Gra dla 10-latki?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Gra dla 10-latki?

Post autor: mbork »

Czołem,

dawno się tu nie odzywałem - w ostatnich latach mniej czasu na planszówki :-( . Ale do rzeczy. Córka ma już prawie 10 lat, i szukam czegoś dla niej (no dobra, i trochę dla siebie ;-) ). Na grę o koniach to już nie liczę, ale może coś innego się znajdzie.

Doprecyzowanie:
1. Dziewczynka, 10 lat.
2. Będzie grane głównie rodzinnie (z rodzicem/ami).
3. Zatem 2-3 osoby, może w porywach 4 (wyjątkowo).
4. Doświadczenie ma całkiem-całkiem (po trochu Loch Ness, Zbuduj swoje miasto, List miłosny, Carcassonne, Dominion, Domek, Mice and Mystics, też Stone Age i Kingdom Builder (ale te dwie to tylko wspólnie z mamą przeciwko tacie) i pewnie coś jeszcze, o czym zapomniałem).
5. Zainteresowania: konie, konie, konie, potem ogólnie przyroda. Ale temat może okazać się drugorzędny - Dominion się spodobał.
6. Raczej planszówka niż karcianka, jeżeli karcianka, to pudło nie może być mikre (efekt musi być ;-) ).
7. Raczej nie poważny mózgożer, powinno być trochę losowości, żeby udało się czasem wygrać z tatą. :-P Lekka ekonomiczna jest ok
8. Lepiej mniej niż więcej negatywnej interakcji.
9. Czas rozgrywki do godziny.
10. Zasady będą rozkminiane z całkiem doświadczonym graczem.
11. Byłoby dobrze, gdyby gra nie wymagała stołu wielkości boiska (80 na 80 cm jest ok)
12. Klimaty sci-fi nie, fantasy średnio (ewentualnie low fantasy).
13. Ładne ilustracje to absolutna konieczność.
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla 10-latki?

Post autor: anna26 »

Może wyprawa do Eldorado bądź Szarlatani z Pasikurowic
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 10-latki?

Post autor: Katia »

Niech się inni wypowiedzą, co do ogarnięcia gry, ale ładnie wydana to jest "Na skrzydłach".
3trolle - 6%
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Gra dla 10-latki?

Post autor: j_g »

Strzały zupełne - nie grałem, nie znam się, setting jedynie pasi, ale może rzuć nieśmiało okiem - Przebiegłe wielbłądy, Odjechane jednorożce.
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Gra dla 10-latki?

Post autor: tomg »

Poleciłbym Agricolę wersję rodzinną. Są przynajmniej różne zwierzęta :D.
U mnie się sprawdziło w nawet młodszym wieku dzieci ale z poprawką że mam synów.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gra dla 10-latki?

Post autor: mbork »

Dzięki za wszystkie sugestie. Przejrzałem też BGG i inne miejsca i chyba zdecyduję się na... Sierra West. ;-)
(Agricolę mam, chociaż stare wydanie, sprzed 10 lat. No, ale tam nie ma koni - są w "Chłopach i ich zwierzyńcu", ale to już mamy)
Czy ktoś wie, jakie i ile koszulek na karty będzie potrzebne?
patka3000
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Gra dla 10-latki?

Post autor: patka3000 »

Ja znalazłam przypadkowo grę o koniach typu Top Trumps Cartamundi, można jeszcze wyczaić miejscami do kupienia ok. 10zl. Ile zabawy ile ciekawości aż dziwne i najważniejsze można zabrać na konie :lol: Taka niby wojna ale dla pasjonatów koni ok.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gra dla 10-latki?

Post autor: mbork »

No i zagraliśmy w to Sierra West już chyba 4 partie i jest spoko. Nie jest to najlepsza gra, jaką mam, ale jest całkiem nieźle. Ale dzięki za porady!
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra dla 10-latki?

Post autor: Kin@a »

mbork pisze: 20 sty 2020, 00:24
(Agricolę mam, chociaż stare wydanie, sprzed 10 lat. No, ale tam nie ma koni - są w "Chłopach i ich zwierzyńcu", ale to już mamy)
W dodatku do Agricoli, Torfowisko, są konie
Jest też "końskie" Monopoly.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Gra dla 10-latki?

Post autor: Mortinista »

Cześć,

Zobacz ten wątek viewtopic.php?f=43&t=65765

Może coś podejdzie z gier, które wymieniłem.

Pozdrawiam
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gra dla 10-latki?

Post autor: Cyel »

Z Twoim zapytaniem skojarzyła mi się ostatnia recenzja Shut Up and Sit Down - w jednym momencie Quintin podmienia recenzowaną karciankę na pudełko od poniższej gry

https://boardgamegeek.com/thread/218703 ... orses-pony
so many young girls love horses and if BGG members were playing games with their young daughters a lot of their daughters would want to play this game.
Rated as a kids game and especially for kids who like horses. For its intended audience it's really good.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