Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Bary »

narandil pisze: 22 maja 2019, 09:20 nic tylko odpalać generator i stworzyć scenariusz doskonały 8)
Nie musi być doskonały, wystarczy, że zredukuje wspomniany problem. Jak ktoś ma zacięcie, to może osiągnąć dobry efekt. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Szaweł »

narandil pisze: 22 maja 2019, 09:20
Bary pisze: 22 maja 2019, 07:59
Skryty Planszoholik pisze: 21 maja 2019, 15:43 nas też to czasami denerwowało że wiemy coś na 100% a klient nam dalej łga prosto w twarz że nie wie o co chodzi i nic nie możemy z tym zrobić - ale to nie jest błąd w grze tylko jej cecha.
Powiedziałbym, że negatywna cecha. ;) Niestety tego typu gry mają wspomniany mankament. Czasami wiemy, że w prawdziwym życiu z podobnymi dowodami poszlibyśmy i po prostu przycisnęli/zgarnęli gościa, ale jednak gra każe nam iść konkretną ścieżką wytyczoną przez twórcę i odpalić jakiś trigger. Bywa tak w Kronikach, zdarza się w Sherlocku, a i Detektyw nie uniknął tego problemu.
nic tylko odpalać generator i stworzyć scenariusz doskonały 8)

ja czekam na dodatek Redview (czy FoxGames może podać nam przybliżoną datę wydania? Jest szansa na 2019?) - zabawa w klimacie Stranger Things zapowiada się przednio; fajnie byłoby też zobaczyć przetłumaczone dodatkowe scenariusze widoczne w apce (narazie jest tylko Piekielna Kuchnia) - ale póki co można ogrywać Noir, więc nie narzekam
Właśnie planuję dokupić Noir. Tam są tylko 3 sprawy prawda?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: krisow »

W dodatku "Noir" są 4 sprawy: Sprawa Thelmy Dott, Cienie przeszłości, Długi sen, Sokół egipski. Sam mam inne pytanie. Z tych scenariuszy dodatkowych do zakupu: Krew na białym kołnierzyku, Wampir we mgle i Alicja w krainie koszmarów są jeszcze tylko po angielsku. Wiadomo coś o tłumaczeniu? Kiedy można się spodziewać?
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: FoxGames »

Krew będzie na dniach, Wampir za około miesiąc. Alicja jeszcze nie wiemy.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: raj »

"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: kaimada »

To ja wrzucę swoją recenzję dodatku Noir. O ile podstawka bardzo mi się podobała, to Noir wręcz podbiło moje serce. Działający na granicy prawa Sam Spader to ciekawa postać, a nowe możliwości interakcji ze świadkami są ciekawsze niż telefony do koronera czy profilera. No i w dodatku znajdziemy świetne scenariusze.

Recenzja Kronik Zbrodni Noir na ZnadPlanszy
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: feniks_ciapek »

A mnie Noir rozczarował. Pierwsze dwa scenariusze prowadzą jak po sznurku do rozwiązania i w sumie niczym nie zaskakują. Nowa mechanika może i ciekawa, ale nie zastąpi ciekawego scenariusza. A może jestem za dobry w tych klimatach :)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: kaimada »

feniks_ciapek pisze: 06 cze 2019, 10:16 A mnie Noir rozczarował. Pierwsze dwa scenariusze prowadzą jak po sznurku do rozwiązania i w sumie niczym nie zaskakują. Nowa mechanika może i ciekawa, ale nie zastąpi ciekawego scenariusza. A może jestem za dobry w tych klimatach :)
Czy jak po sznurku... Na pewno się świetnie przy nich bawiliśmy i o to chodzi.

