Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: AnimusAleonis »

Talek pisze: 29 lis 2019, 11:36 nie do końca, jak zakładasz że jesteś w stanie dać powiedzmy 200 zł za przedmiot i przegrasz licytację na 201, bo cię bot przelicytował 3 sek przed zakończeniem no to pewnie byłbyś jednak jeszcze skłonny dać 202 albo nawet 205, ...
No to tak jak piszałem: kombinujesz z licytowaniem mniej niż swoje maksimum na własną odpowiedzialność.

Po co dawałeś tylko 200, jeśli jesteś skłonny dać 205? Twoja decyzja, Twoje ryzyko.

Poza tym popełniasz błąd logiczny: skąd wiesz ile ma bot ustawione jako maks? Na pewno nie 201, może ma 400, i nawet jakbyś dal 205 to i tak byś przegrał, więc co za różnica czy przegrałeś z ostateczną ceną 201 czy z ostateczną na poziome 206... no chyba ze taka przyjemność że ten drugi by musiał więcej zapłacić i dobrze mu tak bo pędrak boty stosuje :twisted: :lol:
Talek pisze: 29 lis 2019, 11:36 .... Może masz założenie że kupiłbyś to -20% ceny w sklepie ale fajnie byłoby wygrać - 30%.
No to dlaczego z góry nie dałes tej ceny 20% poniżej ceny sklepowej? Jeśli by nikt nie licytował zbytnie przeciwko to byś za te -30% dostał, a jak by licytował, botem czy ręcznie co za różnica, to byś kupił za te -20%... albo byś nie kupił bo cena byłaby np -15%, co i tak by Ci nie pasowało więc luz.
I nie chcę Ci wytykać "kalizmu" ale ten co wygrał botem właśnie ma dokładnie to co Ty byś chciał, czyli wygrał właśnie o the - 30% ceny sklepowej :P
Jak to mówią "if you can't beat them, join them" ;)
japanczyk pisze: 29 lis 2019, 11:45 najgorzej ejst teraz ze Allegrolokalnie nie informuje ze ktos cieprzebił - to jest dno
Przytrafiło mi się to, i to jest dno, jakieś idiotyczne wymuszanie by siedzieć cały czas z otwartym oknem i co raz sprawdzać.
I tak na zdrowy rozsądek: jaki sens licytowanie w ogóle wcześniej niż te ostatnie 5 minut jeśli nie informuję Cie o przebiciu, i jeśli i tak będzie aukcja wydłużana więc nie ma co się martwić że się nie zdąży..... aaaa no jasne, dlatego zrobili że nie można obserwować bez zalicytowania :lol:
Na prawdę dzielnie rozwiązują problemy które sami tworzą :lol:
Ostatnio zmieniony 29 lis 2019, 12:11 przez AnimusAleonis, łącznie zmieniany 2 razy.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Talek
Posty: 66
Rejestracja: 20 gru 2018, 18:30
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Talek »

japanczyk pisze: 29 lis 2019, 11:45 Troche bzdury piszesz? Nie da sie przegrac o 0,01, to znaczy ze ty nizej zalicytowales niz ktos inny, przelicytowanie zawsze jest o 1zł, 2,5zł i tak dalej w zaleznosci od kwoty
Anyway, jesli Ci zalezy to obserwujesz zakonczenie, jesli nie to rzucasz kwote ktora dasz i tyle - skoro nie sledzisz aukcji przez tydzien to znaczy ze niespecjalnie chceszwygrac aukcje :p

najgorzej ejst teraz ze Allegrolokalnie nie informuje ze ktos cieprzebił - to jest dno
Oczywiście, że się da, o 1zł trzeba przebijać chyba dopiero od 100zł? Nie pamiętam dokładnie, najprostszy przykład https://allegro.pl/oferta/shadespire-ir ... 8541831891
profes79
Posty: 427
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 136 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: profes79 »

