Nanty Narking (Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: playerator »

Largo pisze: 10 paź 2019, 14:41 Czym konkretnie różni się wersja retail dostępna obecnie w przedsprzedaży od tej z KSa? Z tego, co mi wiadomo na ks dorzucane były monety, ale czy istnieją jeszcze jakieś różnice?
Dla EB była jeszcze broszura zwana artbookiem (po angielsku i w rzeczywistości wyglądająca całkiem inaczej niż na KS). Sama gra się nie różni.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: Tringa »

Wszyscy dostali jeszcze komplet metalowych monet.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: playerator »

Tringa pisze: 10 paź 2019, 16:33 Wszyscy dostali jeszcze komplet metalowych monet.
Yhy:
Largo pisze: 10 paź 2019, 14:41 (...) Z tego, co mi wiadomo na ks dorzucane były monety, ale czy istnieją jeszcze jakieś różnice?
:wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: Tringa »

Aa... Dobra, nie doczytałam xD
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: Largo »

Myślicie, że warto za te circa 260 zł? W sumie w świat dysku grałem kilka razy i było całkiem przyjemnie. NN kupiłbym bez zastanowienia poniżej 200 zł, ale chyba figurki tak mocno podbily cenę..
pegzi
Posty: 537
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: pegzi »

Nasza szersza recenzja gry: https://dicelandblog.pl/recenzja-230-nanty-narking/

Zgadzacie się z naszą opinią?
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: Marek.gdansk »

Dziękuję za waszą recenzje dzięki niej nie kupię nanty narking
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: Losiek »

Largo pisze: 10 paź 2019, 20:58 Myślicie, że warto za te circa 260 zł? W sumie w świat dysku grałem kilka razy i było całkiem przyjemnie. NN kupiłbym bez zastanowienia poniżej 200 zł, ale chyba figurki tak mocno podbily cenę..
Moim zdaniem zupełnie nie. Mam Świat Dysku i owszem zagram jeśli ktoś zaproponuje ale sam nie zaproponuję. Mechanika jest mocno średnia, brakuje balansu celów postaci i gra broni się tylko klimatem Świata Dysku. Jeśli tego klimatu zabraknie to dla mnie gra jest nie grywalna.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: Curiosity »

Jak ta gra ładnie trzyma cenę!
Na kickstarterze można ją było kupić za około 290zł, z metalowymi monetami. Do Polski wysyłka za darmo. Teraz patrzę sobie po internecie i widzę, że za wersję bez monet, trzeba zapłacić z wysyłką jakieś 300zł. A pewnie każdy sobie pomyślał, że w sklepach gra się pojawi za jakieś 2 stówki. :D

Nawet rozważałem zakup, ale mam trochę węża w kieszeni.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: Largo »

Curiosity pisze: 28 sty 2020, 09:34 Jak ta gra ładnie trzyma cenę!
Na kickstarterze można ją było kupić za około 290zł, z metalowymi monetami. Do Polski wysyłka za darmo. Teraz patrzę sobie po internecie i widzę, że za wersję bez monet, trzeba zapłacić z wysyłką jakieś 300zł. A pewnie każdy sobie pomyślał, że w sklepach gra się pojawi za jakieś 2 stówki. :D

Nawet rozważałem zakup, ale mam trochę węża w kieszeni.
Udało mi się ją wyrwać w okolicach black friday w Gandalfie za ok. 250. Do niedawna bez problemu można było znaleźć używkę za 300 z monetami i to też wydaje się spoko opcja. Osobiście polecam i wydaje mi się że te 250 zł to uczciwa cena biorąc pod uwagę zawartość pudła. 300 za wersję 'tekturową' to już sporo. Nie wydaje mi się żeby gra taniała z czasem. Raczej warto przyczaić się na używkę :-)
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: ShapooBah »

Nanty Narking to prawie jak Świat dysku:

Po parunastu dobrych latach drugi raz zasiadłem wczoraj do Ankh-Morpork, żeby zagrać w dwie osoby. W sumie bardziej z ciekawości niż z chęci.

