Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Musza pisze: 06 gru 2019, 16:12 Podstawka w BF kosztowała $325 z darmową wysyłką, więc ten próg to tak na prawdę $75, a z doświadczenia wiem, że niestety będzie to odrobinę więcej...
Podstawkę na części sprzedasz bez problemu za więcej niż 400$. Dlatego tez postawiłem ostrożny próg na +100$ :) Drugiego feniksa to sam bym sobie od Ciebie chętnie kupił :)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5171
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 869 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: raj »

To nie jest wątek o ortografii ani też o numerkach przesyłek.
Tutaj rozmawia się o grze.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Shinue
Posty: 127
Rejestracja: 28 lip 2007, 17:48
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Shinue »

Podstawkę (core set) zamówiłem w piątek rano i załapałem się na wysyłkę z UK. Dziś dostałem drugiego maila tym razem od DPD Polska, że moja przesyłka zostanie do mnie jutro dostarczona. No i wpadłem w małą panikę, bo nie mam koszulek. Tzn. mam 2 x 100szt. Rebel Premium 57,5 x 89mm. Pogrzebałem na sieci i doszedłem do poniższych wniosków. Poprawcie mnie proszę jeśli jestem w błędzie.
1. Koszulkowanie absolutnie wszystkiego nie jest konieczne.
2. Niewątpliwe najbardziej obracanymi w rekach kartami są te formatu 57,5 x 89mm i one koniecznie muszą być zakoszulkowane. Na szczęcie można je łatwo kupić w Polsce. Na chwilę obecną mam 200 a w razie potrzeby będę na bieżąco dokupował.
3. Karty lokacji i wydarzeń są mniej "macane" ale też warto je zabezpieczyć. Wyczytałem, że kiedyś był problem ze znalezieniem do nich koszulek. Teraz można je już dostać. Kupię po jednej paczce na każdy rozmiar.
4. A teraz najgorzej bo nie wiem co zrobić z kartami przedmiotów. Ich chyba się nie tasuje. Zaplanowałem sobie kupić 3 x 50 sztuk i bede koszulkował tylko te którymi aktualnie gram. Pozostałe będą leżały w pudełku niezakoszulkowane. Ma to sens?
Z góry dziękuję za pomoc.
Klub Gier Strategicznych "FENIX", Włocławek
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

Szczerze to warto zakoszulkować wszystko, karty do KDM są czarne i błyszczące co ma swoje konsekwencje.
Karty eventów, AI i reszta z bossów są tasowane, do tego karty odkryć i dużo innych. Nie tasuje się przedmiotów...
Niektórzy koszulkują gry za 100zł, tutaj gra jest za 1600, a duża część kart jest dość mocno używana i te koszulkować trzeba.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Shinue pisze: 08 gru 2019, 19:57 Podstawkę (core set) zamówiłem w piątek rano i załapałem się na wysyłkę z UK. Dziś dostałem drugiego maila tym razem od DPD Polska, że moja przesyłka zostanie do mnie jutro dostarczona. No i wpadłem w małą panikę, bo nie mam koszulek. Tzn. mam 2 x 100szt. Rebel Premium 57,5 x 89mm. Pogrzebałem na sieci i doszedłem do poniższych wniosków. Poprawcie mnie proszę jeśli jestem w błędzie.
1. Koszulkowanie absolutnie wszystkiego nie jest konieczne.
2. Niewątpliwe najbardziej obracanymi w rekach kartami są te formatu 57,5 x 89mm i one koniecznie muszą być zakoszulkowane. Na szczęcie można je łatwo kupić w Polsce. Na chwilę obecną mam 200 a w razie potrzeby będę na bieżąco dokupował.
3. Karty lokacji i wydarzeń są mniej "macane" ale też warto je zabezpieczyć. Wyczytałem, że kiedyś był problem ze znalezieniem do nich koszulek. Teraz można je już dostać. Kupię po jednej paczce na każdy rozmiar.
4. A teraz najgorzej bo nie wiem co zrobić z kartami przedmiotów. Ich chyba się nie tasuje. Zaplanowałem sobie kupić 3 x 50 sztuk i bede koszulkował tylko te którymi aktualnie gram. Pozostałe będą leżały w pudełku niezakoszulkowane. Ma to sens?
Z góry dziękuję za pomoc.
ad4.
Ekwipunek włóż do klasera zamiast w koszulki. karty w koszulkach w pudełku sa ZNACZNIE mniej funkcjonalne. A przy budowaniu przedmiotów skakanie miedzy kartami, a kartami lokacji doprowadza do szału...
Awatar użytkownika
Shinue
Posty: 127
Rejestracja: 28 lip 2007, 17:48
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Shinue »

Jakie strony do segregatora polecasz?
Klub Gier Strategicznych "FENIX", Włocławek
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Shinue pisze: 08 gru 2019, 22:29 Jakie strony do segregatora polecasz?
Jedyny który znalazłem który trzyma wymiary i jest ciut większy od kart - dzięki temu nie trzeba ich na siłę wpychać. Gładko się mieszczą 4 kopie tego samego w 1 kieszonce.

