Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

playerator pisze: 14 gru 2019, 02:11 Post pod postem, ale temat zasługuje na osobny wpis.

Merlin (nieprzeczytane.pl) miał nadmiarowe scenariusze i wykorzystał je wraz z tymi plakatami do stworzenia udawanych pakietów promocyjnych. Oczywiście, pozwoliło to sprzedać więcej kopii gry w preorderze.
Informacje pochodzą od Albi Polska, rozmawiałem z nimi telefonicznie.
Dzięki za informacje. Tylko wiem jeszcze o jednym sklepie (stricte planszowkowym) który poleciał sobie w kulki nie wysyłając żadnych bonusów. Może po prostu zapomniał albo był przekonany, że są już w środku. Skoro Albi nad tym nie panuje to ono zbierze tego efekty.
Granie na Bemowie
lazarro
Posty: 230
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: lazarro »

Na szczęście miałem wszystkie bonusy. Za wczasu kupiłem insert do ang wersji od geek mod i wczoraj wybijałem z wyprasek wszelkie elementy. Szkoda, że geek nie dodał informacji które elementy gdzie powkładać i musiałem posiłkować się zdjęciami z neta. Jeśli chodzi o insert z ang nazwami potworów, nie miałem większego problemu. Polskie nazwy są adekwatne do oryginału.
W instrukcji przy opisie karty postaci jest literówka. Zamiast "rundy" jest "runy", jak ktoś wcześniej zauważył. Na szczęście na kartach postaci baboka nie ma.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Tymczasem złożyłem insert e-raptora. To jest wersja 2, przewidująca dodatek. Złożenie całości zajęło mi około 45 minut. Instrukcja jest całkiem klarowna i raczej nie pozostawia miejsca na domysły.
Jeśli chodzi o umieszczenie kart w koszulkach, to na pewno można ich użyć, ale niestety nie zawsze w koszulkach premium. Przynajmniej tak mi się wydaje, ale być może lokuję karty w sposób nie do końca optymalny? W każdym razie, karty duże wchodzą w grubych koszulkach, natomiast małe wg poniższej rozpiski:
- karty przedmiotów: cienkie koszulki
- karty taktyki potworów: grube koszulki
- karty celów bitewnych: grube koszulki
- karty losowych miejsc: grube
- karty ataku: raczej cienkie, ale tutaj mam zagwozdkę. Mam je w cienkich i jest trochę zapasu, więc może w grubych też wejdą, ale szczerze w to wątpię.
Producent zarezerwował w pudle miejsce na talie umiejętności 4 aktywnych bohaterów, ale w przypadku używania grubych koszulek, miejsca wg moich testów jest dla 2 postaci. Karty walki postaci pozostają w kopertach niezależnie od zastosowanych koszulek.
Jeśli chodzi o segmenty z żetonami, to nie mam większych zastrzeżeń. Przydałoby się więcej przegródek, ale w tej przestrzeni nie szło zrobić nic więcej.
Część przeznaczona na potwory bez zarzutu.
Największą dla mnie zmorą jest układanie w pudle kafli terenu... to jest mega upierdliwa czynność i chyba przeznaczę na nie inny karton ;)
Reasumując, całość wygląda na całkiem funkcjonalną. Elementów jest sporo i naprawdę nie wyobrażam sobie korzystać z gry, bez dobrej organizacji pudełka.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Sroczka »

Ja czekam na insert od Warboxa w wersji pl i jak tylko łaskawie wyślą (wysyłka 4-5 dni od momentu zamówienia) to opiszę wrażenia.
mångata
Posty: 45
Rejestracja: 31 sie 2016, 16:04

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: mångata »

Dla statystyki - mój egzemplarz również był odfoliowany; w środku nie znalazłem niestety karty z dodatkowym scenariuszem. Będę pisał w tej sprawie do sklepu, w którym kupiłem i/lub do Albi.
Co do dodatkowych naklejek: otrzymałem dwa identyczne zestawy. Czy takie było założenie? Jeśli tak, to o co chodzi w tym bonusie? Po co nam dwa komplety jednakowych naklejek?
Przy okazji, chciało się komuś liczyć elementy (mnie sama myśl zliczenia ponad 1500 kart, nie mówiąc o innych elementach, trochę przeraża)? Zdarzyło się Wam otrzymać niekompletny (poza dodatkami z tytułu preordera) egzemplarz?

