliwości wydaje się optymalne.
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 93 times
Been thanked: 42 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: Damon22 »

ODPOWIEDZ