Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: jediwolf »

Szczerze mówiąc trochę się pogubiłem z tą kampanią. Gra typu versus to coś ala bitewniak ma być? 1vs1? Niby jest opcja wyboru wersji do gry przygodowej conana czyli coopa co mnie interesuje, ale jest tam tylko główne pudło, które już posiadam z pierwszego ksa. I zbiórka ma trwać tylko 7 dni. Strasznie zagmatwane to to jest.

Tak samo z figurkami. To będą jakieś nowe odlewy, czy dokładnie to samo co w pierwszym Conanie?
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Lipa »

Maja być nowe odlewy figurek zebrane w takim "upgrade" boxie do Conana z wcześniejszych KSów. W Versus mode maja być pudełka z frakcjami, gdzie nowe wzory figurek będą wymieszane ze starymi. Także prawdopodobnie można sobie kupić tylko tego "upgrade" boxa i odświeżyć podstawową wersję Conana.
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: jediwolf »

A ten versus mode to jest 1vs1 tak?
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Dejw87 »

Tak, 1vs1 gdzie każdy buduje swoją armię. Mnie akurat interesuje tryb adventure i ciekawi mnie jaka będzie zawartość core boxa, czy taka jak poprzedni ks czy wersja sklepowa?
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: choczkins »

Ciekawe ile to będzie kosztować.... mój portfel pewnie nie będzie zadowolony.
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Ramzeseba »

choczkins pisze: 12 sty 2020, 20:02 Ciekawe ile to będzie kosztować.... mój portfel pewnie nie będzie zadowolony.
Ceny są znane już jakiś czas
https://www.kickstarter.com/projects/80 ... wGifZ2jkGk
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Dejw87 »

Czy ja dobrze widzę, core box tej kampanii zawiera 32 figurki za 89$? Core box z poprzedniej zbiórki ma tych figurek 74, nie wspomnę już o SG...
akasha_wl
Posty: 172
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: akasha_wl »

Dejw87 pisze: 13 sty 2020, 13:15 Czy ja dobrze widzę, core box tej kampanii zawiera 32 figurki za 89$? Core box z poprzedniej zbiórki ma tych figurek 74, nie wspomnę już o SG...
Kampania jest mało czytelna, ale wygląda na to, że tu w ogóle na razie nie ma core boxa z poprzedniej kampani, tylko legacy box zawierający nowe rzeczy do poprzedniego wydania. Mam nadzieję jednak, że pojawi się opcja zakupu podstawki, najlepiej ze SG.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Gromb »

Leader pledge w tej kampanii to nie core box? Zgupiałem.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
akasha_wl
Posty: 172
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: akasha_wl »

Gromb pisze: 13 sty 2020, 13:32 Leader pledge w tej kampanii to nie core box? Zgupiałem.
To jest core system box do beyond the monolith, czyli takiego uniwersalnego systemu, który można będzie wykorzystać z innymi grami (batman gcc czy zombicide) + 2 frakcje dla tego systemu. System to w sumie taki skirmish 1 vs 1.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Probe9 »

akasha_wl pisze: 13 sty 2020, 13:24 Kampania jest mało czytelna, ale wygląda na to, że tu w ogóle na razie nie ma core boxa z poprzedniej kampani, tylko legacy box zawierający nowe rzeczy do poprzedniego wydania. Mam nadzieję jednak, że pojawi się opcja zakupu podstawki, najlepiej ze SG.
Sama podstawka ma być dostępna w PM.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
akasha_wl
Posty: 172
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: akasha_wl »

Probe9 pisze: 14 sty 2020, 11:29
akasha_wl pisze: 13 sty 2020, 13:24 Kampania jest mało czytelna, ale wygląda na to, że tu w ogóle na razie nie ma core boxa z poprzedniej kampani, tylko legacy box zawierający nowe rzeczy do poprzedniego wydania. Mam nadzieję jednak, że pojawi się opcja zakupu podstawki, najlepiej ze SG.
Sama podstawka ma być dostępna w PM.
Podobno, ale w ograniczonej ilości z tego co podają w FAQ
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Dejw87 »

