Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Void
Posty: 209
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 10 times
Been thanked: 81 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Void »

Rigidigi pisze: 17 paź 2019, 21:54 Na aleplanszowki.pl co kilka dni cena idzie o parę zł w górę. Tak dobrze się sprzedaje?
Ciężko określić jak dobrze ale widać że się sprzedaje bo w większości sklepów początkowe ceny jeśli były promocyjne to poszły w górę, a bonusy do pierwszych zamówień zostały w pojedynczych. Przynajmniej jeden ze sklepów wyprzedał cały swój przyszły zapas i oferuje dostawę w drugim rzucie o miesiąc później.

Przy okazji niezła promocja jest w księgarni nieprzeczytane, za 420 teraz niby jest i to z bonusami i darmowa wysyłka, aż chyba się pomylili o 100. Ale po dodaniu do koszyka pojawia się informacja że to zapowiedź i "Przesyłka zostanie wysłana najwcześniej 02.11.2020". No ale jak komuś się nie śpieszy albo lubi ryzykować :wink:
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: YoYo »

Rigidigi pisze: 17 paź 2019, 21:54 Na aleplanszowki.pl co kilka dni cena idzie o parę zł w górę. Tak dobrze się sprzedaje?
Też to zauważyłem, nie tylko tam zresztą ;). Dobrze, że zamówiłem na początku (i gdzie indziej) w cenie niżej niż 5 i dwa zera ;) .
DEyON
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2018, 17:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: DEyON »

Void pisze: 18 paź 2019, 06:39
Rigidigi pisze: 17 paź 2019, 21:54 Na aleplanszowki.pl co kilka dni cena idzie o parę zł w górę. Tak dobrze się sprzedaje?
Ciężko określić jak dobrze ale widać że się sprzedaje bo w większości sklepów początkowe ceny jeśli były promocyjne to poszły w górę, a bonusy do pierwszych zamówień zostały w pojedynczych. Przynajmniej jeden ze sklepów wyprzedał cały swój przyszły zapas i oferuje dostawę w drugim rzucie o miesiąc później.

Przy okazji niezła promocja jest w księgarni nieprzeczytane, za 420 teraz niby jest i to z bonusami i darmowa wysyłka, aż chyba się pomylili o 100. Ale po dodaniu do koszyka pojawia się informacja że to zapowiedź i "Przesyłka zostanie wysłana najwcześniej 02.11.2020". No ale jak komuś się nie śpieszy albo lubi ryzykować :wink:
Zamowilem za 420 zł. 2020 mi nie straszny i tak jest wiele gier do ogrania a cena niższa o 100 zł niż u konkurencji :) Zobaczymy czy to pomyłka ale cenę detaliczną podali dobrze.

Edit, juz zmienili na poprawna datę w 2019 i podwyzszyli cene :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Jaki jest najlepszy insert do tej gry? Na rynku są chyba cztery rodzaje i nie wiem co kupić.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Gambit »

RUNner pisze: 19 paź 2019, 12:52 Jaki jest najlepszy insert do tej gry? Na rynku są chyba cztery rodzaje i nie wiem co kupić.
Wypróbowałem trzy. GeekMod, WarBox i Folded Space. Najlepiej pasował mi WarBox. Jak chcesz filmy o tych insertach są u mnie na kanale:
https://www.youtube.com/watch?v=9iWa_1vpsdY - WarBox vs GeekMod
https://www.youtube.com/watch?v=JeKDaWaBMr4 - Folded Space
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Widziałem filmiki dwóch pierwszych. Folded na oko mi nie pasuje. A eraptor ktoś testował?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Blue »

Tomek nie dość że tej gry nie lubi, to jeszcze musiał zmontować do niej 3 inserty :D. OMG.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Gambit »

Blue pisze: 19 paź 2019, 18:08 Tomek nie dość że tej gry nie lubi, to jeszcze musiał zmontować do niej 3 inserty :D. OMG.
Pierwsze dwa (te bardziej masakryczne do montażu) składałem jak jeszcze gra mi się bardzo podobała :) Folded Space (ten łatwiejszy) jak już mniej :)
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Zack »

RUNner pisze: 19 paź 2019, 17:59 Widziałem filmiki dwóch pierwszych. Folded na oko mi nie pasuje. A eraptor ktoś testował?
Ja mam eraptor wersja z FC i jestem bardzo zadowolony. Lubię mieć wszystko w jednym pudle dlatego się zdecydowałem ma wersję, która mieści też dodatek. Przede wszystkim podoba mi się to, że to insert złożony z małej ilości dużych tacek (a nie z wielu małych jak Warbox). W wersji z FC są 4 tacki (i wieko się nie domyka do końca po włożeniu wszystkiego), a wersji bez dodatku są 3 tacki, ale tego drugiego nie testowałem więc się nie wypowiadam.

