Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: feniks_ciapek »

Ja mam normalne ENG i też jeszcze nie dostałem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4652
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1417 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Mr_Fisq »

Ja czekam na zamówienie z mepel'a - figuruje u nich jako przewidywana data:
grudzień 2019 roku
a skoro piszecie, że grupówki na końcu to jeszcze przyjdzie mi poczekać...
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
hulagi
Posty: 47
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 20 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: hulagi »

Ja właśnie dostałem wiadomość od Inpost, że moja paczka jest już w drodze :D powinna dotrzeć jutro, brałem core pledge bez sundrop.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: playerator »

hulagi pisze: 19 lis 2019, 17:44 (...) dostałem wiadomość od Inpost (...)
Paczka z Kickstartera wysłana Inpostem..?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: pawianlsm »

Pewnie zamówiona z jakiegoś polskiego sklepu 😉.
Awatar użytkownika
EmilYo
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2014, 14:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: EmilYo »

Kickstarter jest wysyłany kurierem z Inpostu. Ja dzisiaj dostałem.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: aduko »

playerator pisze: 19 lis 2019, 19:16
hulagi pisze: 19 lis 2019, 17:44 (...) dostałem wiadomość od Inpost (...)
Paczka z Kickstartera wysłana Inpostem..?
Nemesis też szedł InPostem, skąd zdziwienie?
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Moonday »

Grał już ktoś? Zastanawiam się nad zakupem, ale gra swoje kosztuje, dlatego wciąż się waham. Wiem, że historia w TG będzie bardzo dobra, już są pierwsze opinie na ten temat, ale nie samą opowieścią człowiek żyje. Ciekawi mnie to, czy w grze czuć rozwój postaci, jak w RPG. Poza tym, zastanawiam się, jakie są wrażenia z gry różnymi postaciami, czy one się od siebie mocno różnią i uczucie z gry każdą postacią jest inne? Jak ktoś miał już okazję pograć, to proszę o opinie.
hulagi
Posty: 47
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 20 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: hulagi »

Mam za sobą już parę dni rozgrywki, także postaram się podzielić swoją opinią o grze :) Grałem solo, jednym bohaterem (Arev). Nie było łatwo, zaczynałem pierwszy rozdział kilka razy, obecnie przebrnąłem do trzeciego rozdziału. Na początku nie bardzo wiemy co robić, potem gra się już lepiej, ale trzeba się liczyć z tym, że możemy na jakiś czas utknąć. Co do samej rozgrywki to jest rewelacyjna, eksploracja świata połączona z ciekawą, mroczną historią wciąga od początku. Rozwój postaci też jest fajnie zrobiony, w trakcie gry rozwijamy atrybuty, dodajemy lepsze karty do decków, unikalne dla danej postaci. System walki i dyplomacji też bardzo ładnie działa, wymaga myślenia i kombinowania, ale jest na tyle prosty, że nie powoduje przegrzania mózgu :D (Mage Knight). Nie wiem co więcej napisać, gra mnie poprostu oczarowała, wszystkie elementy idealnie współgrają ze sobą. Na więcej niż dwie osoby, raczej nie polecam, 1-2 graczy jest w sam raz, przy większej liczbie graczy downtime jest już spory (walka, częste zaglądanie do książki fabularnej). Jakość komponentów i grafik na najwyższym poziomie. Dla mnie jest to obecnie najlepsza gra planszowa obok Gloomhaven, ale jest jeszcze sporo grania przede mną, także zobaczymy.
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: ThunderFantastic »

hulagi pisze: 27 lis 2019, 20:32 Na więcej niż dwie osoby, raczej nie polecam, 1-2 graczy jest w sam raz, przy większej liczbie graczy downtime jest już spory (walka, częste zaglądanie do książki fabularnej).
A dlaczego nie grać prawie symultanicznie? :). Jak ktoś odbywa "spotkanie" to reszta graczy w kolejności rund może dokonywać dalszej eksploracji. Ty idziesz tam, ja tam a jak przeżyjemy to się spotkamy i pogadamy 8)
Wtedy downtime jest jak przy grze w pojedynkę. Oczywiście o ile da się tak grać. Osobiście nie widzę sensu w czekaniu aż ktoś skończy "pojedynek". To nie jest jakiś Dungeon Crawler :roll:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Czy to fajna gra jak skupiasz sie na walce a inni rozgrywaja fabule, czytaja wydarzenia i Ciebie to pomija?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
hulagi
Posty: 47
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 20 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: hulagi »