Czyli do tego Legacy Box za 89$ mam jeszcze dokupić core box? Jakiś obłęd. Liczyłem na zawartość z poprzedniej kampanii i mimo tego, że posiadam Batmana all in, chętnie bym kupił Conana do trybu przygodowego ale nie dam 200$ za połowę tego co już było. Szczerze to liczę, że ta kampania się nie uda i zaczną słuchać wspierających.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: jediwolf »

Ja zrezygnowałem. Versus mode w ogóle mnie nie interere, liczyłem na jakieś większe zmiany w opcji przygodowej, a dostaje boxa z figurkami i książkę z kilkoma nowymi scenariuszami za 90 euro. W porównaniu do pierwszego Conana wygląda to mega bidnie. Do tego wysyłka 40 euro i cyk prawie 550zeta za 32 figurki i nowe planszetki dla bohaterów. Kasa zaoszczędzona będzie na ISS Vanguard.
Zresztą widać, że kampanie jakoś nie kręci się najlepiej, ludzie oczekiwali czegoś innego.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: sewhoe »

Najbardziej rozczarowujący kickstarter jaki widziałem. Nie mający wiele wspólnego z oryginalnym Conanem. Już Batman 2.0 mocno pod tym względem kulał, ale do twórcy chyba nie docierały żadne krytyczne uwagi od społeczności gracz. Tym razem już chyba sam autor się zorientował po pierwszym dniu kampanii, że to niewypał.
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 272
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 149 times
Been thanked: 23 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: malpka »

Ja sobie jeszcze ponarzekam na ten system zniżek: https://the-overlord.com/index.php?/con ... unt-table/ o którym na FB i przez KSa trąbili od dawna.
Mając Batmana - nie dostaję zniżki na Batman Evolution, tylko 20% na Core System Box. Mając MB:P dostaję 20% na figurki które już mam.
Nie wiem, może pod spodem to miało zachęcić do zbiorówek, ale ogłaszanie tego jako swojego rodzaju program lojalnościowy dla wiernych fanów raczej nie wyszło.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: jediwolf »

Podobno jest to kickstarter być albo nie być dla Monolith. Gdzieś na francuski forum pisali, że jak nie wypali (a wszystko wskazuje, ze nie wypali w ciągu ostatniej doby wpłynęło im jakieś 50k $) to prawdopodobnie firmę będę musieli zamknąć. Mówi się trudno. CMONy też na początku robiły fajne plansze, potem wszystko na jedno kopyto, we dupie mieli prośby ludzi o dodruki sklepowych dodatków do swoich gier i też zaliczyli kilka baniek strat i może ich już nie być wkrótce.
Po komentach, które czytam, ludzie liczyli na zupełnie coś innego. Chcieli więcej przygód Conana w systemie coop. Nowe mechaniki, minisy, może jakąś kampanie. Sporo też wspomina o apce ala Posiadłość Szaleństwa. A zamiast tego dostali jakiś lipny skirmish. Których na rynku jest w cholerę.
Ale w czego spodziewać się od firmy, w której oficjalna strona do Conana w większości składa się z obrazka Under construction i tak od 2015 roku... jak to się mówi: niech giną.
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: SuCHaR »

sewhoe pisze: 14 sty 2020, 17:27 (...) Tym razem już chyba sam autor się zorientował po pierwszym dniu kampanii, że to niewypał.
Gdzie to można obaczyć, przeczytać?
Pzdr
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: manicminer »

Niestety ale to prawda, sam jako fan Howarda i Conana, czekałem na tego KS, liczyłem że będzie coś ciekawego pod coop i solo, okazuje się że jest drogo, wtórnie i nijako. Szkoda bo fajny lore idzie do piachu. Po tragicznym filmie, tragedia z grami.
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Dejw87 »

Faktycznie na forum Monolithu była wypowiedź właściciela, jak się ta kampania nie uda, wydadzą drugi sezon Batmana i koniec. Wydaje mi się, że albo ktoś tam bardzo nie chcę już "być" albo zwyczajnie nie ma pomysłu jak dalej rozwijać swoje gry. Nic się nie nauczyli przy drugim sezonie Batmana i dalej nie chcą słuchać wspierających, szkoda.
akasha_wl
Posty: 172
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: akasha_wl »