AnimusAleonis pisze: 29 lis 2019, 10:55
A moim zdaniem jest to zły pomysł, który walecznie rozwiązuje problem którego tak na prawdę nie ma.
Dla kupującego jaka to różnica, przecież liczy się tylko towar i cena. Jeśli ktoś sprzedaje prywatnie i zaczyna od 1pln to od razu jego aukcja będzie się odróżniać o ofert firm które mają tylko "kup teraz".... a jak prywatny sprzedawca sprzedaje używaną rzecz powyżej ceny tego co oferują firmy - a zdarza się to często - ... no to co... tworzymy kompletnie nową witrynę, separujemy te oferty tak by może jakiś klient tylko przeszukał Allegro Lokalnie i kupił nieświadomie drożej?
Jest to bardzo dobry pomysł bo w zalewie ofert sklepowych giną oferty pojedynczych użytkowników. Prosty przykład - gry planszowe - 115 tysięcy nowych; 2500 używanych. Ofert sklepowych masz kilkadziesiąt razy więcej niż ofert indywidualnych użytkowników. I nie chodzi o "kupię taniej/drożej" bo zwykle oferty indywidualne produktów, które są normalnie w sklepach są od ofert sklepowych tańsze...Będę chciał kupić w sklepie to sobie wejdę na stronę sklepu albo na iszopa...

edit: mam wrażenie, że problem gwałtownie eksplodował Allegro w twarz, jak znieśli pobieranie prowizji za samo wystawienie aukcji a wprowadzili (wyższą procentowo) aukcję za zakończoną transakcję.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: AnimusAleonis »

profes79 pisze: 29 lis 2019, 12:31 ... Prosty przykład - gry planszowe - 115 tysięcy nowych; 2500 używanych. Ofert sklepowych masz kilkadziesiąt razy więcej niż ofert indywidualnych użytkowników. I nie chodzi o "kupię taniej/drożej" bo zwykle oferty indywidualne produktów, które są normalnie w sklepach są od ofert sklepowych tańsze...
Nie rozumiem tego przykładu. Przecież chyba nikt nie szuka planszówki - czy czegokolwiek - do kupienia poprzez wejście na Allegro -> Kultura i rozrywka -> Gry -> Towarzyskie -> Planszowe i potem przewala strona po stornie aż coś mu w oko wpadnie.
A jak szukasz danego tytułu, nie wiem np Agricola, no to wrzucasz do wyszukiwarki, sortujesz cenowo, i patrzysz co jest dostępne w swoim budżecie... i jeśli będzie 50 ofert od firm tańszych niż jakaś jedna używka od osoby prywatnej to źle? A nawet jak będzie 50 takich ofert drożej no to co przeszkadza po prostu szybki scroll czy sort. ja to lubię widzieć za ile mogę kupić nówkę w folii od firmy w porównaniu do z drugiej ręki. Czy wolisz sytuacje gdzie w jednej liście widzisz nówkę ze sklepu za 100, i używaną od prywatnej za 95, czy nawet za 50, czy taką gdzie musisz na dwóch witrynach sprawdzać i porównywać by mieć rozeznanie?

A robienie oddzielnej witryny, jeszcze tak kulawej, separowanie ofert, tylko po to by osoby prywatne nie musiały konkurować cenowo ze sklepami, czy kupujący nie musieli scroll-ować dla mnie jest pomylone.

I powiedzmy sobie szczerze jeśli Allegro się troszczyło i chciało pomóc prywatnym sprzedającym, tak by mogli konkurować cenowo z firmami/sklepami, to mogliby po prostu obniżyć im koszty wystawiania/sprzedania, i tym premiować prywatnych sprzedawców.... a ta nowa witryna, te rozdzielanie, to jakieś pomylenie z pomieszaniem moim zdaniem.
profes79 pisze: 29 lis 2019, 12:31 Będę chciał kupić w sklepie to sobie wejdę na stronę sklepu albo na iszopa...
No nie koniecznie, jeden z powodów dlaczego wiele, szczególnych małych sklepów - ale zdecydowanie nie tylko - ma również sklep na Allego jest system Smart, i nawet z prowizją Allegro często od tego samego sklepu przez Allegro, szczególnie mniejsze/nie tak drogie rzeczy, można kupić odczuwalnie taniej gdy się wliczy koszt przesyłek. Nawet jeden ze sklepów planszówkowych to praktykuje z sukcesem.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11134
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: japanczyk »

Talek pisze: 29 lis 2019, 12:10 Oczywiście, że się da, o 1zł trzeba przebijać chyba dopiero od 100zł? Nie pamiętam dokładnie, najprostszy przykład https://allegro.pl/oferta/shadespire-ir ... 8541831891
Lol, nie goarniasz jak to działa xD

Licytując wcześniej ktoś wpisał zamiast 45, to 45,01, zeby osoba podbijajaca, która wbije tylko 45, dalej przegrywała
Standardowa praktyka przy podbijaniu zeby dawac koncowki
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

japanczyk pisze: 29 lis 2019, 13:32

Licytując wcześniej ktoś wpisał zamiast 45, to 45,01, zeby osoba podbijajaca, która wbije tylko 45, dalej przegrywała
Standardowa praktyka przy podbijaniu zeby dawac koncowki
Co sie rzadko zdarza. Musi byc strasznie wyrownana licytacja.

