Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: AnimusAleonis »

ShapooBah pisze: 12 wrz 2019, 10:03 To się nazywa Empatia (Empathy) - [...]
....

I jeśli coś to jest to tanie wykorzystywanie empatii ludzi by się wymigać od obowiązków lub po prostu ich oszukać, i jeśli nie zrozumiałeś mego wpisu o to mi chodziło, o takie zachowanie firm a nie o to że odbiorcy mają empatie.

Jeśli chodzi o niezależnych autorów którzy duże obsuwy tłumaczą chorobą czy rodziną czy czymkolwiek: przypadki chodzą po ludziach, i nic w tym nagannego, ale jeśli jest tak źle jak piszą i projektu ukończyć nie mogą to dlaczego nie powiedzą tego, oddadzą nawet część pieniędzy, zamkną projekt na czas nieokreślony, się wykurują spokojnie lub załatwią nękające sprawy, i ewentualnie wrócą do tematu gdy będą o siłach? Jakoś nigdy nie widziałem by się tak stało, zawsze są to wymówki dlaczego jeszcze miesiąc następny opóźnienia i kolejny i kolejny aż często i autor i projekt znikają i ani słychu ani widu po nich.

Ale ogólnie chodziło mi o relacje pomiędzy klientami, na KS czy gdziekolwiek, a firmą której zapłacili, i wysuwanie jakiegoś jednego pracownika z całej firmy który się żali jak to on chory i po angielsku nie umie i inne tragedie, i dlatego klienci miękką i odpuszczają ewidentne zaniedbania firmy może jest empatią z ich strony ale zwykłym tanim graniem na emocjach ze strony firmy.
Ci to nie przeszkadza? Ok nie ma sprawy... chamem bym Cię z tego powodu nie nazwał, bo wiesz mam "Empatie (Empathy)" do Twego punktu widzenia ;)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: ShapooBah »

Ależ ja się z Tobą zgadzam.
Uważam, że w przypadku Junktech (oraz innych wspieraczek), jeżeli szef firmy miał wypadek, problemy zdrowotne, cokolwiek. To zawsze mógł kogoś oddelegować do swoich zadań. Wątpię, żeby był jedynym człowiekiem na świecie, który może doprowadzić do końca.
Nie mniej uważam też, że bycie szczerym, choć częściowo, ze swoimi kontrahentami sprawia, że łatwiej jest się pogodzić z tymi problemami. W końcu zazwyczaj takie zagrywki są stosowane, nie przez duże tryby korporacji, a przez małe firmy liczące kilka osób (albo i jednoosobowe działalności gospodarcze).
Zawsze łatwiej sympatyzować z jedną osobą, którą kojarzymy z imienia, a niż z całą rzeszą bezimiennych pracowników.

I jasne raz oszukany będziesz w każdym człowieku wyszukiwał znamion oszustwa, przecież nie od dziś wiadomo, że frajer winien sobie sam za to, że się go wykorzystuje. Bo jakby nie był frajerem to by się go w bambuku nie robiło. (if he will not be a gull, then he not be bamboozled)

Co zaś tyczy się pierwszej części mojej wypowiedzi.

Darujmy sobie rozważania tego rodzaju, ok? - Odi
Ok!
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2019, 10:54 przez ShapooBah, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: AnimusAleonis »

ShapooBah pisze: 12 wrz 2019, 10:23 W końcu zazwyczaj takie zagrywki są stosowane, nie przez duże tryby korporacji, a przez małe firmy liczące kilka osób ... Zawsze łatwiej sympatyzować z jedną osobą, którą kojarzymy z imienia, a niż z całą rzeszą bezimiennych pracowników.
Eh, widziałem i małe i duże firmy które tak robiły, takie Cranium na pewno do małych nie należy, i trudno trochę uwierzyć że z całej firmy która wydaje gry po angielsku od lat jedna jedyna osobą która może się zająć komunikacją z klientami na BGG i innych platformach to facet który nie tylko chory, to jeszcze nie umiejący po angielsku. No i jest jeszcze ten aspekt wiarygodności takich wieści ogólnie... niestety już tyle takich przekrętów było że chyba częściej niż nie jest to odbierane typu "mam chorom cukre".
Dla mnie osobiście, czy to w KS czy gdzie indziej, wolałbym by skończyli z tymi wyznaniami - lub tanimi wymówkami, w zależności od prawdziwości wiadomości i poziomu empatii - i po prostu rzetelnie się zachowywali wobec osób które powierzyły im pieniądze: "będzie opóźnienie miesięczne z powodów osobistych, tutaj nowy harmonogram produkcji/dostawy który będziemy potwierdzali tygodniowo " lub "z powodów osobistych jesteśmy zmuszeni zaprzestać projektu, zawracamy wam X% wpłat".
Podobnie z tłumaczeniami które też są częste na KS typu, mamy opóźnienie, czy coś zostało zrobione poniżej standardom/obietnicom bo "pierwszy raz robimy projekt", tak jakby to usprawiedliwiało cokolwiek. Jakby ktoś poszedł do fryzjera powiedział co chce, zapłacił, a ten zamiast wygolił mu na środku pasek maszynką i tłumaczył się że on pierwszy raz strzyże, nikt niebyły chyba przekonany czy wyrozumiały :lol:
ShapooBah pisze: 12 wrz 2019, 10:23 ... Bycie chamem nie jest dla chama ujmą, a wręcz czymś, czym może zaimponować i chwalić się przed innymi sobie podobnymi.
Dla świni wobec innych świń pewnie też, ale nie nazwałbym nikogo tu świnią ;)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: ShapooBah »

