Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: AnimusAleonis »

Golfang pisze: 14 lis 2019, 12:41 serio za obserwowanie jest teraz opłata 1 zł?
Haha nie no nie ąz tak :P ... ale nie ma opcji obserwowania/śledzenia aukcji na Allegro Lokalnie, więc jedynym sposobem by aukcji nie "zgubić" prócz robienia bookmark to tą złotówkę zalicytować.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: alpha »

AnimusAleonis pisze: 14 lis 2019, 12:49
Golfang pisze: 14 lis 2019, 12:41 serio za obserwowanie jest teraz opłata 1 zł?
Haha nie no nie ąz tak :P ... ale nie ma opcji obserwowania/śledzenia aukcji na Allegro Lokalnie, więc jedynym sposobem by aukcji nie "zgubić" prócz robienia bookmark to tą złotówkę zalicytować.
Nie rozumiem. Znalazłem jakiś przedmiot, który jest aktualnie licytowany na 120 zł. O co chodzi z licytowaniem 1 zł?
Chyba, że masz na myśli nie 1 zł, a 121 zł. Jednak taka obserwacja kosztuje mnie wtedy 121 zł.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: AnimusAleonis »

alpha pisze: 14 lis 2019, 12:57 Nie rozumiem. Znalazłem jakiś przedmiot, który jest aktualnie licytowany na 120 zł. O co chodzi z licytowaniem 1 zł?
Chyba, że masz na myśli nie 1 zł, a 121 zł. Jednak taka obserwacja kosztuje mnie wtedy 121 zł.
:roll: :roll: :roll:

A chcesz ten przedmiot kupić?
Jeśli tak i zalicytujesz teraz 121 tylko by nie zgubić aukcji, to jeśli do końca aukcji ktoś Cię przebiję, a Ty go następnie przed samym końcem, bo chcesz ten przedniot, to teoretycznie cena będzie o 1 pln większa niż by była jakbyś zalicytował tylko przed samym końcem.

Poza tym jak wygrasz za te 121 to przedmiot dostajesz? No chyba tak, więc obserwacja nie kosztowała Cię 121, tylko ten przedmiot Cie tyle kosztował.

Chyba że nie chcesz przedmiotu... no ale w takim razie po co licytujesz? :lol:

Ale mówiłem o tej "opłacie" za obserwowanie - zauważ że w cudzysłowie za każdym razem - ironicznie i bardziej jako żart, bo nie ma innego sposobu by aukcja wyskakiwała w obserwowanych, taki skrót myślowy, a nie jako jakaś poważna wiwisekcja faktycznych opłat na Allegro Lokalnie którą trzeba drążyć i analizować :roll:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: alpha »

Wszystko się zgadza, poza jedną rzeczą. Czy jeżeli chcę obserwować jakiś przedmiot, to czy od razu chcę go kupić? Nie. Wiele razy dodawałem na zwykłym Allegro coś do obserwacji, i w międzyczasie mogłem się na spokojnie zastanowić, a przedmiot mi nie zniknął w odmętach internetu. Teraz zgodnie z twoim sposobem jestem zmuszony dać 121 zł, a w razie wygrania muszę go kupić, pomimo tego, że jednak po drodze zrezygnowałem. Takie obserwacje mi nie pasują :?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: AnimusAleonis »

alpha pisze: 14 lis 2019, 13:18 Wszystko się zgadza, poza jedną rzeczą. Czy jeżeli chcę obserwować jakiś przedmiot, to czy od razu chcę go kupić? Nie. Wiele razy dodawałem na zwykłym Allegro coś do obserwacji, i w międzyczasie mogłem się na spokojnie zastanowić, a przedmiot mi nie zniknął w odmętach internetu. Teraz zgodnie z twoim sposobem jestem zmuszony dać 121 zł, a w razie wygrania muszę go kupić, pomimo tego, że jednak po drodze zrezygnowałem. Takie obserwacje mi nie pasują :?
Sprawa braku funkcjonalności obserwowania aukcji/ofert na Allegro Lolkalnie, i potrzeba i zastosowanie takiej funkcji, jest chyba dla każdego oczywista i jasna, piszesz tak jakby tu nikt nigdy wcześniej nie używał funkcji obserwowania aukcji/ofert na stronach aukcyjnych :roll:

I po pierwsze, tak dla zrozumienia, to ja do żadnych "sposobów" nie namawiam, jedynie z doza sarkazmu opisuje sytuacje faktyczną na Allegro Lokalnie, a po drugie na pewno do niczego Cię nie zmuszam: chyba jasne jest to że czy ja bym wpis o obserwowaniu i "opłacie" zrobił czy nie, to funkcjonalność i wygląd obowiązujący w tym momencie na Allegro Lokalnie byłby taki sam :lol: jeśli już to Allegro Cię do tego "zmusza" - już pomijając logikę która by kierowała tym aby licytować na przedmiot którego się nie chce albo nie jest się pewnym czy chce tylko po to by wyskakiwało w liście obserwowanych, zamiast po prostu nie zrobić sobie bookmark w przeglądarce -

Więc na prawdę nie ma potrzeby tłumaczenia wszystkim jak i czemu się używa funkcji obserwowania aukcji, czy dlaczego winna być, ewentualnie proponuje skierować do działu obsługi klienta Allegro opowieść jak to na Allegro można obserwować nie chcąc kupić a teraz jesteś zmuszany do licytowania i jak to Ci nie pasuje... bo oni ewidentnie nie wiedzą skoro skasowali to funkcję z Allegro Lokalnie :P a podobno wsłuchują się w opinie klientów wiec na pewno i tym się migiem zajmą :mrgreen:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

AnimusAleonis pisze: 14 lis 2019, 14:04

Więc na prawdę nie ma potrzeby tłumaczenia wszystkim jak i czemu się używa funkcji obserwowania aukcji, czy dlaczego winna być, ewentualnie proponuje skierować do działu obsługi klienta Allegro opowieść jak to na Allegro można obserwować nie chcąc kupić a teraz jesteś zmuszany do licytowania i jak to Ci nie pasuje... bo oni ewidentnie nie wiedzą skoro skasowali to funkcję z Allegro Lokalnie :P a podobno wsłuchują się w opinie klientów wiec na pewno i tym się migiem zajmą :mrgreen:
No nie wiem czy to jest takie oczywiste. Ta funkcja moze powstrzymywac przed spontanicznym zakupem. Wiec z punktu widzenia serwisu i sprzedajacych nie jest konieczna. Potencjalny kupujacy doda za duzo rzeczy do obserwowanych i w koncu na nic sie nie zdecyduje albo zapomni o licytacji.

Z punktu widzenia wygody kupujacego i tak jest lepszy snajper. Najwyzej serwis nie zalicytuje jak cena bedzie za wysoka a do paru minut przed strzalem tez mozna usunac albo dac inna kwote.

Ja mam wrazenie, ze funkcja obserwuj niejako zwalnia od myslenia o tym przedmiocie. Sam nie raz zalowalem, ze obserwowalem i zapominalem (przypomnienie na niecala godzine przed to za pozno) zamiast zalicytowac chocby od razu niska kwota, ktora czasem jest wystarczajaca do wygrania licytacji.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2019, 14:28 przez Halloween, łącznie zmieniany 2 razy.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: alpha »

AnimusAleonis pisze: 14 lis 2019, 14:04
Spoiler:

Chyba nie jest oczywista, skoro wcześniej stwierdziłeś, że skoro obserwuję, to nie po to żeby sobie poobserwować, tylko po to, żeby kupić.
A jeżeli dam te 121 zł, to mam tanio, bo przebiłem tylko 1 zł. Zastanów się co piszesz, bo zmieniasz swoje i moje wypowiedzi ze zdania, na zdanie.

Nie pisałem, że namawiasz, tylko, że sugerowałeś poświęcenie 1 zł żeby obserwować aukcję. Wykazałem ci, że nie kosztuje to 1 zł, tylko 121 zł (w tym przykładzie, bo wzór to: aktualna cena licytacji + 1 zł).
Nie mam pretensji do ciebie, bo nie ty stoisz za zmianami na Allegro, więc nie odnoś tego wszystkiego do siebie :)

Po prostu na nic taka rada z tym 1 zł :?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: AnimusAleonis »

alpha pisze: 14 lis 2019, 14:21 Chyba nie jest oczywista, skoro wcześniej stwierdziłeś, że skoro obserwuję, to nie po to żeby sobie poobserwować, tylko po to, żeby kupić. ... Po prostu na nic taka rada z tym 1 zł :?
Podkreślę jeszcze raz bo chyba nie dociera: żadnej rady nie dawałem, z sarkazmem skomentowałem obecną funkcjonalność na Allegro Lokalnie, jeśli odebrałeś to jako jakąś poważna instrukcje obserwowania ofert an Allegro Lokalnie... no to w sumie nie wiem co Ci powiedzieć... pomyliłeś się.

