Dogs of War (Paolo Mori)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Dogs of War (Cool Mini Or Not)

Post autor: veljarek »

Wiem, ze można zrobić karty i grać tym figurkami które są w zestawie, ale bardzo mi sie podobają te dodatkowe figurki, aczkolwiek to tylko element wizualny. Szoda ze czlowiek dopiero po fakcie wie ze to jest dobra gra.
Pimp my game :)
JT
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Dogs of War (Cool Mini Or Not)

Post autor: Vester »

Trzeba pilnowac kickstartera. Po obejrzeniu filmiku wiedzialbys, czego sie spodziewac. :) A gry Cool minis or not prenumerowac, po przy ich filozofii są lokatą kapitału.
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Dogs of War (Cool Mini Or Not)

Post autor: trabiniu »

Niby można zdobyć te dodatki. Za to ceny takie, że aż żal pupiszcze ściska. Nam maluczkim pozostaje jedynie pokornie cieszyć się podstawką...


http://www.ebay.com/itm/Dogs-of-War-Boa ... 43d75d0ff1

http://www.ebay.com/itm/Dogs-of-War-Mot ... 35e481a9d4

http://www.ebay.de/itm/Dogs-of-War-Boar ... 2a4bea167e

http://www.ebay.de/itm/Dogs-of-War-Boar ... 2a4bce6361
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Dogs of War (Cool Mini Or Not)

Post autor: DarkSide »

Wrzuciłem na BGG
mego autorstwa polskie tłumaczenie instrukcji tej wspaniałej gry. Kilka uwag przy okazji:
1. Instrukcja nie zawiera tłumaczenia całego tła fabularnego i wprowadzenia w klimat, ani opisu rodów.
2. W kilku miejscach nie tłumaczyłem nazw dosłownie, tylko starałem się ująć w słowa tak by brzmiało to ładnie, logicznie i podczas czytania instrukcji "nie zgrzytało". Stąd:
2.1) W grze występują 2 nominały monet, więc jeden "pieniążek" przetłumaczyłem jako MONETA, natomiast jednostka monetarna używana w grze funkcjonuje jako SZTUKA ZŁOTA (oryginalnie jako "coin")
2.2) "House" przetłumaczyłem jako RÓD. Chyba jest klimatyczniej i lepiej oddaje istotę rzeczy.
2.3) Podobnie "House Victory Track" przetłumaczyłem jako TOR PRESTIŻU, gdyż nazwa ta dobrze oddaje kwestię położenia znacznika rodu na tym torze.
2.4) Długo się męczyłem z dobrym tłumaczeniem słowa "Upstage" jako opisu zdolności Lady Ordalii Macbeth. Po wielu próbach wyszło mi, że NOBILITACJA jest chyba najlepszym słowem opisującym to co autor miał na myśli.
3. Grafik ze mnie żaden więc proszę się nie śmiać z przeróbki oryginalnych grafik (wklejanie polskiego tekstu)
4. Brakuje tylko tłumaczenia Kart Taktyki. Te zamieszczę w najbliższym czasie.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
konsu
Posty: 45
Rejestracja: 25 maja 2011, 21:29
Lokalizacja: Opole

Re: Dogs of War (Cool Mini Or Not)

Post autor: konsu »

Gdyby ktoś chciał mam karty taktyk z własnym tłumaczeniem na polski. Przy okazji zrodziło mi się pytanie dotyczące tłumaczenia instrukcji zamieszczonego na bgg. Pisze tam autor przy karcie taktyki zdrada o przestawieniu piona, kiedy na karcie angielskiej jest wyraźnie mowa o umieszczeniu nowego piona po przeciwnej stronie pola bitwy jak to ostatecznie jest? Karta niemiecka wprowadza trochę zamieszania bo jest tam zwrot ' stallen btw. legen' może mnie ktoś oświeci czy to nie jest masło maślane? Znaczy położyć lub umieścić czy ja coś źle rozumiem.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Dogs of War (Cool Mini Or Not)

Post autor: DarkSide »

TUTAJ na BGG się dopytywałem i zostało mi to wyklarowane. Chyba że tylko niemiecki znasz ;)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
konsu
Posty: 45
Rejestracja: 25 maja 2011, 21:29
Lokalizacja: Opole

Re: Dogs of War (Cool Mini Or Not)

Post autor: konsu »

OK, dzięki. To wszystko wyjaśnia w takim razie po prostu Rafał nie zmienił tego w swoim tłumaczeniu instrukcji. Tylko dalej nurtuje mnie pytanie językowe skąd to powtórzenie w niemieckim.
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Dogs of War (Paolo Mori)

Post autor: nanautzin »

Kupiłem właśnie wersję niemiecką w dobrej cenie. Czy mógłby mi ktoś podesłać tłumaczenie kart na PL lub skany kart ENG? Niemiecki jest mi obcy ;D
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Dogs of War (Paolo Mori)

Post autor: konrad.rymczak »

nanautzin pisze: 28 paź 2019, 09:34 Kupiłem właśnie wersję niemiecką w dobrej cenie. Czy mógłby mi ktoś podesłać tłumaczenie kart na PL lub skany kart ENG? Niemiecki jest mi obcy ;D
Tłumaczenie kart na EN jest na BGG
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Dogs of War (Paolo Mori)

Post autor: nanautzin »

Oo dzięki :) ale i tak jeszcze jak ktoś ma PL to poproszę :)
ODPOWIEDZ