Znów rozbijamy się o problem natury moralnej, który był już poruszany od wielu, wielu lat. Nawet została kiedyś napisana bajka, że przytoczę.
Kłamstwo.

— Ach, ratujcie! ratujcie! wołał pasterz młody,
Najpiękniejszą owieczkę wilk mi porwał z trzody.
O, ratujcie, ratujcie! — Przybiegli pasterze,
A on w śmiech: — Jam żartował, on jeszcze nie bierze,
Chciałem tylko doświadczyć, czy dobrze czuwacie,
 Może mi się kiedy zdacie.
Ha, ha, ha, jakżem was też wyprowadził w pole.
 Raz, drugi się udały podobne swawole,
 Ale jednego ranka,
Wilk doprawdy pięknego porwał mu baranka.
Pasterz w krzyk i pomocy zewsząd z płaczem wzywa,
 Nikt nie przybywa.
 I prosi i błaga,
 Nic nie pomaga.
Wilk uniósł zdobycz, pasterz poniósł stratę.
 Taką się to za kłamstwo odbiera zapłatę!
Ale to już znaczące odbieganie od tematu, w którym, jak sam przyznałem poprzednio, zgadzam się z Tobą.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: polwac »

ShapooBah pisze: 11 wrz 2019, 21:18 Junktech chyba też jest na rejestrowanym jako scam, chociaż tutaj trochę cięższy i dłuższy temat.
Na KS wpierający też to zauważyli. Ja jestem zaskoczony jak to się potoczyło. Patrząc na zebrane kwoty to wydaje mi się, że projekt mógł być niedoszacowany, szczególnie na KS z darmową wysyłką.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: AnimusAleonis »

polwac pisze: 12 wrz 2019, 11:38
ShapooBah pisze: 11 wrz 2019, 21:18 Junktech chyba też jest na rejestrowanym jako scam, chociaż tutaj trochę cięższy i dłuższy temat.
Na KS wpierający też to zauważyli. Ja jestem zaskoczony jak to się potoczyło. Patrząc na zebrane kwoty to wydaje mi się, że projekt mógł być niedoszacowany, szczególnie na KS z darmową wysyłką.
Albo właśnie był umyślnie niedoszacowany.
Konstrukcja KS (i podobnych) jest dość specyficzna i w wielu sytuacjach sytuacjach zwalnia osobę zbierającą z odpowiedzialności jeśli projekt się nie powiedzie nie bezpośrednio z ich winy, jak na przykład to że zebrane pieniądze w praktyce nie starczą na pokrycie wszystkich kosztów i projekt splajtuje.... a z wystawianiem faktur na "koszty" wiemy jak jest...
No i też będzie mniej larum jeśli splajtuje mała kampania która zebrała raptem trochę ponad dwóch tysięcy niż taka która zebrała setki tysięcy...

Nie to bym snuł teorie spiskowe czy przesądzał w jedną czy w drugą, ale dla mnie patrząc na tą kampanię, i mając jakiekolwiek doświadczenie z drukiem kart w profesjonalnej drukarni i jakie są z tym koszty związane - co przy okazji nie jest nawet największym kosztem w produkcji, którym są koszty wysyłki, które tu miały być darmowe (!), jak i kompletowanie i pakowanie egzemplarzy gry do wysyłki - jest to bardzo prawdopodobne, bo wydrukowanie, złożenie, spakowanie i rozesłanie (za darmo) tylu kopii nawet takiej dość małej i prostej (z punktu widzenie komponentów) gry z jedynie takim budżetem, i jeszcze z odjęciem "działki" dla KS (5%) i dla Amazon Payments (3-5%), wydaje się z góry i dość ewidentnie mało prawdopodobne.

