Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: REBEL.pl »

tomb pisze: 26 lis 2019, 12:22
vinnichi pisze: 26 lis 2019, 12:08 Uuuups:

https://boardgamegeek.com/thread/231962 ... xplanation

Zakładam że to dotyczy też polskiej wersji?
Bodaj Planszowe Newsy donosiły, że w pudełku znajdziemy wszystkie karty militarne, zarówno te z podstawki, jak i z dodatku.
Tak, dotyczy wszystkich wersji językowych.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 555 times
Been thanked: 924 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: Odi »

Wiosna????? O rany.....

Owszem, mam wersję cyfrową, ale nie mogę się doczekać, kiedy zagram z dodatkiem przy stole :(
Oczywiście super, że wydawcy wymienią te karty. No nic, pozostaje czekać...

edit: Jak będzie rozwiązana kwestia podniesienia ceny dla tych, którzy zamówili i opłacili w przedsprzedaży?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 348 times
Been thanked: 623 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: bogas »

Odi pisze: 26 lis 2019, 12:53 Wiosna????? O rany.....

Owszem, mam wersję cyfrową, ale nie mogę się doczekać, kiedy zagram z dodatkiem przy stole :(
Oczywiście super, że wydawcy wymienią te karty. No nic, pozostaje czekać...

edit: Jak będzie rozwiązana kwestia podniesienia ceny dla tych, którzy zamówili i opłacili w przedsprzedaży?
Uuuu, kiepsko. Coś mi się wydaje, że można spodziewać się anulowania przez sklep zamówienia na ten dodatek :(
Do tego podniesienie ceny o 20%... Słabo to wygląda :roll:
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1285 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: vinnichi »

eeee tam to Cywilizacja, nikt nie odwoła zamówienia :-) przy tej cenie 20% to jakieś 15-17zł. Prawdziwym fanem się jest a nie się bywa.
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: tomb »

To bym się zdziwił, gdyby podnieśli ceny dla tych, którzy już zapłacili.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 348 times
Been thanked: 623 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: bogas »

tomb pisze: 26 lis 2019, 16:24 To bym się zdziwił, gdyby podnieśli ceny dla tych, którzy już zapłacili.
Ja bym się aż tak bardzo nie zdziwił. W końcu to nie jest "wina" sklepów, że dokładają karty z podstawki. A 15-17 zł przy cenie w okolicach 70 zł to jest całkiem sporo, zwłaszcza, że większość sklepów internetowych na bardzo niskich marżach jedzie. Z drugiej strony, teraz sprawdziłem i na stronie rebela i jest 76 zł, więc chyba ich ta podwyżka nie dotyczy 8)
EDIT: Tak naprawdę to na rebelu jest styczeń 2019r.!!! Chyba czegoś nie wiemy :lol:
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: Kin@a »

Ja bym się zdziwiła gdyby podnieśli ceny tym, którzy w ogóle złożyli zamówienie (niezależnie od opłacenia) bo gra ma i tak opóźnienie. Pierwotnie miała być na grudzień. Najbardziej prawdopodobne jest ograniczenie ilości egzemplarzy w przedsprzedaży.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: tomb »

Linkowany powyżej tekst na BGG mówi, że podwyżki dla preorderów nie będzie.

Poza tym anulować zamówienie mogą, ale co z kodem? Co najwyżej mogliby blokować wysyłkę papierowej wersji, dopóki nie dopłacę, ale nie jest to chyba dobrze widziane zagranie rynkowe. O kwestiach prawnych nie będę wspominał, bo już sama idea zamówień internetowych bez możliwości zwrotu towaru jest zapewne dyskusyjna. Dlatego uważam że raczej nikt nie będzie bawił się w żadne dopłaty.

