Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
lordg90
Posty: 29
Rejestracja: 05 mar 2012, 09:07

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: lordg90 »

Jeśli brakuje tylko plastiku, to nic nie stracisz poza tym, że nie będziesz mógł przygotować figurek identycznych z tym, jakie wyposażenie posiadasz. Gorzej, jeśli brakuje też kart, wtedy nie będziesz mógł korzystać z pełnego ekwipunku.
manicminer
Posty: 823
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

W sensie nie ma figurek survivors z setami przedmiotów i masek? Reszta figurek jest?
No to sam musisz zdecydować czy to nie będzie psuło ci wrażeń z gry, ale dużo osób skleja tylko podstawowe postacie z prologu i bossów i tak grają. Kwestia też ceny, bo w piątek jest bardzo duża szansa że będzie można kupić grę za 325$.
Jeśli o mnie chodzi to lubię sklejać i malować figurki. I nawet bym chętnie takie dodatkowe sety kupił.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

maciejo pisze: 24 lis 2019, 11:55 Chce zacząć przygodę z grą i mam okazję kupić wersję 1.5 w której brakuje Armour i Mask Sets.
Chyba powinieneś przeczytać posta Yara o tym jak mu się nie chciało w ogóle sklejać figurek i grał jakimiś wyciętymi z kółek żetonami ;). Gdy mój znajomy rozłożył po raz pierwszy swoją wersję do kampanii to miał sklejonego tylko lwa i antylopę, a wszystkie inne postaci, potwory w grze to były SAME PODSTAWKI :lol: . To może dać do myślenia ludziom którzy uważają, że ten tytuł tylko plastikiem stoi ;).
Jeśli chodzi o brakach jakie opisałeś, to są to elementy robiące klimat w grze. Standardowo na planszy znajdują się 4 postaci Ocalałych. Startowo mają opaskę na biodrach i kamień w ręce. I tak wyglądają 4 startowe figurki. W miarę rozwoju osady, zaczynasz w niej produkować pancerze i broń. Żeby to oddać w figurkach, w pudle z grą dołożonych jest wiele kolejnych "setów". Żebyś mógł sobie skleić np. łuczniczkę, gościa z toporem, maczugą, sztyletami pancerzem ze skóry, metalu czy co tam sobie wymarzysz :). Że jak idziesz do walki, to bierzesz z półeczki wojowników z takim ekwipunkiem jaki masz dla nich wybrany w siatce ekwipunku. Dlatego podczas walki do razu widzisz, że tutaj jest pani z biczem, tam z tarczą i włócznią itd. Najwięksi magicy to robią kończyny na magnesikach, żeby sobie przekładać rączki i głowy w stosownych hełmach do właściwych korpusików przed starciem :).

Figurki w KDM są szczegółowe i delikatne. Dlatego np. ja te oryginalne to używałem tylko jak grałem z innymi ludźmi, żeby wywrzeć większe wrażenie. No ale większość czasu rozegrałem kampanię solowo i wtedy używam figurek z blood Rage'a na przykład. Przyzwyczaiłem się, że dzięki podstawkom w kolorach od razu widzę która to postać. No i nie mam wtedy lęków, że jak mi spadnie ze stołu to mam je połamane. No i po grze mogę je zgarnąć na kupę, a nie muszę z pietyzmem odkładać do wyłożonych ptasim puchem pojemników, bo jak przypadkiem pierdnę to odleci głowa w modelu ;).
Wg mnie KDM składa się z dwóch części. Dla modelarzy i dla graczy. Jak jesteś modelarzem, to zaboli Cię strata setów które byś mógł sobie sklejać, malować, kombinować nad pozami. Ja bym np. aż tak bardzo nie rozpaczał z tej straty. Najważniejsze byle były elementy które są GRYWALNE i konieczne do rozgrywki. Czyli plansza, podręcznik z przygodami, bo to już integralna część gry. karty ekwipunku, potworów itd. Jeśli chodzi i same figsy mógłbym machnąć ręką. Jeśli więc w tym egzemplarzu gry brakowałoby figurek Ocalałych do sklejenia, a cena od sklepowej byłaby znacząco niższa to łyknąłbym taki zestaw chętnie. Zdarzyło mi się zapomnieć lwa i grałem w PUBie spodkiem od filiżanki zamiast tego potwora. Stoczyliśmy przeciwko niemu epicką batalię :mrgreen: Myślałem, że to bedzie padaka i porażka ale okazało się, że wyobraźnia to wielka rzecz. A do do tego mechanicznie było super, że żetony lwa zamiast leżeć obok planszy, leżały na spodku co rewelacyjnie unaoczniało co on teraz może. Ale to przytaczam raczej jako anegdotę, nie chcę bronić teorii o wyższości spodka na figurką Białego lwa ;). Maciejo - jak nie brak kart do gry (bo te mieć musisz), i nie jesteś modelarzem z krwi i kości. to gra straci niewiele lub wręcz nic mechanicznie. Odpadną efekty wizualne. To już sam oceń jak wielkim estetą jesteś 8) .
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