Nie sądziłem, że jest to aż tak niezbalansowane. Granie postaciami innymi niż Lordowie (i Vimes) to praktycznie insta win. Jedna osoba to za mało, żeby kontrować Vetinariego czy smoka herbowego.

Gra wciąż sprawia mi wiele frajdy, ale raczej już nie do zagrania dla dwoje.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: Valarus »

ShapooBah pisze: 12 paź 2020, 09:36 Nanty Narking to prawie jak Świat dysku:

Po parunastu dobrych latach drugi raz zasiadłem wczoraj do Ankh-Morpork, żeby zagrać w dwie osoby. W sumie bardziej z ciekawości niż z chęci.

Nie sądziłem, że jest to aż tak niezbalansowane. Granie postaciami innymi niż Lordowie (i Vimes) to praktycznie insta win. Jedna osoba to za mało, żeby kontrować Vetinariego czy smoka herbowego.

Gra wciąż sprawia mi wiele frajdy, ale raczej już nie do zagrania dla dwoje.
Aż musiałem sprawdzić, bo byłem przekonany, że ta gra miała na pudle oznaczenie 3-4 jeżeli chodzi o graczy, ale nie, jednak 2-4. Kto by w to grał na dwie osoby? :shock:
Prawie jak grać Star Wars Rebellion na 4 :wink:
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: Majkel89 »

Dokładnie ta gra trzyma poziom przy 3, 4 graczach. Fajny tytuł który w pudle zawiera 2 mini dodatki lub jak kto woli warianty gry.
wst121121
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 32 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: wst121121 »

Pierwsze wrażenia po zakupie i sprawdzeniu zawartości "biedniejszej" wersji bez figurkowej jest jak najbardziej na plus
za około stówkę dostajemy bardzo dobrze wykonaną grę i po obcowaniu już z poprzednią wersją z figurkami to nie odstaje ona wykonaniem od niej.
Żetony są grube i solidne nie można nic im zarzucić, jedyna wada która rzuciła mi się w oczy to ciężko będzie zamknąć to mniejsze pudło jeśli ktoś będzie chciał włożyć wszystkie znaczniki w standy.
Mi osobiście bardziej pasuje ten mniejszy format (więcej miejsca na nowe gry :) )

Gra jest stosunkowo lekka więc i wydanie jest według mnie odpowiednie, ciężko wydać 300 zł więcej za edycje z figurkami do tak prostej szybkiej gry, za różnice w cenie figurek można dostać prawie 3 podobne gry :) aczkolwiek jeśli komuś podoba się plastik to nie krytykuje bo wygląda piękniej.
Jeśli dodatkowe figurki będą w rozsądnej cenie również je dokupię :)
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: dominGeS »

Jak wrażenia z grania na 2os?
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: bowie »

Standy do wywalenia na starcie, a zamiast nich agenci i budynki wykonane z modeliny. Taka wersja jest w sam raz na wyjazdy, gdzie docenia się wszelkie małe pudła :D
dominGeS pisze: 12 maja 2021, 16:05 Jak wrażenia z grania na 2os?
niegrywalne na dwie osoby, najlepiej w 4 osoby, w trzy daje jeszcze radę
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: dwaduzepe »

bowie pisze: 12 maja 2021, 16:15 Standy do wywalenia na starcie, a zamiast nich agenci i budynki wykonane z modeliny. Taka wersja jest w sam raz na wyjazdy, gdzie docenia się wszelkie małe pudła :D
dominGeS pisze: 12 maja 2021, 16:05 Jak wrażenia z grania na 2os?
niegrywalne na dwie osoby, najlepiej w 4 osoby, w trzy daje jeszcze radę
niegrywalne?? gralem na dwie osoby i dzialalo calkiem spoko, fakt ze bez szalu, ale na pewno nie niegrywalne
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: adrturz »

