Yggdrasil Chronicles (Cedric Lefebvre)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kotti7
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2018, 22:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Yggdrasil Chronicles (Cedric Lefebvre)

Post autor: kotti7 »

Gra prawie nieznana a szkoda. Jestem po kilku rozgrywkach. Gra się szybko i przyjemnie. Amatorzy Thora odnajdą się szybko w nazewnictwie i klimacie. Dzieci po kilku partiach zapamiętały większość pojęć. Największą zaletą pozycji na pewno jest wielkie drzewo, które wyrosło na stole oraz piekne grafiki. Do wad zaliczam natomiast przede wszystkim niski poziom trudności. Bez większego problemu kontroluje się wrogów na planszy, niepewność co do losów bogów utrzymuje się na średnim poziomie. A można było jak w Aeons End.
Tytuł w sam raz na niedzielę, prosty ale dający dużo satysfakcji. Dla osób szukających szybkiej ale klimatycznej rozgrywki w sam raz. Dla bardziej wprawionych może pozostawić pewien niedosyt.
Na razie szukam opcji utrudniających grę.
No ale to drzewo i Heimdall, choćby dla nich, choćby jako ozdoba pod telewizor.

Obrazek
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Yggdrasil Chronicles (Cedric Lefebvre)

Post autor: maciejo »

Jeśli szukasz trudniejszej wersji tej gry to kup pierwsze wydanie.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Yggdrasil Chronicles (Cedric Lefebvre)

Post autor: Hardkor »

Czekam na polską wersję, żeby zapoznac się z tytułem. Bardzo się boje o wytrzymałość drzewa...
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Yggdrasil Chronicles (Cedric Lefebvre)

Post autor: maciejo »

Hardkor pisze: 20 sty 2020, 00:27 Czekam na polską wersję, żeby zapoznac się z tytułem. Bardzo się boje o wytrzymałość drzewa...
Nie mogę nic powiedzieć o samej rozgrywce ponieważ nie grałem.
Widziałem natomiast grę na targach i powiem szczerze pierwsze wrażenie tragiczne.
Pomieszanie z poplątaniem na "planszy",to drzewo jest naprawdę wielkie, takie przestrzenne wynalazki mnie nie przekonują a wręcz odrzucają.
Nie wierzę, że ta grą przyjmie się na rynku.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
whitewolf
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2020, 14:48

Re: Yggdrasil Chronicles (Cedric Lefebvre)

Post autor: whitewolf »

Prosta jest ta gra? Trochę jestem rozczarowany, ponieważ czytałem w recenzjach i na YT, że właśnie gra jest dosyć trudna i jest wiele możliwości do przegrania.
kotti7
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2018, 22:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Yggdrasil Chronicles (Cedric Lefebvre)

Post autor: kotti7 »

Gra nie jest prosta, nie jest tez trudna :D . Nie udało mi się przegrać choć jedną czy dwie partie kończyłem na minimalnym życiu. Nie przewraca zwojów, nie zmusza do planowania 3 ruchów naprzód ani do zastanawiania się czy aby na pewno. Za to klimat wylewa się po stole litrami. Czuć majestat od bogów. Każda kolejna karta buduje nastrój i przywołuje mile wspomnienia, że gdzieś to już w filmie widziałem a teraz mogę mieć to sam. Aż chciałoby się uderzyć najpotężniejszym młotkiem tak by się liście zatrzęsły na dziewięciu światach. Tego jednak nie można. "Miau miau" chroni tylko przed jednym zagrożeniem. I to trochę rozczarowuje.
Wbrew obawom wykonanie jest na wysokim poziomie. Średni poziom obraca się bez oporów. Nic nie haczy i nie trze. Wykonany jest z grubej tektury. Przy normalnym użytkowaniu wytrzyma bardzo długo. Jedynie do kart wrogów można się doczepic, że są zbyt cienkie i przypominają trochę foliowane karty naszych polskich wydawców. Ale jest dobrze. Życzyć aby i polska wersja miała taką wytrzymałość.
Sama gra jest neutralna językowo. Wszędzie umieszczone są odpowiednie znaczki, wzorki, które po dłuższym obcowaniu z grą pozwalają nie zaglądać do instrukcji. Ta z kolei napisana jest po angielsku i nie będzie stanowić dla większości problemu. Po co więc czekać na polską wersję?
Oprócz standardowej rozgrywki jest tez kampania.
Podsumowujac: bardzo klimatyczna i przyjemna gra tylko dlaczego Loki nie jest bogiem?😜
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Yggdrasil Chronicles (Cedric Lefebvre)

Post autor: Czacha Games »

właśnie ruszyła przedsprzedaż polskiej edycji gry YGGDRASIL: Kroniki.

