(Wspieram.to) Jagged Alliance Gra Planszowa - Underworld Kingdom

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
Quba40
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

(Wspieram.to) Jagged Alliance Gra Planszowa - Underworld Kingdom

Post autor: Quba40 » 10 paź 2019, 10:11

Sentymentalna podróż do lat 90-tych właśnie się rozpoczęła - polska edycja planszowej gry Jagged Alliance, która ponownie przeniesie nas do Arulco.
Obrazek
Na BGG gra ma średnią ocen 8,8 - pod względem mechanicznym i regrywalności jest ponoć bardzo dobrze. Kooperacyjna gra od 1 do 4 graczy w której kierujemy drużyną najemników i staramy się odbić fikcyjna wyspę spod rąk złego dyktatora (3 do wyboru). Trzeba ściśle ze sobą kooperować i kombinować, ponieważ poziom trudności nie wybacza błędów - mechanicznie nie jest to festiwal losowości, trzeba szacować nasze szanse na powodzenie akcji oraz dobrze zarządzać niewielkimi zasobami Staminy.

Klimat komputerowego Jagged Alliance również jest mocną stroną te produkcji, odwzorowano niemal wszystkie elementy oryginału - fabularna kampania znana w JA2, zarządzanie najemnikami, kupowanie sprzętu, szkolenie rebeliantów, wyzwalanie sektorów, nieobliczalny Larry i wiele znanych twarzy (jedynie nie odwzorowano niesnasek pomiędzy niektórymi).

Pod względem ilości figurek najemników (tylko 6 na 13 posiada swoje odwzorowanie) oraz ich jakości jest średnio, również nie każdemu przypadnie do gustu wygląd kafli sektorów, choć nie można im odebrać czytelności.
Gra w pierwszych 48h ma atrakcyjną cenę jak na ilość komponentów jakie oferuje, mechanika jest na tyle elastyczna, że łatwo tworzyć własne kampanie - a jest też szansa na ufundowanie się tej z 1 części JA.

Link do kampanii https://wspieram.to/JaggedAlliance
Link do BGG https://boardgamegeek.com/boardgame/231 ... board-game
Moja autorska kampania do Horror w Arkham LCG: Kiedy sny stają się rzeczywistością
Grupa Facebookowa Horror w Arkham Gra Karciana
Grupa Facebookowa Ameritrashowcy - fani gier z klimatem

Awatar użytkownika
awawa
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 11 times

Re: (Wspieram.to) Jagged Alliance Gra Planszowa - Underworld Kingdom

Post autor: awawa » 10 paź 2019, 11:21

Ciężko to idzie, choć pewnie się ufunduje to raczej nie dojdzie do tych ambitniejszych SG - obym się mylił.
Granie na Bemowie

Golfang
Użytkownik wspierający
Has thanked: 21 times
Been thanked: 45 times

Post autor: Golfang » 10 paź 2019, 11:39

To jest Polska edycja - dlatego tak wolno idzie - chociaż jak ja dawałem godzinę temu wsparcie było 9k teraz 16k - więc nie tak najgorzej. Sporo Polaków woli wersje ENG, a poza Polakami nikt inny tego nie wesprze... więc ciężko będzie tutaj wykręcić jakieś kosmiczne kwoty.
----------------
moja kolekcja
moje plany

MiXB
Użytkownik wspierający
Has thanked: 15 times
Been thanked: 44 times

Post autor: MiXB » 10 paź 2019, 11:42

"Ciężko"? Idzie całkiem normalnie. To nie są rozreklamowani do bólu Tytani, gdzie w pierwszych 24h było z jakieś 200% zebrane (notabene, przez następne 20 dni zebrali nie całe drugie tyle). Wikingowie 878, którzy są raczej słabo znani w Polsce potrzebowali dwóch dni by zebrać 60 tysięcy i w sumie uzbierali 110 tysięcy. Ja bym celował w ten poziom zbiórki raczej niż w 300-400 tysięcy.

Awatar użytkownika
awawa
Użytkownik wspierający

Post autor: awawa » 10 paź 2019, 11:57

Z podobnych gier z kampanią u nas to mam porównanie tylko do Huntersów. Tam również był wcześniej KS, gra nie była rozreklamowana a recenzje dość mocno się różniły, lecz mimo wszystko trochę inaczej to wyglądało niż tutaj. Te nowe figurki w SG to znaczy, że je przeprojektują czy dojdą kolejne (najemnicy?)?
Granie na Bemowie

MiXB
Użytkownik wspierający
Been thanked: 44 times

Post autor: MiXB » 10 paź 2019, 12:05

Na KS ta gra zebrała 65000 EUR. Tutaj zbierze 65000 PLN to będzie duży sukces.

