Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 79 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

Heja
Wiecie w jaki sposób mogę przetłumaczyć scenariusze z Valkyrie?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Edycja plikow źródłowych edytorem scenariuszy?
Zerknij na glowna strone programu
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Naro
Posty: 196
Rejestracja: 22 paź 2012, 15:42
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Naro »

Cześć.
Chcę kupić insert poniżej + coś na nadchodzący dodatek, ale zastanawia mnie czy mam alternatywę. Czy ktoś z Was schował już wszystkie dodatki z podstawką i ma miejsce na: Ścieżka Węża?
https://www.feldherr.net/for/mansions-o ... es/a-59212

Mansions of Madness: Second Edition
Mansions of Madness: Second Edition – Beyond the Threshold: Expansion (2017)
Mansions of Madness: Second Edition – Streets of Arkham: Expansion (2017)
Mansions of Madness: Second Edition – Recurring Nightmares: Figure and Tile Collection (2016)
Mansions of Madness: Second Edition – Suppressed Memories: Figure and Tile Collection (2016)
Mansions of Madness: Second Edition – Horrific Journeys: Expansion (2018)
Mansions of Madness: Second Edition – Sanctum of Twilight: Expansion (2018)
Mansions of Madness: Second Edition – Path of the Serpent (2019) (preorder)
Pozdrawiam
NoWyGra - Klub Gier Planszowych
Sprzedam
"Golda i złota"
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Jeżeli chodzi Ci tylko o figurki to używam pianek od feldhera i polecam jak najbardziej. Wszystko idzie łatwo policzyć, ile Ci potrzeba 😉
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: pieprzowa »

Hej,
czy ktoś może mi powiedzieć, które scenariusze (biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe dodatki, rownież DLC) są najbardziej detektywistyczne/tajemnicze a najmniej jest w nich walki z potworami (lub nie ma jej prawie wcale)?

Będę wdzieczna!
Mam i gram: mini-kolekcja
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Wystawa na 100%,potem coś ze sledztwem w domu (haha) które zleca ci twój przyjaciel policjant, potem lorza i stargazer majestic
(sorry nie pamiętam dokładnie nazw scenariuszy) :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Z tych które dotychczas grałem mocno nastawione na zagadkę są Pechowa wystawa i Płomień nienawiści.
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: AndreV »

kurde 31.10 a dalej węża niema....
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Na stronie FFG właśnie ogłoszone, ze ścieżka węża dostępna w sprzedaży. Galakta czekamy...
Awatar użytkownika
gaax
Posty: 31
Rejestracja: 25 lis 2013, 13:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gaax »

Zmienię trochę temat i przejdę do dyskusji o samych rozgrywkach. Rzadko grywam w dwie osoby, ale akurat wczoraj trafiła mi się partia, w której szło nam świetnie, a i tak zabrakło nam czasu. W zasadzie nic nie skopalismy, może kilka rzutach. Do zwycięstwa trzeba było odkryć całą mapę i jeszcze potem po niej połazić. W dwie osoby prawie niemożliwe.

Jakie postaci wybieracie do gry dwuosobowej? Bierzecie np tych, którzy mają bonusy do ruchu? Ogólnie od czego uzależniacie wybór postaci? Ja zwykle staram się mieć zbalansowane drużyny, ale czasem to niewiele daje, bo np okazuje się że najważniejszy jest wpływ.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Ale 2 osoby po jednej postaci? To sie nie dziwie ze sie wam nie udalo. Imho kazdy scenariusz to minimum 3 badaczy
My zazwyczaj grajac w 3 osoby gramy 2/2/1
Zazwyczaj jest tyko jeden tank (policjant i jego spluwa) , jakies 2 postacie do myslenia, czarownik i ktos szybki...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

gaax pisze: 02 lis 2019, 14:59 Zmienię trochę temat i przejdę do dyskusji o samych rozgrywkach. Rzadko grywam w dwie osoby, ale akurat wczoraj trafiła mi się partia, w której szło nam świetnie, a i tak zabrakło nam czasu. W zasadzie nic nie skopalismy, może kilka rzutach. Do zwycięstwa trzeba było odkryć całą mapę i jeszcze potem po niej połazić. W dwie osoby prawie niemożliwe.