Na prawdę idź napisz czy zadzwoń do działu obsługi Allegro i im to tłumacz, bo oni mogą być tego nie świadomi, w końcu tą funkcje skasowali, i już proszę nie wmawiaj że ja jakieś "sposoby", czy "rady" itp Ci dawałem na używanie Allegro Lokalnie.

Tyle ode mnie, powodzenia z działem obsługi :mrgreen:
Halloween pisze: 14 lis 2019, 14:17
AnimusAleonis pisze: 14 lis 2019, 14:04 Więc na prawdę nie ma potrzeby tłumaczenia wszystkim jak i czemu się używa funkcji obserwowania aukcji, czy dlaczego winna być, ...
No nie wiem czy to jest takie oczywiste. Ta funkcja moze powstrzymywac przed spontanicznym zakupem. Wiec z punktu widzenia serwisu i sprzedajacych nie jest konieczna. Potencjalny kupujacy doda za duzo rzeczy do obserwowanych i w koncu na nic sie nie zdecyduje albo zapomni o licytacji.
No przecież pisałem o tłumaczeniu wszystkim tu na forum :roll: czy dla Ciebie na przykład nie było przed tłumaczeniem alpha zrozumiałe jak i dlaczego się używa funkcji obserwowania?

A co do powódek dlaczego Allegro tak to sobie wymyśliło, to się zgadzam że pewnie liczy na wymuszenie składania ofert bardziej spontanicznie i wcześniej, względem daty końca aukcji, i tym też wygenerowanie większej ceny zamknięcia i tym też większe przychody z marży dla siebie.
Wydaje się logiczne tak patrząc czysto teoretycznie ze sterylnego "laboratorium", osobiście uważam że w praktyce nie sprawdzi się to w ogóle, a bardziej zrazi klientów do tego całego Allegro Lokalnie.

Tak naprawdę jeśli jedynym celem Allegro było przejąć klientów OLX poprzez zaoferowanie darmowego/nisko-marżowego serwisu, to lepiej by wyszli na tym jeśliby zrobili to co eBay zrobił swego czasu, i może nadal robi, czyli dla sprzedawców indywidualnych dać 5, 10, ilekolwiek wystawień miesięcznie za friko plus upust na marzy.

Dziś sobie przeglądałem te Allegro Lokalnie i w większości to widzę oferty "cwaniaków" rodem z OLX, jakieś niby oryginalne buty Nike za 1/4 ceny, niby człowiek z Warszawy, ale po zapytaniu o odbiór osobisty to okazuje się że jednak z Lublina, a wysyłka to z Krakowa będzie :lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: probbi »

A pamięta ktoś, że taki sposób licytacji (bez podawania swojego maxa) był od początku allegro? I właśnie to przebijanie o złotówkę pod koniec aukcji dodawało pikanterii?
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

probbi pisze: 14 lis 2019, 15:21 A pamięta ktoś, że taki sposób licytacji (bez podawania swojego maxa) był od początku allegro? I właśnie to przebijanie o złotówkę pod koniec aukcji dodawało pikanterii?
To moze w 2001 czy max 2002 roku. Jak allegro bylo upowszechnione czyli gdzies od 2004 to tego nie bylo.
Choc ten niewygodny sposob licytacji jest zrozumialy i intuicyjny dla ludzi, ktorzy nie siedza na portalach aukcyjnych. Pamietam jak musialem tlumaczyc osobie zaczynajacej z allegro, ze to automatycznie nie podaje najwyzszej ceny licytujacego.

W filmach na profesjonalnych licytacjach podaja swoja "maksymalna" kwote. Stad zdarzaja sie przebicia o 20% aktualnej ceny a nie o zlotowke. Ja jestem na to za skapy ale tak chyba wiekszosc spoleczenstwa wyobraza sobie licytacje.

Na pewno bedzie to wymagalo dodatkowych uslug, innych algorytmow niz ma obecnie snajper. Bo przebitka z 50 na 150zł od razu to praktycznie równowartość dniówki netto.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2019, 15:39 przez Halloween, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: kwiatosz »

Polski ebay nie ma wielu funkcjonalności angielskiego, czasami niechcący wyszukam coś przez polski i później muszę przez uk szukać żeby się dało np wysłać na inny adres. Więc polski Ebay nawet nie próbuje na poważnie.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

Halloween pisze: 14 lis 2019, 10:41
Blue pisze: 14 lis 2019, 10:23 Ebayowi tak nie wyszło na polskim rynku, że to był aż żal jak bardzo źle to wyglądało.