Awatar użytkownika
Quba40
Użytkownik wspierający

Post autor: Quba40 » 10 paź 2019, 12:14

Tutaj jest inna sytuacja ponieważ to jest polskie wydanie gry, a nie nowa gra. W stosunku do KS ma jednak taką zaletę, że mechanika już jest znana i dobrze oceniona, oraz że możemy potencjalnie dostać więcej.
Tematyka gry nie jest tak nośna jak Fantasy, SF czy Horror, pod tym względem może być trudniej, wszystko zależy od dwóch pierwszych dni, potem cena będzie mniej korzystna i przypływ nowych wspierających zdecydowanie mniejszy. Jeśli gra się nie ufunduje to kupię wersję anglojęzyczną ponieważ pod względem klimatu i mechaniki gra do mnie bardzo przemawia.

Edit. Właśnie doszedł exclusive dla pierwszych wspierających karta pistoletu VIS wz-35 :D
Moja autorska kampania do Horror w Arkham LCG: Kiedy sny stają się rzeczywistością

Awatar użytkownika
plotrens
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Post autor: plotrens » 10 paź 2019, 13:41

Co ciekawe wersji Siły specjalne zostało tylko -1/50 :D

Z tego co obserwowałem na początku to ilość wybieranych wersji nie pokrywała się kompletnie z ilością ogólną. Ciekaw jestem czy jeszcze niżej zejdzie i czy wszyscy dostaną ten nieśmiertelnik:P

Awatar użytkownika
awawa
Użytkownik wspierający

Post autor: awawa » 10 paź 2019, 13:45

Nie widziałem aby była tam opcja aby spersonalizować nieśmiertelnik czyli np: nick zamiast imienia i nazwiska. Napiszę później do nich.

Na wspieram.to kuriera trzeba dodać teraz jako dodatek (20zł) czy można też po kampanii, gdyż przeoczyłem go wcześniej?
Granie na Bemowie

Awatar użytkownika
Quba40
Użytkownik wspierający

Post autor: Quba40 » 10 paź 2019, 15:10

awawa pisze:
10 paź 2019, 13:45
Nie widziałem aby była tam opcja aby spersonalizować nieśmiertelnik czyli np: nick zamiast imienia i nazwiska. Napiszę później do nich.

Na wspieram.to kuriera trzeba dodać teraz jako dodatek (20zł) czy można też po kampanii, gdyż przeoczyłem go wcześniej?
Nic nie stoi na przeszkodzie abyś go teraz opłacił, ale prawdopodobnie będzie możliwość dopłaty po kampanii, najlepiej pytaj bezpośrednio na wspieram.to.

Awatar użytkownika
awawa
Użytkownik wspierający

Post autor: awawa » 10 paź 2019, 15:14

Już opłaciłem kuriera i połączyło.

Inna sprawa to beznadziejny system t-pay. Jak wół pisze do zapłaty kwota x a kasuje x+prowizje w kolejnych krokach. Moim zdaniem jest to nieuczicwe i chyba to gdzieś zgłoszę. Informacja jest jedynie po najechaniu kursorem na kwadrat Paypala.
Granie na Bemowie

Awatar użytkownika
RUNner
Użytkownik wspierający
Has thanked: 24 times
Been thanked: 37 times

Post autor: RUNner » 11 paź 2019, 10:22

Kampania nieźle postępuje i raczej zakończy się sukcesem. Chyba nie zdążę się zdecydować przed upływem EB. Gdyby jeszcze SG były bardziej kuszące, np. z każdym progiem figurka najemnika.
Na razie planuję odpalić Jagged Alliance 2 na kompie :)

Awatar użytkownika
Gromb
Użytkownik wspierający
Has thanked: 170 times
Been thanked: 30 times

Post autor: Gromb » 11 paź 2019, 10:38

Hehe... Mam dokładnie taki sam plan. Słaby w tej grze jest stosunek figurek do kart najemników. Nie znam innej gry z czym takim, no może Western Legends, by tu pasował. Niemniej, czasu trochę jest na decyzję, pistolet dla początkowych dwudniowców jakoś przeboleje.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father

DonCzeslavio

Post autor: DonCzeslavio » 11 paź 2019, 11:16

Jak już pisano w poprzednim wątku - to nie stosunek ilości figurek do ilość kart najemników jest słaby a stosunek ilość kart najemników jest na super w stosunku do ilości figurek :)
W oryginalnej wersji miało być tylko 6 najemników (każdy z swoją figurką) - dodatkowe karty najemników pojawiły się dzięki wspierającym w czasie kampanii na KS :)
Z z tym czekaniem to wiecie jak jest - czekam..czekam..czekam..o kurna, przegapiłem ! ;) Po za tym angażując się teraz w kampanię wspomagasz także cele społecznościowe i zwiększasz szansę na odblokowanie jak największej ilości progów. Jak wszyscy będą czekali to się okaże że zamiast odblokowania 10 celi odblokują się 2,3
Wiecie jak to jest przy kampaniach - jak się je rozhula to potem już same się szybko toczą bo ludzie uwielbiają się przyłączać do takiego pędzącego pociągu i o wiele chętniej wspierają gry już ufundowane a wtedy jest szansa na naprawdę fajne progi.