viewtopic.php?f=61&t=59742&hilit=%5BPri ... D#p1115997
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Kwadratowe karty ekwipunku nie są nigdy tasowane. Kładziesz je na planszetce gracza i tyle. Ja trzymam w segregatorach więc jakby wkładam / wyciągam ale to nadal uważam że byłoby niekonieczne by je zabezpieczać. Standardowe karty są tasowane i niektóre takie dość intensywnie więc warto i to solidne koszulki. 200 to tak na początek raczej ;). Zasoby się tasuje najwięcej. Tereny, zaburzenia. Talię lwa na początek. Gdybym miał wybierać co ładować w koszulki premium co zwykle, to w zwykle ładowałbym karty nemezis. Watchera czy Golden Smoke Knight potasujesz raz na kampanię, więc jeśli chcesz przyoszczędzić, to możesz na nich.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

Z wyborem koszulek (cienkie czy premium) jeszcze bym się odrobinę wstrzymał, gdyż podobno warbox pracuję nad własnym insertem i ma się on wkrótce pojawić w ofercie. Trzeba by zobaczyć jak jest z miejscem na zakoszulkowane karty.
Shinue pisze: 08 gru 2019, 19:57 Podstawkę (core set) zamówiłem w piątek rano i załapałem się na wysyłkę z UK. Dziś dostałem drugiego maila tym razem od DPD Polska, że moja przesyłka zostanie do mnie jutro dostarczona.
Szcześciarz, moja nadal gdzieś w samolocie a Australia ciągle milczy :/ Czy oni pakują te gry tylko w dodatkowy papier pakowny i to jedyne zabezpieczenie?
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Abidarius »

Szcześciarz, moja nadal gdzieś w samolocie a Australia ciągle milczy :/ Czy oni pakują te gry tylko w dodatkowy papier pakowny i to jedyne zabezpieczenie?
Core box jest zapakowany w solidny karton.
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

A swoja drogą to oprócz koszulek to polecam też zaopatrzyć się w klej, obcinaczki i pilnik. Ja używam kleju citadel, ma igłę i nie zasycha zbyt szybko, więc są możliwe poprawki.
Dla tych co im przeszkadzają linie połączeń, które są szczególnie widoczne na lionie, to liquid green stuff, plus czarny i biały lub szary primer, oraz film yt o zenithal priming.
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Thanes »

Moja gra też doszła! A o dodatkach ni widu, ni słychu :)
Z jakiej strony zamawiacie koszulki?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Thanes pisze: 09 gru 2019, 19:59 Z jakiej strony zamawiacie koszulki?
https://www.smiling-monster.com/
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

Thanes pisze: 09 gru 2019, 19:59 Moja gra też doszła! A o dodatkach ni widu, ni słychu :)
Z jakiej strony zamawiacie koszulki?
Do mnie dodatki wysłali z US, z UK jeszcze czekam. Koszulki zamawiałem z boardanddice (paladin), mepel też ma koszulki na itemy, no i standard american to już praktycznie każdy sklep.
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Thanes »

To pochwalcie się jeszcze jak upakowaliście wszystko w pudło, żeby plansze i książka nie pogniotły kart i segregujących wstawek, co wystają ponad lvl wytłaczanki :)
Awatar użytkownika
Shinue
Posty: 127
Rejestracja: 28 lip 2007, 17:48
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Shinue »

Thanes pisze: 09 gru 2019, 19:59Z jakiej strony zamawiacie koszulki?
http://magecompanygames.com/?s=kingdom+ ... pe=product

koszulki dedykowane. premium. robione kiedyś pod ks. dobre opinie na necie.
Spoiler:
Klub Gier Strategicznych "FENIX", Włocławek
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

Thanes pisze: 09 gru 2019, 22:05 To pochwalcie się jeszcze jak upakowaliście wszystko w pudło, żeby plansze i książka nie pogniotły kart i segregujących wstawek, co wystają ponad lvl wytłaczanki :)
Insert oczywiście, ten plastik to... Folded space u mnie.
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: olsszak »

Thanes pisze: 09 gru 2019, 22:05 To pochwalcie się jeszcze jak upakowaliście wszystko w pudło, żeby plansze i książka nie pogniotły kart i segregujących wstawek, co wystają ponad lvl wytłaczanki :)
Lada moment będzie do tego insert od polskiej firmy :) Obserwujcie internety.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Sir_Yaro pisze: 08 gru 2019, 23:01
Shinue pisze: 08 gru 2019, 22:29 Jakie strony do segregatora polecasz?
Jedyny który znalazłem który trzyma wymiary i jest ciut większy od kart - dzięki temu nie trzeba ich na siłę wpychać. Gładko się mieszczą 4 kopie tego samego w 1 kieszonce.

viewtopic.php?f=61&t=59742&hilit=%5BPri ... D#p1115997
Ja właśnie znalezłem coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/karta-strona- ... 6925094825

tylko nie wiem, czy pojedyncze okienko nie jest 1mm za wąskie
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