EDIT: Ok, już kumam o co chodzi z tymi naklejkami. Gdyby ktoś się też zastanawiał, to z tego co zrozumiałem jest to zestaw do dodatkowej mapy.
EDIT2: To jednak nie wiem jak to ma być z tymi naklejkami. Dziś pojawiły się głosy, że jednak mają być różne :P
Ostatnio zmieniony 15 gru 2019, 14:03 przez mångata, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Sroczka »

mångata pisze: 14 gru 2019, 20:02 Dla statystyki - mój egzemplarz również był odfoliowany; w środku nie znalazłem niestety karty z dodatkowym scenariuszem. Będę pisał w tej sprawie do sklepu, w którym kupiłem i/lub do Albi.
Co do dodatkowych naklejek: otrzymałem dwa identyczne zestawy. Czy takie było założenie? Jeśli tak, to o co chodzi w tym bonusie? Po co nam dwa komplety jednakowych naklejek?
Przy okazji, chciało się komuś liczyć elementy (mnie sama myśl zliczenia ponad 1500 kart, nie mówiąc o innych elementach, trochę przeraża)? Zdarzyło się Wam otrzymać niekompletny (poza dodatkami z tytułu preordera) egzemplarz?
trzeba by być masochistą aby liczyć każdy element gry a tym bardziej każdą kartę. Samo wypychanie z wyprasek zajmuje wieczór, nie mówiąc o koszulkowaniu kart i sklejaniu insertu... :shock: zanim zaczniesz grać to tydzień nie wyjęty :lol:
manicminer
Posty: 830
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 75 times
Been thanked: 104 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: manicminer »

mångata pisze: 14 gru 2019, 20:02 Dla statystyki - mój egzemplarz również był odfoliowany; w środku nie znalazłem niestety karty z dodatkowym scenariuszem. Będę pisał w tej sprawie do sklepu, w którym kupiłem i/lub do Albi.
Co do dodatkowych naklejek: otrzymałem dwa identyczne zestawy. Czy takie było założenie? Jeśli tak, to o co chodzi w tym bonusie? Po co nam dwa komplety jednakowych naklejek?
Przy okazji, chciało się komuś liczyć elementy (mnie sama myśl zliczenia ponad 1500 kart, nie mówiąc o innych elementach, trochę przeraża)? Zdarzyło się Wam otrzymać niekompletny (poza dodatkami z tytułu preordera) egzemplarz?
Zestawy naklejek powinny być różne (te dodatkowe), zdjęcie wykonane przed sprzedażą.
Mapa z plakatem, scenariusz i naklejki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Sroczka »

manicminer pisze: 14 gru 2019, 20:24
mångata pisze: 14 gru 2019, 20:02 Dla statystyki - mój egzemplarz również był odfoliowany; w środku nie znalazłem niestety karty z dodatkowym scenariuszem. Będę pisał w tej sprawie do sklepu, w którym kupiłem i/lub do Albi.
Co do dodatkowych naklejek: otrzymałem dwa identyczne zestawy. Czy takie było założenie? Jeśli tak, to o co chodzi w tym bonusie? Po co nam dwa komplety jednakowych naklejek?
Przy okazji, chciało się komuś liczyć elementy (mnie sama myśl zliczenia ponad 1500 kart, nie mówiąc o innych elementach, trochę przeraża)? Zdarzyło się Wam otrzymać niekompletny (poza dodatkami z tytułu preordera) egzemplarz?
Zestawy są różne,moje zdjęcie przed sprzedażą.
Mapa z plakatem, scenariusz i naklejki.
Obrazek
Czyli kompletny bonus plus czasami plakat.

Jaką apkę na iOS polecacie do GH? Najlepiej żeby miała wszystkie opcje zaznaczania mapy plus przebiegu kampanii i rozwoju bohaterów.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: awawa »

Ja nauczony przykrym doświadczeniem przeliczałem i robię to z każdą grą, ale w tym przypadku wersję angielska :-P Było OK. Lepiej zrobić to teraz bo jak wyciśnie się tokeny to dopiero wtedy robi się rzeźnia, gdyby naszło nas na to pozniej.

Pakowanie kafli terenu mam już opanowane do perfekcji w moim insercie i zajmuje to tylko chwile: małe kwadratowe na dwa sąsiednie stosy a poniżej obok wejdą jeszcze prostokątne długie i wąskie elementy. Kolejna warstwa to duże prostokąty a ostatnia to wszystkie powyginane V, T i podobne duże elementy: ich nie da się sensownie uporządkować.
Granie na Bemowie
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Banan2 »

Możecie wyjaśnić o co chodzi z tymi naklejkami? W pudle z grą były dwa arkusze (duży 01 i mały 02). Dokladnie taki sam zestaw był jako bonus plus oczywiście scenariusz i plakat (grafika+mapa). Tak miało być?
Mój egzemplarz od 3 Trolli byl nieofoliowany, ale z 4 plombami.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Sroczka »

Plomby miałem 4, bez folii. Ale jako dodatek tylko scenariusz oraz 2 arkusze naklejek. Brak mapy czy plakatu. Napisałem do nieprzeczytane.pl i mają to załatwiać z Albi.
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Maniake »

Ja swój egzemplarz kupiłem w Aleplanszowki.pl. Z tego co pamiętam to najpierw była sprzedawana gra z wszystkimi bonusami z opisem że jest to wersja limitowana. Potem jak znajomy chciał zamówić egzemplarz dla siebie to już zamawiał wersję z okrojonymi bonusami.
Wszystko zależy kto kiedy zamówił swój egzemplarz i na jaki bonus trafił.
INsejn
Posty: 58
Rejestracja: 22 wrz 2005, 16:05
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: INsejn »

Banan2 pisze: 14 gru 2019, 21:26 Możecie wyjaśnić o co chodzi z tymi naklejkami? W pudle z grą były dwa arkusze (duży 01 i mały 02). Dokladnie taki sam zestaw był jako bonus plus oczywiście scenariusz i plakat (grafika+mapa). Tak miało być?
Mój egzemplarz od 3 Trolli byl nieofoliowany, ale z 4 plombami.
Pozdrawiam
Taki sam zestaw dostałem od 3Trolli, wszystko jest jak należy.
Na BGG jest interaktywna mapa w pdfie: https://boardgamegeek.com/filepage/1439 ... active-map
lazarro
Posty: 230
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: lazarro »

To mi wygląda na błąd w Księdze Zasad.

