Escape the Dark Castle / Mroczny Zamek (A. Crispin, T. Pike, J. Shelton)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Escape the Dark Castle / Mroczny Zamek (A. Crispin, T. Pike, J. Shelton)

Post autor: RUNner »

Obrazek


Niedługo premiera polskiej wersji gry Mroczny Zamek. O polskie wydanie postarał się Rebel.
Przyznam, że do tego projektu przyciągnęła mnie oprawa graficzna. Czarnobiała kolorystyka jest bardzo klimatyczna, rysunki w większości wyglądają nieźle. Pytanie czy gra będzie w stanie przykuć moją uwagę na więcej niż kilka partii? Po zapoznaniu się z instrukcją, nie znalazłem tutaj niczego odkrywczego czy porywającego, ale jako filler lub gateway? Cena trochę mnie zniechęca, bo zawartość pudełka nie powala. Wydaje mi się też, że jest to gra stricte solowa, bo jakie ma znaczenie, kto rzuci kością? Mimo tych wad, grę mam na celowniku.

Więcej informacji tradycyjnie na BGG https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... ark-castle
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Mroczny Zamek (Escape the Dark Castle)

Post autor: vojtas »

RUNner pisze: 01 lip 2019, 19:08Niedługo premiera polskiej wersji gry Mroczny Zamek. O polskie wydanie postarał się Rebel. [...] Pytanie czy gra będzie w stanie przykuć moją uwagę na więcej niż kilka partii?
Grałem na Gratislavii w polską edycję w składzie 3-osobowym. Gra jest dobra jako wprowadzenie do świata planszówek, a co-opów/ameritrashu w szczególności. Zaawansowani gracze mogą szybko się poczuć znudzeni.
RUNner pisze: 01 lip 2019, 19:08Wydaje mi się też, że jest to gra stricte solowa, bo jakie ma znaczenie, kto rzuci kością?
Rzucają wszyscy, ale tylko jeden gracz przyjmuje obrażenia i negatywne efekty. Ktoś, kto ledwo dycha, nie powinien stawać w pierwszej linii, bo jedna śmierć oznacza porażkę wszystkich.

Gra ma genialną dark ambientową ścieżkę dźwiękową, skomponowaną przez Alexa Crispina.
https://alexcrispin.bandcamp.com/album/ ... soundtrack
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mroczny Zamek (Escape the Dark Castle)

Post autor: RUNner »

vojtas pisze: 01 lip 2019, 20:35
RUNner pisze: 01 lip 2019, 19:08Niedługo premiera polskiej wersji gry Mroczny Zamek. O polskie wydanie postarał się Rebel. [...] Pytanie czy gra będzie w stanie przykuć moją uwagę na więcej niż kilka partii?
Grałem na Gratislavii w polską edycję w składzie 3-osobowym. Gra jest dobra jako wprowadzenie do świata planszówek, a co-opów/ameritrashu w szczególności. Zaawansowani gracze mogą szybko się poczuć znudzeni.
Nie uważam się za nie wiadomo jak ogranego gościa, ale coś czuję, że podpadam pod ten minus. Decyzyjności za wiele tutaj nie widzę, choć może wynika ona z używania przedmiotów. Gdyby gra kosztowała 50-60zł to pewnie bym się nie zastanawiał. W tej cenie mam Karciane Podziemia, które chyba oferują więcej regrywalności.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Mroczny Zamek (Escape the Dark Castle)

Post autor: vojtas »

RUNner pisze: 01 lip 2019, 21:20Nie uważam się za nie wiadomo jak ogranego gościa, ale coś czuję, że podpadam pod ten minus. Decyzyjności za wiele tutaj nie widzę, choć może wynika ona z używania przedmiotów.
Owszem. Kto raz spróbuje Robinsona, do Zakazanej Wyspy już nie wróci. :)
Gra oprawą graficzną przypomina mi zabytkowe drzeworyty i grafiki kart z Magii i Miecza.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Escape the Dark Castle / Mroczny Zamek (A. Crispin, T. Pike, J. Shelton)

Post autor: RUNner »

Mi ta kreska bardzo się podoba, ale niestety gra chyba za mało oferuje żebym ją kupił w tej cenie. Poczekam na premierę i może jakieś sensowne gameplaye.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Escape the Dark Castle / Mroczny Zamek (A. Crispin, T. Pike, J. Shelton)

Post autor: Goldberg »

Ahhhhhh... Kreska jak w moim kochanym WFRP Ied... A patrząc skąd jest wydawnictwo... Raczej to nie dziwi :)
A jaka cena polskiego wydania będzie?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Escape the Dark Castle / Mroczny Zamek (A. Crispin, T. Pike, J. Shelton)

Post autor: Retro »

Zagrałem dziś we dwie osoby. W czasie jednej rundy rzuty nie szły i mocno obrywaliśmy, przez co nie udało nam się wygrać. Dosyć trudny zamek wyszedł 😉 a jak to wyglądało u was?
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Escape the Dark Castle / Mroczny Zamek (A. Crispin, T. Pike, J. Shelton)

Post autor: marcin8509 »

Czy do Mrocznego Zamku wyjdą Adventure Packi w języku polskim ?
:), ach ta cenzura.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Escape the Dark Castle / Mroczny Zamek (A. Crispin, T. Pike, J. Shelton)

Post autor: maciejo »

marcin8509 pisze: 11 lis 2019, 12:32 Czy do Mrocznego Zamku wyjdą Adventure Packi w języku polskim ?
Podbiję pytanie,czy wiadomo coś o dodatkach ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