Z reguly jak kogos przebijalem albo mnie przebijali to o normalna kwote powiekszenia do 25zł - tylko 0.50zł a potem 1zł a potem 2.50zł a potem 5zł.
Talek
Posty: 66
Rejestracja: 20 gru 2018, 18:30
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Talek »

japanczyk pisze: 29 lis 2019, 13:32
Talek pisze: 29 lis 2019, 12:10 Oczywiście, że się da, o 1zł trzeba przebijać chyba dopiero od 100zł? Nie pamiętam dokładnie, najprostszy przykład https://allegro.pl/oferta/shadespire-ir ... 8541831891
Lol, nie goarniasz jak to działa xD

Licytując wcześniej ktoś wpisał zamiast 45, to 45,01, zeby osoba podbijajaca, która wbije tylko 45, dalej przegrywała
Standardowa praktyka przy podbijaniu zeby dawac koncowki
Może i nie ogarniam, w ostatnich latach z allegro korzystam bardzo sporadycznie bo jak większość tu zauważyła z portalu aukcyjnego zamienił się w tabilcę dla sklepów. Podsumowując dla mnie zmiana w licytacjach na lokalnie jest pozytywna widać dla wielu nie :D
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

Jak wejsc w historie licytacji lokalnie? Licytowalem i ani informacji, ze bylem przebity ani za ile finalnie sie sprzedalo.Tak jakbym w ogole nie bral udzialu!
Nie moge tez znalezc opcji szukaj w zakonczonych.
Fun fact: jest 5 dni na wplate. Wiec jezeli umowisz sie z gosciem za tydzien na odbior osobisty z gotówką to jak przyjedziesz to on ma prawo Ci nie sprzedac bo aukcja jest uznana za niebyłą według przepisów lokalnie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11134
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: japanczyk »

Halloween pisze: 13 gru 2019, 11:41 Jak wejsc w historie licytacji lokalnie? Licytowalem i ani informacji, ze bylem przebity ani za ile finalnie sie sprzedalo.Tak jakbym w ogole nie bral udzialu!
Nie ma takiej historii :)
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/no ... dDOnOj0VUY

Wydłużony okres przejściowy dla części użytkowników. Kto np.miał we wrzesniu 2019 abonament "konto sklep" to go to obowiazuje, albo sprzedawał powyzej 1000zł czy miewal jednorazowo 50+ aukcji

Mianowicie zwrot prowizji i możliwość wystawiania na normalnym Allegro do 30 czerwca 2020. Więc do wakacji jeszcze będzie dosyć sporo ofert prywatnych na Allegro.

A na obuwie do kwoty 100zł prowizja podniesiona do 12%. Podczas gdy na planszówki 10% dla większości osób tutaj wydawało się już dużo.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11134
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: japanczyk »

Dorzucili tez, co ostatnio zauwazylem 0,05 gr oplaty utrzymaniowej
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: AnimusAleonis »

japanczyk pisze: 08 sty 2020, 08:56 Dorzucili tez, co ostatnio zauwazylem 0,05 gr oplaty utrzymaniowej
I to jest biznes! Jak już w 1999 Office Space nam pokazało tak się najlepiej kradnie zarabia duże dolary :mrgreen:
Od każdego co raz malutka suma której nikt nie zauważy a nawet jak zauważy to machnie ręką, a tu grosik, a nawet pół-grosika, do grosika i się szybko zbiera niezła sumka co miesiąc za nic.