(To rozważania z mojej strony hipotetyczne, ja bym zapewne dopłacił, bo to nie majątek, a wytłumaczenie okej.)
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 348 times
Been thanked: 623 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: bogas »

Kin@a pisze: 26 lis 2019, 16:41 Ja bym się zdziwiła gdyby podnieśli ceny tym, którzy w ogóle złożyli zamówienie (niezależnie od opłacenia) bo gra ma i tak opóźnienie. Pierwotnie miała być na grudzień. Najbardziej prawdopodobne jest ograniczenie ilości egzemplarzy w przedsprzedaży.
Jeśli gra miała być w grudniu, a jest listopad, to jesli mówimy o tym samym roku, to chyba opóźnienia jeszcze nie ma? ;)
tomb pisze: Poza tym anulować zamówienie mogą, ale co z kodem?
Ja kupiłem w przedsprzedaży, ale nie na rebelu i żadnego kodu nie dostałem, więc....
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: REBEL.pl »

bogas pisze: Ja kupiłem w przedsprzedaży, ale nie na rebelu i żadnego kodu nie dostałem, więc....
... więc zgłoś się do sklepu bo on taki kod dla Ciebie otrzymał.

Zmiany ceny dla już złożonych preorderów nie będzie. Na pewno będzie podwyżka ceny gdy dowiemy się jaka będzie nowa cena zakupu. Dlatego ten kto się jeszcze waha, przestać wahać się powinien :)
To samo dotyczy daty premiery. Aktualnie jest styczeń 2020, ale gdy tylko dowiemy się kiedy wystartuje druk, zmienimy na bardziej precyzyjną.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: GrzeL »

REBEL.pl pisze: 26 lis 2019, 12:27
tomb pisze: 26 lis 2019, 12:22
vinnichi pisze: 26 lis 2019, 12:08 Uuuups:
https://boardgamegeek.com/thread/231962 ... xplanation
Zakładam że to dotyczy też polskiej wersji?
Bodaj Planszowe Newsy donosiły, że w pudełku znajdziemy wszystkie karty militarne, zarówno te z podstawki, jak i z dodatku.
Tak, dotyczy wszystkich wersji językowych.
Czy przy tej okazji poprawicie błędne teksty na kartach wydarzeń?
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: Kin@a »

GrzeL pisze: 27 lis 2019, 15:26 Czy przy tej okazji poprawicie błędne teksty na kartach wydarzeń?
Rozumiem, że chodzi o karty z podstawki? Ile jest tych błędnych i jakie teksty są poprawne?
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: Jools »

Tyle razy grałem w podstawkę a nie zauważyłem żadnych błędów na kartach.
margrabius
Posty: 116
Rejestracja: 29 lut 2016, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: margrabius »

Nie ma błędów. Po prostu przez bankructwo drukarni muszą wydrukować dodatek gdzie indziej i dlatego drukują wszystkie karty militarne żeby zachować jedność w odcieniach rewersów.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: GrzeL »

Kin@a pisze: 28 lis 2019, 00:05
GrzeL pisze: 27 lis 2019, 15:26 Czy przy tej okazji poprawicie błędne teksty na kartach wydarzeń?
Rozumiem, że chodzi o karty z podstawki? Ile jest tych błędnych i jakie teksty są poprawne?
Tak, w podstawce w pierwszym druku (nie wiem jak w dodruku) część kart militarnych i cywilnych zawiera błędne teksty.
Poprawne są te zgodne z tekstem oryginalnym, za który uważam w tym wypadku angielski.
Opis chyba wszystkich błędów można znaleźć w tym wątku oraz z zasadami.
margrabius pisze: 28 lis 2019, 07:29 Nie ma błędów. Po prostu przez bankructwo drukarni muszą wydrukować dodatek gdzie indziej i dlatego drukują wszystkie karty militarne żeby zachować jedność w odcieniach rewersów.
Jak nie ma, jak są, nawet wydawnictwo się do nich przyznało, umieszczając w instrukcji poprawione opisy, dla tych znalezionych pomiędzy wydrukowaniem kart a instrukcji.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: REBEL.pl »