Cześć,

gdyby ktoś w ten weekend miał ochotę zagrać w nową edycję Nanty Narking, nauczyć się zasad albo po prostu zobaczyć grę. To zapraszam do HEX-a na niewielki event ;)

Wszystkie szczegóły znajdziecie tu: https://www.facebook.com/events/505666340573891/
autopaga
Posty: 1402
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: autopaga »

Dobrze pamiętam że figurki do NN mają się jeszcze pojawić osobno do kupienia? Zapowiadał coś takiego phalanx czy coś mi się pokręciło?
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: eveni »

autopaga pisze: 31 maja 2021, 17:59 Dobrze pamiętam że figurki do NN mają się jeszcze pojawić osobno do kupienia? Zapowiadał coś takiego phalanx czy coś mi się pokręciło?
Też mi się wydaje, że widziałam gdzieś taką informację, ale teraz nie mogę nigdzie tego namierzyć :?
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: dwaduzepe »

autopaga pisze: 31 maja 2021, 17:59 Dobrze pamiętam że figurki do NN mają się jeszcze pojawić osobno do kupienia? Zapowiadał coś takiego phalanx czy coś mi się pokręciło?
tak bylo zapowiadane, ale moze zmienili zdanie ze wzgledu na sprzedaz, bo ucichlo
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10801
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3325 times
Been thanked: 3188 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: japanczyk »

dwaduzepe pisze: 31 maja 2021, 21:45 tak bylo zapowiadane, ale moze zmienili zdanie ze wzgledu na sprzedaz, bo ucichlo
Podałbys zrodlo, bo wydaje mi sie, ze bardziej to były życzenia graczy niźli zapowiedź Phalanxa
AFM
Posty: 52
Rejestracja: 14 sty 2020, 17:14
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: AFM »

japanczyk pisze: 01 cze 2021, 08:30 Podałbys zrodlo, bo wydaje mi sie, ze bardziej to były życzenia graczy niźli zapowiedź Phalanxa
Wydaje mi się, że PHALANX gdzieś o tym wspominało, ale udało mi się znaleźć jedynie informację od Planszowych Newsów.
https://www.facebook.com/planszowenewsy ... 168148299/
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: tsodo »

AFM pisze: 01 cze 2021, 09:26
japanczyk pisze: 01 cze 2021, 08:30 Podałbys zrodlo, bo wydaje mi sie, ze bardziej to były życzenia graczy niźli zapowiedź Phalanxa
Wydaje mi się, że PHALANX gdzieś o tym wspominało, ale udało mi się znaleźć jedynie informację od Planszowych Newsów.
https://www.facebook.com/planszowenewsy ... 168148299/
Była tez mowa o tym w podcaście Radio Phalanx.
W odcinku - marcowe aktualności wydawnicze.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: addekk »

Zagrałem pierwszy raz w nową wersję Nanty Narking i porównując do świata dysku wykonanie tragedia. Widoczność na planszy zerowa wszystko się zlewa, kolory na planszy podobne do siebie. Kartony wielkie i zajmujące pół planszy. Na plus tylko dodatkowe cele i poprawa balansu. Karty rysunki mają nijakie, ale tak najgorsze są te stendy na znaczniki które niszczą tekturę i na dodatek wszystkie są identyczne.
Dawno nie grało mi się w grę która lubię, bo świat dysku to jednen z fajniejszych fillerow, tak nieprzyjemnie przez możliwość porównania do pierwowzoru. I rozumiem że każda tekturka musi być inna bo są jakieś dodatki które wprowadzają zróżnicowane postacie. Tylko czy ktoś to porównał na stole samym wyglądem do pierwowzoru i stwierdził że jest okej ? Bo chyba nie grałem nigdy w nic co jest tak nieczytelne.
Weźże chodźże grać BGG
ODPOWIEDZ