Są tylko 2 problemy - pierwszy taki, że tacka z przegródkami na karty ma za mało przegródek. W instrukcji nie ma jakiejś "sugerowanej" metody rozłożenia kart więc zrobiłem to po swojemu. Chciałem mieć w osobnych przegródkach: city eventy aktywne, city eventy nieaktywne, road eventy aktywne, road eventy nieaktywne, battle goals, klątwy, blessy, attack -1, przedmioty aktywne, przedmioty nieaktywne i personal questy. Do tego dochodzą jeszcze talie: random Item, random monster, random dungeon i attack modifier potworów (z których nie korzystam raczej bo wolę apkę) i trochę kart z dodatku. Finalnie nie wszystko się udało rozdzielić i np. road eventy mam połączone tylko aktywne są w koszulkach a nieaktywne bez (tak samo city). Niektóre talie mam w foliowych woreczkach żeby się nie pomieszały i może będę musiał pomyśleć na d papierowymi przegródkami.

Drugi problem jest taki, że instruktaż złożenia jest do dupy i ma błędy. U mnie na przykład jeden element chyba wyciął się "na odwrót" i nie dało się go złożyć tak jak to sugerowała instrukcja (tylko jakby w lustrzanym odbiciu).

Poza tym jest git i wszystko elegancko ma swoje miejsce. Insert ładnie wygląda, jest solidny, nie wymaga kleju.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Pierwsza fala polskiego wydania jest chyba na wyczerpaniu, bo nawet Rebel zmienił czas dostawy na I kwartał 2020. Inne sklepy też jadą na oparach. Wnioskuję że sprzedaż stoi na niezłym poziomie, zwłaszcza jak na taką kobyłę.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Halloween »

RUNner pisze: 22 paź 2019, 15:20 Pierwsza fala polskiego wydania jest chyba na wyczerpaniu, bo nawet Rebel zmienił czas dostawy na I kwartał 2020. Inne sklepy też jadą na oparach. Wnioskuję że sprzedaż stoi na niezłym poziomie, zwłaszcza jak na taką kobyłę.
Dlatego właśnie, ze kobyla to tak sie sprzedaje.
Wiekszosc ludzi tu na forum zdaje sie szukac gry, w ktora moga grac wielokrotnie. A w to mozna grac co tydzien...przez poltora roku. 80 partii w sama podstawke bez zadnych dodatkow to wrecz spelnienie snow geeków. Jaka to jest dla nich oszczednosc pieniedzy.

Oczywiscie swiadomosc, ze kupuje sie aktualny Number One w swiecie planszowek tez robi swoje.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: brazylianwisnia »

Pomaga tez fakt ze czesc ludzi nie wie ze kupuje euro i mysla ze kupuja przygodowke z dobra fabula. Fani euro kupuja bo swietne euro a inni beda rozczarowani jak Mage Knightem..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Jednak Gloomhaven ma dużo więcej tego przygodowego sosu niż Mage Knight. I obie gry nie bardzo nadają się dla przypadkowego odbiorcy. Złożoność zasad, głębia rozgrywki i jej czasochłonność sprawiają, że pokaźna część osób sprzedaje swoje egzemplarze. Z MK tak było i prawdopodobnie Gloomhaven może podzielić podobny los.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

O ile z założenia kompletnie nie trawię euro to Gloomhaven jest wyjątkiem, choć wybieram postaci, które nie bazują mocno na żywiołach i o prostej mechanice. Przy Mage Knight wymiękłem w trakcie czytania instrukcji: tak wiało sucharami.
Zgoda, że wiele osób nie zdaję sobie sprawy do jakiego gatunku ta gra należy a przyparci do muru twierdzą, że to w zasadzie miks euro i ameri. Niech będzie i miks, ale proporcje zdecydowanie wskazują euro.