Dejw87 pisze: 15 sty 2020, 12:50 Faktycznie na forum Monolithu była wypowiedź właściciela, jak się ta kampania nie uda, wydadzą drugi sezon Batmana i koniec. Wydaje mi się, że albo ktoś tam bardzo nie chcę już "być" albo zwyczajnie nie ma pomysłu jak dalej rozwijać swoje gry. Nic się nie nauczyli przy drugim sezonie Batmana i dalej nie chcą słuchać wspierających, szkoda.
Mogę potwierdzić, że z końcem roku rozwiązali umowę z moim przyjacielem, który projektował dla nich figurki, więc coś ewidentnie jest ja rzeczy. Szkoda bo w zeszłym roku snuli jeszcze przecież plany na otwarcie sklepu, gdzie można będą e kupić ich gry w tym Batmana.
topcat4
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2018, 13:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: topcat4 »

Chyba jednak będą walczyć o ufundowanie. Robią właśnie rozeznanie jakie pledge dodać i co pozmieniać w istniejących. Może w końcu zaczęli słuchać . .
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: jediwolf »

Dla mnie, jeśli firma utrzymuje się tylko z KS i opierają swój główny dochód na ilości wpłat na kampaniach ksowych, to taka firma nie ma prawa bytu. CMONy robiły to samo i się przeliczyli. Szkoda Conana, bo to bardzo fajna gra, a mogła być jeszcze lepsza.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: sewhoe »

SuCHaR pisze: 15 sty 2020, 08:38
sewhoe pisze: 14 sty 2020, 17:27 (...) Tym razem już chyba sam autor się zorientował po pierwszym dniu kampanii, że to niewypał.
Gdzie to można obaczyć, przeczytać?
Pzdr
Z całą pewnością mignął mi taki post na Facebooku, pisany raczej po francusku przez autora Frederica Henry. Jak to na facebooku, zaginęło mi to w odmętach powiadomień, a nie wiem czy pochodziło z którejś z grup dotyczących Conana, Monolith, czy też z innej strony. To były słowa wypalonego człowieka, zmęczonego kickstarterami i zawiedzionego tym że jego otwartość i przejrzystość w podejściu do biznesu nie jest zrozumiała. Już wczoraj popołudniu zdawał sobie sprawę że raczej nie osiągnie celu. Wyglądał na człowieka, który kompletnie nie rozumie, dlaczego jego idea gry 1vs1 nie została zrozumiana przez środowisko graczy. Obawiam się że jego zafiksowanie się na takim modelu gry, mimo wielu sygnałów jakie pojawiły się podczas Batmana 2.0 (który dla mnie okazał się klapą i rozczarowaniem), skazały obecną kampanię na sromotną porażkę. Teraz szukałem tej wypowiedzi, ale słaby ze mnie nawigator. Za to trafiłem na forum Overlorda i tam we francuskojęzycznej wersji strony pojawia się wiele wypowiedzi autora, datowanych jeszcze na grudzień, gdzie wydanie kolejnych kickstarterów uzależniał od sukcesu Conana. Czyli jeśli kampania nie osiągnie progu 700k, to on sobie daje spokój z tym biznesem. Doprowadzi do końca wysyłkę Batmana 2.0 i Mythic Battles 1.5 i finito. Ale wtedy nawet Mythic Battles Ragnarok nie odpalą, ani rozwoju Behind the Monolith nie będzie. A szkoda bo Conan wydawał się takim samograjem. Formy mają, koszty produkcji plastiku to w takim przypadku dosłownie grosze, Wydaje się że "wystarczyło" zrobić wznowienie, sprzedać w takiej samej albo i wyższej cenie i odkuć się za poprzednią kampanię z Conanem, zrobić dodatek/ki z nowymi przygodami i figurkami, a cały 1vs1 zrobić jako kolejny dodatek utylizujący już wydane figurki. Ale czego się spodziewać po firmie która od 2015 roku nie jest w stanie odpalić sklepu internetowego, a teraz się okazuje że mają jeszcze na stanie jakiś zapaś Conan King Pledge i chcą go sprzedawać za 60 EUR w PM (w oryginalnej kampani to było chyba 130EUR), byle tylko jakoś ratować obecną kampanię.

Teraz można zaobserwować jakieś niemrawe ruchy twórców w celu pudrowania kampanii, ale wciąż nie dociera do niego sedno problemu. I chyba już nie dotrze. Szkoda tylko dobrej gry bo mam prawie wszystko do niej i autentycznie liczyłem na więcej tego samego.
ODPOWIEDZ