QuBek pisze: 10 gru 2019, 00:24
Ja właśnie znalezłem coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/karta-strona- ... 6925094825

tylko nie wiem, czy pojedyncze okienko nie jest 1mm za wąskie
Kupiłem 3 różne karty zanim trafiłem na taką która pasuje i nie będzie trzeba na siłę wpychać kart (i czasem ich giąć - też się zdarzyło). oczywiście to co znalazłeś może być ok. pytanie czy chcesz być testerem... :D
Dodatkowo pomimo początkowych obiekcji chwalę sobie mniejszy format (okolice B5) zamiast A4. Znacznie łatwiej bo przechowywać i jest poręczniejszy. Dla mnie.
viewtopic.php?f=61&t=59742&hilit=%5BPri ... D#p1115997
Ostatnio zmieniony 10 gru 2019, 09:03 przez Sir_Yaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Jeśli to kogoś przekona to ja kupiłem taki segregator b5 który polecał Yaro i jestem bardzo zadowolony. Tak nie do końca byłem przekonany czy i jak będę tego używał ale sprawdziło się niesamowicie. Zrezygnowałem z planszetki gracza i używać wolę tego. Cały set przenoszę i wpinam do segregatora. Ekwipunku nie muszę zapisywać bo mam go ułożony zawsze, nie kombinuje jak było. Po prostu cyk i mam ocalałego. Nie wiem jaki mam format ale wziąłem, ale kupiłem z linku od Yara i wszystko mi pasuje idealnie.
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: raphaell7 »

Shinue pisze: 09 gru 2019, 22:23
Thanes pisze: 09 gru 2019, 19:59Z jakiej strony zamawiacie koszulki?
http://magecompanygames.com/?s=kingdom+ ... pe=product

koszulki dedykowane. premium. robione kiedyś pod ks. dobre opinie na necie.
Spoiler:
Radzę unikać MAGE company. Wsparłem ich ostatni KS, kasa wpłacona w styczniu 2017. Ostatni update w sierpniu 2018, do dnia dzisiejszego większość osób nie dostała ani zwrotu kasy ani koszulek :/
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

raphaell7 pisze: 10 gru 2019, 10:04 Radzę unikać MAGE company. Wsparłem ich ostatni KS, kasa wpłacona w styczniu 2017. Ostatni update w sierpniu 2018, do dnia dzisiejszego większość osób nie dostała ani zwrotu kasy ani koszulek :/
Potwierdzam. Ja na szczęście kupiłem nie na KS tylko przez ich stronę. Więc kiedy 3 terminy wysyłki minęły i okłamali mnie z 5x zwróciłem się do paypal o zwrot kasy i ostatecznie jedyne co straciłem to trochę nerwów.
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Sir_Yaro pisze: 10 gru 2019, 10:10 - sklep Marcia. Radze kupić od razu 2szt (jesli planujesz lub masz jakikolwiek dodatek) + dodatkowe strony w liczbie 7-10 na klaser (bo oryginalne 10szt przy kartach to za mało).
Jedno mi się nie zgadza: w kalserze strony są z holderami 55x55 a dodatkowe strony już z hilderami 50x50 - czy to błąd w treści czy faktycznie są takie różnice.

I naprawdę aż tyle tego potrzeba? Pojedyncza postać ma 9 slotów ekwipunku, czyli jedna strona. Czyli powiedzmy na 4 postaci + 4 dodatkowe sety do Core wydawałoby się, że wystarczy?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

QuBek pisze: 10 gru 2019, 10:34
Jedno mi się nie zgadza: w kalserze strony są z holderami 55x55 a dodatkowe strony już z hilderami 50x50 - czy to błąd w treści czy faktycznie są takie różnice.
mysle ze to bład w tresci. ja specjalnie wyszukiwałem dokłądnie takie same jak są oryginalnie w klaserze. Bo kupic o 1mm za małe to nie problem (jak pisałem ju wcześniej). I to co mam nie zauważyłem aby było za małe.
I naprawdę aż tyle tego potrzeba? Pojedyncza postać ma 9 slotów ekwipunku, czyli jedna strona. Czyli powiedzmy na 4 postaci + 4 dodatkowe sety do Core wydawałoby się, że wystarczy?
Ale to nie jest do trzymania postaci tylko do trzymania wszystkich kart. kreciłapka sobie dodatkowo taką funkcję zrobił/wymyślił. Ja z reszta coś podobnego stosuję.

Kart ekwipunku masz jakieś 300-350. średnio po 3szt każda. czyli potrzebujesz ze 115 holderów aby je wszystkie schować. A jeśli nie chcesz mieszać różnych lokacji ze sobą to więcej. Więc jeden album bez dodatkowych stron pomieści ci na styk podstawkę jeśli chcesz mieć wszystko "jednym ciurkiem". Jeśli chcesz mieć poszczególne lokacje rozdzielone (na osobnych stronach) to musisz liczyć, że na każde 24 holdery, średnio 6-8 będzie pustych. Więc łatwo policzyć że ci się wtedy nawet podstawka nie zmieści.
Jeśli dodasz do tego jakis dodatek to juz nie ma szans aby się pomieściło....
ODPOWIEDZ