Robinson Crusoe: AotCI - zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Wrotek
Posty: 191
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Wrotek »

MrAtrion pisze: 09 sty 2020, 11:51 Aż do instrukcji zerknąłem :D faktycznie można zbudować na innym kaflu. Ale co z fazą pogody? Automatycznie się tam przenosimy i chroni przed spaniem pod gołym niebem? Bo przenoszenie jako akcja jest dopiero po fazie pogody. W sumie automatyczne przeniesienie się tak byłoby logiczne...
Jeżeli zbudujesz schronienie i przeniesiesz na inny kafel to wtedy chroni przed spaniem pod gołym niebem. Przed pogodą raczej nie, bo nie zrobisz schronienia i dachu w jednej rundzie.
Ale taki manewr w sumie jest całkiem fajny, bo można przenieść obóz/schronienie o dwa kafle w jednej rundzie.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Peter128 »

Faza Pogody jest przed fazą Nocy, więc nowo wybudowane Schronienie nie chroni przed efektami pogody. W nocy przenosi się obóz na kafelek ze zbudowanym schronieniem, nie da się przenieść o dwa kafle w ciągu jednej nocy.

Czyli masz odkryty kafelek, budujesz tam Schronienie i przenosisz się tam w fazie Nocy.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: MrAtrion »

Peter128 pisze: 10 sty 2020, 10:05 Faza Pogody jest przed fazą Nocy, więc nowo wybudowane Schronienie nie chroni przed efektami pogody. W nocy przenosi się obóz na kafelek ze zbudowanym schronieniem, nie da się przenieść o dwa kafle w ciągu jednej nocy.

Czyli masz odkryty kafelek, budujesz tam Schronienie i przenosisz się tam w fazie Nocy.
A jak zbudowałem. 2 kafle dalej schronienie to też nie mogę się tam przenieść w nocy?
kilpopx
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:40
Has thanked: 29 times
Been thanked: 14 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: kilpopx »

Peter128 pisze: 10 sty 2020, 10:05 Faza Pogody jest przed fazą Nocy, więc nowo wybudowane Schronienie nie chroni przed efektami pogody. W nocy przenosi się obóz na kafelek ze zbudowanym schronieniem, nie da się przenieść o dwa kafle w ciągu jednej nocy.

Czyli masz odkryty kafelek, budujesz tam Schronienie i przenosisz się tam w fazie Nocy.
W instrukcji jest wyraźnie napisane że podczas budowy w fazie akcji można postawić schronienie na ka kaflu sasiadujacym z obozem i nie wyklucza to przeniesienia tego schronienia w nocy, więc przyniesienie o 2 kafle jest jak najbardziej możliwe .

Mam jednak pytanie o potencjalne surowce i żetony uzyskane w fazie wydarzeń. Trafiają one na surowce przyszłe czy od razu są dostępne do naszej dyspozycji?
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Peter128 »

Surowce z fazy Wydarzeń trafiają na pole dostępnych surowców.

Co do Schronienia ja grałem tak, że budowa na sąsiednim kafelku nie jest równoznaczna z przenosinami. Instrukcja tego nie precyzuje aż tak dokładnie.

Edycja: Chociaż jak sobie myślę, to w sumie nie ma nawet żetonu, który oznaczyłby, że Schronienie jest gdzie indziej niż obóz. Ja też nie lubię sobie ułatwiać Robinsona ;p
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 107
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 248 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Domeru »

Peter128 pisze: 10 sty 2020, 12:50 Co do Schronienia ja grałem tak, że budowa na sąsiednim kafelku nie jest równoznaczna z przenosinami. Instrukcja tego nie precyzuje aż tak dokładnie.

Edycja: Chociaż jak sobie myślę, to w sumie nie ma nawet żetonu, który oznaczyłby, że Schronienie jest gdzie indziej niż obóz. Ja też nie lubię sobie ułatwiać Robinsona ;p
No właśnie według mnie jeden dwustronny żeton wystarczająco to precyzuje. :D Chociaż biorąc pod uwagę ogólny syf w zasadach w Robinsonie, to nigdy nic nie wiadomo... :P
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
Dawici
Posty: 32
Rejestracja: 30 lis 2015, 20:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Dawici »