brazylianwisnia pisze: 27 lis 2019, 21:57 Czy to fajna gra jak skupiasz sie na walce a inni rozgrywaja fabule, czytaja wydarzenia i Ciebie to pomija?
Według mnie powinna być osoba, która czyta książkę fabularną na głos, żeby wszyscy mogli wczuć się w klimat, a poza tym jest wiele rzeczy w fabule, które są kluczowe dla przejścia kolejnych rozdziałów, wskazówki co robić, aby wykonać dane zadanie. Nawet w instrukcji jest sugestia, żeby wyznaczyć osobę do czytania fabuły. Jeśli chodzi o grę kilku osób symultanicznie, to może być czasem problem, bo jest dużo eksploracji poszczególnych lokacji, co wiąże się z czytaniem dziennika i podejmowaniem decyzji, ale na pewno można wykonywać część akcji jednocześnie.
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: ThunderFantastic »

Całkowite wyłączenie się nie jest potrzebne. Podczas walki przy dojściu przez innych do jakiegoś fabularnego fragmentu, bierzesz oddech w walce, rozwijasz z nimi fabułę i dalej nawalasz. W końcu i ktoś następny będzie w zwarciu. Zresztą trzeba ćwiczyć podzielność uwagi :D. Jak dostanę grę w swoje ręce to sprawdzę czy takie działanie ma rację bytu i po jakim czasie zaczną się pomyłki w rundach :D
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: feniks_ciapek »

Dzisiaj pograliśmy sobie we dwóch ze znajomym i gra się naprawdę dobrze. Tylko w jednym momencie trochę nam wylazła mechanika spod opowieści (lokalizacja jednego menhira, więcej spoilować nie będę). Poza tym momentem, to całość jest dość wciągającą przygodówką. Co prawda z jakiegoś powodu momentami łapaliśmy głupawkę rodem z Monty Pythona, co zapewne zamierzeniem autorów nie było, ale i tak, historia nas wciągnęła i mieliśmy sporo frajdy.

Natomiast są niestety w tej grze rzeczy, które uważam za mega słabe.

1. Insert nie mieści kart w koszulkach, które AR sprzedawało razem z grą. Nie rozumiem tej decyzji. To znaczy rozumiem, że mogło się im w którymś momencie coś omsknąć w liczeniu i zdali sobie sprawę z tego, że nie upchną tego wszystkiego w pudełku i może nie mieli innej sensownej możliwości. Ale i tak było to niemiłym zaskoczeniem.

2. Elementy plastikowe (znaczniki czasu, questów i kolor znacznika zdrowia) bardzo odbiegają jakością od reszty. Naprawdę, zwykłe żetony robiłyby dla mnie lepsze wrażenie. Pewnie jestem w tym osamotniony, bo w Nemesis znaczniki awarii też uważam za tandetne, a ludziom to nie przeszkadza. A mnie ten ohydny plastik tak kłuje w oczy, że chyba poszukam sobie jakichś alternatyw.

3. Zapis gry. Może nie mega słaby, ale dość uciążliwy, zwłaszcza w połączeniu z problemem nr 1, kiedy to wykorzystanie slotów i kart oryginalnie przewidzianych na "save" jest niemożliwe.

No i tyle mojego malkontenctwa. Nie licząc tych przypadłości, jest to doskonała produkcja na światowym poziomie, która zapewni dużo ciekawej rozgrywki, być może nawet nieco wyższych lotów. Gra spokojnie obroniłaby się jako wersja bez figurek :) Tak trzymać.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

feniks_ciapek pisze: 28 lis 2019, 02:26 Dzisiaj pograliśmy sobie we dwóch ze znajomym i gra się naprawdę dobrze. Tylko w jednym momencie trochę nam wylazła mechanika spod opowieści (lokalizacja jednego menhira, więcej spoilować nie będę). Poza tym momentem, to całość jest dość wciągającą przygodówką. Co prawda z jakiegoś powodu momentami łapaliśmy głupawkę rodem z Monty Pythona, co zapewne zamierzeniem autorów nie było, ale i tak, historia nas wciągnęła i mieliśmy sporo frajdy.

Natomiast są niestety w tej grze rzeczy, które uważam za mega słabe.

1. Insert nie mieści kart w koszulkach, które AR sprzedawało razem z grą. Nie rozumiem tej decyzji. To znaczy rozumiem, że mogło się im w którymś momencie coś omsknąć w liczeniu i zdali sobie sprawę z tego, że nie upchną tego wszystkiego w pudełku i może nie mieli innej sensownej możliwości. Ale i tak było to niemiłym zaskoczeniem.

