Infinity Defiance (Alberto Abal, Jesús Fuster)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY I KOSZULKI!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
Tutaj należy pytać o kwestie związane z malowaniem figurek.
TUTAJ NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TUTAJ NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Posty: 794
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 119 times
Been thanked: 83 times

Infinity Defiance (Alberto Abal, Jesús Fuster)

Post autor: ShapooBah » 03 wrz 2019, 09:37

Obrazek

Świat Infinity, dla ludzi mogą go nie kojarzyć jest cyberpunkowym światem, w którym dzieje się akcja bitewniaka Infinity (a także skirmisha Aristeia). Mamy tutaj frakcje mocno oparte o nasz rzeczywisty świat (choć oczywiście mocno wyjaskrawione) - Chińczyków, którzy kontrolują swoją społeczność w totalitarnym uścisku, PanOceania — Połączone państwo Ameryki, czy oddzieloną od reszty świata Japonię, która wróciła do korzenii kultywując feudalny styl zycia, coś w stylu Neuroshimowego Molocha, gigantyczną AI która buduje roboty na swoje podobieństwo, zupełnie nowe Państwo Islamskie, w którym oddziały doborowych żołnierzy przejmują kontrole na bliskim wschodzie i tak dalej i tak dalej. Łapiecie koncept.
ludzkość jest na krawędzie kosmicznej inwazji. Grupa bohaterów podejmuje samobójczą misję, żeby powstrzymać nieuchronną inwazję obcych. Stawką jest uratowanie całej ludzkości.
Powyżej luźne tłumaczenie oficjalnego opisu gry wydawcy.
Sadząc po zdjęciach na BGG, będzie dużo losowości, ładne, metalowe figurki (choć wolałbym, żeby w wersji core były zwykłe, ABSowe), generowane lochy. To już tylko moje przypuszczenie, że zawarta mechanika będzie czymś podobnym do Aristeia!. Losowy rzut na losową obronę zasilany specjalnymi kartami i zdolnościami pozwalającymi dodać do puli dodatkowe kości przechylające szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Kampania ma ruszyć na jesieni, a gra zadebiutować w 3 kwartale następnego roku.

Przydatne linki:
https://www.infinitythegame.com/defiance
https://boardgamegeek.com/boardgame/285 ... y-defiance

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Posty: 794
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 119 times
Been thanked: 83 times

Re: Infinity Defiance (Alberto Abal, Jesús Fuster)

Post autor: ShapooBah » 29 paź 2019, 15:39


ODPOWIEDZ