maciejo pisze: 24 lis 2019, 11:55 Chce zacząć przygodę z grą i mam okazję kupić wersję 1.5 w której brakuje Armour i Mask Sets.
Czy mógłby ktoś z Was krótko napisać jaki te braki będą miały wpływ na grę i czy wogóle będzie ona możliwa.
Z góry dziękuję za pomoc :!:
Jak brakuje wszystkich Ocalałych to będziesz musiał wykombinowac jakieś postacie na ich miejsce - generalnie minimalny problem.
Zestaw masek to juz w ogóle nie problem.

Potworów to by mi brakowało, szczególnie feniksa. Ale nie pisałeś, że ich nie ma więc wg mnie zestaw masz superowy do kupienia. tak na oko cena 200-250$ przy idealnym stanie i potworach powinna być ok.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: maciejo »

Sir_Yaro pisze: 24 lis 2019, 14:47
maciejo pisze: 24 lis 2019, 11:55 Chce zacząć przygodę z grą i mam okazję kupić wersję 1.5 w której brakuje Armour i Mask Sets.
Czy mógłby ktoś z Was krótko napisać jaki te braki będą miały wpływ na grę i czy wogóle będzie ona możliwa.
Z góry dziękuję za pomoc :!:
Jak brakuje wszystkich Ocalałych to będziesz musiał wykombinowac jakieś postacie na ich miejsce - generalnie minimalny problem.
Zestaw masek to juz w ogóle nie problem.

Potworów to by mi brakowało, szczególnie feniksa. Ale nie pisałeś, że ich nie ma więc wg mnie zestaw masz superowy do kupienia. tak na oko cena 200-250$ przy idealnym stanie i potworach powinna być ok.
Mogę kupić ten zestaw za 200 € , wszystko inne oprócz Armour i Mask jest w zestawie niestety gościu pomalował ocalałych a potwory pociągnął grundem.
Mogę też kupić nówkę w wersji 1.5 za 350 € ale to trochę dużo.
Niestety są to jedyne egzemplarze jakie znalazłem :(
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
manicminer
Posty: 823
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

200 euro to ok cena jeśli nie potrzebujesz, nie lubisz składać figurek. Jeśli figurki są brzydko pomalowane to można zmyć farby bez niszczenia ich.

W piątek Black friday i będzie można kupić nówkę za 325 dolarów, wychodzi 400 zł więcej. Więc sam sobie odpowiedź co wolisz. Szczerze to KDM nowy komplet jest warty tych 400zł jeśli poskładanie bossów ci odpowiada.
Jeśli ktoś będzie chciał sprzedać sety armorów to chętnie przygarne.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

manicminer pisze: 24 lis 2019, 16:21 200 euro to ok cena jeśli nie potrzebujesz, nie lubisz składać figurek. Jeśli figurki są brzydko pomalowane to można zmyć farby bez niszczenia ich.
To nie zawsze jest możliwe i przeważnie po zmyciu wygląda to mega słabo. Taka wyczyszczona figurka nadaje się tylko do kolejnego malowania. Ja spierdzieliłem pierwsze malowanie smoka i po zmyciu farby wyglądał jak kupka nieszczęścia... :D
manicminer
Posty: 823
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

