Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

skiba pisze: 20 sty 2020, 12:42
Phate pisze: 20 sty 2020, 12:09 Ostatnie pytanie przed kolejnymi zakupami.
Czy istnieją jakieś przeciwwskazania (mechaniczne, fabularne ?) przed grą w dwa ostatnie cykle solo badaczem ?
Ja wszystko, co do tej pory wyszło obstukałem solo na 1 badacza, więc na luzie. Tylko przygotuj się, że bywa ciężko ;-)

Co do "Pożeraczy Snów" - jak chcesz zagrać pełną kampanię to potrzebujesz 2 badaczy. Każdy badacz swoją "mini-kampanię" solo rozgrywać będzie.
Jakie są twoje ulubione postacie pod truesolo ?
muminus77
Posty: 48
Rejestracja: 03 lut 2014, 22:34
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: muminus77 »

MrAtrion pisze:Czy grając głównie solo (samemu na 2 badaczy) nie opłaca się brać któreś z osobnych scenariuszy? Labirynt obłędu podobno mocno traci w takiej grze.
Wg mnie Labirynt Obłędu opłaca się kupić tylko do gry w tryb wielodrużynowy (kilka drużyn badaczy gra jednocześnie ten scenariusz i wchodzą ze sobą w interakcję), który czyni go wyjątkowym przeżyciem. Stąd jako przygoda dla jednej drużyny stawiam go najniżej spośród wszystkich osobnych scenariuszy (nie ważne czy solo czy z kimś), chyba że komuś wyjątkowo podoba się klimat podobny do filmu "Piła".

W pozostałych osobnych scenariuszach nie zauważyłem nic, co by działało gorzej grając solo (żadnych ukrytych kart czy informacji).

Dwupak Strażnicy Otchłani udało mi się dotychczas pokonać tylko w 4 osobowym gronie (bo jest dość trudny), ale nie potrafię stwierdzić, czy to problem z jego skalowaniem do liczby graczy - mnie nie podszedł, więc wisi w wątku sprzedażowym :wink:
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Bartoszeg02 »

Mam pytanko - ile potrzeba kapsli (o wymiarze 26mm) do gry (zakładając że pójdę w dodatki)? W zestawie podstawowym naliczyłem 26 znaczników do zakapslowania; czy w dodatkach dochodzą jakieś kolejne?
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Nie dochodzą. Tylko żetony z podstawki.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: skiba »

Phate pisze: 20 sty 2020, 13:49
skiba pisze: 20 sty 2020, 12:42
Phate pisze: 20 sty 2020, 12:09 Ostatnie pytanie przed kolejnymi zakupami.
Czy istnieją jakieś przeciwwskazania (mechaniczne, fabularne ?) przed grą w dwa ostatnie cykle solo badaczem ?
Ja wszystko, co do tej pory wyszło obstukałem solo na 1 badacza, więc na luzie. Tylko przygotuj się, że bywa ciężko ;-)

Co do "Pożeraczy Snów" - jak chcesz zagrać pełną kampanię to potrzebujesz 2 badaczy. Każdy badacz swoją "mini-kampanię" solo rozgrywać będzie.
Jakie są twoje ulubione postacie pod truesolo ?
Pierwsze true solo poleciałem Petem Włóczęgą. Carcosę zrobiłem Markiem Harriganem, Erę przeleciałem Ursulą, a potem skręciłem fajną talią pod Agnes Baker z tasakiem i Blood Pact'em i poleciałem Krąg. To taka topka moja, poza tym próbuję wszystkimi badaczami coś tam podziałać. Wg mnie ścisły top aktualnie to Pete/Duke oraz Joe Diamond :-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

IMO na większość kampanii (chyba wszystkie prócz Ery), jednym z najlepszych badaczy true solo jest obecnie Leo Anderson. Świetny rozkład statów, dostęp do Lone Wolfa (a jak wiadomo, u Guardianów ekonomia bywa problemem), z Charyzmą i dobrym zestawem sojuszników gościu jest nie do ubicia. Praktycznie nie ma słabych stron, tym bardziej, że niska zręczność jest przeważnie karana obrażeniami, co dla niego nie stanowi problemu.
elulomek
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2020, 13:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: elulomek »