Tak trochę off-top jeśli ktoś by chciał zobaczyć jak rozkładają się koszty doprowadzenia projektu KS w segmencie do którego się tez zaliczają planszówki (czyli ogólne wydawanie i drukowanie) to polecam ten artykuł/pamiętnik: LINK
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 54 times
Been thanked: 10 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: hrachubi »

Muad'Dib pisze: 12 wrz 2019, 00:59 Odnośnie Grimmoir to Octopus Games jest chyba wydawnictwem, które wcześniej funkcjonowało pod inną nazwą i to z licznymi wpadkami (nie mogę sobie teraz przypomnieć ich nazwy).
Octopus Games to wcześniej byli Tailor Games. Tailor Games wcześniej nazywało się Games Fabrica. Czy wcześniej jeszcze inaczej - nie wiem. Na czym te zmiany polegały - też nie wiem, ale chyba przy zmianie Games Fabrica na Tailor Games wskazywali, że już ich mylono z GF(P), które wtedy jeszcze wpadek za dużych, albo i żadnych, nie miało.

Games Fabrica na KS zbierało na Thrash n' Roll i chyba jeszcze przed wysyłką zmienili nazwę na Tailor Games. Tn'R wyszło z jakąś niedużą obsuwą. Miał być wariant solo jako Exclusive - nie było. Po kilku miesiącach od wysyłki zapowiedzieli nową grę w temacie TNR'a - "Thrashing Dice" z wariantem solo i możliwością zakupu Upgrade Packa do TN'R. Zbiórka na Spiele Offensive jakoś w połowie 2016, a planowana wysyłka pod koniec 2016. Ogłaszali kilka razy przesunięcie terminów, potem że Octopus Games przejmuje Thrashing Dice, aż w końcu prawie 2 lata po zbiórce ogłosili że upgrade packa nie będzie i oddadzą za niego kasę. 2 albo 3 razy musiałem się upomnieć ale zwrot dostałem.
Pierwsze wydawnictwo które trafiło na listę do niewspierania na CF.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: orzeh »

orzeh pisze: 01 sie 2019, 13:54 Jak na razie największą wtopą u mnie jest Sweet Mess od Big Kid Games coś czuje że projekt będzie niedługo "Mess" naprawdę, wysyłka w grudniu 2018, brak komunikacji, teraz niby jest nowy człowiek ale pokazuje proofy z początku kampanii, takie zapychanie "komunikacji" z backerami. Niby wszystko jest ok ale tu podwykonawca coś zawałił tam coś nie pasuje do wypraski, w międzyczasie nowa kampania (nieufundowana), jeszcze się da wycofać kasę ...
No i tak jak pisałem, robi się "mess" kolejne opóźnienia (2020), dzieci mi wyrastają z gier które wsparłem z myślą o nich :D
A na poważnie - mam duże wątpliwości jeśli kiedykolwiek ta gra dotrze do wspierających.
Big Kid Games należy raczej unikać, moim zdaniem.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Halloween »

Obawiam sie, ze Siege of the Citadel (swiat Doom Troopera) moze sie tu znalezc. Wydano co prawda podstawke, ktora byla oceniana jako srednia - wspierajacy, ktorzy zaplacili dodatkowo za wysylke juz ja otrzymali. Ale wiekszosc nie chciala placic podwojnie za wysylke wiec nie ma nic. Ci ktorzy zaplacili 2x za wysylke maja podstawke ale nie maja dodatkow, ktorych bylo bardzo duzo do KS w tym duze dodatki.

Ponad 3 lata oczekiwania a nic z dodatkow jeszcze nie jest wyprodukowane. Niby firma Modiphius porzadna (Fallout figurkowy, gry RPG) ale update'y do Siege of the Citadel sa rzadko i sprawiaja wrazenie jakby mialy kupic czas. Mimo tych trudnosci wydawca planuje kolejny KS John Carter... potrzebuja pieniedzy czy co? Z komentujacych malo kto juz czeka na gre, jest za to coraz wiecej domagania sie zwrotu pieniedzy.