suchy1982 pisze: 25 paź 2019, 17:39 witam!!! 1.Czy w scenariuszu wyspa Kanibali jak palę wioski lub miasto to musze zachować zasadę odległości czy wysyłam 2 piony nawet jak jestem oddalony o 3 kafle od obszaru na którym jest wioska lub miasto? A jak musze zachować to ile pionów potrzebuje jak np. jestem oddalony o 2 kafle 3 piony czy 4?
2.Czy droga do miasta kanibali musi być odkryta?
3.Czy jak palę 2 wioski na raz to siła drugiej jest o 1 niższa bo spaliłem pierwszą, czy 1 i 2 wioska mają taką samą siłę?
4. -1pionek na kafelku z obozem- które akcję potrzebują dodatkowego piona? ( na pewno eksploracja totemów, a jak jest z budową przedmiotów i schronienia, a jak z akcjami odpoczynku, porządkowania obozu , polowania i palenia wioski na kaflu z obozem ?)
5.Czy czerwony znacznik +1do broni na tali polowania dodaje +1 do siły wioski lub miasta?
Odświeżam pytania kolegi, które są również moimi pytaniami.
lukaszw1995
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2020, 10:22
Has thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: lukaszw1995 »

Cześć, mam kilka pytań:
1. Czy żeton chmury w polu pogody (jeśli jakaś karta nakazuje go tam umieścić) jest na stałe, czy należy go odrzucić po rozpatrzeniu pogody?
2. Zasada tylko jeden żeton. Na kafelku z obszarem wyspy nie mogą się znajdować 2 takie same surowce? Czyli np.nie jest dopuszczalna sytuacja z dwoma żetonami drewna +1, ale jest dopuszczalne drewno +1 i jedzenie +1 na tym samym obszarze?
3. Czy jeśli budowa zakończyła się niepowodzeniem, to tracę surowiec do tego potrzebny (np. 3 drewna za dach)?
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: KonradT »

lukaszw1995 pisze: 18 lut 2020, 09:03 Cześć, mam kilka pytań:
1. Czy żeton chmury w polu pogody (jeśli jakaś karta nakazuje go tam umieścić) jest na stałe, czy należy go odrzucić po rozpatrzeniu pogody?
2. Zasada tylko jeden żeton. Na kafelku z obszarem wyspy nie mogą się znajdować 2 takie same surowce? Czyli np.nie jest dopuszczalna sytuacja z dwoma żetonami drewna +1, ale jest dopuszczalne drewno +1 i jedzenie +1 na tym samym obszarze?
3. Czy jeśli budowa zakończyła się niepowodzeniem, to tracę surowiec do tego potrzebny (np. 3 drewna za dach)?
1 należy odrzucić
2 zgadza się
3 nie tracisz

Proponuję przeczytać jeszcze raz instrukcję.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: MrAtrion »

Odnośnie punktu 2 - zgadza się. Ale można tu jeszcze dodać, że w jednym scenariuszu (chyba Robinsonowie) jest odejście od tej zasady. I tylko tam. :)
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: idziol91 »

MrAtrion pisze: 18 lut 2020, 10:52 Odnośnie punktu 2 - zgadza się. Ale można tu jeszcze dodać, że w jednym scenariuszu (chyba Robinsonowie) jest odejście od tej zasady. I tylko tam. :)
W scenariuszu "Śladami dr Livingstone" też mamy podobne odstępstwo.
Barosz
Posty: 16
Rejestracja: 27 paź 2019, 21:33
Has thanked: 20 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Barosz »

Mam kilka pytań odnośnie gry.

1. Jak należy interpretować żetony ze znakami zapytania - po prostu czytam w instrukcji i nie rozumiem tej formułki -->https://imgur.com/8W3F2lP
2. Po co są żetony z numerkami 1,2,3.. --> https://imgur.com/LN9joaj
3. Pytanie dotyczy kart wydarzeń a dokładnie ich treść.
Wiem, że ta karta dzieli się na 3 efekty tj. natychmiastowy( efekt zagrożenia oraz kara) i tutaj jest znak książki ( natomiast znak księgi w rozbitkach nie daje nic) czy natomiast trzeba rozpatrzyć to co jest poniżej tego symbolu, czyli jak w wypadku tej karty położyć symbol zwycięstwa na kartach eksploracji ?
---> https://imgur.com/OadnIUL
4. Co z polowaniami ? Wiem, że jeżeli posiadam kafelek wyspy na której jest bestia to muszę położyć karte bestii na miejsce na naszej planszy.Przykładowo pokonałem 1 bestie i nie mam żadnych bestii na planszy czy mogę podczas tury akcji zapolować na bestie na tym kafelku gdzie widnieje ikonka bestii tak jak bym np. zbierał surowce ? - czyli kłade 2 pionki na kafelku wyspy na którym jest bestia i po prostu losuje karte bestii z tali ? Czy muszę czekać aż okdryje nowy kafelek z bestią i dopiero wtedy ?
5. Co do walki z bestią, jeżeli siła moje broni jest niższa od siły bestii to i tak dostaje surowce tj. np. jedzenie i skóry ?
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: jnowaczy »

