Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Hmmmm tutaj raczej rozmawiamy o 2ed tej gry, w 1 raczej juz nikt nie gra...udostepmic zew czlowieku tutaj ten dodatek to swietne grall, jak ktos ma to trzyma zamknietego w 5 sejfach ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: kwiatosz »

Gdybym miał zew dziczy, to już by był rozebrany do drugiej edycji (A zbędne elementy pewnie w koszu by były).
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
muminus77
Posty: 48
Rejestracja: 03 lut 2014, 22:34
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: muminus77 »

1) Jeśli chodzi o domowe zasady jest na BGG paczka z minimalnymi poprawkami do gry, aby stała się bardziej zbalansowana:
https://boardgamegeek.com/filepage/9287 ... imum-fixes
zawiera poprawki celów do 2. i 3. scenariusza oraz nieco większe poprawki 4. scenariusza (1. nie trzeba poprawiać, 5. jest nienaprawialny) a także poprawki kart używanych przez Mistrza Gry i zmienione umiejętności niektórych badaczy

Jest też znacznie większy zestaw poprawek, który ja stosuję (tam również znajduje się przerobiony 5. scenariusz): https://boardgamegeek.com/filepage/7462 ... -scenarios

Jeśli chcesz po prostu przejść scenariusze i się jej pozbyć, to ta mniejsza paczka poprawek wystarczy. Niestety sama podstawka wymaga dużego wysiłku, żeby stała się dobra, dlatego pewnie większość przerzuciła się na 2. edycję.

Jeśli tak jak ja potraktujesz grę bardziej jako sesję RPG niż pojedynek na planszy (celem Mistrza Gry jest raczej zapewnienie graczom ciekawej historii i przygody niż ich pokonanie), to przeczytaj koniecznie przed grą karty wydarzeń danego scenariusza, żeby ułożyć sobie w głowie jakiś fabularny opis tego, co się będzie działo na planszy i dlaczego.

2) Zew Dziczy zawiera znacznie bardziej regrywalne scenariusze (kosztem fabuły) w tym tryb kooperacyjny stojące na znacznie wyższym poziomie niż te z podstawki. Stąd nie nudzi się tak szybko jak sama podstawka i ciężej go "przejść". Ja mam ten dodatek w wersji angielskiej mimo polskiej podstawki (bo tylko taką udało mi się zdobyć 3 lata temu). Jeśli jesteś z Warszawy, to możemy się umówić na granie i chętnie go udostępnię.

3) Jeśli chciałbyś więcej scenariuszy, to na BGG w sekcji files jest sporo fanowskich (po angielsku) na dobrym poziomie do wydrukowania. Polecam Strange House High in the Mist oraz Curse of the Pharaoh.
koloX
Posty: 83
Rejestracja: 16 gru 2011, 10:17
Has thanked: 40 times
Been thanked: 18 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: koloX »

Dzięki za uwagi, postaram się wdrożyć w życie.
Niestety nie jestem z Warszawy no i w sumie jakąś ekipę mam. Zależy mi żeby to oni się dobrze bawili by ich jeszcze bardziej wkręcić w planszówki. Teraz ważny moment, dłuższe wieczory, czas na mocne uderzenie :wink:
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

A ja się pytam gdzie ta zapowiedź przedsprzedaży i daty wydania nowego dodatku przez Galakte!?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Galakta czeka na ffg, a oni nic oficjalnie nie dali (ok był jakiś post że 1 ma być ale to nie oficjalnie było bo nie na głównej)
Dodatek w aktualizacji już jest więc będzie raczej równo z ffg
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

koloX pisze: 22 paź 2019, 18:50 Dzięki za uwagi, postaram się wdrożyć w życie.
Niestety nie jestem z Warszawy no i w sumie jakąś ekipę mam. Zależy mi żeby to oni się dobrze bawili by ich jeszcze bardziej wkręcić w planszówki. Teraz ważny moment, dłuższe wieczory, czas na mocne uderzenie :wink:
Jak chcesz żeby ludzie dobrze się bawili i wkręcili w planszówki to kup sobie drugą edycję pozdrawiam
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
koloX
Posty: 83
Rejestracja: 16 gru 2011, 10:17
Has thanked: 40 times
Been thanked: 18 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: koloX »

Nie no, mam jedynkę, nie po to ją kiedyś kupiłem by bez spróbowania sprzedawać. Raczej tak nie robię. No i moje towarzystwo to nie są kompletni amatorzy, na których trzeba chuchać i dmuchać. Narazie wałkowaliśmy typowe euro. Czas by posmakować czegoś innego. Postaram się dobrze przygotować i zobaczyć co z tego wyjdzie. A potem się okaże co dalej. W jedynce pociąga mnie jednak że mogę zagrać jako ST. Choć widzę że pewnie będzie z tym sporo roboty, której trochę się boję. Niby w dwójce jest aplikacja ale ... muszę najpierw chyba poczuć na swojej skórze czy takie wynalazki, które jakoś mnie nie przekonują w planszówkach, faktycznie są uzasadnione.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Sarseth »