Gwozdziem do trumny jest informacja, ze gra prawdopodobnie nie zostanie wydana w retail bo sie nie oplaca. Byc moze to sie ukaze dla wspierajacych w calosci, ale sytuacja jest zla na ten moment i gra musialaby byc genialna zeby to zrekompensowac a juz wiemy,ze jest wydawana na siłe i bedzie raczej słaba.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: strid3rr »

To od siebie dodam dwa tytuły:
- Fireteam Zero - https://www.kickstarter.com/projects/70 ... d-printing - drugi print zakończył się totalną klapą. Jakaś część osób dostała nie swoje zamówienia, inna część nie dostała nic i tylko nieliczni dostali to, co powinni. Książki misji były zamienione w dodatkach więc jak ktoś zamawiał tylko jeden to dostawał misje do drugiego dodatku... Mi osobiście przyszło to, co zamówiłem poza streach goal'ami, które nigdy do mnie nie dotarły i już na pewno nie dotrą. Twórcy tłumaczyli się, że jakieś kontenery im potonęły, albo zostały uszkodzone w inny sposób, ogólnie przeciągali temat mówiąc, że wysyłają brakujące zamówienia ale powoli, bo wyjaśniają sprawę, a ostatecznie całkiem zamilkli. Ludzie dalej coś tam jeszcze piszą stronie projektu ale to już raczej martwy temat.

- Chronicle X - https://www.kickstarter.com/projects/ar ... hon-studio - niestety rodzime studio, kampania szła całkiem nieźle i wyglądało na to, że nic nie może pójść źle, ale po skończonej kampanii temat prawie umarł. Zamiast konkretów było lanie wody, żadnych sensownych materiałów z gry, nikt nic nie wiedział o grze, nie było żadnych gameplayów, kompletnie nic się nie działo prawie do samego momentu wydania gry. Gra została ostatecznie przerobiona, tak jakby wywalili część wcześniejszej mechaniki i wymyślali coś na nowo do tego, co pokazali w kampanii. Ogrom ludzi wycofało się ze wsparcia, zgłaszali problemy i opóźnienia w zwrotach pieniędzy, a jak już były zwroty, to z odliczeniem dużej prowizji. Terminy deklarowane w kampanii były kompletnie z czapy i aktualnie z tego co widziałem, to dopiero zaczęli rozsyłać core set. W końcu pojawiły się jakieś pierwsze opinie w których już wytykane są błędy i niejasności w instrukcji, więc wszystko wskazuje na to, że gra była robiona na kolanie, byleby tylko coś wydać. Ogólnie dramat, który jeszcze się ciągnie. No ale ktoś wypominał, że Archon to Prodos więc...
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Halloween »

strid3rr pisze: 22 lis 2019, 02:39 Ogólnie dramat, który jeszcze się ciągnie. No ale ktoś wypominał, że Archon to Prodos więc...
Prodos pod koniec nie był taki zły - wywiazali sie ostatecznie ze wszystkiego.
A co do poczatkow Prodos robienie Kickstartera na cos w przyszlosci zeby rozwiazac terazniejsze problemy finansowe to nic nowego na KS.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: strid3rr »

Jeszcze apropo Chronicle X i Archon Studio, w ofercie już pojawiła się zajawka na Wolfenstein the board game więc zapowiada się kolejny rollercoaster na KS, który może wyskoczyć z torów... więc lepiej zawczasu znać przeszłość wydawcy.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Halloween »

Jestem przekonany, ze wspierajacy Wolfensteina nagrody dostana. Mozliwe jednak, że bedzie on sfinansowany jakims kolejnym kickstarterem. Prodos jest generalnie uczciwy ale robienie figsow to kupa kasy a z finansami mieli problem i stad opoznienia. Po takim hejcie jaki mieli z AvP wiekszosc firm by rzucila recznik i powiedziala OK oglaszamy upadlosc. A Prodos w zolwim tempie ale to dokonczyl i rozeslal wszystkim.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: strid3rr »

Czy wspierający Wolfensteina go dostaną, tego nie wiem i pewności nikt nie będzie miał do momentu otrzymania finalnej przesyłki. Poza tym samo otrzymanie paczki, to nie jest jedyny cel sam w sobie.
Każdy oczekuje, że oprócz cieszących oczy figurek i grafik, gra będzie mechanicznie przynajmniej dobra i dopięta na ostatni guzik pod każdym względem. Małe wpadki są do zaakceptowania, jak ze wszystkim, ale nie rażące w oczy błędy czy braki. Póki co ich dotychczasowe projekty nie napawają optymizmem i nie dają żadnego poczucia, że tym razem miałoby być lepiej.
Skoro pojawiają się problemy finansowe to znaczy, że ktoś nie potrafi zarządzać budżetem którym operuje. Najlepszym przykładem jest tutaj Games Factory. Same dobre chęci mi, jako klientowi, już nie wystarczą, tak samo jak i nie uważam, aby obsuwy z każdym projektem były czymś co powinno się akceptować, nie kiedy ktoś robi kolejny projekt z rzędu i wie jak wygląda proces produkcji.
Ja nikomu źle nie życzę, ale radzę wszystkim dobrze się zastanowić, czy warto inwestować kasę w niepewną firmę.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Halloween »

Bardzo zle wyglada sekcja komentarzy w Siege of the Citadel. W pazdzierniku w ciagu tygodnia wydawcy mieli dac konkretne informacje - a jest grudzien i nic.

