Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

szczudel pisze: 07 sty 2020, 12:36 Fajnie dystrybuują tą grę. Zrobiłem sobie spokojne święta, żadnego zbędnego netu. Wchodzę na forum, potem na sklep internetowy, pierwsze 3 paczki – Brak. Nie, że zamówienie realizowalne w ileś tam dni, ale własnie brak.

Profeska.
Zgodze sie.

Mi troszke zajelo nim znalazlem sklep, ktory mial (ma?) na stanie wszystkie trzy dodatki (sklep w UK).

K.
Sorki za brak polskich znakow....
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Nie mam pretensji do popytu. Jednak dystrybutor, powinien dać sklepom zapewnienie i nie powinny się świecić produkty jako niedostępne, a własnie z wydłużonym czasem realizacji. Nie ma jak nawet preordera na drugi rzut zamówić...
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: REBEL.pl »

szczudel pisze: 07 sty 2020, 13:26 Nie mam pretensji do popytu. Jednak dystrybutor, powinien dać sklepom zapewnienie i nie powinny się świecić produkty jako niedostępne, a własnie z wydłużonym czasem realizacji. Nie ma jak nawet preordera na drugi rzut zamówić...
Dałby, gdyby sam miał zapewnienie ile otrzyma. W przypadku pierwszej dostawy była ona reglamentowana w Europie, bo z USA przypłynęło mniej niż wymagał tego popyt. Podobnie może być z kolejną dostawą. Dlatego nim dystrybutor nie otrzyma "packing listy" to nie da nikomu gwarancji. Nikt nie lubi anulowania już złożonych zamówień, a najmniej klient końcowy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Freshus »

Tak jak już zostało powiedziane wyciekły packi Black Widow i doctor strange'a. Ta sama osoba dała gdzieś info, że ma pack kolejnego hirołsa i jest to podobno (wrzucam w spoiler jak ktoś nie chce sobie psuć zabawy):
Spoiler:
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: MgK1989 »

Ciekawe czy to ktoś z FFG czy jakiś przedsiębiorczy Azjata to zajumał:) ja się cieszę, wiem co będzie. Mógłbym dostać rozpiskę na cały rok:) wiedziałbym jak planować wydatki
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

MgK1989 pisze: 07 sty 2020, 19:48 Ciekawe czy to ktoś z FFG czy jakiś przedsiębiorczy Azjata to zajumał:) ja się cieszę, wiem co będzie. Mógłbym dostać rozpiskę na cały rok:) wiedziałbym jak planować wydatki
Przecież to nie pierwszy raz, kiedy pierwszego rzutu wersji angielskiej gry FFG nie wystarcza dla wszystkich. Właściwie to już tradycja, zawsze te pierwsze druki mają za małe. Można się było spodziewać, że - w obliczu braku polskiej wersji - właśnie tak się to skończy. Obstawiam, że drugiego rzutu też będzie za mało, bo gra jest nowa, na razie dodatki będą schodzić jak świeże bułeczki (a nawet lepiej, przez strach graczy, że dla nich braknie).
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Trolliszcze pisze: 07 sty 2020, 22:10 Przecież to nie pierwszy raz, kiedy pierwszego rzutu wersji angielskiej gry FFG nie wystarcza dla wszystkich. Właściwie to już tradycja, zawsze te pierwsze druki mają za małe. Można się było spodziewać, że - w obliczu braku polskiej wersji - właśnie tak się to skończy. Obstawiam, że drugiego rzutu też będzie za mało, bo gra jest nowa, na razie dodatki będą schodzić jak świeże bułeczki (a nawet lepiej, przez strach graczy, że dla nich braknie).
To nie jest kwestia braku polskiej wersji, a braku jakiejkolwiek wersji poza angielską.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1284
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 214 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: ShapooBah »

A mnie dalej dziwi brak wydania polskiej wersji, biorąc pod uwagę, że Albi dało rade wydać na Czechy wersję gry w ich rodzimym języku.
Awatar użytkownika
majkosis
Posty: 170
Rejestracja: 14 sty 2013, 10:30
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: majkosis »

Mi nie przeszkadza brak polskiej wersji, gdyż nauczony doświadczeniem wiem, że prędzej czy później będzie problem z polskimi dodatkami.
Albo nie będzie ich wcale, albo będą nieprzyzwoicie później niż angielskie.
Ale rozumiem, że dla ludzi słabiej znających angielski byłoby to spore udogodnienie. Szczególnie, że karty potrafią mieć ściany tekstu.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: konrad.rymczak »

ShapooBah pisze: 08 sty 2020, 09:24 A mnie dalej dziwi brak wydania polskiej wersji, biorąc pod uwagę, że Albi dało rade wydać na Czechy wersję gry w ich rodzimym języku.
Ale co w tym dziwnego? Było to poruszane w tym wątku. Rebel wyda podstawkę, 1-2 dodatki, dalej przestanie się opłacać, więc zamknie linię. A na forach będzie płacz, po co zaczynał wydawać jak nie planował wszystkiego...
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

szczudel pisze: 08 sty 2020, 07:31 To nie jest kwestia braku polskiej wersji, a braku jakiejkolwiek wersji poza angielską.
Może czegoś nie zrozumiałem, ale...
http://www.fantasyflightgames.es/juegos ... _de_cartas
https://www.asmodee.it/giochi_marvel_lcg.php
https://fr.asmodee.com/fr/games/marvel- ... de-cartes/
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: konrad.rymczak »

Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

konrad.rymczak pisze: 08 sty 2020, 09:49
ShapooBah pisze: 08 sty 2020, 09:24 A mnie dalej dziwi brak wydania polskiej wersji, biorąc pod uwagę, że Albi dało rade wydać na Czechy wersję gry w ich rodzimym języku.
Ale co w tym dziwnego? Było to poruszane w tym wątku. Rebel wyda podstawkę, 1-2 dodatki, dalej przestanie się opłacać, więc zamknie linię. A na forach będzie płacz, po co zaczynał wydawać jak nie planował wszystkiego...
Sprawa nie jest IMO tak prosta, bo choć podobny los spotykał większość konfrontacyjnych LCG na naszym rynku (minus Inwazja), to te kooperacyjne zawsze trzymały się nieźle - LotR wychodzi teraz w wersji druku na żądanie i z opóźnieniem, ale wychodzi, a AH LCG ma wszystko równolegle z premierami angielskimi, i to po pięciu cyklach, mimo że niektórzy wróżyli mu krótsze życie niż LotRowi. Teorie są różne, czemu tak się dzieje - mniejsza bariera wejścia przy kooperacji, możliwość grania własnym tempem itp. - niemniej wcale nie ma gwarancji, że Marvel by padł tak szybko. Historia kooperacyjnych LCG w Polsce wcale na to nie wskazuje.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1284
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 214 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: ShapooBah »

Zwłaszcza że Marvel to jednak dość solidna marka i miałaby wzięcie nawet wśród nie hobbistów, którzy mogliby wejść w grę, ponieważ lubią filmy/komiksy/seriale ze świata. O ile np. Lovecraftowa mitologia jednak należy już do jakiegoś, szerokiego, ale hermetycznego bądź co bądź grona to Marvel znany jest szerszej publiczności.
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Eskimos »

Ja pewnie bym z chęcią wszedł w te LCG gdyby jednak bylo po polsku. Mój angielski jest na poziomie komunikatywnym i nie mam ochoty sleczec z translatorem nad kartami, bo nie będę rozumieć jakiś formulek.
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: MgK1989 »

Eskimos pisze: 08 sty 2020, 10:20 Ja pewnie bym z chęcią wszedł w te LCG gdyby jednak bylo po polsku. Mój angielski jest na poziomie komunikatywnym i nie mam ochoty sleczec z translatorem nad kartami, bo nie będę rozumieć jakiś formulek.
Jeśli Twój angielski jest na poziomie komunikatywnym to nie będziesz miał żadnego problemu. Ten LCG jest napisany naprawdę prostym językiem(chyba najmniejsza bariera językowa ze wszystkich dotychczasowych). W instrukcji podstawowej jest masa obrazków przedstawiających co robić-ładne, kolorowo, prosto. Przeczytaj parę kart i kawałek instrukcji i sam stwierdzisz czy jest tak źle czy może można dać temu szanse.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Trolliszcze pisze: 08 sty 2020, 09:49
szczudel pisze: 08 sty 2020, 07:31 To nie jest kwestia braku polskiej wersji, a braku jakiejkolwiek wersji poza angielską.
Może czegoś nie zrozumiałem, ale...
http://www.fantasyflightgames.es/juegos ... _de_cartas
https://www.asmodee.it/giochi_marvel_lcg.php
https://fr.asmodee.com/fr/games/marvel- ... de-cartes/
Z tego co wiem to Niemieckojezyczni nie doczekali się swojej wersji. To wystarczyło aby w naszej cześci europy zatrzaść dostawami.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: olsszak »

Panowie, ale nie róbmy z wątku o grze wątku o dostępności dodatków w sklepach :)

Można w jakimś podforum się komunikować w tym zakresie.

Co innego rozmowa o kolejnych rozszerzeniach a co innego roadmapa do zakupu :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
promulgacja
Posty: 23
Rejestracja: 14 cze 2015, 00:06
Has thanked: 2 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: promulgacja »

