Strategia na 3 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Strategia na 3 osoby

Post autor: Maniake »

Muszę raz jeszcze zwrócić się o pomoc do was.

Poszukuje strategii która będzie b. Dobrze chodzić na 3 osoby. Będzie to prezent dla szwagra pod choinkę.
Dodatkowo musi spełniać kilka wymogów:
- musi posiadać łatwe zasady,
- w trakcie gry dobrze jak by było mało czytania,
- fajnie jak by miała ładny wygląd, np figurki,
- musi to być gra w polskim wydaniu,
- budżet do 150zl (tzw zrzuta rodzinna).

Do tej pory grał z nami w grę o tron i lord of hellas i bardzo mu się one spodobały, zwłaszcza LOH. Jest bardzo kłótliwą osoba.

Będę wdzięczny za pomoc.
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Strategia na 3 osoby

Post autor: profes79 »

Wyścig do Renu spełnia wszystkie zasady poza figurkami.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Strategia na 3 osoby

Post autor: Nidav »

Skoro LoH i GoT mu się podobało, to znaczy, że wszelakie area control powinny siąść. Zamiast warto przyjrzeć się Inis - spełnia wszystkie kryteria, a nawet zasady ma diametralnie prostsze niż dwa wskazane tytuły. Przy czym figurki nie są niczym nadzwyczajnym, ale też ciężko o naprawdę ładne figurki w grze do 150 zł.

Podobnie można przyjrzeć się Kemetowi, który spełnia większość wymagania poza czytaniem - tam co prawda dużo go nie ma, ale w początkowych rozgrywkach człowiek często sięga do zeszytu z wytłumaczeniem Płytek Mocy i kart, bo ikonografia niestety nie powala. Ale po którejś rozgrywce idzie to już sprawnie.

Jeśli chcielibyście nagiąć nieco budżet do 200 zł, to Godfather powinien siąść idealnie - proste zasady, wbijanie się noża w plecy, gra nad stołem, chamskie zagrania itd. Figurki o niebo lepsze niż w Inis.
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Strategia na 3 osoby

Post autor: Maniake »

Sorki zapomniałem wspomnieć że chodzi o Aera Control. Co do figurek to nie jest to must have to był tylko przykład. Gra o tron nie posiada jakiś super wykonanych figurek a gra się świetnie.
Inis odpada, graliśmy i nie przypadła jemu do gustu.
Jeśli mielibyście jakąś droższa grę spełniająca warunki to proszę również o jakas propozycje, przedstawię ja na forum grupy.
xCronoxPL
Posty: 77
Rejestracja: 10 cze 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Strategia na 3 osoby

Post autor: xCronoxPL »

Może Pan Lodowego Ogrodu?
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Strategia na 3 osoby

Post autor: EVOCATVS »

Ja również Kemeta bym polecał.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Strategia na 3 osoby

Post autor: AnimusAleonis »

Pan Lodowego Ogrodu również mój głos dostaje.

W sklepach dostępny raczej nie jest, ale na rynku wtórnym pokazują się kopie dość często... rzadko w folii, i najczęściej, i najtaniej, stety niestety wersie niemieckie, ale gra jest niezależna językowo, no i polskie też są tylko trochę drożej... no i można na to popatrzeć z innej strony: tym bardziej wyjątkowy będzie to prezent niż coś co w empiku itp można zamówić.
Figurki też są, i to dość niezłe, szczególnie biorąc pod uwagę że gra sprzed pół dekady.
A rozgrywka dość unikatowa/wyjątkowa, i też bardzo fajna, dużo gry "nad stołem" co moim zdaniem w gronie rodziny/przyjaciół plusem dużym jest.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Strategia na 3 osoby

Post autor: Oxytocine »

AnimusAleonis pisze: 23 lis 2019, 15:14 Pan Lodowego Ogrodu również mój głos dostaje.

W sklepach dostępny raczej nie jest, ale na rynku wtórnym pokazują się kopie dość często... rzadko w folii, i najczęściej, i najtaniej, stety niestety wersie niemieckie, ale gra jest niezależna językowo, no i polskie też są tylko trochę drożej... no i można na to popatrzeć z innej strony: tym bardziej wyjątkowy będzie to prezent niż coś co w empiku itp można zamówić.
Figurki też są, i to dość niezłe, szczególnie biorąc pod uwagę że gra sprzed pół dekady.
A rozgrywka dość unikatowa/wyjątkowa, i też bardzo fajna, dużo gry "nad stołem" co moim zdaniem w gronie rodziny/przyjaciół plusem dużym jest.
Potwierdzam, w zeszłym tygodniu szukałam dla znajomego wersji niemieckiej i udało się :) Albo tu na forum albo na grupach fb można próbować :)
Dorzuciłabym Smallworld, ładny wygląd, strategia.
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Strategia na 3 osoby

Post autor: Maniake »

Dziękuję bardzo za pomoc. Poszukam Pana Lodowego Ogrodu, jeśli nie uda mi się go dostać to kupię na prezent Kemet :D
ODPOWIEDZ