Warhammer Underworlds - cała seria (David Sanders)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: KamradziejTomal »

Jeżeli zrobią repack starych band (nie ze startera) to IMO tylko z kartami frakcyjnymi. Repack z nowymi uniwersalami by za bardzo odciągał uwagę od nowych band a po strategii wydawniczej widać, że nowe jest dla GW najważniejsze.

Starterowe dostaną repack do osobnych pudelek, stare bardzo wątpie ale może przepakują. Możliwe, że wypuszczą "Echoes of Glory" dla duszków i stormcastów.

Jeśli chodzi o reprinty to GW już potwierdziało, że będą legalne też te stare karty które dostaną reprint w 3 Ed.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

rastula pisze: 15 paź 2019, 04:54 dodrukują ;)
Nie ma szans. GW ma zaplanowana linie produkcyjna 4 lata w przód. Do atego czasu nie ma żadnych szans na dodruki band z 1 i 2 edycji. Zostaje tylko rynek wtórny. GW ma takaa dziwna pityke, że nie skupiają się na bieżących potrzebach graczy tylko wydają wszystko zgodnie z planem, który opiera się na obecnych wydarzeniach w AOS.
Co do beastgrave to jestem po pierwszych grach na nowych zasadach i jestem zachwycony. Uważam, że jest to obecnie najbardziej kompletna gra na rynku laczoca w sobie figurki, plansze i karty. Ta gra może być prosta rozrywka na piątkowy wieczór, ale i również dać satysfakcję starym graczom lcg.
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

rastula pisze: 15 paź 2019, 04:54 dodrukują ;)
Nie ma szans. GW ma zaplanowana linie produkcyjna 4 lata w przód. Do atego czasu nie ma żadnych szans na dodruki band z 1 i 2 edycji. Zostaje tylko rynek wtórny. GW ma takaa dziwna pityke, że nie skupiają się na bieżących potrzebach graczy tylko wydają wszystko zgodnie z planem, który opiera się na obecnych wydarzeniach w AOS.
Co do beastgrave to jestem po pierwszych grach na nowych zasadach i jestem zachwycony. Uważam, że jest to obecnie najbardziej kompletna gra na rynku laczoca w sobie figurki, plansze i karty. Ta gra może być prosta rozrywka na piątkowy wieczór, ale i również dać satysfakcję starym graczom lcg.
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: mczlonka »

pridebowl pisze: 15 paź 2019, 17:20
rastula pisze: 15 paź 2019, 04:54 dodrukują ;)
Nie ma szans. GW ma zaplanowana linie produkcyjna 4 lata w przód. Do atego czasu nie ma żadnych szans na dodruki band z 1 i 2 edycji. Zostaje tylko rynek wtórny. GW ma takaa dziwna pityke, że nie skupiają się na bieżących potrzebach graczy tylko wydają wszystko zgodnie z planem, który opiera się na obecnych wydarzeniach w AOS.
Co do beastgrave to jestem po pierwszych grach na nowych zasadach i jestem zachwycony. Uważam, że jest to obecnie najbardziej kompletna gra na rynku laczoca w sobie figurki, plansze i karty. Ta gra może być prosta rozrywka na piątkowy wieczór, ale i również dać satysfakcję starym graczom lcg.
Nie wiem czy będzie nowy wątek o Beastgrave, więc tutaj podpytam. Czym się różni ta podstawka od poprzednich? Jest od nich dużo lepsza? Jak ma się do nich WU: Dreadfane?

Czy dodatki/bandy sa uniwersalne, tzn. pasują do każdej podstawki?

Wybaczcie, jeśli są to głupie pytania, ale świeżak że mnie, jeśli chodzi o Games Workshop i ich model wydawniczy.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Halloween »

mczlonka pisze: 15 paź 2019, 21:56

Nie wiem czy będzie nowy wątek o Beastgrave, więc tutaj podpytam. Czym się różni ta podstawka od poprzednich? Jest od nich dużo lepsza? Jak ma się do nich WU: Dreadfane?

Czy dodatki/bandy sa uniwersalne, tzn. pasują do każdej podstawki?

Wybaczcie, jeśli są to głupie pytania, ale świeżak że mnie, jeśli chodzi o Games Workshop i ich model wydawniczy.
Ja swiezo pytalem i czytalem o podobnych rzeczach. Nie bedzie nowego watku o Beastgrave bo to po prostu 3starter do Underworlds.
Startery Beastgrave i Nightvault sa na tym samym poziomie. Shadespire czyli 1szo edycyjna podstawka byla nieco gorsza. Dodatkowo 1sza edycja wyrotowala i karty neutralne z niej sa nielegalne w grze kompetytywnej. Tak jak Throne of Eldraine 2019 z MtG wypiera Ixalan 2017.
Karty frakcyjne oraz figurki z Shadespire pozostaja legalne, odpadaja tylko karty neutralne czyli najcenniejsze dla zbieraczy bo pasuja do kazdej bandy.

