Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Berni77 »

Za to tłumaczenie przez nich apki to przykład totalnego olania graczy...
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: awawa »

Oficjalnie potwierdzone że nie będzie już fizycznych dodatków do Descent, ale nie widzę tutaj żadnego płaczu więc chyba wszyscy się z tym już pogodzili wcześniej. Co ciekawe nie planują też Descenta 3, tylko jakiś inny nowy produkt. Po kierunku, który obrali m.in. w Podróżach przez Środziemie nie sądzę jednak, że będzie to coś co nam go zastąpi. Zresztą sami przyznali, że mają teraz problem z dostarczaniem dodatków do nowości a nie zrezygnowali przy tym z formy okrojonych podstawek (jak przy Arkham III), więc w pełni będzie można go ocenić za parę lat.
Granie na Bemowie
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 79 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: jediwolf »

Ciekawe bo linie Imperial Assault też wygaszają. Szkoda, bo liczyłem, że pojawią się jeszcze jakieś dodatki do obu gier.
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Berni77 »

Trzeba będzie po prostu bardziej rozruszać twórczość fanów do Descenta :)
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Miszon »

Nie wiem, czy ktoś już tutaj pisał, ale własnie zauważyłem, iż w aplikacji Road to Legend pojawiła się nowa kampania: Embers of Dread, która wymaga posiadania dodatków Labyrinth of Ruin oraz Lair of the Wyrm.
Miło, że chociaż nie będzie już fizycznego kontentu (zresztą, czy jest go mało? ;-) ), to jednak nadal dodają nowe rzeczy online :-) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: yoyocmg »

Miszon pisze: 02 wrz 2019, 00:24 Nie wiem, czy ktoś już tutaj pisał, ale własnie zauważyłem, iż w aplikacji Road to Legend pojawiła się nowa kampania: Embers of Dread, która wymaga posiadania dodatków Labyrinth of Ruin oraz Lair of the Wyrm.
Miło, że chociaż nie będzie już fizycznego kontentu (zresztą, czy jest go mało? ;-) ), to jednak nadal dodają nowe rzeczy online :-) .
Ta kampania już jest od jakiegoś czasu dostępna. Co do cyfrowego konwentu, to wydaje mi się, że apka będzie nadal wspierana. Andrew mówił o fizycznych dodatkach, że ich już nie będzie.
Danczeslav
Posty: 21
Rejestracja: 14 sie 2019, 22:19
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Danczeslav »

Jestem na etapie zbierania dodatków pudełkowych, i zostały dwa najnowsze Mgły Bilehall i Rdzewiejące okowy które można traktować jako jeden "duży" komplet kosztuje ok. 250zł ceną dochodzi do podstawki. Pytanie czy warto kupić? Szukam argumentów 😀
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Miszon »

GameTroll recenzował oba dodatki i pokazywał zawartość pudełek, może to ci coś pomoże.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: anonim »

Te dwa dodatki można też traktować jak dwa małe dodatki i w tym momencie kosztują tyle samo co inne małe dodatki. Dziwny ten twój argument bo na tej samej zasadzie wszystkie małe dodatki są nieopłacalne a przecież je kupiłeś.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: stary gracz »

Road to Legend 1.5.3 Update
2019-08-14
- Bug fixes for Embers of Dread campaign
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Golfang »

Kupiłem Descenta drugą edycję z kampanią Spadkobiercy Krwi. Zarzuciłem sobie apkę na tablet, klikam Nowa Gra (pięknie jest polski język) a tu d..a. Nie ma mojej kampanii do wyboru?? O co chodzi?
No i jeszcze jedno pytanko - czy jeśli kupię dodatkowe przygody na steam - to jest szansa to przenieść też na ipada? Czy jednak jeśli zamierzam grać na ipadzie - to lepiej kupować te dodatki w appstore?

cholera... zapomniałem ja obie te przygody kupiłem już na steamie na pc... Pewnie nie da się tych praw przenieść na ipada?
----------------
10% flamberg.com.pl
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: c08mk »

Golfang pisze: 08 paź 2019, 17:24 Kupiłem Descenta drugą edycję z kampanią Spadkobiercy Krwi. Zarzuciłem sobie apkę na tablet, klikam Nowa Gra (pięknie jest polski język) a tu d..a. Nie ma mojej kampanii do wyboru?? O co chodzi?
...
Kampanie cyfrowe to osobny produkt. Książki kampanii czy karty Mrocznego Władcy nie są wykorzystywane przez appkę.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Golfang »

c08mk pisze: 08 paź 2019, 17:34
Golfang pisze: 08 paź 2019, 17:24 Kupiłem Descenta drugą edycję z kampanią Spadkobiercy Krwi. Zarzuciłem sobie apkę na tablet, klikam Nowa Gra (pięknie jest polski język) a tu d..a. Nie ma mojej kampanii do wyboru?? O co chodzi?
...
Kampanie cyfrowe to osobny produkt. Książki kampanii czy karty Mrocznego Władcy nie są wykorzystywane przez appkę.
Czyli w sumie mam jeden produkt - i dwie kampanie? Kampanię którą mogę rozegrać sobie z rodziną/kumplami bez kompa/tabletu oraz kampanię którą możemy rozegrać na tablecie/kompie. Czy dobrze zrozumiałem?
----------------
10% flamberg.com.pl
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: c08mk »