Awatar użytkownika
plotrens
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Post autor: plotrens » 11 paź 2019, 14:34

RUNner pisze:
11 paź 2019, 10:22
Na razie planuję odpalić Jagged Alliance 2 na kompie :)
Ja już wsparłem, ale i tak mam podobny plan. Mam ten plan w sumie już od paru dobrych lat, od kiedy z RPS dowiedziałem się o modzie 1.13
W końcu mam pretekst, żeby znaleźć trochę czasu i go przetestować:P

Wspomniany artykuł dla zainteresowanych:
https://www.rockpapershotgun.com/2011/1 ... lliance-2/

Awatar użytkownika
RUNner
Użytkownik wspierający

Post autor: RUNner » 11 paź 2019, 23:08

DonCzeslavio pisze:
11 paź 2019, 11:16
Z z tym czekaniem to wiecie jak jest - czekam..czekam..czekam..o kurna, przegapiłem ! ;) Po za tym angażując się teraz w kampanię wspomagasz także cele społecznościowe i zwiększasz szansę na odblokowanie jak największej ilości progów. Jak wszyscy będą czekali to się okaże że zamiast odblokowania 10 celi odblokują się 2,3
Masz rację, idealnie by było gdyby ludzie hurtem wsparli projekt, odblokowując wszystkie SG. Ale niestety mnie nie przekonują dwie rzeczy: cena i sama rozgrywka. Cena jest dość wysoka i w retailu będzie porównywalna, ale to tylko moje przeczucie. A sama rozgrywka? Nie widzę tutaj regrywalności. Jest dużo elementów zmiennych w danym scenariuszu i to się chwali, ale wpływa to głównie na poziom trudności. Gry nie przekreślam, ale poczekam do maja :)

Muerto
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post autor: Muerto » 12 paź 2019, 17:19

Early Bird przedłużony. Do północy nadal ceny 249zł/319 zł, każdy otrzyma także kartę z VIS WZ-35.

Można zdobyć też dodatkowe spluwy w EB. Za 1200 polubień Underworld Kingdom na fb dochodzi karabin maszynowy browning wz. 28, a za 100% zrealizowanego celu w EB dostaniemy pistolet maszynowy mors WZ. 39.

Jeszcze chwila jest 8)
5% rabatu w grybezpradu.eu

Awatar użytkownika
RUNner
Użytkownik wspierający

Post autor: RUNner » 15 paź 2019, 10:11

Już niewiele brakuje do ufundowania gry. Ja tymczasem zacząłem grać na kompie i nie jest łatwo! :) Mam trochę problemów z mapą taktyczną i widocznością. Ogólnie klimacik jest przedni! Jeśli to się udało przenieść na planszę, to może być niezła gierka.

Awatar użytkownika
Gromb
Użytkownik wspierający
Has thanked: 170 times
Been thanked: 30 times

Post autor: Gromb » 15 paź 2019, 10:44

Na gog jest teraz promocja na kilka części za kilka złotych każda.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father

Golfang
Użytkownik wspierający
Has thanked: 21 times

Post autor: Golfang » 28 paź 2019, 07:31

RUNner pisze:
15 paź 2019, 10:11
Już niewiele brakuje do ufundowania gry. Ja tymczasem zacząłem grać na kompie i nie jest łatwo! :) Mam trochę problemów z mapą taktyczną i widocznością. Ogólnie klimacik jest przedni! Jeśli to się udało przenieść na planszę, to może być niezła gierka.
Niewiele ale 2 tygodnie później nadal nie ufundowana.... :(
Ciekawe czy uda się zebrać te dodatkowe 2k czy 3k PLN
----------------
moja kolekcja
moje plany

Awatar użytkownika
RUNner
Użytkownik wspierający

Post autor: RUNner » 28 paź 2019, 08:01

Spokojnie się ufunduje, ale na SG bym raczej nie liczył. Kto miał kupić to kupił. Pewnie jeszcze jakieś sklepy dołączą i gra zostanie wydana.
Mam takie odczucia, że cena za grę jest relatywnie wysoka. Zawartość pudełka nie powala na kolana, więc być może głównym kosztem jest licencja? Nie wiem.

c08mk
Użytkownik wspierający

Post autor: c08mk » 29 paź 2019, 12:57

RUNner pisze:
28 paź 2019, 08:01
...Zawartość pudełka nie powala na kolana...
No u mnie to cały stół zajęty był podczas gry. Dla porównania to Eldrith z dodatkiem zajmował podobną ilość miejsca.

c08mk
Użytkownik wspierający

Post autor: c08mk » 08 lis 2019, 14:49

W jaki sposób można zamówić same dodatkowe figurki? Nie widzę w kampanii specjalnej opcji.
Ok już znalazłem ale wolę się upewnić (na wspieram jeszcze nic nie zamawiałem). Najpierw wspieram za 1zł. Później dodaję 119zł za figurki i 15zł za paczkomat?

ODPOWIEDZ