Gra ze zwierzętami w roli głównej

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2029
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1508 times
Been thanked: 1155 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: Bruno »

Marcinus pisze: 12 sty 2020, 13:10
Bruno pisze: 11 sty 2020, 14:21 Wśród recenzji Młodego Giercownika widziałem kilka gier ze zwierzętami (w tym co najmniej dwie z ptakami w roli głównej), które nie były chyba wymienione w tym wątku. Warto przejrzeć jego blog!
Recenzje z tego bloga mają jeden feler. Nie są to recenzje krytyczne. O wadach recenzowanych gier się z niego nie dowiesz.
A z lakonicznych propozycji w tym wątku się dowie? Odsyłam do tego bloga po propozycje tytułów, które tu nie padły, a nie po werdykt, czy koniecznie trzeba daną grę kupić :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 28 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: birdm »

Ok, do listy dołączyłem Zatokę Pelikanów(motyw ptaków, może jednego ale zawsze). A i samo kafelkowanie jest dość przyjemne.
Dzisiaj pewnie będę musiał coś wybrać, więc dzięki wszystkim za podpowiedzi. Zrobię jakiś update dla potomnych co zakupiłem i jak się spodobało solenizantowi, jubilatowi(cholera, nigdy nie wiem, które jest prawidłowe:D )
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: shod »

a ja chyba tak łatwo nie odpuszczałbym Fauny, choć wszystko zależy od tego jak rzeczony "Smark" sobie radzi. My kupiliśmy Faunę jak młody miał 5 lat [to było ze 3 lata temu i jeszcze nie było info o dodruku i stoczyliśmy walkę na allegro, kupując za ponad 200 zł]. Gra naprawdę ma sporo walorów edukacyjnych, zarówno w aspekcie zwierząt jak i geografii. Graliśmy w to dość często i syn naprawdę sporo się nauczył. Dodam jeszcze, że mieliśmy i Farmery, Skupy żywca, Koty itp. a Faunę nadal mamy, bo można w nią grać w każdym wieku i wielopokoleniowo i to też jest spory atut tej gry....moim zdaniem oczywiście ;).
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: Grzdyll »

Jeśli jeszcze rozważasz co kupić to może Cię zainteresuje że Mniam Mniam jest akurat w dobrej cenie w Empiku:
http://www.empik.com/g3-gra-rodzinna-mn ... nt=produkt
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: ko2a »

Ja cię kręcę. Dlaczego jeszcze nikt nie podał świetnej gry o zwierzętach z lucrum - czy wiesz który zwierz. Obecnie prawie 4 latek ogrywa babcie i osoby nie zaznajomione z grą.

Naprawdę świetna gra. Młody bardzo duzo uczy się o zwierzątkach w trakcie gier. Oczywiście wariant turowy z dzieckiem.

Dodam że świetną gra dla dorosłych. Na równi z dooble.
ODPOWIEDZ