Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
khuba
Posty: 972
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 307 times
Been thanked: 276 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: khuba »

W polskiej dosc jasno jest napisane :
Jeżeli nie zostanie odrzucona wcześniej, karta Mocy pozostaje w grze przez X tur Nemezis, zanim jej efekt zostanie rozpatrzony. Podczas fazy głównej Nemezis, należy usunąć po jednym żetonie Mocy, z każdej karty Mocy znajdującej się w grze. Jeżeli na karcie Mocy nie ma żadnych żetonów, należy rozpatrzyć jej efekt, a następnie ją odrzucić"
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 266
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 262 times
Been thanked: 108 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: preshiq »

Czy Portal podawał dokładną datę premiery Wiecznej Wojny ?
MManiekM
Posty: 196
Rejestracja: 15 lut 2019, 11:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: MManiekM »

Marrr84 pisze: 30 wrz 2019, 20:17 Czy Portal podawał dokładną datę premiery Wiecznej Wojny ?
Może w tym roku będzie. Przecież przedruk kilku kart zajmuje co najmniej pół roku.

Tak na serio, podobno listopad.
tommyray
Posty: 1286
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 404 times
Been thanked: 542 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: tommyray »

Ukazała się wersja elektroniczna Aeon's End autorstwa Handelabra Studio LLC
Link do wersji iOS https://apps.apple.com/pl/app/aeons-end ... 90287?l=pl
Jest też oczywiście wersja androidowa i dla Windows na Steam

Na razie tylko podstawka bez dodatków.
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: omas »

tommyray pisze: 06 paź 2019, 11:21 Ukazała się wersja elektroniczna Aeon's End autorstwa Handelabra Studio LLC
Link do wersji iOS https://apps.apple.com/pl/app/aeons-end ... 90287?l=pl
Jest też oczywiście wersja androidowa i dla Windows na Steam

Na razie tylko podstawka bez dodatków.
Z wersja na androida sie troszke kolega pospieszyl. Przynajmniej na ta chwile nie ma w markecie.
aeiou871
Posty: 972
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 305 times
Been thanked: 426 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

omas pisze: 06 paź 2019, 14:46
tommyray pisze: 06 paź 2019, 11:21 Ukazała się wersja elektroniczna Aeon's End autorstwa Handelabra Studio LLC
Link do wersji iOS https://apps.apple.com/pl/app/aeons-end ... 90287?l=pl
Jest też oczywiście wersja androidowa i dla Windows na Steam

Na razie tylko podstawka bez dodatków.
Z wersja na androida sie troszke kolega pospieszyl. Przynajmniej na ta chwile nie ma w markecie.
Jest już wersja na androida, ale wyłącznie na tablety (link). W przyszłości być może powstanie wersja na telefony.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Jiloo »

aeiou871 pisze: 06 paź 2019, 15:45 Jest już wersja na androida, ale wyłącznie na tablety (link). W przyszłości być może powstanie wersja na telefony.
Wersja na iOS też jest tylko na iPada z tego co widzę.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Sroczka »

Czy mogę gdzieś znaleźć spis oryginalnie zapakowanych kart talii z podstawki? Chodzi mi o to co znajduje się i jakie nr kart pod znakami STOP A, B, C...i w jakiej kolejności, mam grę z drugiej ręki a chciałbym poznać wszystko od początku. A może ktoś z Was wie jak to poukładać tak, jak było od nowości?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

Sroczka pisze: 11 paź 2019, 23:45 Czy mogę gdzieś znaleźć spis oryginalnie zapakowanych kart talii z podstawki? Chodzi mi o to co znajduje się i jakie nr kart pod znakami STOP A, B, C...i w jakiej kolejności, mam grę z drugiej ręki a chciałbym poznać wszystko od początku. A może ktoś z Was wie jak to poukładać tak, jak było od nowości?
Zrób sobie setup rynku z instrukcji, nic więcej Ci nie potrzeba. Tam też są opisani magowie na początek - keldorn czy jakoś tak i ktoś jeszcze
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: RUNner »