Ale bardziej na temat, miałem dwie przygody z AlleLokalnie w ostatnim czasie... jedna dobra, lub raczej nie tyle dobra co po prostu poprawna... a druga... no nie będę się rozpisywał, i w sumie machnąłem ręką w końcu bo kwota mała, ale nie mam już złudzeń co do możliwości, czy to swojej czy admin Allegro czy kogokolwiek, egzekwowania czegokolwiek od użytkowników AlleLokalnie. Na czas obecny nic z tego portalu powyżej 20 pln, przy większych kwotach jakakolwiek oszczędność nie jest warta ryzyka moim zdaniem.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: rastula »

AnimusAleonis pisze: 08 sty 2020, 09:27
japanczyk pisze: 08 sty 2020, 08:56 Dorzucili tez, co ostatnio zauwazylem 0,05 gr oplaty utrzymaniowej
I to jest biznes! Jak już w 1999 Office Space nam pokazało tak się najlepiej kradnie zarabia duże dolary :mrgreen:
Od każdego co raz malutka suma której nikt nie zauważy a nawet jak zauważy to machnie ręką, a tu grosik, a nawet pół-grosika, do grosika i się szybko zbiera niezła sumka co miesiąc za nic.

Ale bardziej na temat, miałem dwie przygody z AlleLokalnie w ostatnim czasie... jedna dobra, lub raczej nie tyle dobra co po prostu poprawna... a druga... no nie będę się rozpisywał, i w sumie machnąłem ręką w końcu bo kwota mała, ale nie mam już złudzeń co do możliwości, czy to swojej czy admin Allegro czy kogokolwiek, egzekwowania czegokolwiek od użytkowników AlleLokalnie. Na czas obecny nic z tego portalu powyżej 20 pln, przy większych kwotach jakakolwiek oszczędność nie jest warta ryzyka moim zdaniem.

no ale wyraźnie piszą, że allegro lokalnie jest tylko z odbiorem osobistym, więc jeśli wysłałeś komuś kasę, no to twoja wina ;)...
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 548
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 122 times
Been thanked: 409 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Gribbler »

rastula pisze: 08 sty 2020, 12:56 no ale wyraźnie piszą, że allegro lokalnie jest tylko z odbiorem osobistym, więc jeśli wysłałeś komuś kasę, no to twoja wina ;)...
Jest opcja płacenia przez PayU na Allegro lokalnie. Sprzedałem już kilka rzeczy w ten sposób ludziom spoza mojego miasta.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: AnimusAleonis »

rastula pisze: 08 sty 2020, 12:56 no ale wyraźnie piszą, że allegro lokalnie jest tylko z odbiorem osobistym, więc jeśli wysłałeś komuś kasę, no to twoja wina ;)...
Nie będę się tam rozpisywał o moim przypadku, który też był z odbiorem osobistym, a machnąłem ręką nie dlatego że wpłaciłem pieniądze a osoba znikła a dlatego że te oszczędzone parę złotych nie były warte czasu i wysiłku by się użerać z kompletnie niepoważną osobą a obsługa Allegro rozkładała ręce i że nic nie mogą...
Clou takie że po co komu serwis który z własnego wyboru jest kompletnie bezsilny i nic nie robi ani dla sprzedającego ani kupującego by jakoś, nawet w najmniejszym stopniu, zagwarantować wywiązanie się z umowy. eBay jakoś z tym takiego problemu nie ma, nie mówię że jest tak idealnie czy że nie ma tam oszustów, ale jakoś przez lata użytkowania takich problemów nie miałem, na zwykłym Allegro poza tym też nie.... Równie dobrze, a nawet lepiej dla sprzedającego bo bez opłat, wejść na OLX czy FB czy forum jakieś czy gdziekolwiek.
I tak jak mówisz piszą że tylko z odbiorem osobistym, ale opcje oferowania wysyłki na ogłoszeniu/aukcji jak i możliwość płatności online dają... a potem takie "haha przecież pisaliśmy by tylko robić odbiór osobisty, twoja wina że się dałeś nabrać, nic nam do tego, umywamy ręce, chcesz to idź na policje lub sądu" to dla mnie średnie. I chyba to mnie najbardziej irytuje, bo niepoważne osoby wszędzie się trafią, nie wspominając o oszustach, że AlleLokalnie robi złudne pozory tak jakby twoje zakupy/sprzedaż były jakoś zabezpieczone/zagwarantowane przez Allegro a w rzeczywistości to kompletny pic na wodę fotomontaż.
Oczywiście to tylko moja osobista opinia, na podstawie bardzo ograniczonego doświadczenia, jednak dla mnie to te całe AllegoLokalnie to będzie tylko żyzna gleba dla oszustów, i z punktu widzenia kupującego w ogóle nie warta świeczki. Od moje 5 groszy. I nie to bym demonizował osoby tam sprzedające, bo większość to na pewno uczciwe i poważne osoby, tak jak na OLX czy FB czy forum... po prostu irytuje mnie te złudne poczucie bezpieczeństwa które kreują.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: rastula »

jak zawsze tu na forum, dużo słów używasz i oczywiście się z tobą zgadzam, że padłeś nie tylko ofiarą jakiegoś niepoważnego kontrahenta ale również marketingowej maszynie Allegro, która na froncie wygląda jak Mercedes skrzyżowany z Rambo ale od środka jest zwykłym korpo, które ciebie i twój problem ma głęboko w regulaminie ...

