Dylematy wewnętrzne

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
szyimon
Posty: 59
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Dylematy wewnętrzne

Post autor: szyimon »

Cześć,

Ostatnio zrodził mi się w głowie pomysł zakupów dwóch gier, które miałyby służyć na spotkaniach rodzinnych (1) i towarzyskich (2)...

1) Pierwsza pozycja musi bardzo ładnie wyglądać na stole, mieć stosunkowe proste zasady, najlepiej, aby była przeznaczona dla 3-5 graczy, trwała max 1.5 godziny. Myślałem nad Everdell lub Na skrzydłach. Którą z nich byście wybrali? Ewentualnie, jakie inne propozycje?

2) Druga pozycja to typowa imprezówka. Musi być grywalna od 5-6 graczy w górę, krótka, proste zasady, najlepiej, aby wywoływała salwy śmiechu i można było się szybko odegrać.

Jeżeli macie jakieś sprawdzone tytuły w tych kategoriach to podzielcie się nimi :) Dzięki
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Dylematy wewnętrzne

Post autor: c08mk »

szyimon pisze: 08 lis 2019, 14:45
2) Druga pozycja to typowa imprezówka. Musi być grywalna od 5-6 graczy w górę, krótka, proste zasady, najlepiej, aby wywoływała salwy śmiechu i można było się szybko odegrać.
Sprawdź Munchkina. Gra z licytacją kto komu pomoże i za ile (elfy z chęcią pomogą za darmo). Parodia gier typu RPG, przygodówek, itp. Dużo dodatków gdyby gra siadła ale nie są konieczne.
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: Dylematy wewnętrzne

Post autor: Erni »

Ad 1) Obecność
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Dylematy wewnętrzne

Post autor: Arcziwald »

2) 6 bierze od G3. Szybka karcianka, u nas zawsze jest śmiesznie przy tej grze jak ktoś zgarnia cały rząd kart ;)
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Dylematy wewnętrzne

Post autor: Marek.gdansk »

1) Everdell napewno tak, pieć klanów możesz zobaczyć , wingspan nie jest dla mnie zbyt ładny
2) Time's up możesz zobaczyć sobie jeszcze The Red Dragon Inn: Gambling? I'm In https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... mbling-im Tu rzeczywiście szybkość odegrania jest super :D
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 929
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Dylematy wewnętrzne

Post autor: louiscyphre »

Odyseja spełnia oba warunki: 1 w trybie wyścigu.
Awatar użytkownika
wolf_kain
Posty: 44
Rejestracja: 14 kwie 2017, 07:51
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dylematy wewnętrzne

Post autor: wolf_kain »

Pierwsza pozycja to jak dla mnie ewidentnie Minerały- trwała i wygląda świetnie, zaś na imprezówkę myślę, że idealnie nadadzą się karty dżentelmenów- u nas to pozycja obowiązkowa, zwłaszcza do piwa :wink:
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Dylematy wewnętrzne

Post autor: xilk »

1) Mi się nasuwa Wsiąść do Pociagu: Europa lub ewentualnie USA. Na tej drugiej mapie nie ma np. zasady promów, dworców i tuneli, ale z drugiej strony ja tam lubię te zasady, dlatego dla mnie zawsze Europa > USA.
2) Tak naprawdę możesz wziąć dowolną grę imprezową na 5-6 osób. Jeśli rozgrywka ma być szybka, to poczytaj o grach typu: Prezencik, Mamy Szpiega, Packa na muchy, Karty dżentelmenów, 5 sekund itp.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Dylematy wewnętrzne

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

1) Everdell.
2) List miłosny, Jednym słowem.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