Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arkhon »

Bardziej "niezbedny" jest woreczek,
czy tak moze.... bez niego ;) ?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Prawdziwi kultysci losuja tylko z przezroczystej szklanki.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Paskuder »

Niezbędne to są strzałki do lokacji z korynckiego marmuru :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Niezbędne są przekładki do kart, bo inaczej przeglądanie kart badaczy i przygotowywanie scenariuszy faktycznie będzie trwało dłużej niż sama rozgrywka. Ale o to się już trzeba zatroszczyć we własnym zakresie. :)
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

Bartoszeg02 pisze: 15 sty 2020, 20:00 Cześć!
Zastanawiałem się nad zakupem tego tytułu. Aczkolwiek byłby to mój pierwszy lcg więc mam parę pytań :)
1) Czytałem że generalnie scenariusze są trudne, jak waszym zdaniem rozkłada się czas między tworzeniem swojej talii a samą rozgrywką? Czy nie jest tak że przez 2 godziny układamy sobie talie żeby potem pograć 30 min, sprawdzając ten układ i znowu 2h budowania talii i 30 minut rozgrywki?
2) Jak oceniacie żywotność samej podstawki?
3) Jest cała masa dodatków i szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak się w tym połapać. Czy do podstawki warto na wstępie kupić dodatek do niej (Powrót nocy fanatyka). Czy może lepiej jakiś inny większy dodatek? I w sumie czy lepiej zbierać 1 cały cykl czy najpierw (zakładając oczywiście że się wciągnę) najpierw wykupić wszystkie większe dodatki (najlepszy stosunek ilość do ceny) a dopiero potem te mniejsze? Jakoś polscy recenzenci za dużo się o dodatkach do tej gry nie wypowiadają :/
4) Czy umiecie wskazać jakiś najciekawszy dodatek który warto zakupić jako pierwszy? Może umiecie też wskazać jakieś pudełka będące odgrzewanymi kotletami które na pewno lepiej odłożyć na później.
5) Słyszałem że niezbędne są kapsle numizmatyczne na żetony losu - jakiego wymiaru są żetony bo chcę kupić te jak najlepiej pasujące :)
Ja w ogóle nie bawię się w budowanie talii, układanie kombosów itp. - po prostu wybieram postać, w necie szukam jakichś randomowych buildów, coś tam wrzucę od siebie i jazda. Dla mnie najważniejsza jest fabuła, tworzenie historii zagraniami poszczególnych kart, i po prostu stara dobra zabawa. Ratio: talia 10min, gra 3h. Gram oczywiście na poziomie łatwym. :)

Co do kapsli to polecam Leuchtturm w rozmiarze 26mm. Można też 25mm, ale wtedy żetonu już nie wyjmiesz, bo siedzi na styk. Nie można grać bez kapsli. Koledzy sobie żartują, ale wszyscy wiedzą, że dotknięcie żetonów chaosu bez kapsli skutkuje natychmiastową klątwą, a szaleńcy kończący bez nich całą kampanię gubią się potem w czasie i przestrzeni. Nie czytałeś ostrzeżenia drobnym drukiem na pudełku? :D
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Niezbędna to jest podstawka do gry w dodatki :D
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Lukić »

arian pisze: 16 sty 2020, 01:43 Niezbędne są przekładki do kart, bo inaczej przeglądanie kart badaczy i przygotowywanie scenariuszy faktycznie będzie trwało dłużej niż sama rozgrywka. Ale o to się już trzeba zatroszczyć we własnym zakresie. :)
Ja zamiast przekładek stosuję wstążki. Do ściągnięcia i wydrukowania z BGG. Możesz je wyszukać wpisująć "ribbon".
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

26 mm, jeśli chcesz mieć lekko luźne (żetony w środku latają). 25 mm, jeśli chcesz, żeby weszły ciasno na styk - ale wtedy będzie je trudno wyciągnąć bez niszczenia.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Istnieje powod zeby je wyciągać? Zakapslowalem w 25mm wszystkie zetony i spokoj.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Żaden mi nie przychodzi do głowy, ale ludzie mają różne pomysły - lepiej od razu przestrzec ;)
Jeśli mogę coś poradzić: od razu kupować Leuchtturm premium, te z gładkimi krawędziami. Są o wiele lepszej jakości od zwykłych kapsli (tych z rantem), które szybciej się wycierają, a ranty po długim użytkowaniu mają też tendencję do pękania. Ja na szczęście miałem zapakowane w zwykłe 26 mm, więc przy przekładaniu do Leuchtturm premium 25 mm żaden żeton nie ucierpiał.
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: szutek »

W zakresie niezbędności żetonów to tak wyglądają one po ok. 100 rozgrywkach. Ja nie zakapslowałem, ale zamierzam trzymając na ten cel świeżutki zestaw z drugiego core seta :)