PS: pewnie nieprzeczytane.pl opchnęło prawie cały nakład ;) Jak jeszcze dostarczą tego Gloomhavena z bonusami za 420zł to przyznam się do błędnego prognozowania ceny tej gry u nas ;)
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Jestem bardzo ciekaw czy Albi poradzi sobie z wydaniem takiej kobyły. Nie jest to topowe wydawnictwo na rynku, ale może to być atut. Ich nie stać na grubszą wpadkę, więc nie ma mowy o zlekceważeniu tematu.
Swój egzemplarz zamówiłem ale ciągle nie mogę się zdecydować na organizer. Wybór jest całkiem spory, a to czasem może powodować paraliż decyzyjny :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: YoYo »

Tłumaczył Rysław, ja się nie boję :lol: .
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: seki »

YoYo pisze: 01 lis 2019, 11:15 Tłumaczył Rysław, ja się nie boję :lol: .
Tak ale tłumacz raczej nie odpowiada za techniczne kwestie przygotowania do druku. Przypomnijcie sobie Czachę, której jakaś warstwa tekstu się "schowała"i nie wydrukowała. Co z tego, że tłumaczenir będzie poprawne, jeśli ktoś je źle złoży. Jestem dobrej myśli ale tłumacz tu akurat nie jest gwarantem sukcesu.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Instrukcję mogliby już umieścić do wglądu ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
mk20336
Posty: 1524
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 428 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: mk20336 »

Lekki off-topic.

Nasza kampania w świecie Gloomhaven zaowocowała przejściem - po 15 scenariuszach - mojego bohatera, Bruta, na emeryturę. Postanowiłem swoje doświadczenia i subiektywne porady zamieścić w jednym artykule. Milej lektury!

Brute - subiektywny poradnik

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

Pierwsza, listopadowa partia Gloomhaven od Albi podobno wyprzedała się, druga ma dotrzeć na/po świętach. Wygląda to całkiem dobrze.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

Granie na Bemowie
Void
Posty: 209
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 10 times
Been thanked: 81 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Void »

awawa pisze: 19 lis 2019, 11:30 Jest instrukcja. Bravo :)
https://www.albipolska.pl/wp-content/up ... les-PL.pdf
Ciekawe czy to samo poszło do druku. W wielu miejscach gdzie jest wycinek karty zdolności postaci (np strona nr 18) to pozostał napis z nazwą zdolności, szczególnie razi to po oczach w dziale o wzmacnianiu kart na 46 stronie . Pewnie zapomnieli usunąć bądź wyłączyć warstwę czy coś, trochę przysłania fragmenty tekstu lecz chyba nie uniemożliwia zrozumienie instrukcji. Ale że też nikt tego nie wyłapał przy sprawdzaniu :o
Dodatkowo może się czepiam ale na 49 stronie zdjęcie nagród za zakończenie trochę niewyraźna pikseloza :wink:
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

Niczego takiego nie zaobserwowałem, chociaż jak przeglądałem PDF w przeglądarce WWW to układ dokumentu się trochę rozjeżdżał w innych miejscach. W czytniku jest OK, chyba że coś mi umyka. Pikseloza na końcu faktycznie jest ale na kartce nie powinno to przeszkadzać.
Granie na Bemowie
Void
Posty: 209
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 10 times
Been thanked: 81 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Void »

Hmmm faktycznie jak ściągnąłem i otworzyłem w adobe acrobat reader to nie jest to widoczne. Natomiast gdy otworzyłem przez przeglądarkę google chrome widoczne są napisy jak w poniższym zdjęciu. Poukrywali fragmenty kart w pdfie zamiast usunąć (da się zaznaczyć i skopiować ukryte fragmenty tekstu w pdfie) a przeglądarka jedną warstwę odkryła. No cóż, pewnie w wydruku będzie ok :D
Obrazek
DarkDay
Posty: 89
Rejestracja: 17 maja 2015, 20:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: DarkDay »

Nie wiem, czy zauważyliście, ale są scenariusze solo + przedmioty solo :D
ODPOWIEDZ