Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RaYell »

Gloomhaven Helper na laptopie/tablecie/komorce i kart na stole od razu robi sie polowa mniej.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Blue »

Szczerze gloomheaven to jedna z tych gier ktore bym jednak wolał rozegrac w cyfrze :). Komputer wsio obsługuje. Jest w early Access na steamie. Tak jak spotkalem sie z wieloma opiniami ze TTA super, ale lepiej zagrac kilka partii w digitalu niz w realu to obsługiwać, tak tu wydaje mi sie ze będzie podobnie.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: olsszak »

RaYell pisze: 08 paź 2019, 16:05 Gloomhaven Helper na laptopie/tablecie/komorce i kart na stole od razu robi sie polowa mniej.
Ja jestem staroświecki powiem szczerze i o ile uznaje apliakcje do Descenta czy Podróży przez Śródziemię to jednak lubię sobie rozkładać karty, przekładać żetony :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Dhel
Posty: 694
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 457 times
Been thanked: 388 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Dhel »

olsszak pisze: 08 paź 2019, 16:40
RaYell pisze: 08 paź 2019, 16:05 Gloomhaven Helper na laptopie/tablecie/komorce i kart na stole od razu robi sie polowa mniej.
Ja jestem staroświecki powiem szczerze i o ile uznaje apliakcje do Descenta czy Podróży przez Śródziemię to jednak lubię sobie rozkładać karty, przekładać żetony :)
O to to :) , mam jakoś tak, że jak już wyciągam planszówkę, to nie chcę patrzeć na żaden ekran, telefon służy tylko do monitorowania czasu (o którym i tak zapominam :D )

Jeszcze w temacie, Gloomhaven odnośnie rozgrywki solo porównuję do Sword & Sorcery - w S&S też jest dużo czynności, o których musisz pamiętać, księga skryptów itd. I w jednym i w drugim prowadziłem 3 postacie, ale o ile w S&S to nie było problematyczne i spokojnie mogłem nawet 4 dodać, tak w Gloom jednak powodowało zmęczenie w połowie scenariusza. Tak jak powyżej napisaliście, Gloom jest super jako koop z kimś, wtedy ta gra wg mnie błyszczy i nie dziwię się że jest jako top na BGG.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 243
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 12 times
Been thanked: 60 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Poochacz »

A jak jest z różnorodnością wrogów w GH? Z tego co widziałem w recenzji S&S jest czterech czy pięciu i każdy w trzech wersjach trudności - coś jak w Descent. Tutaj jest tak samo?
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: lou »

No, wrogów trochę masz, chyba ok 30 rodzajów, każdy na 7 poziomach trudności (zmieniają się nie tylko punkty życia i siła ataku ale także na wyższych poziomach dostają nowe umiejętności) i każdy w wersji zwykłej i elitarnej + grupa bossów
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RaYell »

Tutaj wrogów jest 34 rodzaje + 13 bossów. Każdy z przeciwników ma różne statystyki na różnych poziomach trudności (których jest 8 dla każdego wroga) i często na wyższych poziomach nawet zdobywa dodatkowe bonusy takie jak tarcza czy zatruwanie. A gdyby tego jeszcze było mało to "zwykli" wrogowie mają wersję normalną i elitarną, które również różnią się statystykami i bonusami.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: donmakaron »

Dodatkowo dzięki taliom zachowań przeciwnicy rzeczywiście się od siebie różnią. Robią czasem dziwne rzeczy, każdy trochę co innego i z własnym charakterem, potrafią zaskoczyć. Leczą siebie i innych, sieją pułapkami, czasem stoją w miejscu, czasem grzeją przed siebie bez opamiętania. Całkiem fajnie to wyszło.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: AnimusAleonis »

Wrzucę bo sam się tak przypadkiem na to natknąłem, a fanów Gloomhaven może tym bardziej zainteresować: LINK

Interesujący pomysł z tym nowym "bardziej przystępnym" dodatkiem stand-alone do Gloomhaven.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: olsszak »

AnimusAleonis pisze: 09 paź 2019, 11:24 Wrzucę bo sam się tak przypadkiem na to natknąłem, a fanów Gloomhaven może tym bardziej zainteresować: LINK

Interesujący pomysł z tym nowym "bardziej przystępnym" dodatkiem stand-alone do Gloomhaven.
Czy ja wiem - dla mnie fajnie, że będzie coś nowego, ale ogólnie to mimo wszystko jest przystępna gra - zarówno w kwestii zawartośc/cena, jedna z lepszych instrukcji, znakomicie zindeksowana.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
DarkDay
Posty: 89
Rejestracja: 17 maja 2015, 20:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: DarkDay »

Pytanie co do preordera, bonus z mapą i bonusowym scenariuszem jest we wszystkich sklepach, czy tylko w niektórych?
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Rigidigi »

DarkDay pisze: 10 paź 2019, 00:46 Pytanie co do preordera, bonus z mapą i bonusowym scenariuszem jest we wszystkich sklepach, czy tylko w niektórych?
:?:
Ja sprawdzałem tylko ofertę w aleplanszowki.pl i tam nie ma mowy w opisie o jakichś bonusach.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Golfang »

Rigidigi pisze: 10 paź 2019, 03:16
DarkDay pisze: 10 paź 2019, 00:46 Pytanie co do preordera, bonus z mapą i bonusowym scenariuszem jest we wszystkich sklepach, czy tylko w niektórych?
:?:
Ja sprawdzałem tylko ofertę w aleplanszowki.pl i tam nie ma mowy w opisie o jakichś bonusach.
Dziwna sprawa - bo zamówiłem 2 czy 3 dni temu u nich - i faktycznie BYŁA taka informacja że dostaje się 2 bonusy - plakat A2 z naklejkami oraz dodatkową przygodę... muszę zapytać ich o co chodzi... Aktualnie w opisie tego już NIE MA. Byc może im się skończyły te dodatki i każdy kolejny egzemplarz już będzie bez, a ci co wcześniej zamówili dostaną te dodatki.
----------------
10% flamberg.com.pl
WerMar
Posty: 3
Rejestracja: 07 sie 2019, 23:31
Has thanked: 1 time