Sroczka pisze: 11 paź 2019, 23:45 Czy mogę gdzieś znaleźć spis oryginalnie zapakowanych kart talii z podstawki? Chodzi mi o to co znajduje się i jakie nr kart pod znakami STOP A, B, C...i w jakiej kolejności, mam grę z drugiej ręki a chciałbym poznać wszystko od początku. A może ktoś z Was wie jak to poukładać tak, jak było od nowości?
Proponuję od razu zagrać z losowym rynkiem. To prosta mechanicznie gra i nie ma sensu bawić się w tutoriale. Moim zdaniem ta "ustawka" kart zaszkodziła grze, bo wiele osób grając na takim układzie pierwszy raz, zraziło się do AE przez niski poziom trudności.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: seki »

No i muszę w końcu przyznać wam rację w kwestii podstawowego poziomu trudności. Od pierwszych partii grałem błędnie z dużym utrudnieniem i było fajnie z 25% stosunkiem wygranych. Ostatnio zagrałem z najtrudniejszym bossem na zwykłym łatwym poziomie z losowym rynkiem i magami no i łatwo wygrałem za pierwszym razem. Nie ma sensu grać na podstawowym poziomie.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: RUNner »

Przy niekorzystnym rynku nawet normalny poziom trudności mocno wzrasta.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
khuba
Posty: 972
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 307 times
Been thanked: 276 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: khuba »

Czy warto czy nie to juz każdy powinien sam zadecydowac. Ja jednak proponuje zaczynac zgodnie z instrukcją az ktos nie stwierdzi ze ma za łatwo.
(ja na przyklad poza pierwszym razem nic nie wygrywam;p)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

seki pisze: 12 paź 2019, 13:04 No i muszę w końcu przyznać wam rację w kwestii podstawowego poziomu trudności. Od pierwszych partii grałem błędnie z dużym utrudnieniem i było fajnie z 25% stosunkiem wygranych. Ostatnio zagrałem z najtrudniejszym bossem na zwykłym łatwym poziomie z losowym rynkiem i magami no i łatwo wygrałem za pierwszym razem. Nie ma sensu grać na podstawowym poziomie.
What?
Nie wiem w ile osób grasz, ale na podstawowym poziomie na 4 osoby normalny tryb mam 75% przegranych.
Na dwie osoby jest 25% przegranych, ale wciaz...
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: xBronsonx »

Mnie również pierw dziwią wypowiedzi o niskim poziomie wyzwania w tej grze. A potem dopada mnie przygnębienie, że jesteśmy tak słabi i chyba głupi, bo Nemesis leją nas na lewo i prawo. Nie licząc pierwszego Nemesis, pokonanie kolejnych to było zawsze kilka podejść (a jeszcze nie wszyscy polegli ;) ) i ogromna radocha, że się w końcu udało. Grałem solo, we 2, 3 i 4 graczy, zawsze losowymi magami i targiem i zazwyczaj się kończy podobnie (czyli płaczem).
Gnieworodny na trudnym poziomie rozjechał nas jak walec, nawet nie chcę myśleć, jak będzie z kolejnymi Nemesis...
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: seki »

japanczyk pisze: 12 paź 2019, 16:17
seki pisze: 12 paź 2019, 13:04 No i muszę w końcu przyznać wam rację w kwestii podstawowego poziomu trudności. Od pierwszych partii grałem błędnie z dużym utrudnieniem i było fajnie z 25% stosunkiem wygranych. Ostatnio zagrałem z najtrudniejszym bossem na zwykłym łatwym poziomie z losowym rynkiem i magami no i łatwo wygrałem za pierwszym razem. Nie ma sensu grać na podstawowym poziomie.
What?
Nie wiem w ile osób grasz, ale na podstawowym poziomie na 4 osoby normalny tryb mam 75% przegranych.
Na dwie osoby jest 25% przegranych, ale wciaz...
Poziom trudności w tej grze to jak widać temat rzeka. Grałem wyłącznie na dwóch magów, czasami solo na dwie ręce, czasami w rzeczywistym duecie. Sam jeszcze przed chwilą byłem w obozie "trudno wygrać" i szukałem tu na forum przyczyny czemu inni piszą o niskim poziomie trudności. Po czym okazało się, że kilkanaście partii grałem źle i po kolejnych testach przeszedłem do obozu "łatwa gra". Cóż... Obiektywnie tego nie ocenimy. Najważniejsze by każdy dobrze się bawił i grał w takim trybie trudności jaki mu odpowiada.
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Sroczka »