Co więcej, żeby zacząć wystawiać na zagranicę trzeba było najpierw sprzedać odpowiednią liczbę przedmiotów na PL ebayu :D. Chyba się spodziewacie jak to wyglądało w praktyce na portalu z którego praktycznie nikt nie korzysta ;).
Mozna za granice sprzedawac z polskiego konta Ebay nie ma jakichs warunkow nt. ilosci sprzedanych przedmiotow.
Nie wiem jak z prywatnego, ale jak chciałem sprzedawać jako firma to musiałem spełniać warunki, żeby mnie puścili na UK, w tym było z tego co pamietam ponad 10 transakcji na PL ebayu, bez tego nie puścili. Ale ja to robiłem ze 4 lata temu, albo nawet wcześniej, mogło sie coś zmienić, może zmądrzeli :).
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5173
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: raj »

probbi pisze: 14 lis 2019, 15:21 A pamięta ktoś, że taki sposób licytacji (bez podawania swojego maxa) był od początku allegro? I właśnie to przebijanie o złotówkę pod koniec aukcji dodawało pikanterii?
Mam konto na allegro ponad 19 lat i nie widziałem takiego sposobu licytacji, zawsze miałem podawanie maxa. Więc jeśli tak było to bardzo krótko na początku.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: AnimusAleonis »

Halloween pisze: 14 lis 2019, 15:24 W filmach na profesjonalnych licytacjach podaja swoja "maksymalna" kwote. Stad zdarzaja sie przebicia o 20% aktualnej ceny a nie o zlotowke. Ja jestem na to za skapy ale tak chyba wiekszosc spoleczenstwa wyobraza sobie licytacje.
Skąpość skąpością - poza tym jej granice dość indywidualna sprawa - ale jednym z zadań domu aukcyjnego, czego na platformach jak eBay itd nie ma wcale, jest też dobór przedmiotów które idą pod młotek pod kątem jakości jak i tematyki aukcji, czyli widowni która się zbierze, a nie "ściereczki Ikea mało używane bardzo tanio" :lol: Innymi słowy osoby które są na danej aukcji z założenia są zainteresowane, i zazwyczaj z góry przygotowane, przedmiotami które będą wystawiane, więc taka forma "wolnego" licytowania się sprawdza lepiej. I też jednak w realu, gdzie też czas trwania licytacji jest krótki, ten element psychologiczny jest o wiele większy i inny niż przy takich aukcjach internetowych gdzie się ma dni i dni na namysły i dumanie.
- tak przy okazji choć ta forma "wolnego" licytowania jest powszechna, i najbardziej znana z filmów itd itp, to są też inne formy, w tym licytowanie inkrementalne, choć inkrementy są zdecydowanie większe niż 1 pln :P -

I też pamiętam badanie i artykuł o nim z wczesnych lat 2000 które badało zjawisko aukcji internetowych, na podstawie eBay chyba właśnie, czy może te badanie z eBay wyszło, nie pamiętam już, ale jakby nie było z niego wyszło że przy formie podbijania małymi inkrementami, versus takiego "wolnego" licytowania, ludzie są o wiele bardziej skłonni 1. kupować/licytować spontanicznie i, co równie ważne, 2. są o wiele bardziej podatni na wdawanie się w "wojnę licytacyjną" tym też podbicie do ceny znacznie wyższej niż za którą by normalnie kupili - no to tylko złotóweczka więcej :P -
kwiatosz pisze: 14 lis 2019, 15:35 ... Więc polski Ebay nawet nie próbuje na poważnie.
Chyba w ogóle nie próbuje, nie wiem czy w ogóle spółka docelowa nie jest w likwidacji od jakiegoś czasu już, nie mówiąc o biurze czy czymkolwiek :P
Blue pisze: 14 lis 2019, 19:25 Nie wiem jak z prywatnego, ale jak chciałem sprzedawać jako firma to musiałem spełniać warunki, żeby mnie puścili na UK, ...
Z prywatnego można, jeśli dobrze pamiętam, ale trzeba za to zapłacić, wtedy wyskakujesz na wynikach ebay.com i pozostałych.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

Za sprzedaza na allegro nie bede tesknil. Od paru lat klienci byli juz tak wybredni a serwis wycofal komentarze zwrotne zeby kupujacy mogl robic juz doslownie co chcial.