Długi sen nie do końca prowadził nas za rączkę i uważam go za najlepszy scenariusz w grze.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: jrz8888 »

Założyłem wątek odnośnie gry kryminalnej, niestety bez powodzenia.
W związku z tym mam parę pytań do fanów Kronik Zbrodni:
1) Na ile godzin rozgrywki wystarcza gra?
2) Jak działa na 2 osoby?
3) Czy wymagana jest jakakolwiek aplikacja internetowa, aby w nią móc prawidłowo grać?
4) Czy będzie problem, jeśli przysiądzie się ponownie do gry w celu ogrania kolejnego scenariusza po np. miesiącu?
5) Ile jest łącznie scenariuszy?
6) Czy wyszły jakieś dodatki?
7) Czy po ukończeniu gry jest sens, aby po miesiącach do niej wrócić i rozpocząć kampanię od nowa?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Ardel12 »

1) Per scenariusz można liczyć 1.5-2.5h rozgrywki. Scenariusze są łączone w mini kampanie po 3 o rosnącym poziomie trudności, więc może wychodzić od 5-8h na kampanię. Kampanii bodaj jes 3 w podstawce.
2) Gram tylko w dwie osoby, moim zdaniem gry z tego nurtu(detektywistycznego), najblepiej sprawują się w takiej grupie.
3) Aplikacja na telefon jest wymagna
4) W zakresie mini kampanii tak, trzeba kojarzyć kto z kim itd. Pomiędzy kampaniami nie.
5) 9 + 1 wprowadzający, do tego dochodzą dodatki i dlc
6) Tak, dwa.
7) Nie
klpt12
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2013, 02:44
Has thanked: 5 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: klpt12 »

Dzień dobry wszystkim. Czy dobrze się orientuję i w podstawowej wersji gry jest 6 scenariuszy? Dostałem od sklepu okulary VR, więc mam jeszcze jeden, zastanawia mnie jedna rzecz, czy kupując dodatkowy scenariusz dostajemy tylko jedną sprawę do rozwiązania? A ostatnie pytanie,czy możliwe będą lub były promocje na scenariusze?
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: FoxGames »

Gra podstawowa zawiera 5 scenariuszy pełnych i 1 szkoleniowy samouczek.
Dodatkowo kupując grę w Empiku dodawany jest scenariusz Piekielna kuchnia.
W pudełku do okularów VR dodawany jest scenariusz Tajny raport.

Do dodatkowego zakupu (oprócz Kuchni i Tajnego raportu) dostępny jest scenariusz Krew na białym kołnierzyku, a już niebawem Wampir we mgle i Alicja w krainie koszmarów.
Lukers
Posty: 64
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Lukers »

Są gdzieś do pobrania scenariusze stworzone przez graczy
Kojarzę, że gdzieś był przynajmniej jeden do pobrania.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Blue »

rav126 pisze: 21 maja 2019, 21:53 Hmm, czyli nie tylko ja mam takie wrażenie, że rozwiązywanie spraw opiera się na poszlakach i domysłach a nie na twardych dowodach? Szkoda, że żaden recenzent tego nie wyłapał :? Mam za sobą 3 scenariusze, i na razie szału nie ma... Może później będzie lepiej.
Mam to samo wrażenie i nadal nie wiem czy ja jestem w to kiepski i ktos mi w koncu powie "tak na tym przedmiocie jest dna sprawcy" etc. Czy cały system polega na tym zeby jak najszybciej wpasc na prawdopodobny przebieg wydarzen i leciec z tym bez dowodow do centrali... I nawet innych rzeczy jak np możliwość realnego zatrzymania danej osoby. Nie łapię tego.

Generalnie system tej gry mnie rozczarowuje i mam wrazenie ze gra wiele razy cos zle sygnalizuje(jakas konkretna mozliwosc) np kiedys mnie szef opier.... Za to ze nie bedzie za mnie wykonywał roboty, zebym potem mial sytuacje gdzie sie zacialem, bo nie wiedzialem ze teraz łaskawie mi pozwoli kogos wezać na posterunek... Ta gra to dla mnie ciągłe obijanie sie o sciany.