Ad1
Te żetony sluza do zaznaczenia iż w następnej turze musisz pociągnąć odpowiednia kartę przygody nawet jeśli na kostkach nie wyrzuciłeś przygody lub wysłałeś dwa piony oznaczający automatyczny sukces. Te pytajniku zdobywa się głównie przez karty wydarzeń. Otrzymujesz, kładziesz na odpowiednim stosie i następnym razem, budując lub zbierając surowce lub eksplorując musisz pociągnąć kartę przygody po czym żeton odrzucasz.

Ad2
Te numerki są potrzebne w kolejnych scenariuszach, wszystko jest tam jasno opisane jak używać

Ad3
Karta dzieli się na 2 części. Górna nad pytajnikiem /księga wykonujesz od razu po dobraniu i kładziesz na prawym polu zagrożenia.
W kolejnej turze możesz wykonać akcje dolna pod pytajnikiem/ksiega, jeśli tego nie zrobisz przesuwasz kartę na lewa stronę a na to miejsce wchodzi nowa karta. Gdy ja oblejesz znowu następnym razem to wylatuje z gry i rozpatrujesz ten efekt na samym dole, który potrafi być mocno negatywny. Na karcie są pytajniku lub księgi. Pytajniku umieszczasz na stosach przygód w zależności od koloru( patrz ad1)a księgi są opisane na karcie scenariusza jaki maja efekt. W rozbitkach nie maja żadnego efektu ale jak sobie popatrzysz na karty innych scenariuszy to pod rysunkiem księgi będzie widniał efekt jaki musisz wdrożyć po pociągnięciu karty z ksiega
Ostatnio zmieniony 23 mar 2020, 15:53 przez jnowaczy, łącznie zmieniany 2 razy.
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: jnowaczy »

Barosz pisze: 23 mar 2020, 15:35 Mam kilka pytań odnośnie gry.


4. Co z polowaniami ? Wiem, że jeżeli posiadam kafelek wyspy na której jest bestia to muszę położyć karte bestii na miejsce na naszej planszy.Przykładowo pokonałem 1 bestie i nie mam żadnych bestii na planszy czy mogę podczas tury akcji zapolować na bestie na tym kafelku gdzie widnieje ikonka bestii tak jak bym np. zbierał surowce ? - czyli kłade 2 pionki na kafelku wyspy na którym jest bestia i po prostu losuje karte bestii z tali ? Czy muszę czekać aż okdryje nowy kafelek z bestią i dopiero wtedy ?
5. Co do walki z bestią, jeżeli siła moje broni jest niższa od siły bestii to i tak dostaje surowce tj. np. jedzenie i skóry ?
Ad4
Karty besti dodajesz do stosu, tylko wtedy gdy na odkrytym kafelku znajduje się ikona besti.Jesli pokonasz bestie i nie na już kart, polować nie możesz aż odkryjesz kolejne miejsce łowieckie i wtedy dodajesz kartę besti i w następnej turze możesz udać się na polowanie

Ad5
Jeżeli siła jest niższa to bestie zabijasz ale za każdy brakujący punkt siły dostajesz ranę. Otrzymane surowce kładziesz na polu przyszłych surowców
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: idziol91 »