Jak to wyglada na ebay? Sa negatywy dla kupujacych, ktore sie wyswietlaja jak oni sprzedaja?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

Ebay miał wcześniej system jednostronny niż allegro.
Erg
Posty: 38
Rejestracja: 23 wrz 2018, 23:29
Has thanked: 34 times
Been thanked: 21 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Erg »

A ja właśnie dokonałem sobie pierwszego zakupu. Formularz bardzo minimalistyczny, ale jakoś udało mi się przesłać dane paczkomatu. Wygląda jednak na to, że przy każdym zakupie dane trzeba będzie wklepać ponownie, bo na razie nie ma gdzie zapisać swoich ustawień.

Zauważyłem też kolejny istotny brak - nie ma możliwości sprawdzenia jak skończyła się aukcja, w której się licytowało, ale nie wygrało. Aukcja po zakończeniu znika z "Licytowanych" i nigdzie jej nie ma, żaden mail też nie przychodzi.
Podczas eksploracji "mojego Allegro Lokanie" otrzymałem jednak do wypełnienia krótką ankietę z pytaniem, co myślę o zmianach. No to im napisałem, co myślę, tyle mojego :mrgreen:
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

Mi sie reklamowali na facebooku, napisałem jak kocham to nowe przedsięwzięcie i dlaczego ;).
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: sztefyn »

Hej, czy ktoś miał problem ze zwrotem prowizji od sprzedaży i kasy na Allegro lokalnie?

Po opłaceniu przedmiotu przez kupującego naliczyła się jak zwykle prowizja (w Allegro).
I tu niespodzianka. Kupujący "się pomylił" i rezygnuje z zakupu na Allegro lokalnie. Co teraz?

Na liście zwrotów prowizji (rabatów transakcyjnych) na Allegro nie ma niestety widocznej transakcji z allegro lokalnie, więc nie ma jak złożyć wniosku.
Mało tego, transakcji z allegro lokalnie nie ma w zakładce "Zamówienia" czyli nie mogę podglądnąć transakcji i wybrać "zwróć wpłatę kupującemu".

Rozumiem że jedyne rozwiązanie to po wypłacie środków z allegro/payu, pobrać dane do przelewu od kupującego w tym biednym "czacie z klientem" i się rozliczyć poza allegro/allegro lokalnie? :)

I jak jest z ofertami na allegro lokalnie? Czy ofertę da się wznowić, czy też jest automatycznie archiwizowana i muszę wystawić nową?
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

Nic nie kombinuj lepiej z kupujacym tylko pisz na kontakt allegro. Oni odpowiadają mailowo, kase moga przyznać bez żadnych formularzy.

Allegro lokalnie to wersja beta na razie. Za kilka miesiecy powinno byc wyraznie lepiej.
Erg
Posty: 38
Rejestracja: 23 wrz 2018, 23:29
Has thanked: 34 times
Been thanked: 21 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Erg »

Nie do wiary! To jest dopiero porażka. Mam nadzieję, że się mylę, ale tak na szybko przeglądając regulamin, widzę, że o zwrocie prowizji nie ma tam mowy :shock:
Załącznik 4 do regulaminu Allegro, w punkcie IVA (dotyczącym Allegro Lokalnie), mówi:
[...]W przypadku zawarcia umowy sprzedaży za pośrednictwem Ogłoszenia z opcją „Kup Teraz” lub Ogłoszenia z opcją licytacja naliczana jest opłata za obsługę Transakcji przez Allegro.pl. Opłata obciąża Sprzedającego i wynosi 10% ceny Towaru, którego dotyczyła sprzedaż, jednakże nie więcej niż 50 złotych.
Opłata zostaje naliczona z momentem zawarcia Transakcji w rozumieniu załącznika nr 13 „Allegro Lokalnie”. Zawarcie Transakcji jest potwierdzone w drodze wiadomości e-mail od Allegro.pl.[...]
Zwróćcie uwagę, że nie ma mowy o "prowizji od sprzedaży". Tu nazywa się to opłatą za obsługę transakcji. O jej ewentualnym zwrocie regulamin nie wspomina! :x

Mamy też informację o okresie przejściowym pomiędzy Allegro "zwykłym" a Lokalnym (Załącznik nr 13 do regulaminu, dotyczący Allegro Lokalnie, na samym początku tego załącznika jest stosowny link), w którym jest napisane:
[...]
W okresie przejściowym Użytkownicy w ramach Kont Zwykłych, które nie zakwalifikowały się do żadnej z grup określonych w ust. 2. powyżej, mogą:

a) korzystać z abonamentu sklepowego jedynie do dnia zakończenia okresu przejściowego. Z dniem zakończenia tego okresu abonament ten zostanie zakończony, a opłata zwrócona proporcjonalnie do czasu, jaki pozostał do jego zakończenia na dotychczasowych zasadach.

b) składać wnioski o zwrot prowizji wyłącznie w odniesieniu do Transakcji zawartych w ramach Ofert jednakże nie później niż do dnia 7 stycznia 2020 r.; wnioski złożone do tego momentu zostaną rozpatrzone zgodnie z dotychczas obowiązującymi zasadami.