Na stronie produktu możecie zapoznać się z video recenzją oraz z polską instrukcją.

https://czachagames.pl/index.php/produk ... dsprzedaz/
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
pympyry
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:23

Re: Yggdrasil Chronicles (Cedric Lefebvre)

Post autor: pympyry »

kotti7 pisze: 21 sty 2020, 12:41 ... tylko dlaczego Loki nie jest bogiem?😜
A to może, dlatego że Loki nie jest bogiem, a olbrzymem, jedynie zaliczanym w poczet bogów? ;) :P

Odkopałem, to co by się może coś w temacie ruszyło - ponoć Czacha w dniu wczorajszym wysłała zamówienia przedpremierowe. Ktoś preorderował, do kogoś już dotarło? Wrażenia, opinie? :)
Sciurus77
Posty: 34
Rejestracja: 26 lip 2019, 19:45
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Yggdrasil Chronicles (Cedric Lefebvre)

Post autor: Sciurus77 »

Dziś odebrałem z paczkomatu.

Na pierwszy rzut oka do jakości nie mam się zbytnio do czego przyczepić.
Drzewo i pozostałe elementy kartonowe są wykonane z grubego kartonu, wyglądają na wytrzymałe. Nacięcia zrobione świetnie, elementy bez problemu wychodzą z arkuszy, nic się nie rozwarstwia. Drzewo ma fantastycznie zrobione wycięcia, bez problemu można je składać i rozkładać bez obawy rozwarstwienia (w porównaniu z drzewem z Everdell, to jak niebo i ziemia).

Karty nie są najgrubsze, ale nie są też najgorsze, raczej zadowalające.

Ilustracje są bardzo klimatyczne (pudełko też bardzo ładne, tylko w trochę dziwnym formacie).

Księga sag też wygląda bardzo dobrze, również ma grube stronice i klimatyczne ilustracje. Jedna czcionka jest z początku mało czytelna, ale teksty nią zapisany nie jest istotny dla rozgrywki, są to fragmenty z różnych mitów (zresztą po przywyknięciu spokojnie da się czytać te teksty bez większego problemu).

Jednym słowem, jak dla mnie wykonanie jest fantastyczne.

O rozgrywce się nie wypowiem, jeszcze nie było okazji. Mogę tylko powiedzieć, że instrukcja jest bardzo dobrze napisana, spójnie i sensownie; właściwie po jednej lekturze na spokojnie można bez problemu zacząć grę (może jakieś wątpliwością pojawią się w czasie gry).

Czekam z niecierpliwością na pierwszą rozgrywkę, może po niej napiszę coś więcej :D
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Yggdrasil Chronicles (Cedric Lefebvre)

Post autor: Mendaks »

Zapraszam was do mojej recenzji polskiej wersji gry Yggdrasil Kroniki.

https://www.youtube.com/watch?v=Qpq59pxNp3E
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Yggdrasil Chronicles (Cedric Lefebvre)

Post autor: pegzi »

lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Yggdrasil Chronicles (Cedric Lefebvre)

Post autor: lazarro »

Polecacie Yggdrasila Kroniki czy zapomnieć o tym tytule? Czy w polskim wydaniu pojawiły się błędy, jak wygląda z jakością?
Awatar użytkownika
Sylwiano
Posty: 127
Rejestracja: 22 kwie 2020, 10:56
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Re: Yggdrasil Chronicles (Cedric Lefebvre)

Post autor: Sylwiano »

Jestem szczęśliwą posiadaczką tego tytułu i oprócz tego, że rozłożenie drzewa trochę trwa, to reszta jest jak najbardziej na plus. Szczerze polecam i żałuję, że ten tytuł nie jest tak mega znany.
Awatar użytkownika
tenuviel
Posty: 18
Rejestracja: 20 lis 2020, 00:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Yggdrasil Chronicles (Cedric Lefebvre)

Post autor: tenuviel »

Potwierdzam, świetna gra. U nas 10/10 i ścisłe top na 2-4 graczy (możnaby więcej, ale tu skalowalność jest bardzo istotna - 2-3 graczy da się kontrolować grę, więcej to już jest spory hardcore)

Mogą występować minimalne mankamenty nie wpływające na grę (np. z tego co pamiętam Surt jest też zapisywany też jako Surtur). Jeśli chodzi o zasady i kampanię sprawdzałbym też angielskie teksty dla porównania.

Fizycznie u nas wersja PL kompletna i sprawna.

Co do składania drzewa myślę, że to może być duża frajda dla nowych graczy czy dzieciaków (jest wiele dłużej rozkładających się gier bez drzew :P). Przy okazji poznają nazwy i symbole, co jest w zasadzie kluczowe, żeby płynnie grać i dyskutować o możliwościach.
(K) Kupię https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... 6&t=70681 oraz chętnie dowiem się o egzotycznych, archaicznych grach w stylu Królewska Gra z Ur, Szagaj, Hnefatafl, Gęś itp.
ODPOWIEDZ