Jako że właśnie chcę zacząć grę (solo na razie) napiszcie jakie błędy popełnialiście że mieliście tak pod górkę?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

Sroczka pisze: 12 paź 2019, 20:35 Jako że właśnie chcę zacząć grę (solo na razie) napiszcie jakie błędy popełnialiście że mieliście tak pod górkę?
Kolega wyżej np. aktywował karty z Mocą co ture, zamiast odczekac az zejda zetony, aktywowac raz i wyrzucic.
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Sroczka »

japanczyk pisze: 12 paź 2019, 20:47
Sroczka pisze: 12 paź 2019, 20:35 Jako że właśnie chcę zacząć grę (solo na razie) napiszcie jakie błędy popełnialiście że mieliście tak pod górkę?
Kolega wyżej np. aktywował karty z Mocą co ture, zamiast odczekac az zejda zetony, aktywowac raz i wyrzucic.
Hardcore home rulez!
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: xBronsonx »

Ja gram na solo jednym losowo dobranym magiem, losowym targiem, Nemesis na trudnym poziomie, ale z czterema kartami tury dla mnie (na solo Nemesis na normalnym poziomie z trzema moimi kartami jakoś nie stanowił zbytnio wyzwania, zaś na trudnym było mi nadzwyczaj trudno. Zaś grając w ten sposób jest nadal trudno, ale mam szansę :wink: ).
Nie grałem na dwóch magów, bo dosyć często i tak grywam z różną liczbą graczy, a tak mimo wszystko są trochę inne odczucia. Z jednej strony nie ma fajnego oddziaływania magów na siebie nawzajem, ale z drugiej klimat jest fajny stając w pojedynkę przeciwko potworom i będąc jedyną nadzieją miasta 8)
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Grajac na dwoch magow kazdy nemesis z podstawki i pierwszej fali na poziomie normalnym jest dla ogranego gracza na jedno, gora dwa podejscia, z wybranymi magami i losowym rynkiem.
Jesli kogos nemesis na normalu masakruje to albo cos zle gra i sobie utrudnia albo po prostu nie umie grac :(
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: KurikDeVolay »

Dla mnie, grając z randomizerem, z losowymi magami i losowym rynkiem gra jest akurat. Uruchamiam trudniejszy tryb tylko jeśli widzę, że gra rozstrzygnięta na naszą korzyść już za pomocą samego ułożenia rynku.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: j_g »

Dla mnie balans podstawki jest bardzo ok. Nie grałem wiele. Przeważnie wygrywaliśmy, ale często rzutem na taśmę.

Jeśli, z kolei, jest mocno za łatwo to proponuję zwrócić uwagę, czy zaklęcia na zamknięte bramy wystawiane są jedynie po apgrejdzie bram w danej turze. Raz dałem ciała i tak nie zagrałem, bo zapomniałem o tej zasadzie po dłuższej przerwie. Niby oczywiste, ale jeśli ktoś nie diskardował kart mocy to tym bardziej nie zdziwiłaby mnie taka kwestia.
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: _leigam_ »

Spoiler:
Aktualizacja

Skonczone 2 male dodatki na normalu, jak zwykle wszystko losowe. Bardzo proste. Ten z torem zepsucia czy czyms tam w ogole sie nie przesunal. Ten z 7ka tez proacizna.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: polwac »

Odnośnie poziomu trudności to na podstawie tego LINK jest szansa, że War Eternal będzie trudniejsze od podstawki :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
ODPOWIEDZ