Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: playerator »

Jools pisze: 10 lis 2019, 15:58 (...) kilka świeć rzuca światło na planszę. Reszta w ciemności (...)
Nagle cicho skrzypnęły drzwi stróżówki...


Spoiler:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jools »

Co mają poprawione błędy w tłumaczeniu do kreowania klimatu?
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pwitkows »

Kolejna fascynująca podróż "Nemesis" za nami. Tym razem Kapitan i Żołnierz niecałe 60 min spędzili na pokładzie statku starając się przeżyć i zrealizować swoje cele.
Żołnierz - musiał przeżyć jako jedyny albo skierować statek na Ziemię. Zadanie Kapitana polegało na okryciu dwóch słabości intruza. Po pierwszych 4 rundach została odpalona procedura zniszczenia statku. Żołnierz szybko zdradził - zrobił jeszcze sporo zamieszania nim udało mu się odpalić kapsułę. W talii miał 2 karty skażenia więc trochę ryzykował. Kapitan w tym czasie miał przebadane ciało intruza i badał ciało członka załogi. Musiał jak najszybciej zatrzymać procedurę zniszczenia - w innym wypadku by zginął - druga kapsuła została wcześniej zniszczona i jedyną drogą ucieczki była hibernacja i powrót na Ziemię.
Nie było czasu na sprawdzenie koordynat (wybuch statku był nieunikniony) trzeba było zatrzymać proces samozniszczenia – co też w ostatniej chwili się udało. Przed samym hibernatorium Kapitan złapał larwę. Musiał ryzykować podobnie jak żołnierz. Udało się zahibernować - nie było innej opcji.
Dwa silniki okazały się sprawne, ale cel był w przestrzeń więc Kapitan zginął, Żołnierz pomimo 2 skażeń nie zaraził się i szczęśliwie wylądował w kapsule na Ziemi osiągając cel i tym samym zwyciężając grę.


To kolejna historia z pokładu Nemesis. Jeszcze raz to podkreślę, ale klimat jest niesamowity. Kto nie grał niech spróbuje naprawdę warto.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: raj »

"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

AR rozsyła poprawione silniki. Jak ktoś jescze nie zgłosił się po zamienniki to do dzieła.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Phate »

Upewniam się tylko:
Jak mam Nemesisa z Retaila to mam się zgłosić do Rebela ?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Phate pisze: 12 lis 2019, 12:07 Upewniam się tylko:
Jak mam Nemesisa z Retaila to mam się zgłosić do Rebela ?
Sprawdź moje z ks były przesunięte i w innym kolorze.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Phate »

Moje też są takie, że można rozróżnić który jest który.
Chodzi mi tylko o to czy jeśli kupiłem w Retailu to mam się zgłosić do Rebela jako do Polskiego wydawcy ?
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Carmash »

Phate pisze: 12 lis 2019, 14:16 Moje też są takie, że można rozróżnić który jest który.
Chodzi mi tylko o to czy jeśli kupiłem w Retailu to mam się zgłosić do Rebela jako do Polskiego wydawcy ?
Tak, zwracasz się z prośbą do Rebela o wysłanie poprawionych znaczników. Prośbę kierujesz na adres: reklamacje@rebel.pl
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Musisz mieć rachunek lub inne potwierdzenie kupna. Lepiej prosto do AR.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Carmash »

Fenrisek83 pisze: 12 lis 2019, 16:37 Musisz mieć rachunek lub inne potwierdzenie kupna. Lepiej prosto do AR.
Do Rebela. Mail, na który należy kierować prośbę przesłałem powyżej. Sam tak zrobiłem i znaczniki są w drodze do mnie.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: raj »

A do AR z wersją KS gdzie się trzeba zgłosić? Jak byłem w grupówce, to leci przez organizatora, czy indywidualnie?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

Wystarczy indywidualnie
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vojtas »

Dostałem silniki! :D Teraz jest idealnie. I pomyśleć, że AR oszczędziłoby sobie masę problemów (i kosztów), gdyby status silników oznaczało się małymi kartami.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: playerator »

raj pisze: 12 lis 2019, 21:34 A do AR z wersją KS gdzie się trzeba zgłosić? Jak byłem w grupówce, to leci przez organizatora, czy indywidualnie?
Też byłem w grupowym. Problem zgłosiłem tutaj.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Fisk
Posty: 14
Rejestracja: 06 lis 2018, 14:28
Has thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fisk »

