Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Arius »

Sarseth pisze: 16 gru 2019, 15:50
I to jest właśnie mój powód dlaczego CHYBA wolę tę grę niż ah lcg, bo tak jak LotR często, wymaga ode mnie tego, żeby raz, dwa razy, może więcej razy rozegrać scenariusz
Ale przecież w AH LCG można grać scenariuszew trybie stand alone. I wtedy po każdym scenariuszu kasujesz deck i na kolejny robisz nowy.
Totalnie chybiony argument.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Sarseth »

Arius pisze: 28 gru 2019, 19:49
Sarseth pisze: 16 gru 2019, 15:50
I to jest właśnie mój powód dlaczego CHYBA wolę tę grę niż ah lcg, bo tak jak LotR często, wymaga ode mnie tego, żeby raz, dwa razy, może więcej razy rozegrać scenariusz
Ale przecież w AH LCG można grać scenariuszew trybie stand alone. I wtedy po każdym scenariuszu kasujesz deck i na kolejny robisz nowy.
Totalnie chybiony argument.
Chybiony może dla Ciebie, czemu ma być dla mnei to chybiony argument? Nie pisałem że się nie da, wiem że się da ;) Tylko:
Niezbyt mnie kręci granie scenariuszy standalone w Arkham Horror, czuję że tracę większą zabawę. Że nie jest to mój scenariusz, że dokańczam grę za kogoś i niezbyt umiem się umiejscowić tam. Bardzo lubię AH LCG kampanię i tylko w ten sposób czerpię dużą zabawę z tej gry. Ale często ograniczenia czasowe i poprostu łatwiej mi wskoczyć niespodziewanie w grę typu marvel czy lotr niż ah, do którego przygotowuję się lekko dłużej. Są to tylko moje personalne grymasy ;p
Rebel 6% (trójmiasto)
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Arius »

Sarseth pisze: 28 gru 2019, 21:38 Chybiony może dla Ciebie, czemu ma być dla mnei to chybiony argument? Nie pisałem że się nie da, wiem że się da ;) Tylko:
Niezbyt mnie kręci granie scenariuszy standalone w Arkham Horror, czuję że tracę większą zabawę. Że nie jest to mój scenariusz, że dokańczam grę za kogoś i niezbyt umiem się umiejscowić tam. Bardzo lubię AH LCG kampanię i tylko w ten sposób czerpię dużą zabawę z tej gry. Ale często ograniczenia czasowe i poprostu łatwiej mi wskoczyć niespodziewanie w grę typu marvel czy lotr niż ah, do którego przygotowuję się lekko dłużej. Są to tylko moje personalne grymasy ;p
Tak z ciekawości: gdyby nie było w AH opcji grania kampanii, a same standalony to wtedy byś nie czuł że tracisz większa zabawę?
A co ze scenariuszami standalone? Karnawał, Wilkołak, Hotel itp? One dokładnie to samo oferują, ale bez świadomości, że kończysz za kogoś innego grę.
Dlatego uważam, że to chybiony argument.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Sarseth »

Arius pisze: 28 gru 2019, 21:44 Tak z ciekawości: gdyby nie było w AH opcji grania kampanii, a same standalony to wtedy byś nie czuł że tracisz większa zabawę?
A co ze scenariuszami standalone? Karnawał, Wilkołak, Hotel itp? One dokładnie to samo oferują, ale bez świadomości, że kończysz za kogoś innego grę.
Dlatego uważam, że to chybiony argument.
Wtedy ta gra bylaby duzo nizej w moim rankingu :p bo bardzo lubie w tej grze fabule. To ze scenariusze maja swoje powiazania i skutki poprzednich decyzji sa pozniej widoczne. I to jak moja postac probuje przetrwac przez te rozne sciezki, gorzej lub lepiej. Jakby mi to zabrali, to ah by mnie nie kupilo, bo mechanicznie wole pozostale lotr i marvel.
Co do standalonow to mam mieszane uczucia, fabularnie przy nich swietnie sie bawie ale po dwoch trzech razach juz do nich nie wracam.