Hmm ja zmywałem z White Liona, zmywaczem do farb akrylowych, wymagało to trochę pracy ale efekt był bardzo dobry, jedynie co to sam Lion miał dużo rozstępów więc go green stuffem poprawiłem i później Primerem czarnym i szarym z góry i wygląda świetnie nawet bez malowania.
Obrazek

Obrazek
manicminer
Posty: 823
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

Backerkit dla nie wspierających KS jest otwarty, jeśli ktoś chce zamówić gambler chesta lub COD, linka dałem w temacie Black Friday 2019.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2019, 10:06 przez manicminer, łącznie zmieniany 1 raz.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Mr_Fisq »

Znaczenie:
- droga gra planszowa
nabiera nowego wymiaru :D Chociaż z drugiej strony patrząc na liczbę figurek KDM powinno się porównywać z e skirmishami/bitewniakami (infinity/Warhammer 40K), a nie z klasycznymi planszówkami.

Promocje w sklepie ponoć mają ruszyć jakoś o 6-7 naszego czasu (https://www.reddit.com/r/KingdomDeath/c ... ill_start/)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
manicminer
Posty: 823
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

Mr_Fisq pisze: 28 lis 2019, 09:15 Znaczenie:
- droga gra planszowa
nabiera nowego wymiaru :D Chociaż z drugiej strony patrząc na liczbę figurek KDM powinno się porównywać z e skirmishami/bitewniakami (infinity/Warhammer 40K), a nie z klasycznymi planszówkami.
Jak najbardziej, zresztą Kingdom Death zaczęło się od figurek, 10 lat temu jakoś. Patrząc na pojedyncze pinupy to gra i tak ma ok cenę :roll:
Tanio nie jest... Dla mnie warto. Narazie nie zlnalazlem rzeczy która by mi się nie podobała, showdown, Hunt i osada to praktycznie 3 gry w jednej, do tego dochodzą fajne i duże figurki, świat rodem z Berserka...
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

manicminer pisze: 28 lis 2019, 08:39 Backerkit jest otwarty jeśli ktoś chce zamówić gambler chesta lub COD, linka dałem w temacie Black Friday 2019.
mój prywatny PM z KS jest wciąż zamknięty.... hmmm.. Jak to ugryźć?

Ok. już wiem. TO są preordery dla tych którzy nie mają PM'a.
Mam nadzije ze PM będzie tańszy bo ceny i wielkość paczek trochę wgniatają w ziemię... :P

https://kingdom-death-monster-15.backer ... preorders/
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

Podstawka jest na szczescie w takiej samej cenie jak rok temu $325
https://shop.kingdomdeath.com/products/ ... ter-1-5-bf
Granie na Bemowie
manicminer
Posty: 823
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

Ta ale dodatków nie ma :/ Nemesisy tylko, drzewo... Liczyłem na całą paczkę dodatków, a była jedynie w US i też się sprzedała w kilkanaście minut. Słabo, mam nadzieję że w ciągu dnia coś dodadzą.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Mr_Fisq »

manicminer pisze: 29 lis 2019, 08:07 Ta ale dodatków nie ma :/ Nemesisy tylko, drzewo... Liczyłem na całą paczkę dodatków, a była jedynie w US i też się sprzedała w kilkanaście minut. Słabo, mam nadzieję że w ciągu dnia coś dodadzą.
Ja tam widzę dostępne z US np.:
Dragon King Expansion
Sunstalker Expansion
ale nie sprawdzałem jakie koszta wysyłki, nie wiem też jak przedstawia się wtedy sprawa podatków.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

nie wyślą Ci ich do Polski, niestety...
Granie na Bemowie
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Mr_Fisq »

awawa dzięki za info; albo coś zmienili w opisie, albo bylem zaspany czytając.

