Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: costi »

trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: rastula »

a wrzucę tutaj ...

pimpuję 1 edcyję, co by syn chętniej zagrał...


przyjemna robota bo nie wymaga precyzji zbytniej a efekt jest fajny...




Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: mordajeza »

Czadowe! Co to za materiał?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: rastula »

mordajeza pisze: 26 lis 2019, 09:13 Czadowe! Co to za materiał?
https://www.leroymerlin.pl/izolacja-bud ... ,l404.html


step1 wikol - woda - piasek
step2 czarny podkład vallejo
step3 szary podkład " sunshade" vallejo
step4 wash Army painter strongtone 80% blue ink 20%
step 5 dry brush szary (US grey - vallejo)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Banan2 »

rastula pisze: 26 lis 2019, 09:17
mordajeza pisze: 26 lis 2019, 09:13 Czadowe! Co to za materiał?
https://www.leroymerlin.pl/izolacja-bud ... ,l404.html

step1 wikol - woda - piasek
step2 czarny podkład vallejo
step3 szary podkład " sunshade" vallejo
step4 wash Army painter strongtone 80% blue ink 20%
step 5 dry brush szary (US grey - vallejo)
Podepnę się :) z inną metodą:
1. Pianka z Castoramy (niestety nie pamiętam nazwy, w arkuszach, gruba na 5-6 cm).
2. Wycinamy nieregularne kształty.
3. Pokrywamy podkładem w sprayu (kolor według uznania, ja używałem biały). Farba wchodzi w reakcję z pianką "wyżerając" różne dziury i pokrywa piankę.
4. Po wyschnięciu podkładu malujemy według uznania lub według przepisu rastuli :)
5. Jako podstawkę można użyć podstawki latacza.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: costi »

Osobom, które lubią sobie pograć w domu na edycji 1.0, bardzo polecam fanowską kampanię Heroes of the Aturi Cluster (wersja PL to Bohaterowie Gromady Aturi). Zabawa jest przednia :)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Goldberg »

Najprostszy sposob na asteroidy do xwinga...
Kupujecie paczkę kulek styropianowych roznej wielkości (teraz wszedzie tego pelno) i najtańszy czarny spray z casto.
Nabijamy kulke na patyk o szaszłyka i psik, psik...spray zaczyna topic plastik i macje fajna asteroide. Im więcej psikniecie tym więcej stopicie...
Potem tylko drybrusch szarym i białym i gotowe....
Gdzieś tu miałem zdjęcia zrobionych przeze mnie asteroid, w watku zrob to sam
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: strid3rr »

Ostatnio Rebel coś intensywnie wyprzedaje X-wing 2.0, core sety po 40 zł, pierwsza fala dodatków też jest sprzedawana bardzo tanio. O czym świadczą te wyprzedaże? O zmianach/nowym wydaniu core setu/bardzo słabej sprzedaży 2.0 w Polsce? Jak myślicie? Z jednej strony chciałoby się zainwestować z drugiej coś to za podejrzane się wydaje.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: rastula »

strid3rr pisze: 30 lis 2019, 16:10 Ostatnio Rebel coś intensywnie wyprzedaje X-wing 2.0, core sety po 40 zł, pierwsza fala dodatków też jest sprzedawana bardzo tanio. O czym świadczą te wyprzedaże? O zmianach/nowym wydaniu core setu/bardzo słabej sprzedaży 2.0 w Polsce? Jak myślicie? Z jednej strony chciałoby się zainwestować z drugiej coś to za podejrzane się wydaje.
a to nie wiesz, że edycja pl już nie bedzie wydawana? wielki rebel ubił serię duzo szybciej niż mała galakta ;). no i bądźmy szczerzy, kogo to zaskakuje, że "wyliczeni" Polacy bez entuzjazmu podeszli do kupowania drugi raz tej samej gry...mnie nie.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: strid3rr »

Nie wszedłem jeszcze w ten system więc nie śledzę informacji na bieżąco, ale coś mignęło mi przed oczami, że kolejne fale już nie będą tłumaczone. Mimo wszystko dziwi mnie, że aż tak bardzo chcą się tego pozbyć, że tną koszty aż do tego stopnia. Linia wydawnicza 2.0 nie jest zamknięta, a mieszanie wersji językowych to chyba raczej nie problem dlatego jestem zdziwiony, że nagle takie czystki w magazynie.
Chociaż tak naprawdę, zapewne Asmodee chodzi o kwestie finansowe, żeby zamknąć rok z dodatnim budżetem.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Jacek_PL »