1. Jak na karcie wydarzenia jest symbol '?' (s. 7 instrukcji) to kładziesz żeton w danym kolorze na talii przygody o tym samym kolorze (s. 14). Przy następnym rozpatrywaniu tej akcji MUSISZ pociągnąć kartę przygody
2. Jak będzie trzeba ich użyć to scenariusz da Ci znać.
3. Ciągniesz kartę wydarzenia, rozpatrujesz górną część karty. Później rozpatrujesz ikonę księgi (tu zawsze scenariusz mówi co robi księga) lub ikonę przygody (patrz pytanie nr. 1). Następnie kładziesz kartę na polu akcji zagrożenia. Gdy przydzielasz pionki do akcji, możesz przydzielić w tym wypadku 1 na kartę aby zrobił akcję i kart wydarzenia została odrzucona. Jeśli tego nie zrobisz a dojdą 2 nowe karty wydarzeń przesuwając ją w lewo poza obszar pola zagrożenia to dopiero wtedy rozpatrujesz efekt zagrożenia ( s. 7 i 8).
4. Na bestię nie polujesz na kafelku na miejscu do polowania (tam gdzie kładziesz karty bestii). Polować możesz tylko gdy jest jakaś karta w talii polowania (s. 10).
5. Jeśli poziom broni jest niższy od siły bestii, to dostajesz 1 ranę za każdy punkt różnicy. Tak, dodajesz surowce (s. 16).

Ogólnie to na wszystkie Twoje pytania jest odpowiedź w instrukcji. :)
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: jrz8888 »

Czołem.
Jestem na etapie 7 tj. King Kong.

W przypadku porwania aktorki trzeba odkryć kolejny kafelek z totemem (poprzez eksplorację rzecz jasna), a następnie go eksplorować na specjalnych zasadach.
Rozumiem, że w jednej rundzie muszę wpierw dokonać odkrycia (poprzez eksplorację, o ile trafię totem), a dopiero w następnej będę mógł trzymając się normalnych zasad dokonać specjalnej eksploracji wynikającej z opisu scenariusza?
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: idziol91 »

Dokładnie tak. Najpierw przypisujesz pionki do akcji a później je rozpatrujesz. Nie możesz eksplorować totemu, który nie jest dostępny.
doowtsaE tnilC
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2020, 11:17

Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: doowtsaE tnilC »

Witam planszówkowiczów. Trzy szybkie pytania:
1.) Czy podczas eksplorowania nowego terenu znajdziemy surowce to czy pobieramy je od razu :?: :idea: Wiem że można to zrobić dopiero przy akcji zbierania surowców bądź przy przeniesieniu na ten kafelek obozu i pobierania podczas fazy produkcji.
2.) Scenariusz 7 - King Kong:
Nigdzie w scenariuszu nie ma opisanych zdolności aktorów, przykladowo 1 aktor ma latarkę bądź 8 ma +2 do broni, w jaki sposób i kiedy można z tego korzystać?? Kładąc swój pionek czy np kiedy umrą :?: :idea:
3.) podczas przenoszenia obozu doczytałem że palisada jak i zadaszenie spadają o połowe zaokrąglając w dół i automatycznie nie mamy schronienia, skrót wcześniej utworzony też bo na logikę musimy go znaleźć więc i postać odkrywca na nowo musi wynaleźć skrót więc pytanie, czy na wynalezienie ponownie skrótu otrzyma 2 z determinacji a kolejne pytanie czy +1drewno bądź +1pozywienie idzie razem z nami czy jest anulowane :?: :idea:
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Elemenek »

doowtsaE tnilC pisze: 15 kwie 2020, 13:14 Witam planszówkowiczów. Trzy szybkie pytania:
1.) Czy podczas eksplorowania nowego terenu znajdziemy surowce to czy pobieramy je od razu :?: :idea: Wiem że można to zrobić dopiero przy akcji zbierania surowców bądź przy przeniesieniu na ten kafelek obozu i pobierania podczas fazy produkcji.
2.) Scenariusz 7 - King Kong:
Nigdzie w scenariuszu nie ma opisanych zdolności aktorów, przykladowo 1 aktor ma latarkę bądź 8 ma +2 do broni, w jaki sposób i kiedy można z tego korzystać?? Kładąc swój pionek czy np kiedy umrą :?: :idea:
3.) podczas przenoszenia obozu doczytałem że palisada jak i zadaszenie spadają o połowe zaokrąglając w dół i automatycznie nie mamy schronienia, skrót wcześniej utworzony też bo na logikę musimy go znaleźć więc i postać odkrywca na nowo musi wynaleźć skrót więc pytanie, czy na wynalezienie ponownie skrótu otrzyma 2 z determinacji a kolejne pytanie czy +1drewno bądź +1pozywienie idzie razem z nami czy jest anulowane :?: :idea:
Hej,

