Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Kurczu »

ShapooBah pisze: 02 sie 2019, 08:53 Przeczytałem opis i dalej nie zrozumiałem o czym jest ta gra. :|
Polecam odcinek Gradania na temat tej gry (Space gate odyssey)
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: ShapooBah »

Chodziło mi o to, że sam opis gry jest pełen powtórzeń i z braku jakiejś konstrukcji gramatycznej po prostu czułem się jakbym pił kawę o smaku kawy z delikatną nutką kawowego aromatu.

Dopije kawę i się zainteresuje, a najlepiej to podpatrzę jakiś prototyp na konwencie i jeżeli pyknie brzydszej lub piękniejszej połówce to pewnie kupie.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: BartP »

Ba, ja swego czasu reckę czy dwie oglądałem i nie kumałem, o co w tej grze chodzi :D. Jakoś nie porywa. Oczywiście w końcu załapałem i spadła z radaru.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: fitzroy »

Kiedy Feudum(Pl) ? Miał być wrzesień 2019 a tu cisza.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 939
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 331 times
Been thanked: 346 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: yrq »

fitzroy pisze: 08 paź 2019, 09:10 Kiedy Feudum(Pl) ? Miał być wrzesień 2019 a tu cisza.
Nie wspierałem ale znalezienie tej informacji zajęło mi parę chwil. Wczoraj była aktualizacja do projektu.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 454 times
Been thanked: 298 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: kdsz »

Chciałbym wyrazić wielkie słowa uznania dla Czacha Games! Otóż kilka dni temu napisałem do wydawnictwa z pytaniem, czy istnieje możliwość zakupu poprawionych kart do "Impulsu". Grę mam z MatHandlu, więc wydawca na mnie nie zarobił ani grosza, a o jakiejkolwiek formie reklamacji nie mogło być mowy. A tu proszę bardzo - mimo weekendu natychmiast otrzymałem odpowiedź, że karty doślą mi za całkowitą darmochę, na własny koszt. Wczoraj odebrałem przesyłkę. Wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Jiloo »

Nie wiem za co ta pochwała. Łaski nie robią tylko spełniają swój obowiązek. Spartolili te karty zawodowo wiec odsyłają poprawione. I nie jest istotne czy masz używkę czy nową. Poprawione karty powinien dostać poprzedni właściciel, a skoro nie dostał to dostaniesz ty.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2019, 11:06 przez Jiloo, łącznie zmieniany 1 raz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 454 times
Been thanked: 298 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: kdsz »

Zupełnie nie zgadzam się z Twoim zdaniem, ale masz do niego prawo. Przy okazji - używaj polskich znaków, bo wychodzą takie kwiatki:
Jiloo pisze: 15 lis 2019, 10:18 Laski nie robią
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: MichalStajszczak »

Moim zdaniem, rację ma Jiloo. W przypadku gier planszowych dla wydawcy nie ma znaczenia, przez ilu pośredników przeszedł konkretny egzemplarz, zanim trafił do finalnego klienta. Oczywiście byłoby nadużyciem, gdyby ten, od kogo kupiłeś grę już dostał poprawione karty, ale zakładam, że tak nie było.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 454 times
Been thanked: 298 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: kdsz »

Hm, kiedyś reklamowałem braki w egzemplarzu gry u dużego polskiego wydawcy. Zostałem poproszony o przesłanie dokumentu potwierdzającego zakup. Na tej podstawie otrzymałem brakujące komponenty. Stąd wysnułem wniosek, że gra z drugiego obiegu nie podlega reklamacji. Nowy właściciel potwierdzenia zakupu przecież nie posiada. Ale jasne, to trochę inna sytuacja, więc mogę być w błędzie.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: vinnichi »

kdsz pisze: 15 lis 2019, 10:51 Hm, kiedyś reklamowałem braki w egzemplarzu gry u dużego polskiego wydawcy. Zostałem poproszony o przesłanie dokumentu potwierdzającego zakup. Na tej podstawie otrzymałem brakujące komponenty. Stąd wysnułem wniosek, że gra z drugiego obiegu nie podlega reklamacji. Nowy właściciel potwierdzenia zakupu przecież nie posiada. Ale jasne, to trochę inna sytuacja, więc mogę być w błędzie.

Galakta? ;-)
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 454 times
Been thanked: 298 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: kdsz »

Portal
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Jiloo »

kdsz pisze: 15 lis 2019, 10:26 Zupełnie nie zgadzam się z Twoim zdaniem, ale masz do niego prawo. Przy okazji - używaj polskich znaków, bo wychodzą takie kwiatki:
Jiloo pisze: 15 lis 2019, 10:18 Laski nie robią
Dzięki za zwrócenie uwagi, pilnuję ortografii, ale telefon wiedział dziś lepiej, a ja nie wyłapałem ;)
Rozumiem, że można pochwalić wydawcę jeśli dośle Ci coś co się zniszczyło albo zgubiłeś, miałeś braki w pudełku. Ale w tym przypadku ta gra nie działa dobrze jeśli nie masz poprawionych kart. Zobowiązali się dosłać poprawione karty do każdego egzemplarza. Jeśli więc ich nie masz wywiązują się po prostu z danego słowa. Ale w sumie, to Czacha, to może trzeba się cieszysz i ich pochwalić za to, że robią co do nich należy :D
kdsz pisze: 15 lis 2019, 10:51 Hm, kiedyś reklamowałem braki w egzemplarzu gry u dużego polskiego wydawcy. Zostałem poproszony o przesłanie dokumentu potwierdzającego zakup. Na tej podstawie otrzymałem brakujące komponenty. Stąd wysnułem wniosek, że gra z drugiego obiegu nie podlega reklamacji. Nowy właściciel potwierdzenia zakupu przecież nie posiada. Ale jasne, to trochę inna sytuacja, więc mogę być w błędzie.
Dużo zależy od wydawcy. Od zagranicznych nigdy nie dostałem prośby o udokumentowanie zakupu. Do Rebel kiedyś pisałem gdy po latach zauważyłem brak jednej karty w Claustrophobii. Dostałem kartę, ale musiałem pokryć koszty wysyłki, co też uważam było bardzo ok dla mnie, bo to było po kilku latach od zakupu gry, a oni sami się już z wydawania tej gry wycofali.
I tak, masz rację, wydawcy raczej nie będą chcieli wspierać braków w grach z drugiego obiegu, ale tu sytuacja jest zgoła inna co opisałem już nieco wyżej.