Zwróć uwagę, że te przecenione zestawy mają uszkodzone opakowania. Prawdopodobnie są to zwroty z marketów, bo są to tylko modele z pierwszej fali. Mnie to oczywiście nie przeszkodziło w zakupie podstawki i czterech dodatków :D
mireck
Posty: 33
Rejestracja: 24 mar 2015, 15:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: mireck »

Kurcze, właśnie chciałem wejść w Xwinga, a że fajna wyprzedaż na rebelu to...
Właśnie, jakie dodatki poza podstawką byście mi polecili na start, żeby zestaw był bardziej regrywalny i w miare zrównoważony? :D
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: strid3rr »

Uszkodzone są tylko pudełka więc to wciąż pełnowartościowy produkt, więc to dalej nie wydaje mi się dobry powód na obniżenie ceny do 1/4 - 1/3 wartości.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Jacek_PL »

mireck pisze: 30 lis 2019, 19:17 Kurcze, właśnie chciałem wejść w Xwinga, a że fajna wyprzedaż na rebelu to...
Właśnie, jakie dodatki poza podstawką byście mi polecili na start, żeby zestaw był bardziej regrywalny i w miare zrównoważony? :D
Jeśli bierzesz pod uwagę tylko wyprzedaż to wielkiego wyboru nie ma, ja kupiłem TIE, TIE Advnced, X i Y Winga, pamiętam że w pierwszej edycji było to mniej więcej tyle, że dało się wycisnąć po 100 punktów na stronę (teraz to chyba jest 200 punktów). Jest też opcja dokupić drugą podstawkę, ale trochę się traci na urozmaiceniu zabawy, za to są dodatkowo kostki, miarki i druga talia uszkodzeń którą zdaje się każdy gracz powinien mieć osobną. Przy opcji pierwszej wydaje mi się że troszkę lepiej ma Rebelia, przy opcji drugiej Imperium, ale to tylko moje wydawanie się na podstawie grania w pierwszą edycję.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Nie wielki Rebel ubił tylko polityka Asmoodee narzucajaca każdej wersji językowej ten sam limit sprzedaży. Pomimo ogromnej popularności systemu w PL ciężko nam dorównać limitom z większych rynków. I nie tylko PL ma ten problem, FR ma tak samo.
To nie wyprzedaż, zawsze produkty uszkodzone były na Rebelu sprzedawane dużo taniej. Trzeba brać a nie kręcić nosem.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: strid3rr »

Indar pisze: 01 gru 2019, 11:46 Nie wielki Rebel ubił tylko polityka Asmoodee narzucajaca każdej wersji językowej ten sam limit sprzedaży. Pomimo ogromnej popularności systemu w PL ciężko nam dorównać limitom z większych rynków. I nie tylko PL ma ten problem, FR ma tak samo.
To nie wyprzedaż, zawsze produkty uszkodzone były na Rebelu sprzedawane dużo taniej. Trzeba brać a nie kręcić nosem.
Ciężko się czytało twoją wypowiedź, przeczytaj najpierw sam to, co napisałeś zanim to opublikujesz.

Natomiast nie mogę się zgodzić z tym, że wyprzedaż dotyczyła tylko uszkodzonych pudełek (zresztą tak, jak wspomniałem, dość słaby powód na to, żeby zmienić cenę do 1/3 wartości gry), na zdjęciu z Planszówek na Narodowym widać nowe pudełka przecenione tak samo. Zresztą nie chodzi o kręcenie nosem, tylko o dyskusję nad tym, co dzieje się z serią.
Spoiler:
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Czego Mój Drogi nie rozumiesz w prostej wypowiedzi? Powiedz - wyjaśnię.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Gosiek »

strid3rr pisze: 01 gru 2019, 12:55 na zdjęciu z Planszówek na Narodowym widać nowe pudełka przecenione tak samo.
Tylko, że to nie są nowe pudełka, ale również te lekko uszkodzone, które były wyprzedawane także w sklepie internetowym. Ja, pytając na stoisku o tą przecenę, dostałam informację, że jest to towar niepełnowartościowy z uwagi na różne drobne uszkodzenia opakowań.