Czołem, zastanawiam się czy warto jeszcze wchodzić w wersję polską AH? Aktualnie jedynie ostatnie 2 kampanie są dostępne w sklepach. Dostałem już core set niestety w polskiej wersji, jest sens zaczynać od Przerwanego Kręgu czy lepiej sprzedać i kupić wersję angielską? Są jakieś informacje o dodruku pierwszych trzech dodatków?
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Dodruk dopiero co był. Jeśli gra się podoba proponuję kupować to co jest dostępne (Przerwany Krąg i Pożeracze Snów). To czego nie ma proponuję szukać ofert na forum/allegro/facebook i kupić w całości. Nie bawić się w polowanie na pojedyncze paczki.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Dodam, że nie miałem większych problemów ze skompletowaniem pierwszych dwóch cykli.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Na True solo najlepsza jest Wendy. Dla niej expert czy normal nie robi roznicy ;-) Bardzo lubue tez Yoricka. Z wrogami sobie dobrze radzi, odzyskuje assety, ma dostep do Evidence, Scene of a Crime, Gravedigger shovel i kilku innych kart do zdobycia tych paru wskazowek. Takze moge polecic ta dwojke.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Czy myślicie że jak Galakta dostanie opóźniony DNŻ to pojawia się jeszcze w sklepach dwa wyprzedane mythos packi ? Zastanawiam się czy czekać i liczyć jeszcze na udane kompletowanie Dunwich czy zrezygnować i przejść do Przerwanego Kregu.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Dziś dostali DnŻ więc te 3 mythosy które byly w ramach tego drukowane lada dzień trafią do sklepów.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Chodzi mi raczej o to że te mythosy które były w dnż są nie dostępne nigdzie już nawet w przedsprzedaży - obawiam się że będzie jak w przypadku pierwszej fali dodatków do Marvela LCG czyli sprzedały się zanim jeszcze weszły na rynek :/
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Sądzę że sklepy zamówiły lekką górkę w stosunku do tego ile miały zamówień na preorder. Teraz są niedostępne bo sklepy ich jeszcze nie mają, za kilka dni wejdą im na stan.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Mam pytanie do osób, które miały błędy na kartach i drukowały poprawione wersje - czy nie jest odczuwalna różnica grubości karty w koszulce? I jak to drukowaliście, żeby było cacy także wizualnie? :) Jaki papier itd.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Paskuder »

Drukowałem tylko poprawiony tekst na papierze samoprzylepnym, następnie wycinałem odpowiednio i naklejałem miejscowo na oryginalną kartę. Karta w koszulkę i nie widać różnicy. Karcianych purystów ze stanem przedzawałowym uprasza się o odłożenie wideł i zgaszenie pochodni.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Paskuder pisze: 22 sty 2020, 18:47 Drukowałem tylko poprawiony tekst na papierze samoprzylepnym, następnie wycinałem odpowiednio i naklejałem miejscowo na oryginalną kartę. Karta w koszulkę i nie widać różnicy. Karcianych purystów ze stanem przedzawałowym uprasza się o odłożenie wideł i zgaszenie pochodni.
A stary tekst nie prześwitywał?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Paskuder »

MrAtrion pisze: 22 sty 2020, 19:54
Paskuder pisze: 22 sty 2020, 18:47 Drukowałem tylko poprawiony tekst na papierze samoprzylepnym, następnie wycinałem odpowiednio i naklejałem miejscowo na oryginalną kartę. Karta w koszulkę i nie widać różnicy. Karcianych purystów ze stanem przedzawałowym uprasza się o odłożenie wideł i zgaszenie pochodni.
A stary tekst nie prześwitywał?
Nie.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: zakwas »

MrAtrion pisze: 22 sty 2020, 16:03 Mam pytanie do osób, które miały błędy na kartach i drukowały poprawione wersje - czy nie jest odczuwalna różnica grubości karty w koszulce? I jak to drukowaliście, żeby było cacy także wizualnie? :) Jaki papier itd.
Ja z kolei zrobiłem wrzutki w koszulki na papierze 80g. Mam dostęp do takiej drukarki, że znajomy zagrał trzy gry i zauważył dopiero jak mu powiedziałem, że jest coś dołożone do karty. Wklejka by mnie bolała.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Mógłby ktoś sprzedać kilka tipów co do budowania talii? Na co zwraca uwagę lub jakie karty od razu odrzuca kierując się jakimś konkretnym deckiem? Nie chcę po prostu szukać i bezmyślnie kopiować z ArkhamDB tylko samemu coś robić, ale chcę wiedzieć co i jak. Mam 2x CS i pierwsze deluxe do Carcosy i Dunwich
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Hazegiant »