I z mojej strony koniec tego OT.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: raj »

Nie ma znaczenia od kogo kupiliście grę. Przecież nie kupiliście jej od wydawcy tylko od jakiegoś pośrednika. Nie ma znaczenia ilu tych pośredników było. De facto dowodem zakupu gry jest to, że ją posiadacie. Pozostaje też kwestia prezentów. Dostaniesz grę w prezencie i co? Już ci się nie należą poprawione karty?

Więc to, że wydawca nie wymaga dowodu zakupu to prawidłowe postępowanie.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: karp »

raj pisze: 15 lis 2019, 13:15 Nie ma znaczenia od kogo kupiliście grę. Przecież nie kupiliście jej od wydawcy tylko od jakiegoś pośrednika. Nie ma znaczenia ilu tych pośredników było. De facto dowodem zakupu gry jest to, że ją posiadacie. Pozostaje też kwestia prezentów. Dostaniesz grę w prezencie i co? Już ci się nie należą poprawione karty?

Więc to, że wydawca nie wymaga dowodu zakupu to prawidłowe postępowanie.
To nie jest prawda. Ma znaczenie sprzedawca. Bo to do niego powinny być kierowane prośby o uzupełnienie braków/zwroty pieniędzy. To, że na rynku gier jest taka praktyka, że ludzie prosto kontaktują się z producentem nie oznacza, że to producent ma obowiązek obsługi reklamacji konsumentów.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 454 times
Been thanked: 298 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: kdsz »

Jakie by nie były wymogi prawne, wydawca zachował się wzorowo i za to serdeczne dzięki.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Kisun »

W Polsce gwarancja na towar obowiązuje zwykle 24 miesiące. Kupiony z drugiej ręki, używany, wymieniony w mh, nie podlega gwarancji producenta, dystrybutora, wydawcy (jeżeli nie masz paragonu lub innego dowodu zakupu). Gwarancja za to obowiązuje sprzedawcę końcowego (nawet rzeczy używanej), chyba że wyraźnie zastrzeże jej brak. W związku z powyższym od dobrej woli Czachy zależało czy dośle i to bez kosztów przesyłki te karty. Przecież wydawca mógł poprzedniemu właścicielowi lub sklepowi w którym on kupował, dosłać już raz te karty. Mógł ich już nie mieć. Nie przepadam za PR Czachy i doświadczyłem nawet kiedyś ich kuriozalnego podejścia do klienta ale tym razem pochwała jest w pełni zasłużona. Oby tak dalej, to może i ja kiedyś od nich coś jeszcze kupię ;)
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: KonradT »

Kisun pisze: 15 lis 2019, 14:02 W Polsce gwarancja na towar obowiązuje zwykle 24 miesiące.
Nie gwarancja a rękojmia i nie zazwyczaj a dokładnie 24 miesiące. Produkt może nie być objęty gwarancją w ogóle. Nie kojarzę żadnej gry planszowej objętej gwarancją.
Gwarancja za to obowiązuje sprzedawcę końcowego (nawet rzeczy używanej), chyba że wyraźnie zastrzeże jej brak.

Rękojmię można ograniczyć lub wyłączyć tylko przy sprzedaży firmie. Przy gwarancji sprzedawca końcowy ma jedynie obowiązek przyjęcia produktu i przekazania do gwaranta (zazwyczaj producenta lub dystrybutora).
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: xilk »

karp pisze: 15 lis 2019, 13:37 To nie jest prawda. Ma znaczenie sprzedawca.
Sprzedawca ma znaczenie, jeśli to on jest winny brakom w produkcie. Tu jednak nie chodziło typowo o brak kart, ale o jej wadliwe wersje. Zatem skoro wydawnictwo wydało bubel, to ich obowiązkiem jest to usunąć, a nie sprzedawcy.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: jnowaczy »

Temat o czacha games a tu jak zwykle bałagan i samorodni prawnicy prześcigają się w interpretacjach prawnych
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 348 times
Been thanked: 623 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: bogas »

Tymczasem w kampanii Feudum mamy typowy przykład syndromu sztokholmskiego :twisted: Czacha pisze o kolejnych opóźnieniach, a wszyscy się cieszą i dziekują za to, że w ogóle piszą! :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Ja mam nadzieję że nie spartolą tłumaczenia instrukcji do Endeavor bo chce to mieć. :roll:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: brazylianwisnia »

Pal licho instrukcje. Ta można przedrukowac. Gorzej jak spartola tlumaczenie exploitow..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

brazylianwisnia pisze: 02 gru 2019, 16:45 Pal licho instrukcje. Ta można przedrukowac. Gorzej jak spartola tlumaczenie exploitow..
E tam, dadzą naklejki i będzie git :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Geoburak »

E tam, dadzą naklejki i będzie git :D
Ale jak dadzą naklejki, to i tak tylko na połowę :twisted:
ODPOWIEDZ