Jakie postaci wybieracie do gry dwuosobowej? Bierzecie np tych, którzy mają bonusy do ruchu? Ogólnie od czego uzależniacie wybór postaci? Ja zwykle staram się mieć zbalansowane drużyny, ale czasem to niewiele daje, bo np okazuje się że najważniejszy jest wpływ.
Ja ostatnio biorę glinę+Becky i przeważnie kogoś do zagadek, kobita tą ninjówkę, co gołymi rekami wyrywa Przedwiecznym serca i analogicznie druga postać jakaś bardziej uduchowiona :) Od jakiegoś już czasu tylko i wyłącznie dwusobowo gramy 2+2.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Mnie się w dwuosobowym składzie udało na razie wygrać każdy scenariusz w który grałem poza Ucieczką z Insmouth i Wystawą, ale tam przegraliśmy przez brak szczęścia w samej końcówce i chęć zadania zbyt wielu pytań. Nie lubię kontrolować więcej niż jednej postaci, dodatkowo karty Obłąkany nie działają wtedy tak jak powinny. Natomiast wydaje mi się, ze poza Insmouth grając optymalnie nie powinno byc problemu z dwoma badaczami i zostaje nawet zwykle jakiś margines na pecha. Ważne jest, żeby starać się iść tam, gdzie zadziałają umiejętności twojego badacza. Słychać jakiś łomot i coś zaraz się pojawi, więc wysyłamy badacza wyposażonego w broń. Coś jest w blibliotece albo trzeba z kimś pogadać - idzie ten z wysoką wiedzą albo charyzmą. Ważne też by w odpowiednim momencie się rozdzielić, ale być na tyle blisko, żeby w krytycznej sytuacji móc dobiec i pomóc w czasie jednej-dwóch tur. Truno napisać coś więcej, bo nie wiem jaki to scenariusz. :wink:
Awatar użytkownika
gaax
Posty: 31
Rejestracja: 25 lis 2013, 13:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gaax »

Graliśmy w DLC "Co kryje się wewnątrz".
Spoiler:
Większość scenariuszy graliśmy w 4-5 osób i tak jest zdecydowanie zabawniej, bo zawsze komuś odbije palma ;)
Natomiast co do kontrolowania większej liczby badaczy przez jedną osobę - dla mnie to słabe, bo jest problem jak ktoś oszaleje.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: awawa »

Ktoś na bgg podawał rozwiązanie: usunąć karty zdrajcy z puli szaleństwa. Jak dla mnie się sprawdza.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Rigidigi »

Galakta wczoraj poinformowała pisze:Data polskiej premiery rozszerzenia powinna się wkrótce wyklarować.
Ile można czekać? Ciekawe co wpływa na opóźnienie podania tej informacji?
Awatar użytkownika
Archiwista
Posty: 111
Rejestracja: 16 lut 2015, 10:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Archiwista »

Chęć przytrzymania ludzi w niepewności :-P
A nieco poważniej, dziś w dziale plany wydawnicze-nowości status najnowszego dodatku został zmieniony na "w transporcie", także już bliżej niż dalej.
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Keysper »

Czytam i zastanawiam się czy dobrze gram... piszecie że żeby przejść kazdy ze scenariuszy potrzeba minimum 3 postaci. Grałem w każdy scenariusz podstawki po jednym razie. Zawsze na dwie postaci w grze i zawsze wygrywalem.
Jedyne czego nie jestem pewien grając to to że mając np do jakichś drzwi 2 pola wykorzystuje jedna akcje by do nich dojść i je otworzyć. Druga akcja to np zrobienie czegoś w środku. Bo skoro drzwi mam w zasięgu to rozumiem ze jedna akcja jest podejście do nich i ich otwarcie? Jeśli nie jest to błędem to nie wiem jak można przegrać dwoma postaciami scenariusze z podstawki.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: awawa »