2. Elementy plastikowe (znaczniki czasu, questów i kolor znacznika zdrowia) bardzo odbiegają jakością od reszty. Naprawdę, zwykłe żetony robiłyby dla mnie lepsze wrażenie. Pewnie jestem w tym osamotniony, bo w Nemesis znaczniki awarii też uważam za tandetne, a ludziom to nie przeszkadza. A mnie ten ohydny plastik tak kłuje w oczy, że chyba poszukam sobie jakichś alternatyw.

3. Zapis gry. Może nie mega słaby, ale dość uciążliwy, zwłaszcza w połączeniu z problemem nr 1, kiedy to wykorzystanie slotów i kart oryginalnie przewidzianych na "save" jest niemożliwe.

No i tyle mojego malkontenctwa. Nie licząc tych przypadłości, jest to doskonała produkcja na światowym poziomie, która zapewni dużo ciekawej rozgrywki, być może nawet nieco wyższych lotów. Gra spokojnie obroniłaby się jako wersja bez figurek :) Tak trzymać.
AR zapowiadalo podczas kampanii ze insert prawdopodobnie nie pomiesci kart w koszulkach. Jest ich poprostu za duzo a nie chcą powiększać pudelka by wszyscy placili wiecej za przesylke i zwiększać cene gry.

Po to sa te save sloty aby szlo to sprawnie. Karty wrzucasz do slotu, spisujesz olowkiem zasoby, umiejetnosci i gitara. Moim zdaniem mniej uciazliwe niz sortowanie kilkudziesięciu kart w 7th Continent.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 533
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 384 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Gribbler »

Graliście w polską czy angielską wersję?
Kitshu
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 16:58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Kitshu »

Polskiej wersji jeszcze nie ma wiec nie mogli w nią grać. Pytanie tem początkowy menchir w pierwszym chapterze ustawiamy na jakiś czas na monecie? Bo nigdzie nie znalazłem info o tym poza tym ze jest popsuty
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: feniks_ciapek »

brazylianwisnia pisze: 28 lis 2019, 07:14 AR zapowiadalo podczas kampanii ze insert prawdopodobnie nie pomiesci kart w koszulkach. Jest ich poprostu za duzo a nie chcą powiększać pudelka by wszyscy placili wiecej za przesylke i zwiększać cene gry.
Tak, pamiętam te zapowiedzi i rozumiem uzasadnienie, natomiast cały czas uważam, że jest to słabe. Mogli np. zrobić dobre koszulki 60 mikronów, jak Sloyca, a nie te przeciwpancerne 100, czy 110, wtedy problem byłby mniejszy, o ile nie zniknąłby całkowicie :). Niewątpliwie się uczą i za to mają u mnie duży plus. Mam nadzieję, że jeśli nie Etherfields, to przynajmniej Vanguard będzie już tak wydany, że nie będzie się można przyczepić nawet do kerningu czcionek w tytule.

A tak, to pewnie tylko 9/10 :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Tyle ze 60tki nie tasuja sie tak dobrze i wciaz bylyby scisniete jak śledzie. Zreszta ich koszulki sa drogie. Lepiej kupic Paladin.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 533
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 384 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Gribbler »

Niestety ominęła mnie kampania na Kickstarterze :( Wiadomo coś na temat wydania retail? Któreś wydawnictwo już się zadeklarowało?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10869
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3204 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: japanczyk »

Gribbler pisze: 28 lis 2019, 12:56 Niestety ominęła mnie kampania na Kickstarterze :( Wiadomo coś na temat wydania retail? Któreś wydawnictwo już się zadeklarowało?
Nie, AR samodzielnie wydaje. Ale przypiuszczam, ze nie bedzie problemu z domowieniem, bo pewnie PM bedzie otworzony ejszcze przed II fala
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: vojtas »

Gribbler pisze: 28 lis 2019, 12:56Niestety ominęła mnie kampania na Kickstarterze :( Wiadomo coś na temat wydania retail? Któreś wydawnictwo już się zadeklarowało?
Na razie cisza, Guybrush. Możliwe, że AR po perypetiach z Galaktą i Rebelem postanowi samodzielnie wydać TG w Polsce. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby to sam autor dopilnował tłumaczeń. Spadłoby ryzyko pojawienia się kolejnych stróżówek i generatorowni. ;)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Tlumaczenie robi AR. Podali to info na KS. Jednak nie powiedzieli czy samodzielnie wydadza retail.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
_leigam_
Posty: 941
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: _leigam_ »

Ile wychodził TG w kampanii z 3 dodatkami bez malowania figurek i bajerów typu monety, z przesyłką i przewalutowaniem?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Morti
Posty: 12
Rejestracja: 01 wrz 2018, 23:38
Has thanked: 2 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Morti »

@Gribbler - niektóre sklepy mają w ofercie KS.
ODPOWIEDZ