Mam nadzieję, że podstawka nie zniknie do niedzieli, bo planuję jeszcze na spokojnie rozważyć wszystkie za (wydaje się, że gra jest bardzo ciekawa i warta uwagii) i przeciw (zaraz przyjdzie do mnie Grail, później Etherfields, później Aeon Trespass... kiedy w to wszystko grać...).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
manicminer
Posty: 823
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

No chyba kupowanie z US + cło + vat trochę mija się z celem ? Kupował ktoś z oficjalnego sklepu z US ?
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

ale co chcesz z tego sklepu zamówić?
Granie na Bemowie
manicminer
Posty: 823
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

awawa pisze: 29 lis 2019, 08:57 ale co chcesz z tego sklepu zamówić?
Dodatki, niestety Poots nie lubi europy i nie bylo dostawy do magazynu w UK, w ostatecznosci wieczorem zamowie to co bedzie :/ as planowałem całą paczkę kupić...

Narazie kupiłem, głównie dla figurek:

1x Before the Wall - UK Warehouse for $12.50 each
1x White Speaker - UK Warehouse for $12.50 each
1x Vignette of Death: White Gigalion - UK Warehouse for $37.50 each
1x Black Friday Ninja - UK Warehouse for $12.50 each
1x Echoes of Death 2 - UK Warehouse for $30.00 each

Część już też się wyprzedała...

Jest nowy update na KS, z ciekawszych rzeczy to na początku 2020 wydadzą aktualizację do gry do 1.6

This card pack will include:

Critical Card Fixes - Resin Ball Shot, DBK Data Card, Tyrant Data Card, Lonely Tree Data Card, Final Lantern, White Lion Cub, Life String. (Please let me know if I am missing anything!)
Honoring Plastic from 2013 - Rules from the White Box releases of the, White Speaker, Beyond the Wall and Allison the Twilight Knight (6 Gear Cards, 2 Stickers) and the Story in the Snow settlement event card.
Update from 1.5 to 1.6 - While we are already printing cards, we figured we might as well sneak a small game update into the mix. Please expect an Antelope Nerf, Villain Role Card, Stage Terrain Card, Lantern keyword added to Lantern Halberd, reworked Sonic Tomahawks and more!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Mr_Fisq »

manicminer pisze: 29 lis 2019, 09:05 Jest nowy update na KS, z ciekawszych rzeczy to na początku 2020 wydadzą aktualizację do gry do 1.6
I za rok w BF trzeba będzie kupować update 1.5-> 1.6... Wartościowa informacja.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
manicminer
Posty: 823
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

Mr_Fisq pisze: 29 lis 2019, 09:28
manicminer pisze: 29 lis 2019, 09:05 Jest nowy update na KS, z ciekawszych rzeczy to na początku 2020 wydadzą aktualizację do gry do 1.6
I za rok w BF trzeba będzie kupować update 1.5-> 1.6... Wartościowa informacja.
Ma być za darmo, tylko wysyłkę opłacasz.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Mr_Fisq »

manicminer pisze: 29 lis 2019, 09:37
Mr_Fisq pisze: 29 lis 2019, 09:28 I za rok w BF trzeba będzie kupować update 1.5-> 1.6... Wartościowa informacja.
Ma być za darmo, tylko wysyłkę opłacasz.
Jeżeli za darmo nie tylko dla wspierających na KS, ale i dla kupujących w sklepie, to jest ok.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Lipa »

Kupowałem z oficjalnego sklepu i jeżeli chodzi o przesyłkę to brałem z US Warehause i bez problemu mi ją wysłali.
Jeżeli chodzi o cło i VAT to cła nigdy nie płaciłem, natomiast raz zapłaciłem VAT (liczy się nie tylko od kosztu towaru, ale od całkowitego kosztu wraz z przesyłką). Innym razem paczka przyszła do mnie bez żadnych ingerencji z Urzędu Celnego. Także chyba dużo zależy od szczęścia i wielkości paczki :D .
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
Awatar użytkownika
Shinue
Posty: 127
Rejestracja: 28 lip 2007, 17:48
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Shinue »

Jak najkorzystniej zapłacić w sklepie? PayPal? Działa Revolut? Zakładać konto walutowe? Jaka jest rzeczywista cena w złotówkach przy płatności paypal? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Klub Gier Strategicznych "FENIX", Włocławek
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
ODPOWIEDZ