Są scenariusze w których trzeba sporo biegać lub wykonywać interakcje - nie wyobrażam sobie przejścia np: "Przypływu" dwójką badaczy za pierwszym razem...może przy kolejnych próbach korzystając ze spoilerów. Inna sprawa, że im mniej badaczy tym aplikacja daje troszkę więcej czasu i mniej tłamsi potworami, ale często źle się to skaluje i jest ciężko.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2019, 15:42 przez awawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Benedetto XVII »

Oto Twoja przyczyna sukcesow :mrgreen:
Podejscie do drzwi to jedna akcja, eksploracja (otworzenie drzwi) druga. Po otworzeniu drzwi mozna za darmo wejsc do eksplorowanego pomieszczenia (jedno pole).

Tak ze troszke rozminales sie z zasadami.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 694
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 287 times
Been thanked: 86 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: MataDor »

Keysper pisze: 05 lis 2019, 15:27 Czytam i zastanawiam się czy dobrze gram... piszecie że żeby przejść kazdy ze scenariuszy potrzeba minimum 3 postaci. Grałem w każdy scenariusz podstawki po jednym razie. Zawsze na dwie postaci w grze i zawsze wygrywalem.
Jedyne czego nie jestem pewien grając to to że mając np do jakichś drzwi 2 pola wykorzystuje jedna akcje by do nich dojść i je otworzyć. Druga akcja to np zrobienie czegoś w środku. Bo skoro drzwi mam w zasięgu to rozumiem ze jedna akcja jest podejście do nich i ich otwarcie? Jeśli nie jest to błędem to nie wiem jak można przegrać dwoma postaciami scenariusze z podstawki.


To źle grasz. Jedna akcja to ruch, a druga akcja to otwarcie drzwi.
Dodatkowo możesz przerwać akcję ruchu inną akcją i dokończyć po niej ruch (czyli ruszasz się o 1 pole, robisz jakaś inną akcję, i po jej wykonaniu robisz jeszcze ruch o 1 pole)
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Keysper »

:shock:
trochę to dziwne ze mając drzwi w zasięgu czy jakiś przedmiot musze do niego lecieć. Rozumiem ze będąc w polu z jakimś przedmiotem nie musze tracić ruchu na podejscie gdy np juz stoję przy innym przedmiocie w tym samym polu. Niemniej uważam ze to trochę nielogiczne ze ruszyć się parę metrów w jakimś domu a tu już faza mitów i potwór. I znów ledwo się ruszysz gdzie trzeba robić unik i nowa faza mitów. No ale... takie zasady. Spróbuję następnym razem czy zdążę cokolwiek eksplorowac.
tablis
Posty: 40
Rejestracja: 28 lis 2016, 14:11
Lokalizacja: Krakow/DK
Has thanked: 61 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: tablis »

Gralem solo kierujac 2 postaciami i wygralem za pierwszym razem wszystkie scenariusze z podstawki poza nieszczesnym Escape from Insmouth - wiec da sie :D
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Dlaczego niby stojąc na polu z drzwiami miałby zużywać akcję na ruch? Używasz jedną akcję na otwarcie drzwi i później w zależności czy aplikacja pozwala na przeniesienie się na nowy obszar czy też nie to dopiero wtedy zużywasz drugą akcję na ruch. Nie wiem skąd te dziwne pomysły i wprowadzanie w błąd.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: awawa »

Nie mieszaj, nie stał na polu z drzwiami - poniżej było to, co było źle grane a dawało dodatkową akcję gratis:
Jedyne czego nie jestem pewien grając to to że mając np do jakichś drzwi 2 pola wykorzystuje jedna akcje by do nich dojść i je otworzyć. Druga akcja to np zrobienie czegoś w środku.
Granie na Bemowie
ODPOWIEDZ