Obrazek
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Ja używałem aplikacji. Nawet szybciej obsługa gry szła.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Co do dostępności starszych cyklów: latem kompletowałem Dunwich (tu przyznam miałem fuksa, bo zaraz potem się skończyły pierwsze scenariusze), a pod koniec grudnia Carcosę i nie miałem z tym większego problemu: Nieopisywalną Przysięgę od pani z OLX ;-) (już jakoś w lipcu, potem nie miała, ale potem widziałem że znowu "spadło z tira pod jej dom" ;) ) , Echa Przeszłości na allegro, a resztę w swoim standardowym sklepie.
Obecnie pierwsze 3 zestawy Dunwich czekają na dostawę zamówień z fali DNŻ (zdaje się pod koniec stycznia ma być dostawa), podobnie Nieopisywalna Przysięga.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Bartoszeg02 »

Jeszcze mam jedno pytanie, czy te scenariusze z cykli można rozgrywać pojedynczo? czy żeby rozegrać scenariusz 5 trzeba mieć za sobą 1 2 3 4. Czy w taki cykl każdy gra cały czas tą samą postacią (jakieś doświadczenie/awanse po grze?) czy przed każdą rozgrywką składamy wszystko od 0 według normalnych zasad?
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: gocho »

Bardziej "niezbedny" jest woreczek,
czy tak moze.... bez niego
Ja od początku nie tylko nie używam woreczka. Nie używam również żetonów chaosu. Używam kostki 20ściennej. Na kartach badaczy mam rozpisane (pod poszczególne kampanie) pod jakim numerem jest który żeton chaosu. Nie niszczę żetonów, nie potrzebuję kapsli ani woreczka/kubeczka. Jest szybciej, chyba że rzucę 17-19 i trzeba rzut powtórzyć. W trakcie kampanii puste pola zapełniają się. W którejś jest 21 żetonów, więc jeden odrzucam. Moja gra, moje zasady.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Bartoszeg02 pisze: 17 sty 2020, 07:44 Jeszcze mam jedno pytanie, czy te scenariusze z cykli można rozgrywać pojedynczo? czy żeby rozegrać scenariusz 5 trzeba mieć za sobą 1 2 3 4. Czy w taki cykl każdy gra cały czas tą samą postacią (jakieś doświadczenie/awanse po grze?) czy przed każdą rozgrywką składamy wszystko od 0 według normalnych zasad?
Mozesz grac pojedynczy scenariusz ale jesli grasz kampanie to zdobywasz xp dzieki ktoremu zdobywasz coraz mocniejsze karty, ukonczenie scenariuszy wplywa tez na kolejne dzieki Twojemu wynikowi lub wyborom. Grasz caly czas ta sama postacia. Tak, zaczynasz z samymi 0
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Grają w pojedynczy scenariusz nie musisz grać talią z 0 xp. Możesz budować z dowolną liczbą kart z punktami doświadczenia, ale po przekroczeniu pewnego progu musisz dodać dodatkowe karty podstawowej słabości. W rozszerzonej instrukcji jest rozpiska ile trzeba dodać.
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Lost Death »

chciałem dziś kupić cały cykl "zapomniana era" , a tutaj taki zonk. Ktoś wie czy i kiedy dodruk? ewentualnie gdzie jeszcze można dostać?
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Ja też czuje się jakbym obudził się z przysłowiową ręką w nocniku. Chciałem kupić kolejny cykl (mam tylko carcosse) i okazuje się że w pełni można dostać tylko ten co teraz leci (pożeracze snów) i poprzedni.

Czuję niestety że brak dostępności całych cykli w PL zabije ten LCG w naszym języku. Ja bym z chęcią zainwestował w nowe produkty ale ich nie ma przez co muszę szukać z drugiej ręki :\
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Nie zabije. Ciągle robią dodruki, które schodzą na pniu :D
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Dużo osób czeka na dodruk mythosów Dunwich, miał być w grudniu, jest obsuwa.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

Miszon pisze: 17 sty 2020, 19:39 Dużo osób czeka na dodruk mythosów Dunwich, miał być w grudniu, jest obsuwa.
Nie dodruk a druk na żądanie. Dla mnie istotna różnica.
Gorsza jakość za wyższą cenę.

W sumie czas aby FFG zapowiedziało kolejny cykl. Tylko 3 paczki zostały do końca obecnego cyklu
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Czyli jest szansa na dodruk/dnż brakujących mythosow ?

Chciałem kupić te z Dunwich w dnż ale jeden z nich też już nigdzie nie jest dostępny :/ chyba że wiecie gdzie można jeszcze he dostać ?
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Jak przyjdą DNŻ to podejrzewam, że sklepy zamówiły nieco więcej niż miały zamówień (ja bym będąc sklepem tak zrobił ;-) ).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Nic nie stoi na przeszkodzie by kupic cykl pozeraczy i krag oraz nastepny ktory wyjdzie a dopiero pozniej wyrwac uzywany czy dnz poprzednich. Cykle nie sa z soba powiazane wiec to nie jest duzy problem.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