A to, że Tobie się nie wydaje, że takie uszkodzenie, to powód do przeceny, no cóż... Zajrzyj do tematów w dziale "Ogólne dyskusje o grach planszowych" i poczytaj o traktowaniu planszówek jak produktów kolekcjonerskich, o tym, że niektórzy nie zdejmują folii z okładki, żeby się nie wycierała, że nie wyrzucają punchboardów po wyjęciu z nich żetonów itp.
Dla takich klientów rysa na okładce, czy przetarty róg pudełka zwyczajnie dyskwalifikują produkt.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: strid3rr »

Gosiek pisze: 01 gru 2019, 16:53 Zajrzyj do tematów w dziale "Ogólne dyskusje o grach planszowych" i poczytaj o traktowaniu planszówek jak produktów kolekcjonerskich, o tym, że niektórzy nie zdejmują folii z okładki, żeby się nie wycierała, że nie wyrzucają punchboardów po wyjęciu z nich żetonów itp.
Dla takich klientów rysa na okładce, czy przetarty róg pudełka zwyczajnie dyskwalifikują produkt.
Może przy takim KDM za 400$ jeszcze bym to zrozumiał, ale przy produkcie za 120zl to już nie bardzo. Ale spoko, wiem co masz na myśli. Oby tak rzeczywiście było i nie ma żadnego "drugiego dna".
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: anonim »

Indar pisze: 01 gru 2019, 11:46To nie wyprzedaż, zawsze produkty uszkodzone były na Rebelu sprzedawane dużo taniej. Trzeba brać a nie kręcić nosem.
Tylko że nigdy nie było takiej dużej obniżki cenowej. Przy takiej cenie w normalny dzień to te pudełko powinno być zmasakrowane.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: rastula »

Indar pisze: 01 gru 2019, 11:46 Nie wielki Rebel ubił tylko polityka Asmoodee narzucajaca każdej wersji językowej ten sam limit sprzedaży. Pomimo ogromnej popularności systemu w PL ciężko nam dorównać limitom z większych rynków. I nie tylko PL ma ten problem, FR ma tak samo.
To nie wyprzedaż, zawsze produkty uszkodzone były na Rebelu sprzedawane dużo taniej. Trzeba brać a nie kręcić nosem.
możemy się bawić w cieniowanie, asmodee czy rebel...to teraz jedno i to samo... ubili i end of topic...
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Nie wiem skąd podejrzenie że to z uwagi na niską popularność, ogrom sceny jest tego zaprzeczeniem.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: aryss »

rastula pisze:
Indar pisze: Nie wiem skąd podejrzenie że to z uwagi na niską popularność, ogrom sceny jest tego zaprzeczeniem.
a jakieś fakty na poparcie tego "ogromu"? na turniejach tysiące grają ? no to nie powinno być problemu ze sprzedażą...a widać jest...
nie działam i nie interesuję się sceną turniejową - ale do różnych grup w mediach społecznościowych należę - i tych aktywnych użytkowników jest kilkudziesięciu może ... więc ten "ogrom" mnie naprawdę zainteresował...
Bo wiekszosc obecnych graczy 2 edycji to turniejowa scena ( chyba najlepsza gra z figurkami do grania turniejowego wraz z BB i 9th Age (z którego zaklinanie rzeczywistosci troche zaczerpuje scena xwinga mam wrazenie :D )).
Ale po domach gra mniej graczy ( i bym sie nie zdziwil jakby 1 edycja byla popularniejsza od 2 ).

Btw co do zrzucania winy na limity odgorne od Asmodee to strasznie podoba mi sie takie mitygowanie winy na zamkniecie za ocean, ktos te plany sprzedazowe musial w PL zaproponowac/potwierdzić a ze sie przeliczyli to juz tylko i wylacznie ich wina :P
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: rastula »

w sumie to usunąłem post - ale dzięki za odpowiedź...

też mam wrażenie, że Indar uległ temu, że na jakiś turniej przyszło trochę osób ( nie wiem , 100 np czy 150) co u nas na turnieju jest ogromomem - tylko że to była cała scena polska zebrana w jednym miejscu... a z bitewniakami jest na ogół tak , że scena generuje hype, ruch w social mediach itp itd ale gros kasa idzie od domowych , piwnicznych graczy, którzy kupują np figurki warhammera , malują je i nawet w nie nie grają...a naprawdę dla takich graczy kupowanie 2 ed X-winag nie ma najmniejszego sensu... więc może i scena prężna ale płytka i tytuł nie ma ekonomicznegi fundamentu w postaci milczących ale kupujących graczy...

takie mam odczucie - choć oczywiście mogę się mylić :)
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: zawias »

rastula pisze: 26 lis 2019, 09:02 a wrzucę tutaj ...

pimpuję 1 edcyję, co by syn chętniej zagrał...


przyjemna robota bo nie wymaga precyzji zbytniej a efekt jest fajny...
Ładnie to wygląda, ale zawsze ciekawi mnie jak asteroidy 3D sprawdzają się w grze. W zasadach jest możliwość wlecenia na asteroidę podstawką. Przy żetonie nie ma problemu postawić model na asteroidę, a przy takim przestrzennym modelu, to chyba niemożliwe...
ODPOWIEDZ