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: WerMar »

Czy ta bonusowa mapa pozwala na rozegranie gry tak, aby nie zniszczyć oryginalnych komponentów? W szczególności, czy naklejki na karty też są w tym bonusie?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Golfang pisze: 10 paź 2019, 07:41
Rigidigi pisze: 10 paź 2019, 03:16
DarkDay pisze: 10 paź 2019, 00:46 Pytanie co do preordera, bonus z mapą i bonusowym scenariuszem jest we wszystkich sklepach, czy tylko w niektórych?
:?:
Ja sprawdzałem tylko ofertę w aleplanszowki.pl i tam nie ma mowy w opisie o jakichś bonusach.
Dziwna sprawa - bo zamówiłem 2 czy 3 dni temu u nich - i faktycznie BYŁA taka informacja że dostaje się 2 bonusy - plakat A2 z naklejkami oraz dodatkową przygodę... muszę zapytać ich o co chodzi... Aktualnie w opisie tego już NIE MA. Byc może im się skończyły te dodatki i każdy kolejny egzemplarz już będzie bez, a ci co wcześniej zamówili dostaną te dodatki.
Myślę że załapałeś się na kilka bonusowych egzemplarzy. Teraz w ofercie są bez gratisów.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Golfang »

RUNner pisze: 10 paź 2019, 09:51
Golfang pisze: 10 paź 2019, 07:41
Rigidigi pisze: 10 paź 2019, 03:16 :?:
Ja sprawdzałem tylko ofertę w aleplanszowki.pl i tam nie ma mowy w opisie o jakichś bonusach.
Dziwna sprawa - bo zamówiłem 2 czy 3 dni temu u nich - i faktycznie BYŁA taka informacja że dostaje się 2 bonusy - plakat A2 z naklejkami oraz dodatkową przygodę... muszę zapytać ich o co chodzi... Aktualnie w opisie tego już NIE MA. Byc może im się skończyły te dodatki i każdy kolejny egzemplarz już będzie bez, a ci co wcześniej zamówili dostaną te dodatki.
Myślę że załapałeś się na kilka bonusowych egzemplarzy. Teraz w ofercie są bez gratisów.
Dostałem na chacie odpowiedz - tak ja dostane te dodatki. Widocznie im się te gratisy skończyły... Aktualnie jeśli ktoś kupi już gratisów nie ma:(
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Wallenstein »

Jest gdzieś instrukcja PL?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: cezner »

Jest oczywiście nieoficjalna instrukcja na BGG. Plus przekłady scenariuszy itd.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: YoYo »

Wallenstein pisze: 10 paź 2019, 14:58 Jest gdzieś instrukcja PL?
Jest na BGG ale do 1-ej edycji (zmian w 2giej z tego co pamiętam około 150).

Ps.

Obrazek
SAWAS SKAŁOSERCY🔹

Dla Sawasów najważniejsza jest moc. 💪💪💪 Na piersi posiadają jej manifestację – rdzenie energii stworzone z żywiołów: lodu, ognia, powietrza i ziemi. ❄️🔥💨🌎 Szczególnie zdolni przedstawiciele tej rasy mogą opanować moc więcej niż jednego z nich‼️

NIektórzy jednak nie radzą sobe z opanowaniem żadnego żywiołu, co sprawia, że uznawani są za bezwartościowych. ❌ Muszą opuścić swoją społeczność, a ich pierś zostaje strzaskana i odkształcona, aby na zawsze przypominać im o ich brakach. 😦😦 Mimo to, Skałosercy dalej odznaczają się niezwykłą mocą, ze względu na swoją kamienną postać i powiązanie z ziemią.
A tak na marginesie, czy ktoś wie, czy rozmiar pudła wersji PL będzie identyczny jak wersji ENG i np. obecne inserty będą pasować?
Miałem wersję ENG i elementów tutaj jest naprawdę sporo 8) . Czy inne komponenty też są 1:1 czy też zaszły jakieś zmiany?
Void
Posty: 208
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 10 times
Been thanked: 80 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Void »

YoYo pisze: 13 paź 2019, 10:34
lazarro pisze: 13 paź 2019, 10:11 Weź mnie nie strasz bo zamówiłem insert.
Obstawiam ze rozmiar bedzie taki sam, ale lepiej sie upewnic :wink: .
Na facebooku napisali w odpowiedzi do pytania w komentarzach iż "tak, pudełko jest tej samej wielkości :)"
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Jools »

Minęło nie spełna 2 "tygodnie a gra wciąż dostępna w przedsprzedaży?
Spodziewałem się sytuacji jak MK i TI, gdzie gra zniknęła w 1 dzień.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Retro »

Raczej tydzień, a poza tym nakład może być dużo większy
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Daetorian »

a gdzie można dostać książkę przygód w PL?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10806
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: japanczyk »

Daetorian pisze: 16 paź 2019, 12:19 a gdzie można dostać książkę przygód w PL?
W pudełku z grą xD
Ale przypomnę, że ta jeszcze nie wyszła.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Rigidigi »

Na aleplanszowki.pl co kilka dni cena idzie o parę zł w górę. Tak dobrze się sprzedaje?
ODPOWIEDZ