GrzeL pisze: 30 lis 2019, 23:26
Kin@a pisze: 28 lis 2019, 00:05
GrzeL pisze: 27 lis 2019, 15:26 Czy przy tej okazji poprawicie błędne teksty na kartach wydarzeń?
Rozumiem, że chodzi o karty z podstawki? Ile jest tych błędnych i jakie teksty są poprawne?
Tak, w podstawce w pierwszym druku (nie wiem jak w dodruku) część kart militarnych i cywilnych zawiera błędne teksty.
Poprawne są te zgodne z tekstem oryginalnym, za który uważam w tym wypadku angielski.
Opis chyba wszystkich błędów można znaleźć w tym wątku oraz z zasadami.
Gra podstawowa Cywilizacja: Poprzez Wieki nie zawiera błędów. Zarówno pierwszy druk jak i kolejne nie miały żadnego problemu z tłumaczeniem kart.

Dodatek zawiera karty z gry podstawowej, które należy podmienić. Nie są to poprawki, a zmiana balansu, tak, aby niektóre stare technologie lepiej działały z nowymi liderami i cudami.
Dodatek standardowo zawierał będzie te karty, wydrukowanie kart militarnych dla wersji podstawowej i dodatku nic tutaj nie zmieni, bo te karty standardowo wchodziły w jego skład.

Grając na grze podstawowej nie należy wprowadzać zmian balansu, grając z dodatkiem jest to obowiązkowe.

GrzeL pisze: 27 lis 2019, 15:26
margrabius pisze: 28 lis 2019, 07:29 Nie ma błędów. Po prostu przez bankructwo drukarni muszą wydrukować dodatek gdzie indziej i dlatego drukują wszystkie karty militarne żeby zachować jedność w odcieniach rewersów.
Jak nie ma, jak są, nawet wydawnictwo się do nich przyznało, umieszczając w instrukcji poprawione opisy, dla tych znalezionych pomiędzy wydrukowaniem kart a instrukcji.
Te opisy w instrukcji to doprecyzowanie działania kart, a nie errata do nich.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4599
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1881 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: warlock »

Gra podstawowa Cywilizacja: Poprzez Wieki nie zawiera błędów. Zarówno pierwszy druk jak i kolejne nie miały żadnego problemu z tłumaczeniem kart.
Przecież Wasze tłumaczenie miało błędy związane ze stosowaniem zwrotu "zwiększ swoją populację o 1", pomieszaliście to na części kart. Tu jest post obrazujący problem.

1. viewtopic.php?f=42&t=39931&start=125#p764648
2. a tu dalszy ciąg z wymienieniem problematycznych kart viewtopic.php?t=39931&start=175#p802646

Szczerze mówiąc to bardzo dziwne że jako wydawca oficjalnie wypieracie się tego problemu.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: Morgon »

Szczerze mówiąc nigdy nie spotkałem się z powyższym problemem, bo zawsze gdy trzeba było zapłacić było o tym wspomniane w tekście karty.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 348 times
Been thanked: 623 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: bogas »

To się nazywa tworzenie problemów tam gdzie ich nie ma. Wg mnie wszystko jest na tych kartach co trzeba. A Jeśli doprecyzowali to w opisach w instrukcji, to tylko lepiej.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: GrzeL »