Wszystkie bandy sa kompatybilne ale nie ma specjalnie sensu kupowac tych z 1 edycji. Nie tylko dlatego, ze nie bedzie mozna uzyc ich kart neutralnych ale tez dlatego, ze power level byl wtedy nieco nizszy niz obecnie.
Aktualnie w standardzie sa Nightvault i Beastgrave i warto kupowac produkty z tych dwoch edycji. Ciut lepszy moze byc Beastgrave bo Nightvault wyrotuje najprawdopodobniej w pazdzierniku 2020 ale za to Nightvault core set ma jedna z najlepszych band w grze Sigmaryci magowie.
jedmac
Posty: 9
Rejestracja: 24 lip 2019, 11:55
Has thanked: 1 time

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: jedmac »

Cześć, zakupiłem ostatnio Beastgrave i mam pytanie odnośnie kart znajdujących się w paczkach frakcyjnych do Skaeth i Despoilerów. Mamy tam karty frakcyjne oraz te uniwersalne. Czy potrzebny do rozgrywki będzie mi jeden komplet tych uniwersalnych kart z "hold objective" itp. czy potrzebuję dwóch kopii dla drugiego gracza również?
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: vcrproszek »

jedmac pisze: 17 paź 2019, 09:04 Cześć, zakupiłem ostatnio Beastgrave i mam pytanie odnośnie kart znajdujących się w paczkach frakcyjnych do Skaeth i Despoilerów. Mamy tam karty frakcyjne oraz te uniwersalne. Czy potrzebny do rozgrywki będzie mi jeden komplet tych uniwersalnych kart z "hold objective" itp. czy potrzebuję dwóch kopii dla drugiego gracza również?
w pudle beastgrave powinieneś mieć każdą kartę nautralną w 2 kopiach z tego co dobrze pamiętam. jest to pełno prawny starter, gdzie kart powinno starczyć dla 2 os bez problemu.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Erg
Posty: 38
Rejestracja: 23 wrz 2018, 23:29
Has thanked: 34 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Erg »

jedmac pisze: 17 paź 2019, 09:04 Cześć, zakupiłem ostatnio Beastgrave i mam pytanie odnośnie kart znajdujących się w paczkach frakcyjnych do Skaeth i Despoilerów. Mamy tam karty frakcyjne oraz te uniwersalne. Czy potrzebny do rozgrywki będzie mi jeden komplet tych uniwersalnych kart z "hold objective" itp. czy potrzebuję dwóch kopii dla drugiego gracza również?
Ale dla jakiego drugiego gracza? Pudełko z podstawką zawiera po dwie kopie wszystkich kart neutralnych. Część jest zapakowana (po jednej sztuce) do paczuszek z kartami frakcyjnymi - to są takie sugerowane startowe talie dla obu band dla początkujących. Reszta neutrali i dodatkowe karty frakcyjne zapakowane są w trzeciej paczuszce i twórcy gry sugerują, żeby korzystać z nich dopiero po pierwszych kilku rozgrywkach. Tak więc pudełko jest w pełni wystarczające dla dwóch graczy (choć opcje deckbuildingowe są znacznie ograniczone względem tych, którzy mają także dodatki). Talie nie muszą być symetryczne, każdy z obu graczy może sobie utworzyć własną talię w oparciu o dostępne karty.
Nie musisz mieć w talii Hold Objectivów. Dają je na początek, ale nie są obowiązkowe.
Możesz tą talię zbudować dowolnie z posiadanych kart, z zachowaniem jedynie kilku warunków: każda karta może wystąpić tylko raz, można korzystać jedynie z kart frakcyjnych danej warbandy i z neutralnych. Używanie kart z symbolem Depsoilerów w talii Wild Huntu nie jest dopuszczalne. Co do ilości kart: objectivów jest 12, kart mocy nie mniej niż 20, przy czym upgrade'y muszą stanowić co najmniej połowę. Nie możesz więc zrobić talii z 20 ployami i 5 upgrade'ami. (nie spotkałem się, żeby w praktyce którykolwiek z graczy uczestniczących w rozgrywkach w lokalnym sklepie posiadał talię większą niż minimalna dopuszczona ilość, czyli 32 karty).
Tak więc pudełko posiada wszystko, co potrzebujesz, aby grać w dwie osoby. To że jeden gracz posiada Hold Objective w talii, nie oznacza że drugi też musi z tej karty korzystać.
A jeśli idziesz "do ludzi", to już w ogóle nie obchodzi Cię drugi gracz - każdy przychodzi z własna talią
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: rastula »