Kurde za szybko te dodatki wychodzą. Ja jeszcze siedzę na pierwszym przeciwniku - Rhino normal... Wczoraj próbowałem ekspert Rhino to poskładał Captain America +Ms. Marvel. Dostałem tak mocno, że nawet pierwszego etapu nie przeszedłem (miał kilka HP na stage 2). Ktoś tu pisał wcześniej, że Cpt America jest OP? Może jakieś niechcące ułatwiacze gracze stosują przy interpretacji zasad? ^^
Ogólnie gra jest mega przyjemna i nawet zmotywowała mnie do odszukania komiksów, które zbierałem w latach 1989-1996.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Sarseth »

promulgacja pisze: 09 sty 2020, 16:51 Kurde za szybko te dodatki wychodzą. Ja jeszcze siedzę na pierwszym przeciwniku - Rhino normal... Wczoraj próbowałem ekspert Rhino to poskładał Captain America +Ms. Marvel. Dostałem tak mocno, że nawet pierwszego etapu nie przeszedłem (miał kilka HP na stage 2). Ktoś tu pisał wcześniej, że Cpt America jest OP? Może jakieś niechcące ułatwiacze gracze stosują przy interpretacji zasad? ^^
Ogólnie gra jest mega przyjemna i nawet zmotywowała mnie do odszukania komiksów, które zbierałem w latach 1989-1996.
Spoko ja też ;p Tylko spider-man, justice i rhino na normalu i expercie, kilkanaście razy i raz we trójkę grałem ale też spider manem. Dodatki wszystkie są i preorder na wrecking i thora poszedł jak i mata pod to zamówiona 90x63. Klawa grać nei mogę bo gościa nie znam totalnie, z bajek nie pamiętam, w mcu nawet jak był to earth-199999 jest inny.
Ale za bardzo wciągnąłem się w czytanie komiksów właśnie też. Poczułem potrzebę czytania historii wszystkich villainów i allysów oraz heroesów których w ogóle nie znam. Chronologicznie. Więc zacząłem apkę pisać do ogarnięcia tego :D bo samemu szukania wystąpień konkretnych postaci jest dość ciężkie, a chronologyproject czy inne podobne temu stronki albo nie są updatowane za dobrze (albo wybiórczo) albo nie da się łatwo przenieść na excela żeby zaznaczać, więc musiałem coś swojego wymyślić na to.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: raj »

To jest wątek o grze a nie o komunikacji ze sklepem, dostawach ze sklepu czy stanie magazynowym sklepu. Proszę się tego trzymać.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Phate »

Orientujecie się co to za mata, którą można zamówić wraz z dodatkiem wrecking crew ? Oficjalna od FFG czy coś fanowskiego ?

Ja ogólnie tez wsiąkłem na maksa w Marvela (na komiksy jeszcze przyjdzie pora bo nawet nie wiem od czego miałbym zacząć, kupujecie je czy są jakieś wypożyczalnie online ?).
Ogrywam wszystkich bohaterów w różnych aspektach i o tyle o ile z Rhino w standardzie jakoś idzie to Klaw i Ultron są zdecydowanie trudniejsi. Tego drugiego grając solo jeszcze nie udało mi się pokonać. Czekam z niecierpliwością na hero packi z Ms. Marvel i Cpt. Najbardziej cieszy mnie zwiększająca się pula kart do deckbildingu, ciekaw jestem na ile to zmieni odczucie grania podstawowymi bohaterami.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

promulgacja pisze: 09 sty 2020, 16:51 ...Ktoś tu pisał wcześniej, że Cpt America jest OP? ...
Captain America jest postacią bardzo dobrą ale sam z siebie nie jest OP. Tutaj bardziej chodzi o powiększona pulę kart. Leadership dostaje sporego boosta. W praktyce można mieć na stole nawet 5 sojuszników, a do tego dochodzą karty buffujące sojuszników.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Phate pisze: 09 sty 2020, 21:57
Ja ogólnie tez wsiąkłem na maksa w Marvela (na komiksy jeszcze przyjdzie pora bo nawet nie wiem od czego miałbym zacząć, kupujecie je czy są jakieś wypożyczalnie online ?).

https://www.marvel.com/comics/unlimited
Sorki za brak polskich znakow....
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: olsszak »

Phate pisze: 09 sty 2020, 21:57 Orientujecie się co to za mata, którą można zamówić wraz z dodatkiem wrecking crew ? Oficjalna od FFG czy coś fanowskiego ?

Ja ogólnie tez wsiąkłem na maksa w Marvela (na komiksy jeszcze przyjdzie pora bo nawet nie wiem od czego miałbym zacząć, kupujecie je czy są jakieś wypożyczalnie online ?).
Ogrywam wszystkich bohaterów w różnych aspektach i o tyle o ile z Rhino w standardzie jakoś idzie to Klaw i Ultron są zdecydowanie trudniejsi. Tego drugiego grając solo jeszcze nie udało mi się pokonać. Czekam z niecierpliwością na hero packi z Ms. Marvel i Cpt. Najbardziej cieszy mnie zwiększająca się pula kart do deckbildingu, ciekaw jestem na ile to zmieni odczucie grania podstawowymi bohaterami.
To mata z launch kita jeśli masz na myśli oferte gamelorda. Sam mam taką.
Inne oficjalne tj. Mata 1-4 graczy i maty z bohaterami dopiero preorder.

W weekend gralismy nowymi paczkami i Kapitan z nowymi kartami wspierającymi sojuszników to bardzo ciekawa opcja. Chociaz sam też potrafi i przywalić i obronić sporo dmg :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ODPOWIEDZ