Golfang pisze: 08 paź 2019, 17:59 Czyli w sumie mam jeden produkt - i dwie kampanie? Kampanię którą mogę rozegrać sobie z rodziną/kumplami bez kompa/tabletu oraz kampanię którą możemy rozegrać na tablecie/kompie. Czy dobrze zrozumiałem?
Tak. Można rozegrać kampanię przy pomocy tableta/kompa albo w pełni fizyczną kampanię z książki gdzie jest Mroczny Władca :)
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: stary gracz »

W Kruczym Dworze jest stado kruków jako słudzy MW. Niestety występuje ono w postaci żetonu i chciałbym zamienić je na figurkę.
Do Zombicide: Czarna Plaga wyszedł dodatek Mordercze Kruki.
https://www.rebel.pl/product.php/1,1295 ... kruki.html
Orientuje się ktoś czy rozmiarowo pasują te kruki do Descenta?

Może ktoś ma inny pomysł?
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: anonim »

Powinny pasować bo figurki w zombicide mają takie same rozmiary jak w Descencie, oczywiście porównując ludzi do ludzi.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: yoyocmg »

Zrobiłem Tobie zdjęcie dla porównania :)
Spoiler:
Porchpeople
Posty: 302
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Porchpeople »

Kruki pasują, ale same figurki są lekko większe w Zombicide (skala 32 mm) niż w Descencie (28 mm).
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: stary gracz »

Dzięki koledzy.

Można kupić jedno pudełko tych kruków i rozdzielić dla chętnych.
Z tego co widzę w pudełku jest 15 szt. I-szop pokazuje cenę za zestaw 82 zł + kw powiedzmy 95-100. https://i-szop.pl/szukaj2/1/Zombicide%3 ... rcze+kruki.
Wychodzi ok 6,7 PLN za figurkę plus koszt wysyłki czyli ok. 20 PLN.
Jeśli by było więcej osób z jednej miejscowości to odpadłyby im koszty wysyłki do domu.

Ktoś jest chętny na takie kruki do Descenta?
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Miszon »

Niegłupie. A nawet rzekłbym: fajny pomysł
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Baloosh »

Ja też jestem chętny.
yarzab
Posty: 351
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: yarzab »

Chętny :)
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: stary gracz »

Żeby nie zaśmiecać tematu zbiórką utworzyłem nowy: viewtopic.php?f=55&t=62979

W nim proszę zgłaszać chęć nabycia kruków.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Golfang »

Natomiast mam pytanie - kampania z Descenta 2ed która mam teraz to Spadkobiercy krwi - ale czy przypadkiem kiedyś w 2ed nie była inna kampania dołączana?

Kupując pudełko z dodatkową kampanię dostaję fizyczny kontent - ale jak zaznaczę że to mam w apce - to kampania grana na kompie będzie identyczna z tą którą rozgrywa się fizycznie? Czy może jak w przypadku podstawki dostaje się dwie osobne/rozłączne kampanie? (dla grania fizycznego i dla grania na kompie/tablecie)
W apce widzę:
1. Rise of the goblins - tutorial
2. Embers of Dread - kampania - trzeba mieć dodatek
3. Trials of FrostGate - przygoda - trzeba zapłacić
4. Nerkhall - kamapania - trzeba mieć dodatek
5. The Delve - przygoda - trzeba zapałacić
6. Kindred Fire - kampania - nie wymaga dodatku

ale to nie dotyczy każdego fizycznego dodatku - bo są fizyczne duże dodatki - które nie mają tutaj odwzorowania... czyli nie dają kampanii elektronicznej
Miszon pisze: 02 wrz 2019, 00:24 Nie wiem, czy ktoś już tutaj pisał, ale własnie zauważyłem, iż w aplikacji Road to Legend pojawiła się nowa kampania: Embers of Dread, która wymaga posiadania dodatków Labyrinth of Ruin oraz Lair of the Wyrm.
Miło, że chociaż nie będzie już fizycznego kontentu (zresztą, czy jest go mało? ;-) ), to jednak nadal dodają nowe rzeczy online :-) .
Czy na pewno Embers of Dread wymaga dwóch fizycznych dodatków? - w apce podają że wymagany jest tylko Lair of the Wyrm.
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