Fenrisek83 pisze: 11 paź 2019, 07:16 Pliki p&p w języku polskim https://www.dropbox.com/sh/9t72um9uobn0 ... Dr-ka?dl=0
Czy ktoś przeglądał tłumaczenie dodatków? Jestem w trakcie i póki co wydaje się, że jest w porządku.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

vojtas pisze: 12 lis 2019, 22:42 Dostałem silniki! :D Teraz jest idealnie. I pomyśleć, że AR oszczędziłoby sobie masę problemów (i kosztów), gdyby status silników oznaczało się małymi kartami.
A gdyby na tych małych kartach na rewersach były różne odcienie:)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vojtas »

wirusman pisze: 13 lis 2019, 07:23A gdyby na tych małych kartach na rewersach były różne odcienie:)
Niemożliwe! A kysz! ;)

Tak czy siak dodruk kart byłby tańszy. Mam nadzieję, że AR wyciągnie słuszne wnioski i wdroży je jeszcze przed produkcją Etherfields.
promykx
Posty: 247
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: promykx »

Żetony są fajniejsze niż karty ;] Wszystko można oznaczać kartami ale to już nie będzie tak fajnie wyglądać. Wystarczy wyobrazić sobie karty pieniędzy w grze a nie żetony, od razu jakoś tak gorzej to wygląda.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 156 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Mortinista »

Dla fanów Nemesis polecam odcinek South Park - "Board Girls" https://southpark.cc.com/full-episodes/ ... t=!airdate. Ciekawe ile nawiązań do planszówek było w tym odcinku...
wronek_87
Posty: 82
Rejestracja: 30 lis 2016, 10:27
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: wronek_87 »

Dostałem ostatnio poprawione żetony silników. Nie wiem czy też tak macie, ale ja potrafię nadal wskazać (patrząc na zakryte żetony na planszy), który silnik jest uszkodzony, a który jest sprawny. Moim zdaniem na poprawionych żetonach nadal widać różnicę kolorów - nie tak dużą jak w podstawowej wersji, ale jednak.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: mmag »

Ja tam na swoich (poprawionych) nie widzę różnicy - więc albo trafiła Ci się jakaś pechowa partia, albo masz prawdziwie sokole oko Sherlocku ;)
elpormyko
Posty: 303
Rejestracja: 01 lut 2017, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: elpormyko »

U mnie też nie ma różnicy więc lepiej zgłoś to do supportu.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kisun »

Albo kładź po 3 żetony, wtedy oba właściwe będą przykryte :)
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kelvar »

Trzeba nie 3, a wszystkie 4 mieszać :P
Albo zgasić światło dla klimatu (...a co!).

Jakoś grając nie miałem potrzeby porównywać który jest który i przyglądać się czy silniki sprawne czy nie. Wolę się wczuć w klimat i grać niż próbować analizować uszkodzenie jakiejś karty, znacznika itp., żeby odpowiedzieć sobie na pytanie - co tam się kryje?

Ostatnio nawet przygasiłem światło nad stołem, żeby popatrzeć na ten zarzut nieczytelne i, Cinek planszy... I nie da rady! Wszystko widać! Nawet jak się rozstawia to super grafikami podkreślone jest który kafelek gdzie ma iść :P

A z innej beczki - zakończyliśmy grę (Żołnierz + Zwiadowczyni) 3 rundy przed końcem bez żadnej rany (w sumie żołnierz najpierw powierzchowne leczył, a potem ciężka opatrzył i wyleczył...). Ucieczka (werble...!) JEDNA KAPSUŁĄ (choć Zwiadowca szykował się do ucieczki drugą:P).

Czemu tak poszło?
Spoiler:
Łatwa gra :P
Losowość - wszyscy wiedzą - kosmiczna (to słowo pasuje idealnie do tej gry...), ale naprawdę czuć przygodę - zawsze chętnie usiądę na partyjkę i jestem zadowolony już z podstawki (czekam na dodatki - obie frakcje obcych i "Pokłosie":)).
Nigdy nie robiłem swojej topki, ale dla mnie na pewno to jest czołówka w moim zestawieniu (powiedz takim TOP 5 :P).
ODPOWIEDZ