Szukalem kiedys na to rozwiazania, bo chcialem np zbierac rozwiazania od ludzi poszczegolnych scenariuszy, czyli co kto wybral, ile xp mial, traumy, nowe assety i losowac takie settingi zamoast brac ciagle te same defaultowe. Ale niestety nakwieksze zrodlo takich danych noe chcialo wspolpracowac - jest taka(byla?) Apka na androida, helper do kampanii. Ale pomysl mi padl i czasowo tez jednak odpuscilem
Rebel 6% (trójmiasto)
Dhel
Posty: 705
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 468 times
Been thanked: 394 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Dhel »

Wczoraj gra Captain Marvel z leadership vs Klaw z Masters of Evil
No co za emocje były, o matko. Zaraz na początku do pomocy Klaw doszedł Nemesis i szczerze mówiąc myślałem że już pozamiatane, ale grałem dalej. Moi pomocnicy pomogli zbić szybko side scheme a Kapitanka przyjęła na klatę wszystkie ataki i ledwo stała na nogach. Ok, no to czas na kontrę. Uderzenie, odskok leczenie, doładowanie umiejętności i czekamy. Nemesis pokonany, pare tur dalej i Klaw w wersji 2, znowu side scheme dzięki pomocnikiem zbity a kapitanka z doładowanym pierdzielnięciem w jednej turze 19 obrażeń. No nie było co z niego zbierać :)
Emocje takie że zasnąć nie mogłem :lol:
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

Brawo Rebel, w piatek zamowienie, wysylka i dzis bedziemy Kapitanowac :)
kpr
Posty: 33
Rejestracja: 23 sie 2018, 14:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kpr »

3trolle też już wysyłają.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Phate »

Wszelkie dostępne źródła czy Rebel i 3trolle się wyprzedały :( nie zdążyłem kupić dodatków. Mam nadzieję że inne sklepy też zamówiła i coś jeszcze będzie do kupna w normalnej cenie.
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: tsodo »

Phate pisze: 01 sty 2020, 00:52 Wszelkie dostępne źródła czy Rebel i 3trolle się wyprzedały :( nie zdążyłem kupić dodatków. Mam nadzieję że inne sklepy też zamówiła i coś jeszcze będzie do kupna w normalnej cenie.
Am76 jeszcze ma.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: konrad.rymczak »

Ale ta gra jest dobra :)

Każdy dodatek wprowadza coś świeżego.
Goblin i jego alter-ego :o Pierwszy scenariusz nie był szczęśliwy na spidera (true solo), ale będzie próbował dalej.

Wrecking team - wiadomo czy będzie można dokupić licznik życia? Bo obecny zestaw tylko na solo wystarczy.

A za ok. 2 tygodnie FFG zaprezentuje kolejne dodatki.
Spoiler:
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Szewa »

Boi, mam nadzieję że w końcu x menow wprowadza :D
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
khuba
Posty: 993
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 309 times
Been thanked: 277 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: khuba »

Ja w sumie mam nadzieje na x-menów ale jeszcze nie na tym etapie - niech jeszcze pociągną Avengersów żeby rozbudowac synergie miedzy kartami:D
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Dhel
Posty: 705
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 468 times
Been thanked: 394 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Dhel »

Kurczę, mam nadzieję że dadzą drugi rzut tych dodatków do sklepów w rozsądnej cenie, z każdego sklepu wyprzedane :shock:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4101
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Przecież w trollach sa. Wczoraj tylko chwilowo nie bylo.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
majkosis
Posty: 170
Rejestracja: 14 sty 2013, 10:30
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: majkosis »

brazylianwisnia pisze: 01 sty 2020, 18:36 Przecież w trollach sa. Wczoraj tylko chwilowo nie bylo.
Niestety nie, już nie ma.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Phate »