myślę, że to taka, w sumie tania nauczka...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11134
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: japanczyk »

AnimusAleonis pisze: 08 sty 2020, 13:29 eBay jakoś z tym takiego problemu nie ma, nie mówię że jest tak idealnie czy że nie ma tam oszustów, ale jakoś przez lata użytkowania takich problemów nie miałem
Taki mały offtop - dwa razy korzystałem z eBaya, dwa razy się naciąłem - w obu przypadkach wyłudzenie kasy, towar nie wysłany i gdyby nie chargeback na karcie kredytowej to eBay odpowiada "nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobisz", ponieważ nie zapłaciłem z ich PayPalem tylko kredytówką... yuhu!

Ale ogólnie AllegroLokalnie ssie :P
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: AnimusAleonis »

japanczyk pisze: 08 sty 2020, 13:35 Taki mały offtop - dwa razy korzystałem z eBaya, dwa razy się naciąłem...
Tak jak mówiłem na eBay z pewnością nie jest idealnie, a nawet super dobrze - tak przy okazji, nie wiem kiedy to było ale teraz jeśli płaciłeś PayPal i otworzyłeś sprawę w eBay a sprzedający nie podałby dowodu wysyłki itd albo w ogóle się nie odzywał to po 21 dniach chyba by rozpatrzyli sprawę na Twoją korzyść i oddali pieniądze - i by sprostować, mnie tam nikt na AllegroLokalnie nie oszukał z pieniędzy, tylko czasu i nerwów, a to co mnie najbardziej irytuje to postawa samego serwisu AllegroLokalnie w przypadku gdy jest problem. I tak, pewnie, zawsze ryzyk kupującego, trzeba z otwartymi oczyma robić zakupy, w warzywniaku na rogu też, ale jednak AllegroLokalnie to serwis, w przeciwieństwie od ogłoszenia na FB czy w gazecie, i kreują się na miejsce gdzie oni zapewniają jakąś ochronę/bezpieczeństwo/jakość, a jest to kompletna fikcja robiona tylko na poczet marketingu, reklamy i zdobycia przewagi rynkowej nad OLX-ami i tym podobnymi... i tu mój problem z AllegroLokalnie.
japanczyk pisze: 08 sty 2020, 13:35 AllegroLokalnie ssie :P
Nie mam dowodów które by temu zaprzeczyły :mrgreen:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

Kupowalem na allegro lokalnie z wysylkami i jak na razie wszystkie byly dobrze.

Ale moze sprzedajacy wciaz nie wiedza do konca jak to dziala. Jak sie wiesc rozniesie, ze serwis nie oddaje pieniedzy sam ze swoich (wplata PayU) a tym samym nie zglasza niewysylajacego sprzedawcy jako firma na policje(?)/ czy do windykacji to przybędzie wyłudzaczy. Bo zapewne beda zakladac, ze za kwote kilkadziesiat zl malo kto bedzie sam szedl na policje. A sama policja zacznie zlewac albo szybko umarzac takie sprawy jak ich bedzie za duzo. Zreszta jak sie zrobi za goraco to zawsze sprzedawca moze po czasie cos wyslac albo nawet zwrocic kase po 50 dniach.
Void
Posty: 247
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 17 times
Been thanked: 106 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Void »

Może nic o lokalnie, ale nowe zmiany na allegro https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/zm ... Kdy822Z0t8
Z ważniejszych punktów od lutego prowizja będzie naliczana od całości razem z kosztem wysyłki, zmiany w prowizjach np. komiksy i książki nowe 9%, używane 15 %.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: addekk »

Allegro uparcie dąży do tego aby na rynku zostali u nich producenci i duże firmy. Teraz mnie zastanawia. Klient wybiera na mojej aukcji z dostępnością allegro Smart powiedzmy paczkomaty które zaliczają się do Smart ale klient tego Smart nie ma. normalnie zapłacę wtedy prowizje od przesyłki ?
Ogolnie nie korzystam z lokalnie. wszystko wciąż wystawiam na normalnym allegro bo można i przynajmniej dzięki temu że jest program Smart w miarę szybko wszystko sprzedaje
Weźże chodźże grać BGG
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

HORROR dla antykwariatow od lutego prowizja na uzywane ksiazki/komiksy 15%.