Nie jestem żadnym ekspertem w dziedzinie deckbuildingu ani ogólnie Arkhama -> skończyliśmy kampanię podstawową, jesteśmy w połowie Dunwich oraz na 3 scenariuszu Carcossy. (jedną kampanię gramy we 2, drugą we 3 a nie chcieliśmy, żeby kolega zaczynał od środka).

Z moich obserwacji wynika:
- na 2 graczy, na pewno dobrze nam szło jak się wyspecjalizowaliśmy -> kolega grał Rexem i zbierał wskazówki, a ja Zoey zajmowałem się niebezpieczeństwem.
- na 3 graczy, z racji tego że wskazówek jest do znalezienia więcej, trochę wspieramy Daisy -> Yorickiem i Markiem. Nie jest to nic wielkiego, 2x latarka, 2x evidence u Marka, ale to też przez samą postać, która dodaje sobie +2 do testów za obrażenie.
- My skupiamy się na zdolnościach pasywnych naszych postaci i pod nie budujemy swoje decki - Mark przyjmuje obrażenia aby ciągnąć karty -> więc mam sporo leczenia i karty które zwiększają moją liczbę HP. Yorick wyciąga z grobu karty i bardzo dobrze sprawdza się zagranie z odrzuceniem noża i wstawieniem go ponownie. Daisy abusuje swoją zdolnośc z aktywacją tomu bez akcji raz na turę.
- trzeba brać pod uwagę, że encounter deck potrafi mocno przyatakować nasz mózg, więc staramy się mieć jakieś umiejętności, karty które ułatwiają zdawanie testów i leczenie horroru u postaci, które mają mało sanity
- staramy się mieć przedmioty możliwie we wszystkich slotach, aby wykorzystać je do maximum
- jak już zdobyliśmy trochę expa, skupiliśmy się na początku na kartach trwałych (nie liczą się do decka i dają takiego pemanentnego skilla - np charyzma -> można mieć 2 towarzyszy zamiast 1)
- lubimy unexpected courage i bodajże emergency supply (+3 zasoby za 0)
- uważamy, że każda postać powinna mieć coś, co pozwoli uderzyć przeciwnika i wbić mu obrażenia, lub łatwo się wymknąć
- składając deck, sprawdzamy też jakie karty będziemy mogli kupić za kilka scenariuszy, co czasami pomaga wyeliminować pewne karty bo później i tak będziemy mieli lepsze, a w pierwszych scenariuszach można postawić bardziej na ochronę przed encounter deckiem, lub dodać damage albo szukanie wskazówek

- jeżeli jest możliwość "zaoszczędzenia" akcji i zasobów w deckbuildingu to raczej to robimy -> tzw granie "value", staramy się porównywać karty, które robią podobne rzeczy i wybierać najlepsze -> dobry przykład to dla nas np, bandaże który za każdym razem wymagają akcji, do tego trzeba je zagrać. Z drugiej stronie mamy emergency aid - który leczy po prostu 2 obrażenia w jednej akcji. Z racji tego, że często czas jest na wagę złota - skłaniam się ku tej drugiej karcie.

Jeżeli chodzi o wybór postaci i składanie decka - jeżeli gramy w większym gronie, polecam taką zabawę, że wybieracie sobie nawzajem badaczy którzy najlepiej do was pasują wg współgrających :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

MrAtrion pisze: 23 sty 2020, 14:59 Mógłby ktoś sprzedać kilka tipów co do budowania talii? Na co zwraca uwagę lub jakie karty od razu odrzuca kierując się jakimś konkretnym deckiem? Nie chcę po prostu szukać i bezmyślnie kopiować z ArkhamDB tylko samemu coś robić, ale chcę wiedzieć co i jak. Mam 2x CS i pierwsze deluxe do Carcosy i Dunwich
Wpierw podstawy:
Rozklad kart:
10 atutow, 12 eventow, 8 skilli
lub
10/10/10

W tym 4-6 broni, 2-4 sojusznikow, 1-3 karty dajace zasoby
Zwroc uwage by suma kosztu Twoich kart byla w granicach 30-44.