Osobiscie mysle, ze powstaje obawa, ze dodatki juz nie powstana. Podstawka jest zrobiona ale malo kto mial wyslane bo widocznie wyprodukowali tylko czesc egzemplarzy.

Stad pytanie po co robic kampanie KS nowej gry od razu oferujac 2 duze -pudelkowe dodatki do wyboru?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1380
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Brylantino »

Halloween pisze: 06 gru 2019, 09:41 Stad pytanie po co robic kampanie KS nowej gry od razu oferujac 2 duze -pudelkowe dodatki do wyboru?
Pst... podpowiem Ci: aby się hajs zgadzał.
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: profes79 »

Brylantino pisze: 06 gru 2019, 09:47
Halloween pisze: 06 gru 2019, 09:41 Stad pytanie po co robic kampanie KS nowej gry od razu oferujac 2 duze -pudelkowe dodatki do wyboru?
Pst... podpowiem Ci: aby się hajs zgadzał.
Widzisz; w AD 1666 Wargamer rzucając kampanię KS i ws.to do podstawki dodał cała masę dodatków frakcyjnych (z nowymi frakcjami) a do dodatków frakcyjnych dodał dodatkowe pojedyncze modele. W sumie nawet nie chce mi sie liczyć ile tych modeli będę miał; miejsca na półkach mi nie wystarczy :) Owszem, obsuwę mają czasową ale informują na bieżąco i są na etapie szykowania do wysyłki ostatnich zestawów dodatkowych. Tez moznaby powiedzieć "po co od razu w KS Ottomani czy Złamany Krzyż - trzeba było samą podstawkę wydać i o resztę się nie martwić".
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: costi »

Halloween pisze: 06 gru 2019, 09:41 Bardzo zle wyglada sekcja komentarzy w Siege of the Citadel. W pazdzierniku w ciagu tygodnia wydawcy mieli dac konkretne informacje - a jest grudzien i nic.

Osobiscie mysle, ze powstaje obawa, ze dodatki juz nie powstana. Podstawka jest zrobiona ale malo kto mial wyslane bo widocznie wyprodukowali tylko czesc egzemplarzy.

Stad pytanie po co robic kampanie KS nowej gry od razu oferujac 2 duze -pudelkowe dodatki do wyboru?
Modiphius to duże studio i spokojnie mogą mieć wolne moce przerobowe na kolejny projekt.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Halloween »

W Chinach koronawirus jest traktowany bardzo powaznie i jest problemem rowniez gospodarczym
Zapewne wyraznie przedluzy czas produkcji gier z figurkami, ktore maja tam byc robione. Mozliwe, ze juz posypaly sie terminy w niektorych zakladach a zakolejkowani sa na wiele miesiecy do przodu.

Potem bedzie renegocjacja kosztow produkcji i znowu uderzy to w KSy.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: strid3rr »

Na pewno po części tak będzie, ale nie przesadzał bym póki co, bo Chiny są ogromne. O ile Wuhan jest zamknięte to pozostaje jeszcze ogromna część Chin gdzie ludzie pracują normalnie.
Więc jeżeli nie będzie pandemii to powinno być wszystko ok.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Halloween »

To chyba czas na aktualizacje. Koronakryzys z pewnoscia rozwali sporo juz oplaconych projektów albo bedzie argumentem zeby uzasadnic 3 letnie opoznienia.

Ten, ktory obserwowalem czyli Siege of the Citadel Estimated delivery October 2017 ciagle nie ma daty wysylki dla osob z dodatkami, ktore nie chcialy placic dodatkowo za wysylke gołej podstawki.
Plynie z tego nauka - jezeli wydawca KS proponuje zapłacenie extra za wysylke czegos juz to warto to powaznie rozwazyc zamiast czekac na wszystko bo oznacza to, ze sa powazne klopoty i otrzymanie pozostalych elementow odwlecze sie tak czy siak na lata albo stoi pod znakiem zapytania.
ODPOWIEDZ