Goldberg pisze: 16 paź 2019, 15:34 Ja tylko chciałem ogłosić, ze na Valkirii pojawilo sie to o czym (chyba) każdy gracz MoM marzy...Strain - The Campaign
Czyli jak sama nazwa wskazuje KAMPANIA! :))
Gdzie jest lista scenariuszy (i np możliwość oceniania)? Czy to jest od razu do wyboru w samej aplikacji wtedy?
Rebel 6% (trójmiasto)
Danny83
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2019, 09:31
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Danny83 »

koloX pisze: 22 paź 2019, 23:20 Niby w dwójce jest aplikacja ale ... muszę najpierw chyba poczuć na swojej skórze czy takie wynalazki, które jakoś mnie nie przekonują w planszówkach, faktycznie są uzasadnione.
Wiem, że to co teraz napiszę będzie niepopularne, ale co tam. Ludzie mocno chwalą 2 edycję głównie przez aplikację. Jako fan 1 edycji Posiadłości spróbowałem, pograłem i rzeczywiście apka daje radę, jednak mimo wszystko nie jest to dla każdego. Rozwiązuje to sporo problemów, odciąża prowadzącego grę na rzecz samej przygody, ale... Musisz wziąć pod uwagę, że większość gry spędzisz przed aplikacją, a nie przed planszą. Cokolwiek zrobisz klikasz w apkę. Ona nie jest dodatkiem - to plansza i karty są dodatkiem do niej. Niezbędnym, ale jednak dodatkiem. Grając będziesz przebijał się przez tony tekstu. Owszem, jest to klimatyczne, ale masakrycznie wydłuża grę, jeżeli będziesz wszystko czytał. Nie musisz tego robić, ale po coś to jest, prawda? Moja ekipa po początkowym zachwycie zaczęła się nudzić przy kolejnych opisach każdego pomieszczenia, każdego odkrycia, każdej walki z potworem. Żeby nie było - uwielbiam różnego rodzaju opowieści, ale dla mnie tego jest po prostu za dużo jak na grę planszową. No i jednak jest to zupełnie inne doświadczenia grać przeciwko aplikacji i grać przeciwko drugiemu człowiekowi. Może jestem z tego rocznika, który jednak woli przy planszówce interakcję z drugim człowiekiem, a jak chce rozrywki elektronicznej to po prostu włączy sobie kompa ;)

Musisz jednak wziąć pod uwagę, że podstawka 1 edycji ma kilka błędów, które zachwieją balansem w grze (dotyczy to głównie 2 i 5 scenariusza). Ja lubię bawić się regułami, więc eksperymentuję stosując różne warianty zasad. Na boardgamegeek po zarejestrowaniu się możesz znaleźć przerobioną podstawkę i to całkiem mocno. Co prawda po angielsku, ale to nie powinien być wielki problem. Jeszcze nie testowałem, jednak wygląda to mocno obiecująco.

W każdym razie, jeżeli pociąga Cię gra jako ST to wchodź w to śmiało, uważaj jak rozstawiasz karty i kombinuj - w końcu gra po to jest :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Polecam wątek o Valkirii na bgg, tam masz wszystko, listę scenariuszy, oceny, opisy itd.
Zamiast grania w Ied PS, poprowadzi lepiej coc RPG a elementy gry wykorzystaj jako pomoce w sesji
IMHO Ied nie ma nawet startu do II

NEWS
na ffg właśnie pojawił się pre order na wunsza
Więc obstawiam że dzis/jutro będzie na galakcie
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

:mrgreen: To ja nie wiem jak się wciagnoles w uni coc :mrgreen:
Bo HPL to kwintesencja przydlogich opisów :)
Dla mnie właśnie to co opisaleś to miód gry.
Klimatyczne długie opisy, gra po 3/4 godzinki przy odpowiednim klimacie.... Miodzio.
Ale ok ja w PS gram tylko ze swoją drużyna do coc RPG, PS to takie zastępstwo jak w weekend nie ma czasu na porządna, weekendowa 6/8 godz sesję.
Ale każdy ma inaczej :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Danny83
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2019, 09:31
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Danny83 »

No widzisz - posiadówa 6-8 godzinna to luksus na który już od dawna nie mogę sobie pozwolić ;) Taka rozgrywka 3-godzinna to maks. Choć rzeczywiście opisy z 2 edycji są klimatyczne, to moja ekipa narzekała, że siada przez nie dynamika gry. My wolimy nie bieżąco rozkminiać co robić na planszy zamiast po raz kolejny czytać jak wyglądają szczegóły pokoju do którego wchodzimy :) Nie każdemu odpowiadają aplikacje w planszówkach - to, że coś jest aktualnie modne nie znaczy, że każdy musi to lubić:)
tablis
Posty: 40
Rejestracja: 28 lis 2016, 14:11
Lokalizacja: Krakow/DK
Has thanked: 61 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: tablis »