A dla sprzedawcow tanich przedmiotow HORROR od kwietnia. Karta Magica (mnostwo grywalnych kart po około 1usd/euro) wystawiona za 3zl, klient nie kupuje nic wiecej. Najtansza dostawa polecony z koperta 6zl. Prowizja zamiast od 3zl bedzie naliczana od 9zl w takim wypadku!

Moze mi to ktoś wyjasnic? Oni nie wiedzą jak ciężko juz mają antykwariaty i jak słabo oraz tanio się sprzedają używane książki?
A prowizja od wysylki to już w ogole morderstwo. To jest jeszcze gorzej jak prowizja 15%, to jest jak prowizja 25% w niektórych wypadkach. Nie wali tylko po ksiazkach ale po czymkolwiek tanim!
Jakie są motywy tak horrendalnych podwyzek? Nie było jeszcze czegoś takiego, na taką skale. Tu nie chodzi o wykoszenie malych, firmy tez nie wezmą na siebie aż takiej podwyzki na tanich przedmiotach.

Po namysle chyba chodzi głównie o agresywna promocje abonamentu smart. Chcesz dalej sprzedawac to miej oferty oznaczone jako smart - czyli 98% pozytywow, przyjmuj zwroty itd. W MtG to bedzie mialo dziwne przelozenie, ze zamiast poleconym pojedyncza karte beda wysylac paczkomatem zeby miec oferte oznaczona jako smart i nie placic extra prowizji. Nie masz oznaczenia smart to sprzedawaj gdzie indziej.
Ale skoro bedzie teraz szybko przybywalo wysylek, za które allegro ma robic refundacje kosztow wysylki to jak im się to oplaci na dluzsza metę przy abonamencie 49zl rocznie?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Blue »

Żona się zajmuje zaproszniami ślubnymi i dodatkami, już widze te fajne ceny prowizji próbek. A już dawno jest koszmar jak idzie o taką drobnicę, bo prowizja nie naliczała się od całość transakcji(z nowego regulaminu nie do końca wynika że to się zmienia, choć możliwe) tylko od... sztuki, a że minimalna prowizja to jest teraz bodaj 25gr, do tego jak się robi wyróżnienie to rośnie o 50% + jest jeszcze opłata za wyróżnienie, to na rzeczach typu winietki sprzedawane po 1zł wychodziła prowizja na poziomie dobijającym do 40%, a teraz jeszcze doliczmy do tego prowizję od przesyłki :D. Cudowni są, jednocześnie teraz za smart kurier nie zwracają całej kwoty sprzedawcy, tylko bodaj 8zł. Czyli sprzedawca jak chce mieć smart kurier to MUSI oprócz prowizji dawać rabat klientowi(który nawet o tym nie wie :D) - ergo znów kupujący może nie odczuje ale wiele rzeczy poleci o tak 5zeta do góry, część sprzedających ofc nie ogarnie i będzie dokładało do interesu.

Generalnie obecnie to wygląda tak, że sprzedawcy wspierają molocha który wyniszcza ich prowizją i warunkami, a dzięki swoim praktykom załatwia też inne kanały sprzedaży. Sami pod soba kopiemy dołek, jednocześnie w wielu przypadkach nadal nie opłaca się tam nie być... już od dawna widzę że albo urośniemy, albo zdechniemy, małym podmiotom będzie coraz ciężej walczyć o klienta w internecie.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Allegro lokalnie a sprzedaz gier

Post autor: Halloween »

W ogole jak sprzedawca z minimalną marza, który ma nawet oferty smart ma dobrze oszacowac cene skoro nie wie czy bedzie placil prowizje od wysylki? Bo w jednym wypadku bedzie klient z wykupionym smartem a w drugim nie, albo ktoś woli kuriera za pobraniem 30zl a od tego może być już prowizja 2,50zl. Mają się klientów prosic żeby brali jak najtansze wysylki?

Drodzy klienci polecamy wysyłki paczkomatami/do kiosku. A jeśli nie to najlepszy będzie list zwykły nierejestrowany, szkoda pieniędzy na polecone!
ODPOWIEDZ