Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: japanczyk »

lmakuch pisze: 09 paź 2019, 11:22 wyłącznym dystrybutorem gry po jej ufundowaniu zostały natomiast ALEplanszówki.pl
Na czym to będzie polegać dokładnie?
W ogóle nie planujecie wypuszczac gry do retailu? Czy wszelka przyszła dystrybucja będzie sie odbywała przez aleplanszowki (troche odcinanie rynku)?
lmakuch
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2019, 19:26
Been thanked: 3 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: lmakuch »

japanczyk pisze: 09 paź 2019, 11:26
lmakuch pisze: 09 paź 2019, 11:22 wyłącznym dystrybutorem gry po jej ufundowaniu zostały natomiast ALEplanszówki.pl
Na czym to będzie polegać dokładnie?
W ogóle nie planujecie wypuszczac gry do retailu? Czy wszelka przyszła dystrybucja będzie sie odbywała przez aleplanszowki (troche odcinanie rynku)?
Całość sprzedaży do retailu,
z wyjątkiem na naszego nowego partnera ----Miasto Ustka :)
będzie szła przez Aleplanszówki.

Daje nam to opcję gwarancji najniższej ceny dla wspierających tu i teraz podczas kampanii oraz umożliwia skoordynowanie działań promocyjnych po wydaniu gry. Większość autorskich (ale nie tylko) gier wspieraczkowych po wydaniu trafia do setki sklepów i po wielu z nich słuch zanika. Tego chcemy uniknąć.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 100 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: Ink »

Jeśli chcecie dorzucić ten brakujący 1% (bo w tym momencie jest 99), ale nie jesteście pewni, to może tekst na GF pomoże Wam podjąć decyzję:
https://www.gamesfanatic.pl/2019/10/10/ ... sie-marzy/
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
lmakuch
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2019, 19:26
Been thanked: 3 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: lmakuch »

W tzw. międzyczasie - ufundowaliśmy się! :)
Zrobiliśmy też pewien manewr z progami - wsłuchując się w głosy społeczności :)
Szczegóły w 11 Aktualizacji na wspieram.to/plazing
zapraszam!
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: AnimusAleonis »

lmakuch pisze: 20 wrz 2019, 19:41 będzie można realniej ocenić grafiki - choć to oczywiście gustów nie zmieni :)
Powiem szczerze że ta nowa okładka chodzi trochę za mną, i w rozmowie to Plażingu w innym wątku trochę zdałem sobie sprawę dlaczego: jest niepotrzebnie wulgarna.
Gra jest lekka, familijna, a ta nowa okładka, szczególnie z czterema literami tej "pani", ale też i owy "pan" patrzący powiedzmy delikatnie zalotnym wzrokiem na nią, daję przekaz kompletnie innej gry, coś bardziej rodem Loży Szyderców niż lekkiej kolorowej gry dla 8+. Powiem inaczej: nie jest to gra którą bym wybrał na prezent dla dziecka tylko i wyłącznie z powodu okładki, sięgnął bym po coś innego.

I o gustach nie ma co tam debatować, wam się podoba ta okładka i już, na pewno nie ma potrzeby jej zmieniać, i też przyznam że jest to taki humor który właśnie wciągnie potencjalnych wspierających do takiej kampani, jednak jeśli myślicie później o szerszym retail to może warto o tym pomyśleć.

No i też mała sugestia w tym kierunku, na samą kampanię: opcja alternatywnej okładki.
Zrobiło to np. Santorini w swej kampanii, i był to super SG/Add-on dla wspierających, coś takiego "exclusive" co będzie ich kopie wyróżniać od tych w sklepie. Nie wiem czy jest to w tym przypadku możliwe, ale nawet idąc tropem Santorini, całe białe pudło z tylko nowym logo Plażingu na froncie byłoby myślę dość widowiskowe.

Takie moje pięć groszy, ewentualnie do zignorowania :P
lmakuch pisze: 10 paź 2019, 21:34 W tzw. międzyczasie - ufundowaliśmy się! :)
Gratulacje! :D
Kawał dobrej roboty :)
Andy pisze: 08 paź 2019, 12:17 Mnie bardziej do tej gry pasowałby tytuł Parawaning.
Plażing 2: The Parawaning

8) :D

Love it! :lol: :lol: :lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: japanczyk »

Ja bym dał ankietę kupującym - wysłać maila do wszystkich wspierających i niech zagłosują
Też wolałem wcześniejszą
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: AnimusAleonis »

japanczyk pisze: 10 paź 2019, 22:49 Ja bym dał ankietę kupującym - wysłać maila do wszystkich wspierających i niech zagłosują
Też wolałem wcześniejszą
Nie wiem jak realne/możliwe jest dla autorów wrócenie do starej wersji, choć też bym ją preferował, i pomysł z ankietą mi jako odbiorcy się podoba... ale też wiem że są to nie zawsze gładkie rzeczy do przeprowadzenia, tak więc ja tam bym nie upierał się przy wróceniu do starej grafiki, ale taki SG lub add-on alternatywnej okładki/pudła bym dał, jeśli by się to spinało produkcyjnie.

Moim zdaniem takie cała białe denko pudełka tylko z dużym logo Plażing na środku w kolorze, albo nawet z tylko tym flamingiem :D, a la to co Santorini ze swoją "white edition" zrobiło (LINK), myślę że wyglądałoby dość widowiskowo... też taki fajny gest dla wspierających by "poczuli" że byli jednymi z tych pierwszych i mają coś unikatowego za to itd... i też z chęcią bym przytrzymał taką wersję w kolekcji.