Szukaj synergii miedzy karatmi np

Guard dog + survival knife
Dark Horse + Madame Labranche
Quick thinking+Double or nothing
2xBeat Cop plus calling in favors
Yorick+misiek+plaszcz+odznaka

Itd

Polecam poczytać jakie sa topowe karty z kazdej klasy i dlaczego sa dobre. Dzikei temu sam nauczysz sie poprawnie je oceniac. Bardzo wazna jest ekonomia akcji i czesto najlepsze karty pomagaja zaoszczedzic akcje podnoszac za darmo wskazowke, przemieszczając Cie bez akcji. Wg wielu osob najlepsze karty w podstawce to Elusive, Lucky!, Dedukcja, Maczeta, Dr Milan.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Zabawna sytuacja: jak grałem pierwszy raz, to coś mi się pokonało i badanie lokacji jakoś od drugiej czy trzeciej rundy robiłem nie z "książki", a z "głowy", po pierwszym scenariuszu stwierdziłem że ten Milan bez sensu jest i wywaliłem z talii :-P .
Na dokładkę od drugiego scenariusza grałem już badając lokacje wiedzą :-D
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

brazylianwisnia pisze: 23 sty 2020, 20:24
MrAtrion pisze: 23 sty 2020, 14:59 Mógłby ktoś sprzedać kilka tipów co do budowania talii? Na co zwraca uwagę lub jakie karty od razu odrzuca kierując się jakimś konkretnym deckiem? Nie chcę po prostu szukać i bezmyślnie kopiować z ArkhamDB tylko samemu coś robić, ale chcę wiedzieć co i jak. Mam 2x CS i pierwsze deluxe do Carcosy i Dunwich
Wpierw podstawy:
Rozklad kart:
10 atutow, 12 eventow, 8 skilli
lub
10/10/10

W tym 4-6 broni, 2-4 sojusznikow, 1-3 karty dajace zasoby
Zwroc uwage by suma kosztu Twoich kart byla w granicach 30-44.


Szukaj synergii miedzy karatmi np

Guard dog + survival knife
Dark Horse + Madame Labranche
Quick thinking+Double or nothing
2xBeat Cop plus calling in favors
Yorick+misiek+plaszcz+odznaka

Itd

Polecam poczytać jakie sa topowe karty z kazdej klasy i dlaczego sa dobre. Dzikei temu sam nauczysz sie poprawnie je oceniac. Bardzo wazna jest ekonomia akcji i czesto najlepsze karty pomagaja zaoszczedzic akcje podnoszac za darmo wskazowke, przemieszczając Cie bez akcji. Wg wielu osob najlepsze karty w podstawce to Elusive, Lucky!, Dedukcja, Maczeta, Dr Milan.
Po przeczytaniu twojego posta zdałem sobie sprawę jaki jestem słaby ;) O ile na comboss Yorick + wymienione assety wpadłem sam o tyle całą reszta była dla mnie nieznana.
Podeślesz jakiś link do artykułów dotyczących "... jakie sa topowe karty z kazdej klasy i dlaczego sa dobre" ?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Co do Yoricka(moj ulubiony badacz) trzeba pamietac ze nim sie nie zagrywa assetow z reki(tylko bron). Poswiecasz do testu, ubijasz stwora i zagrywasz z discarda nie marnujac akcji. Albo combo bron ze strefy gracza + akt desperscji. Odpalasz akt desperacji, rzucasz bronia w goscia, dostajesz zasoby, bron trafia na discard, potwor ginie i podnosisz ja spowrotem z pelnym ammo. Gosc jest mega wydajny do zabijania i przetrwania. Bardzo przyjemnie sie nim gra bo co chwile robisz cos za darmo ;-)

Mi bardzo pomogly tematy goscia ponizej:

https://boardgamegeek.com/thread/browse ... ort=recent

Patrz z dopiskiem Rating

Tam sa same starsze karty ale to dobry punkt wyjscia. Następnie polecam cykl karta dnia na fb i klikanie w opis kart na arkhamdb.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