jedmac pisze: 17 paź 2019, 09:04 Cześć, zakupiłem ostatnio Beastgrave i mam pytanie odnośnie kart znajdujących się w paczkach frakcyjnych do Skaeth i Despoilerów. Mamy tam karty frakcyjne oraz te uniwersalne. Czy potrzebny do rozgrywki będzie mi jeden komplet tych uniwersalnych kart z "hold objective" itp. czy potrzebuję dwóch kopii dla drugiego gracza również?
masz gotową pełną talię dla każdej frakcji + trzecią paczkę z kartami do budowy własnej talii, jak ograsz te startowe.

w pudełku jest wszystko , aby grać w grę na pełnych zasadach, co jest fajne , bo często takie startery to demo gry...
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

Nowe tryby gry. Zachęcam, również początkujących graczy do stosowania tych z champion format. Są one najbardziej optymalne do gry 1 vs 1 i wprowadzają balans poprzez restrykcje.
https://www.warhammer-community.com/201 ... ge-post-4/
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Halloween »

1. Jakie karty z 2 sezonu uniwersalne uznalibyscie za absolutnie topowe? A jakie za bardzo dobre w wiekszosci talii?
2. Jaka strona ukazuje karty w najlepszej rozdzielczosci?
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Halloween »

No to chyba underworlds db, skoro nikt inny nic nie wie.

A jakie najlepsze universale (jak je nazywacie miedzy sobą? ) z 2sezonu? Chociaz po 3 wzory wypiszcie z punktujace, upgrade etc. zebym mial pojecie jak dobra ma być karta zeby grac w powaznej grze.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: KamradziejTomal »

@Halloween ale to o co pytasz nie jest takie proste - bo zależy od bandy jej kart i taktyki.

Przykład - Calculated risk - łatwa do zapunktowania karta, której przeciwnik prawie na pewno Ci nie będzie w stanie skontrować - jest całkowicie bezużyteczna jak grasz duchami (bo nie dostają obrażeń od lethal hexów).

Inny przykład - Keep them guessing - łatwiejsze do zrobienia np. szkieletami ale już niekoniecznie dla np. Stormcastów.

Underworlds db jest dobrym punktem wyjścia. Możesz też podrzucić bandę jaką wybrałeś i możemy podyskutować co jest fajne a co nie. Reszty top nie zgadniesz bez zagrania kilku rozgrywek (także z docelową talią).
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Halloween »

KamradziejTomal pisze: 20 paź 2019, 23:56 @Halloween ale to o co pytasz nie jest takie proste - bo zależy od bandy jej kart i taktyki.

Przykład - Calculated risk - łatwa do zapunktowania karta, której przeciwnik prawie na pewno Ci nie będzie w stanie skontrować - jest całkowicie bezużyteczna jak grasz duchami (bo nie dostają obrażeń od lethal hexów).

Inny przykład - Keep them guessing - łatwiejsze do zrobienia np. szkieletami ale już niekoniecznie dla np. Stormcastów.

Underworlds db jest dobrym punktem wyjścia. Możesz też podrzucić bandę jaką wybrałeś i możemy podyskutować co jest fajne a co nie. Reszty top nie zgadniesz bez zagrania kilku rozgrywek (także z docelową talią).
Te 3 mam co wyszly w 3 sezonie. Nie ma jeszcze decklist do nich optymalnych opublikowanych.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: rastula »

wziąłem się za malowanie... na większy obrazek nie liczcie, bo nie ma na co patrzeć ;)...


Obrazek
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Halloween »

A po co niby miałoby byc lepiej pomalowane? Zeby musiec stac w gablotce? Zebys sie bal komus dac figurke do potrzymania? Absolutnie wystarczajaco dobrze.

Przez to, ze malujacy za pieniadze zamieszczaja zdjecia na internecie to ludziom sie wydaje, ze niewiadomo jak wspaniale figurki do grania i przesuwania maja byc pieczolowicie pomalowane. Zwlaszcza, ze rzezby co 5lat staja sie coraz bardziej szczegolowe i wypieraja te starsze.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: KamradziejTomal »

Te 3 mam co wyszly w 3 sezonie. Nie ma jeszcze decklist do nich optymalnych opublikowanych.
Hmmm... to tutaj za wiele nie pomogę bo z 3 Ed. nic jeszcze nie mam a przeciwko grałem tylko z kozami ze starteru.