REBEL.pl pisze: 03 gru 2019, 13:58 Gra podstawowa Cywilizacja: Poprzez Wieki nie zawiera błędów. Zarówno pierwszy druk jak i kolejne nie miały żadnego problemu z tłumaczeniem kart.
Czyli mam rozumieć, że błędne teksty na kartach mojego egzemplarza są błędami drukarskimi, a nie wydawniczymi i bez problemu wymienicie mi (i wszystkim innym z nimi, bo sądząc po postach na forum to nie tylko problem mojego egzemplarza) je na prawidłowe w ramach reklamacji?
REBEL.pl pisze: 03 gru 2019, 13:58 Te opisy w instrukcji to doprecyzowanie działania kart, a nie errata do nich.
Doprecyzowaniem można nazwać dodatkowe wyjaśnienie niemieszczące się na karcie dla szczególnych przypadków, ewentualnie doprecyzowanie nie do końca jasnego zapisu, a nie zmianę podstawowego działania karty jak miało to miejsce w przypadku Aleksandra (wg karty dodaje siłę jednostce, a wg instrukcji cywilizacji), czy Bazyliki (wg karty działa na samą siebie, a wg instrukcji nie).
warlock pisze: 03 gru 2019, 18:04
Gra podstawowa Cywilizacja: Poprzez Wieki nie zawiera błędów. Zarówno pierwszy druk jak i kolejne nie miały żadnego problemu z tłumaczeniem kart.
Przecież Wasze tłumaczenie miało błędy związane ze stosowaniem zwrotu "zwiększ swoją populację o 1", pomieszaliście to na części kart. Tu jest post obrazujący problem.

1. viewtopic.php?f=42&t=39931&start=125#p764648
2. a tu dalszy ciąg z wymienieniem problematycznych kart viewtopic.php?t=39931&start=175#p802646

Szczerze mówiąc to bardzo dziwne że jako wydawca oficjalnie wypieracie się tego problemu.
Morgon pisze: 03 gru 2019, 19:25 Szczerze mówiąc nigdy nie spotkałem się z powyższym problemem, bo zawsze gdy trzeba było zapłacić było o tym wspomniane w tekście karty.
Błędów i nieścisłości na kartach jest więcej niż tylko kwestia zwiększania populacji, wystarczy przejrzeć wątek z zasadami.
bogas pisze: 03 gru 2019, 19:58 To się nazywa tworzenie problemów tam gdzie ich nie ma. Wg mnie wszystko jest na tych kartach co trzeba. A Jeśli doprecyzowali to w opisach w instrukcji, to tylko lepiej.
Wg mnie nie, bo nie ma na wszystkich z nich opisanego prawidłowego działania, jakie zamierzył autor gry.
Nie wszystkie są sprostowane w instrukcji.

Dodatkowo wydawnictwo wypiera się swoich błędów, mimo że mogło skorzystać z nadarzającej się okazji (wymaganego przedrukowania karat) i naprawić swoje błędy bez dodatkowych kosztów ze swojej strony, ale nie zrobili tego.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: TV3 »

Jeśli dobrze rozumiem, dodatek to
- cała talia czarna (bo się czerń kart nie zgadza), zawierająca dodatkowe karty militarne
- dodatkowe karty do talii żółtej (tu nie ma rozjazdu w kolorze kart)...

Zgadza się?
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 245
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 57 times
Been thanked: 119 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: upadly_bankowiec »

Czy pojawiły się jakieś konkretne informacje odnośnie daty premiery? Mamy już marzec, preorder złożony a tu cisza...
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: REBEL.pl »

upadly_bankowiec pisze: 06 mar 2020, 13:07 Czy pojawiły się jakieś konkretne informacje odnośnie daty premiery? Mamy już marzec, preorder złożony a tu cisza...
Koniec marca / początek kwietnia. Na BGG pojawiły się już zdjęcia od CGE angielskiego egzemplarza z druku.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: kmd7 »

I CGE też informuje:
"European fans can expect the game to appear in their local game stores during March and April, for the US, we have set the release date for May 13."
Czyli jeszcze momencik ;).
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 245
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 57 times
Been thanked: 119 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: upadly_bankowiec »

Właśnie dostałem emaila of Gandalfa:

Dystrybutor `Gra Cywilizacja: Poprzez Wieki - Cuda i Liderzy` poinformował, że gra wciąż jest w produkcji i termin rozpoczęcia sprzedaży został przesunięty wstępnie na koniec kwietnia. Przepraszamy za niedogodności. Pozdrawiamy
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
ODPOWIEDZ