Dorzuce swoje votum separatum obok tego, ktore napisal Danny83: mi tez I ed weszla zdecydowanie lepiej niz II ed. Bardzo mi sie podobal aspekt grania 1 przeciwko wszystkim w I ed. W dwojce 1) wiekszosc czasu zajmuje klikanie i obsluga apki (to juz bardziej gra komputerowa wspomagana plansza niz odwrotnie, mozna sie zastanawiac, czy ewolucja planszowek idzie wlasnie w tym kierunku, i czy jest on sluszny), 2) nie czuje za bardzo regrywalnosci (gralem na razie tylko w podstawke i beznadziejny Cult of Sentinel Hill. Dwa razy zagralem w Cycle of Eternity - za drugim razem bylo meh, mimo ze mialem rozne zakonczenia. Nie wyobrazam sobie grania drugi raz w Rising Tide albo Shattered Bonds, mimo ze oba mi sie podobaly). Sam uklad pomieszczen mi nie wystarcza do tego, zeby warto bylo drugi raz zagrac w cos, co zabierze mi kilka godzin z zycia :P W jedynce regrywalnosc zalezala od tego, jak gracz bedacy keeperem ulozy scenariusz - ale dawalo to zupelnie inne odczucia w kazdej rozgrywce.

Jedyna rzecz, ktora mi sie naprawde podoba bardziej w II ed to stopniowe odkrywanie mapy i uproszczone rzuty na horror. Sprobuje zaimplementowac to do jedynki :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Danny83 pisze: 23 paź 2019, 10:53 No widzisz - posiadówa 6-8 godzinna to luksus na który już od dawna nie mogę sobie pozwolić ;)
Widzisz, czesto to slysze, i czasami ciezko mi w to uwierzyć, acz nie bede sie upieral, ze jak ja moge, moga i inni. Moja grupa do coc i rpg w ogóle to "stara wiara" ludzie których poznałem na konwentach w latach 90 tych :) Dzis pracujący, tatusiowie, mamusie w wieku 40/50 lat.
Kazdy z nas pracuje, kazdy ma rodzinę, jakies firmy, nadgodziny, slowem życie...ale zawsze udaje nam sie spotkać raz na miesiąc , na ta wyczekiwana przez wszystkich sesje, owszem czasami w niepelnym skladzie ale gramy :)
No a od bidy jest wlasnie posiadlosc, jako namiastka :)
Ale to taki maly oftop z mojej strony, wybaczcie.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 279
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Azel »

Grał już ktoś w tę kampanię dostępną na Valkyrie? Daje radę? Jakie trzeba mieć dodatki, by móc w to zagrać?
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

First of all the Campaign uses the Recurring Nightmares (1st Edition) expansion and Streets of Arkham - za autorem

A więc podstawka do II, podstawka do I i ulice

Ja osobiście jestem zachwycony... Dodanie takich pierdół jak np zdjęcie postaci z którą rozmawiamy, mapy, sklepu... Nosz mega :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: yoyocmg »

Goldberg pisze: 26 paź 2019, 07:49 First of all the Campaign uses the Recurring Nightmares (1st Edition) expansion
Czyli nigdy w to nie zagram :(
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

yoyocmg pisze: 26 paź 2019, 10:51
Goldberg pisze: 26 paź 2019, 07:49 First of all the Campaign uses the Recurring Nightmares (1st Edition) expansion
Czyli nigdy w to nie zagram :(
Przecież ten dodatek to tak naprawdę podstawka do Ied a ta jest dostepna
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Goldberg pisze: 26 paź 2019, 07:49 ...
Ja osobiście jestem zachwycony... Dodanie takich pierdół jak np zdjęcie postaci z którą rozmawiamy, mapy, sklepu... Nosz mega :)
Skrobnij proszę coś więcej :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

https://community.fantasyflightgames.co ... s-reviews/

Tak nedzie lepiej chyba.
Generalnie dzieki valkirii dochodzi dodatkowe setki godzin gry.
I te scenariusze sa naprawde mega!!!
A kampania....wystarczy poczytac i zobaczyc jaki naklad pracy włożony
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Kurcze, mam wszystko do MoMa, najnowszą Valkirie i nie widzi mi tego scenariusza....
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Może ściągnięty bo coś dodają?
Bo wiem że wczesna wersja w która grałem była.... Hmmmm nazwijmy to BETA

Edit
Zapytałem na wątku bgg i owszem jest ściągnięty bo coś dodaja, ulepszaka itd...
Powinna wrócić w halloween xD
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Goldberg pisze: 26 paź 2019, 17:56 Może ściągnięty bo coś dodają?
Bo wiem że wczesna wersja w która grałem była.... Hmmmm nazwijmy to BETA

Edit
Zapytałem na wątku bgg i owszem jest ściągnięty bo coś dodaja, ulepszaka itd...
Powinna wrócić w halloween xD
Dzięki za info, sądzę, że przyda się nie tylko mnie :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Tak czy siak polecam valkirie bo naprawdę fajne scenariusze
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