Z dniem zakończenia okresu przejściowego dochodzi do definitywnego wyłączenia wszelkich usługi i funkcjonalności, które były włączone w ramach Konta Zwykłego, a zgodnie z Regulaminem po wprowadzeniu Allegro Lokalnie są dostępne wyłącznie dla Kont Firma
[...]
Ja to rozumiem następująco. Do aukcji, które ewentualnie masz jeszcze w swoich ofertach na Allegro zwykłym, będziesz mógł wystąpić o zwrot prowizji.
Do aukcji na Allegro Lokalnie zwrotów prowizji najwyraźniej nie ma. Allegro pobiera "opłatę za obsługę" w momencie zawarcia transakcji. Według art. 15 załącznika nr 13 (Allegro Lokalnie), do zawarcia transakcji dochodzi w momencie dokonania płatności (przy wpłacie z góry), bądź - UWAGA! - w momencie wypełnienia formularza dostawy dla zamówień za pobraniem.
O ile więc przy płatności z góry zabezpieczeniem prowizji jest przelana kasa (Przykro mi Sztefyn, wygląda na to, że czeka Cię batalia z kupującym - nie ma rozmyślania się w Allegro Lokalnie, tak więc, jeśli nie chcesz być stratny, musisz sobie z jego wpłaty potrącić prowizję, pardon - opłatę za obsługę), o tyle przy płatności za zawarcie transakcji uznaje się moment wypełnienia formularza dostawy. Co oznacza, że w przypadku niesolidnych kupujących możemy być stratni zarówno na prowizji, jak i na koszcie nieodebranej przesyłki pobraniowej.
Ja z całą pewnością nic "za pobraniem" nikomu nie wystawię.

Ręce opadają. Dzięki, że zwróciłeś na to uwagę, najwyraźniej korzystając z tego nowego wynalazku, należy zachować dalece posuniętą ostrożność.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5173
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: raj »

W telewizji reklamują nowy serwis pokato.pl
Ciekawe czy zrobi się z niego sensowna alternatywa dla "alleszajs lokalnie".
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: detrytusek »

raj pisze: 18 lis 2019, 08:18 W telewizji reklamują nowy serwis pokato.pl
Ciekawe czy zrobi się z niego sensowna alternatywa dla "alleszajs lokalnie".
Zobaczymy bo w sumie olx dość szybko wypłynął na w miarę szerokie wody ale takiemu świstakowi nigdy nie udało się nawet zbliżyć do alledrogo.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10915
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: japanczyk »

detrytusek pisze: 18 lis 2019, 11:34
raj pisze: 18 lis 2019, 08:18 W telewizji reklamują nowy serwis pokato.pl
Ciekawe czy zrobi się z niego sensowna alternatywa dla "alleszajs lokalnie".
Zobaczymy bo w sumie olx dość szybko wypłynął na w miarę szerokie wody ale takiemu świstakowi nigdy nie udało się nawet zbliżyć do alledrogo.
Bo nigdy nie mial wystarczajacej promocji - zdziwilem sie ze ten serwis wciaz istnieje
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: detrytusek »

japanczyk pisze: 18 lis 2019, 11:44
detrytusek pisze: 18 lis 2019, 11:34
raj pisze: 18 lis 2019, 08:18 W telewizji reklamują nowy serwis pokato.pl
Ciekawe czy zrobi się z niego sensowna alternatywa dla "alleszajs lokalnie".
Zobaczymy bo w sumie olx dość szybko wypłynął na w miarę szerokie wody ale takiemu świstakowi nigdy nie udało się nawet zbliżyć do alledrogo.
Bo nigdy nie mial wystarczajacej promocji - zdziwilem sie ze ten serwis wciaz istnieje
A swistak to czasem nie był ten sam właściciel co A. ? Coś mi się kojarzy, że można było mieć ten sam login cycuś?
Gdyby tak to by wiele tłumaczyło w kwestii jego rozwoju.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