Właśnie też szukam gdzie kupić dodatki. Trochę dla mnie to nie do zrozumienia czemu te dodatki się tak szybko rozeszły :/ były dostępne w trzech sklepach (wg mojej wiedzy) trzy trolle, am76 i Rebel. Nigdzie ich już nie ma a jest tak naprawdę "chwila po premierze". Czyżby Rebel niedoszacowal zapotrzebowania na Polski rynek ? Myślałem że skoro to jest wydanie EN to nie będzie problemu z dostępnością tak jak w przypadku edycji PL LCG'ow.
Awatar użytkownika
majkosis
Posty: 170
Rejestracja: 14 sty 2013, 10:30
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: majkosis »

No przyznaję, nieco żenadka.
Nie wiedziałem, że będę musiał się rzucać na dodatki jak MacGyver na kiełbasę.
khuba
Posty: 993
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 309 times
Been thanked: 277 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: khuba »

to nie jest chyba problem tylko w Polsce, FFG nie spodziewalo sie takiego zapotrzebowania. Mam nadzieje ze ogólnie z czasem sie to jakos ogarnie bo na razie trzeba sie bawic w preordery (a i to nie zawsze wychodzi)...
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Phate »

No nic muszę napisać do Rebela kiedy planują kolejną falę.
Jakby w między czasie ktoś coś wiedział (lub znalazł sklep w którym za normalną cenę mają jeszcze coś dostępne) to poproszę o info :)
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: hadrian »

Obstawiam że to FFG niedoszacowało zapotrzebowania i w europejskich centrach dystrybucyjnych jest mało, zdarzały się takie sytuacje z angielskimi dodatkami przy innych LCG. Jak były polskie wersje to część osób brała polskie, część angielskie i jakoś to się rozkładało. Teraz mamy sytuację w której gra jest popularna, ma atrakcyjny setting i jest tylko w jednej wersji językowej - stad problemy. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać aż dołoża, z podstawka tak samo było.
Large Hadrian Collider
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: MgK1989 »

Tutaj chyba zaraz powinno sie pojawić:
http://www.sklep.gamelord.pl/mobile/pl/ ... mpions/502
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kamron6 »

Mam scenariusz na dramat :twisted: : 1) Rebel widzi, że Marvel świetnie się sprzedaje, bo pierwsza fala się już wyprzedała (na to wygląda) 2) Rebel robi polską wersję 3) Polska wersja się nie sprzedaje, bo ludzie kupli angielską 4) Rebel nie wydaje dodatków 5) Gracze polskiej wersji utwierdzają się w przekonaniu, że nie warto kupować polskich wersji językowych :D
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Phate »

MgK1989 pisze: 02 sty 2020, 11:34 Tutaj chyba zaraz powinno sie pojawić:
http://www.sklep.gamelord.pl/mobile/pl/ ... mpions/502
Dzięki za cynk - zamówiony komplet z koszulkami :twisted:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4101
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

kamron6 pisze: 02 sty 2020, 12:08 Mam scenariusz na dramat :twisted: : 1) Rebel widzi, że Marvel świetnie się sprzedaje, bo pierwsza fala się już wyprzedała (na to wygląda) 2) Rebel robi polską wersję 3) Polska wersja się nie sprzedaje, bo ludzie kupli angielską 4) Rebel nie wydaje dodatków 5) Gracze polskiej wersji utwierdzają się w przekonaniu, że nie warto kupować polskich wersji językowych :D
Tylko po co Rebel ma robic polska wersje skoro angielska dobrze sie sprzedaje i widocznie jezyk nie jest bariera dla graczy LCG.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Phate pisze: 02 sty 2020, 12:31
MgK1989 pisze: 02 sty 2020, 11:34 Tutaj chyba zaraz powinno sie pojawić:
http://www.sklep.gamelord.pl/mobile/pl/ ... mpions/502
Dzięki za cynk - zamówiony komplet z koszulkami :twisted:
To sa na stanie, czy spodziewana dostawa...z koncem Stycznia?
k.
Sorki za brak polskich znakow....
ODPOWIEDZ