Trudno powiedzieć co jest dobre dla każdej bandy (na tym praktycznie największa trudność tej gry polega). Jeżeli chodzi o mnie to zastanawiam się pod jakim kątem chce żeby banda działała i w tym kierunku idę. Np. bardzo dobre ulepszenie Potion of Rage jest mi średnio pomocne na strzelających krasiach bo ich głównym problemem nie jest za mało kostek a za mało obrażeń - trzymam ją tylko praktycznie do upewnienia się, że mogę kogoś odepchnąć po udanym ataku albo żeby wykonać Headshot (krytyk przy strzelaniu).

Tak jak patrzę na listę "Hot tournament cards" z underworlds DB to daje to te karty będą tak samo dobre dla 3 Ed. jak i dla 2 Ed.

Objective: Calculated Risk, Combination Strike, Keep them Guessing
Gambity: Shadowed Step, Encoraching Shadow, Confusion
Upgrade: Faneway Crystal, Potion of Rage, Tome of Offerings
wziąłem się za malowanie... na większy obrazek nie liczcie, bo nie ma na co patrzeć
Jak wrzucisz większy - np. w temacie o malowaniu to może coś podpowiemy? ;) Jak dla mnie jest już ogromniasty plus jak gra się pomalowanymi figurkami, jak jeszcze własnoręcznie malowanymi do w ogóle bajka.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Halloween »

KamradziejTomal pisze: 21 paź 2019, 13:47

Trudno powiedzieć co jest dobre dla każdej bandy (na tym praktycznie największa trudność tej gry polega). Jeżeli chodzi o mnie to zastanawiam się pod jakim kątem chce żeby banda działała i w tym kierunku idę. Np. bardzo dobre ulepszenie Potion of Rage jest mi średnio pomocne


Tylko 4 karty faneway crystal, potion of rage, glory seeker, calculated risk sa w >50% decków.
De facto to tylko faneway crystal i potion of rage kwalifikuja sie jako autoinclude bo sa w >70% deckow. Zaledwie 2 wzory na tyle uniwersalnych kart!

Zeby bylo taniej i wygodniej obie najwazniejsze karty sa jeszcze w tym samym dodatku Zarbag's Gitz. Az niesamowite. Tyle lat zajmuje sie takimi grami a z czyms takim sie nie spotkalem.
nahras
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2019, 18:17

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: nahras »

Witam wszystkich na forum i zacznę oczywiście prośbą.
Parę stron wcześniej ktoś umieścił tłumaczenie zasad i kart na język polski.
Niestety linki już nie działają. Czy ktoś ma te pliki i mógłby podesłać lub gdzieś umieścić?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: rastula »

skoro skończyłem malować podstawkę, to i jakiś insercik do tego się robi...

Spoiler:
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: zioombel »

nahras pisze: 27 paź 2019, 18:20 Witam wszystkich na forum i zacznę oczywiście prośbą.
Parę stron wcześniej ktoś umieścił tłumaczenie zasad i kart na język polski.
Niestety linki już nie działają. Czy ktoś ma te pliki i mógłby podesłać lub gdzieś umieścić?
Są tylko do 1 sezonu. Właśnie to Cię interesuje?
nahras
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2019, 18:17

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: nahras »

zioombel pisze: 27 paź 2019, 20:01
nahras pisze: 27 paź 2019, 18:20 Witam wszystkich na forum i zacznę oczywiście prośbą.
Parę stron wcześniej ktoś umieścił tłumaczenie zasad i kart na język polski.
Niestety linki już nie działają. Czy ktoś ma te pliki i mógłby podesłać lub gdzieś umieścić?
Są tylko do 1 sezonu. Właśnie to Cię interesuje?
Jeśli zasady zbytnio się nie zmieniły? W razie czego to z kartami sobie poradzę, głównie chodzi o zasady.
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 240
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 69 times
Been thanked: 42 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Kondzio167 »

Kupował ktoś może Coreset Nightvaulta w ostatnich 2 miesiącach? Prosiłbym o priv
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Halloween »

A jak wyglada sytuacja z bazami pod proxy? Maja ludzie kompletnie zbedne karty, na ktore mozna naklejac?
Satyrion
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2019, 23:23

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Satyrion »

Hej, jakbym mógł prosić to również interesują mnie przetłumaczone karty z pierwszej edycji, akurat mi bardziej zależy na kartach niż na instrukcji :)
ODPOWIEDZ