Str. 32 BOSSOWIE:
"Statystyki Bossów często odnoszą się do liczby postaci, co oznaczone jest literą "P" na ich karcie."

Str 34 SPECJALNE ZASADY SCENARIUSZA podpunkt Równania:
"W takich przypadkach "P" stosuje się do oznaczenia poziomu scenariusza, a "L" do oznaczenia liczby graczy."

Wcześniej w księdze zasad zaznaczono przy Pułapkach, że "L" to poziom scenariusza.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Banan2 »

lazarro pisze: 16 gru 2019, 00:30 To mi wygląda na błąd w Księdze Zasad.
Zaczyna się ..... :(
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: lou »

jakby angielska wersja nie miała błędów , i to nawet w
Spoiler:
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Banan2 pisze: 16 gru 2019, 09:42
lazarro pisze: 16 gru 2019, 00:30 To mi wygląda na błąd w Księdze Zasad.
Zaczyna się ..... :(
Co się zaczyna? Taki błąd nie należy do gatunku "koszmarnych" ;) Ważniejsze, żeby na kartach wszystko było ok.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
lazarro
Posty: 230
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: lazarro »

RUNner pisze: 16 gru 2019, 11:51
Banan2 pisze: 16 gru 2019, 09:42
lazarro pisze: 16 gru 2019, 00:30 To mi wygląda na błąd w Księdze Zasad.
Zaczyna się ..... :(
Co się zaczyna? Taki błąd nie należy do gatunku "koszmarnych" ;) Ważniejsze, żeby na kartach wszystko było ok.
Dokładnie. Gdy czytalem pdf w pracy nie wylapalem tego. A czytajac juz na spokojnie fizyczna ksiege zasad wpadlo mi to w oko.
A co do spoilera to cos powaznego? Moze zostalo to poprawione przy drugim dodruku ks?
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Sroczka »

lazarro pisze: 16 gru 2019, 00:30 To mi wygląda na błąd w Księdze Zasad.

Str. 32 BOSSOWIE:
"Statystyki Bossów często odnoszą się do liczby postaci, co oznaczone jest literą "P" na ich karcie."

Str 34 SPECJALNE ZASADY SCENARIUSZA podpunkt Równania:
"W takich przypadkach "P" stosuje się do oznaczenia poziomu scenariusza, a "L" do oznaczenia liczby graczy."

Wcześniej w księdze zasad zaznaczono przy Pułapkach, że "L" to poziom scenariusza.
To w końcu jak jest poprawnie - boss jest skalowany do liczby graczy czy poziomu scenariusza?
lazarro
Posty: 230
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: lazarro »

L-poziom scenariusza
P-liczba graczy

Na karcie bossa masz np żywotność 10 x P
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: lou »

lazarro pisze: 16 gru 2019, 15:56
A co do spoilera to cos powaznego? Moze zostalo to poprawione przy drugim dodruku ks?
Spoiler:
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
lazarro
Posty: 230
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: lazarro »

lou pisze: 16 gru 2019, 21:50
lazarro pisze: 16 gru 2019, 15:56
A co do spoilera to cos powaznego? Moze zostalo to poprawione przy drugim dodruku ks?
Spoiler:
okej ale czy to było przy drugiwj edycji ang?
Chyba napiszę do Albi aby dowiedzieć się czy brali pod uwagę erraty bo polski wydawca wydaje aktualną wersję gry np Root lub poprawki w dodrukach.

Edit: napisałem do Albi zapytanie o uwzględnienie erraty angielskiej edycji. I taką odpowiedź otrzymałem:
"Nie chcielibyśmy zdradzać zbyt wiele, ale pewne elementy do zagadki głównej się pozmieniały."
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: rafaelus »

Jest gdzies odnosnik do angielskiej erraty tej zagadki?
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: lou »

"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 283
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Azel »

Poszukującym insert gorąco polecam forumowego kolegę @longmen76.
Chłop robi świetny insert w rozsądnej cenie - warto brać, bo lepszy od Folded Space (najtańszy dostępny, ale elementy podłoża będą sprawiać sporo problemów), a nie chcecie mimo wszystko przepłacać za Warbox.

"Segregowanie" przed insertem:

Obrazek

Posegregowane elementy w insercie (napisy dopasowane do polskiego wydania!):

Obrazek

Pudełko ładnie wypełnione i zamyka się do końca:

Obrazek
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
ODPOWIEDZ