Jakby nie było mam nadzieję że autorzy podejdą jeszcze raz do zagadnienia i może coś zaproponują wspierającym/graczom, bo nie każdy kocha tą nową grafikę.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: mikeyoski »

A ja mam nadzieję, że nic z tym robić nie będą. To są koszty. Za wydaniem gry nie stoi Roxley, który może sobie pozwolić na różne myki z grafikami. To nie jest kampania, w której uzbierano pierdyliard złociszy. Naprawdę aż tak Was w oczy kłuję ta okładka? I tak będę widział ja przez parę sekund otwierając pudło i nie będę kontemplowal co Pan z okładki ma na myśli.

Pomysł z ankietą również uważam za poroniony, bo zawsze ktoś z czegoś będzie niezadowolony.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: AnimusAleonis »

mikeyoski pisze: 11 paź 2019, 10:07 A ja mam nadzieję, że nic z tym robić nie będą. To są koszty.
Robiąc z tego SG też zbiera się na to adekwatne pieniądze albo się nie robi ;)
mikeyoski pisze: 11 paź 2019, 10:07 Naprawdę aż tak Was w oczy kłuję ta okładka?
Tak :D
mikeyoski pisze: 11 paź 2019, 10:07 I tak będę widział ja przez parę sekund otwierając pudło i nie będę kontemplowal co Pan z okładki ma na myśli.
No wiesz stwierdzenie że to co na okładce jest kompletnie obojętne, bo akurat Ty nie będziesz kontemplował, to tak jak mówienie że opakowania produktów ogólnie nie mają znaczenia...
Pewnie dla niektórych to nie ma znaczenia, nawet niedawno ktoś na forum pisał że gra w Azul na kartce papieru kapslami i by w ogóle wolał by w Azul nie było tych kolorowych akrylowych kafli, i ok tacy są, ale dla zdecydowanie lwiej części osób które kupiło Azul wygląd gry/grafiki/itd itp jednak miał znaczenie i to duże w podejmowaniu decyzji o zakupie.
Jak prezentuje się gra wizualnie, a okładka/pudełko jest definitywnie tego częścią, szczególnie pod kątem sprzedaży sklepowej, jest istotne dla wielu osób kontemplujących zakup, a tym też dla wielu wydawców.

Jak pisałem wcześniej przy obecnej okładce jakbym był w empiku (czy też sklepie internetowym) i wybierał prezent dla dziecka np na Święta, a niedługo wiele takich osób będzie, i przytłaczająca większość z nich robi takie zakupy oczyma, to bym po to pudełko nie sięgną, głównie z powodu okładki... szczególnie że w tej grupie gier jest bardzo duża konkurencja, i klient na prawdę ma do wyboru do koloru.
Oczywiście to tylko moja opinia, jednak coś w tym jest że okładki gier rodzinnych (Azul, TTR, Domek itd itp) są robione w podobnych do siebie estetykach, i to pewnie nie bez powodu.

Co nie znaczy że jakoś się upieram by cokolwiek zrobili, a jak nie zrobią to nie kupię czy coś, każdy ma swoje gusta, oni mają takie ja inne, napisałem tylko swoje spostrzeżenie odnośnie nowej grafiki, jak i sugestię o SG/add-on alternatywnej okładki, a co z tym zrobią autorzy to już w ich geście ;)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
lmakuch
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2019, 19:26
Been thanked: 3 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: lmakuch »

To ja może tak powiem - gra wizualnie poszła w tą stronę
- właśnie w wyniku konsultacji i uwag osób, w tym tych....uwaga....
zajmujących się sprzedażą gry w sklepach - z pierwszej linii kontaktu z kupującymi.

Tak więc, nie jest to nasze widzimisie, a robienie teraz ankiety niczego nie rozwiąże - będzie tylko kręceniem się w kółko.
Zawsze części podobać się będzie, a innej części już nie. Życie :)

Nasi partnerzy Miasto Ustka i Aleplanszówki, które jak wiemy zna się na sprzedawaniu gier chyba nie najgorzej - są na tak dla grafiki.

Grafika zatem zostanie taka jak jest.
Cele wolimy dawać odnośnie mechaniki, bo to bardziej podkręca radość z gry ;)
lmakuch
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2019, 19:26
Been thanked: 3 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: lmakuch »

UWAGA!

Dorzuciliśmy dla wspierających opcję dokupienia dodatku KARTY WYDARZEŃ wnoszącego element przygodowy do gry :)
Szczegóły tu:
https://www.facebook.com/graplazing/pho ... 2177557998

Dzięki temu, zbliżamy się do ufundowania dodatku 3 KAFLE SPECJALNE - tylko dla wspierających :)

zapraszam: wspieram.to/plazing
lmakuch
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2019, 19:26
Been thanked: 3 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: lmakuch »

Zostały ostatnie 2 godziny :)
Do pudła doszły kolejne dodatki, za niecały 1 000zł. będzie kolejny dodatek :)

zapraszam: wspieram.to/plazing
lmakuch
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2019, 19:26
Been thanked: 3 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: lmakuch »

ten tego .... już jest ;)
ODPOWIEDZ