1) Nie, uzyskuje je jedynie podczas zbierania surowcow. Jedynie w scenariuszu Klusownicy od razu pobierasz surowce po odkryciu kafelka.
2) Kiedy masz ochote :) Z tym ze sporo jest jednorazowych. Gdy umra wiadomo ze juz nie mozna korzystac z ich umiejetnosci.
3) Ja gram ze jak przenosze oboz to spada wszystko do zera (musze budowac od nowa bo znalazlem nowe miejsce). Zetony bonusowe zostaja na kafelu na ktorym powstaly/zostaly odkryte. Skrot odrwacasz na strone pomysl I jesli znow go odkryjesz otrzymujesz 2 zetony determinacji.

Pozdrawiam I udnaych rozgrywek!
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Uncle_Grga »

Odpowiedź 1 owszem nie. Wg instrukcji. Ale ja zawsze gram Home rule, że pobieram 1 z dóbr. Prawdziwy Robinson nigdy niczego nie wyrzucał i nigdy nie wracałby z eksploracji z pustymi rękoma..😉

Zatem albo patyk w dłoń, albo coś na ząb.. nigdy z pustymi łapami.. nie mogłem znieść takiego marnotrawstwa rozbitkowej zaradności.. 😉

I też działa..

Ps. Czasem oprócz Pietaszka dobieram i psa. Its just a Friend.. 😉 Też wbrew instrukcji.. wcale nie przesądza to, że wygrasz..
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Peter128 »

2) i 3) - nie zgadzam się.

2) Przedmioty Filmowców są do dyspozycji jedynie w przypadku dociągnięcia konkretnego Żetonu Odkrycia przedstawionego na karcie scenariusza.

3) Dach i Palisada spadają o 1/2 zaokrągloną w dół (czyli wbrew pozorom na korzyść graczy np jeśli poziom Palisady wynosi 3, spada o 1 i 1/2 zaokrąglając w dół czyli spada o 1 i w nowym miejscu masz Palisadę o poziomie 2. Schronienie się nie psuje, chyba, że skorzystałeś ze Schronienia Naturalnego. Skrót się psuje i Odkrywca może go zbudować jeszcze raz, ponownie uzyskując dwa żetony determinacji. Inne żetony nie przepadają zdaje się - dla mnie logiczne, że np. Siekierę lub Wnyki przenosisz ze sobą...
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3036
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: DarkSide »

Przecież wszystko jest napisane w instrukcji str. 20 prawa kolumna: "Przenoszenie obozu"

Jak "Skrót" tworzysz od nowa to ponownie dostajesz 2 żetony determinacji. Cała reszta opisana bardzo jasno.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Mejcherkel
Posty: 16
Rejestracja: 01 sty 2018, 21:01
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Mejcherkel »

Jeżeli poziom morale jest na -3, a podczas gry wypada polecenie: „obniż morale o jeden”, to co wtedy robić?
Ignorować to? Bo nie da się niżej niż -3, czy każdy gracz ma otrzymać ranę, bo nie można tego spełnić?
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Seykan »

Mejcherkel pisze: 16 kwie 2020, 12:52 Jeżeli poziom morale jest na -3, a podczas gry wypada polecenie: „obniż morale o jeden”, to co wtedy robić?
Ignorować to? Bo nie da się niżej niż -3, czy każdy gracz ma otrzymać ranę, bo nie można tego spełnić?
Ignorujesz, nie da się bardziej obniżyć morale, ale nikt nie dostaje za to ran. Za to oczywiście za każdy znacznik determinacji, którego nie masz żeby odrzucić otrzymujesz 1 ranę.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: kastration »

Edytuję.

Niespełnione Wymagania: "W każdym momencie gry, kiedy gracze nie są w stanie spełnić jakiegoś wymogu (np. będącego wynikiem rzutu kośćmi, karty Wydarzenia, Przygody czy Tajemnicy, itp.), otrzymują Ranę za każde niespełnione wymaganie. Jeśli spełnienie wymogu dotyczy tylko konkretnego gracza, np. wykonującego akcję, to tylko on otrzymuje Rany"

Ale jest wyjątek od tego, więc nic się nie dzieje.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2020, 13:40 przez kastration, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
ODPOWIEDZ