Na razie gralem 2 scenariusze - Klątwa faraonów i Nie ma róży bez kolców. W obu "wygrałem" ale w ogole nie bylem usatysfakcjonowany tym do jakich informacji doszedłem przed oskarżeniem. Nadal były dla mnie dziury, albo domysły. Acz mam teraz wrażenie że może się da uzyskać 100% dowód, tylko nie chce mi sie calego scenariusza powtarzać, zeby to wyszło, a nawet jezeli sie da, to gra nie bierze tego pod uwage przy punktacji koncowej.
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: xBronsonx »

Orientujecie się czy kod do scenariusza z okularów jest jednorazowe? Jeżeli go zeskanuje i potem pożyczę komuś grę to ona też bez problemu może go powtórnie zeskanować i sobie go rozegrać?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Blue »

Jednorazowy, inaczej juz bylby w necie i większość by ten scenariusz miała za free.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: polwac »

Spoiler:
Mam dokładnie takie same przemyślenia po pierwszej partii w scenariusz Klątwa faraonów i nie chce mi się na razie to tej gry wracać.

Mam nadzieję, że ktoś bardziej ograny w ten tytuł wyprowadzi nas z błędu :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Blue »

Na to liczę, ale chyba nie będzie nam dane, bo z tego co pamiętam już parę stron wcześniej pisałem podobną opinię po same klątwie właśnie :). Kumpla któremu bardzo ten tytuł leży też pytałem i nie był w stanie się ustosunkować za bardzo do tego co wypisałem niestety.
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Tomson »

polwac pisze: 08 paź 2019, 09:57
Spoiler:
Mam dokładnie takie same przemyślenia po pierwszej partii w scenariusz Klątwa faraonów i nie chce mi się na razie to tej gry wracać.

Mam nadzieję, że ktoś bardziej ograny w ten tytuł wyprowadzi nas z błędu :)
Ja również mogę się pod tym podpisać. Po ukończeniu z dziewczyną Detektywa (którego uwielbiamy) zakupiliśmy Kroniki Zbrodni z nadzieją na kolejną satysfakcjonującą przygodę detektywistyczną. W końcu recenzenci i ranking BGG nie mogą się mylić. I niestety dawno się tak nie rozczarowałem. Przeszliśmy dwa scenariusze i gra leży już szósty miesiąc, a nikt nie ma ochoty do niej wracać.
Pafcio01
Posty: 6
Rejestracja: 14 paź 2015, 20:29

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Pafcio01 »

Czy posiadanie okularów VR znacznie podnosi jakość rozgrywki czy jest to wg Was zbędny gadżet?
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Tomson »

Pafcio01 pisze: 09 paź 2019, 12:03 Czy posiadanie okularów VR znacznie podnosi jakość rozgrywki czy jest to wg Was zbędny gadżet?
Moim zdaniem jest to zbędny gadżet jednak w pudełku z okularami jest także dodatkowy scenariusz.
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Skryty Planszoholik »

dla tych co (jak ja) lubią Kroniki jest zła wiadomość, że Fox raczej nie zamierza wydać dodatku "Welcome to Redview" :(
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Ardel12 »

Skryty Planszoholik pisze: 12 lis 2019, 22:16 dla tych co (jak ja) lubią Kroniki jest zła wiadomość, że Fox raczej nie zamierza wydać dodatku "Welcome to Redview" :(
Wow, to w sumie szok. Aż tak słaba sprzedaż jest tego tytułu? Może gra nie jest genialna, ale można z nią spędzić na prawdę miły wieczór. A dodatki wg wielu wprowadzają bardzo ciekawe mechaniki, podbijające przyjemność z gry.

Ja na razie ogrywam podstawkę. Zostal mi bodaj jeden scenariusz + dlc, które dostałem z KS. Potem lecę z noir. Na razie mi i żonie się podoba. Czasem faktycznie są problemy z apką czy ciągiem dowodowym, ale nie uprzykrzają aż tak gry.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Blue »

Ardel12 pisze: 13 lis 2019, 16:06Może gra nie jest genialna
Patrząc na ocenę na średnią bgg to by się przydało...
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Rigidigi »

Skryty Planszoholik pisze: 12 lis 2019, 22:16 dla tych co (jak ja) lubią Kroniki jest zła wiadomość, że Fox raczej nie zamierza wydać dodatku "Welcome to Redview" :(
Ale to pewna informacja?
U mnie w domu gra się przyjęła, bo jest najszybszą z gier detektywistycznych. Ma swoje minusy, ale ogólnie jest ok i kolejny dodatek na pewno bym kupił.
ODPOWIEDZ