Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Naro
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2012, 15:42
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Naro »

Lost Death pisze: 17 sty 2020, 11:09 Portal ma wydać edycję PL. Ktoś orientuje się kiedy i czy będzie to tylko podstawka czy będą również dostępne cele i dodatki??
Za Tydzień na Portalconie pewnie zaktualizują termin, bo mieli to w planie na 2019. Standardowo dodatki (nie mylić z ekskluzywnymi SG) będą wydane w PL pod warunkiem dobrej sprzedaży podstawki :)
Pozdrawiam
NoWyGra - Klub Gier Planszowych
Sprzedam
"Golda i złota"
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Leinadus »

Naro pisze: 17 sty 2020, 08:57 Nówka z Amazona za ok 23$
Najtaniej za 18$ widziałem tu Kozę - właśnie do mnie jedzie i powinna dotrzeć w środę. Koszt transportu z magazynu USA (Kansas City) to niecałe 9$ - tyle mi policzyło za najtańszą wersją transportu, ale dostałem sms, że to DHL wiezie paczkę. Całkowity koszt mojej to 26,89$.

Nawet przy obecnej cenie to niecałe 140 zł z transportem - taniej niż na Allegro :)

ps. dzieki @poket za info! :D
Zastanawiałem się nad tym zakupem, bo może dojść cło/vat i DHL dolicza koło 100 zł kosztów odprawy.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: MrAtrion »

Naro pisze: 17 sty 2020, 12:19
Lost Death pisze: 17 sty 2020, 11:09 Portal ma wydać edycję PL. Ktoś orientuje się kiedy i czy będzie to tylko podstawka czy będą również dostępne cele i dodatki??
Za Tydzień na Portalconie pewnie zaktualizują termin, bo mieli to w planie na 2019. Standardowo dodatki (nie mylić z ekskluzywnymi SG) będą wydane w PL pod warunkiem dobrej sprzedaży podstawki :)
Na pewno się sprzeda dobrze, pytanie jak będą szły dodatki. Na nich zazwyczaj spada sprzedaż danego tytułu
manicminer
Posty: 823
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: manicminer »

Leinadus pisze: 17 sty 2020, 12:41
Naro pisze: 17 sty 2020, 08:57 Nówka z Amazona za ok 23$
Najtaniej za 18$ widziałem tu Kozę - właśnie do mnie jedzie i powinna dotrzeć w środę. Koszt transportu z magazynu USA (Kansas City) to niecałe 9$ - tyle mi policzyło za najtańszą wersją transportu, ale dostałem sms, że to DHL wiezie paczkę. Całkowity koszt mojej to 26,89$.

Nawet przy obecnej cenie to niecałe 140 zł z transportem - taniej niż na Allegro :)

ps. dzieki @poket za info! :D
Zastanawiałem się nad tym zakupem, bo może dojść cło/vat i DHL dolicza koło 100 zł kosztów odprawy.
Jeśli wysyłka przez Amazon to z automatu dolicza zaliczkę na cło i vat, nie ma dodatkowych kosztów.
Jeśli to od firmy trzeciej to już może być różnie.
Odprawić się zawsze możesz sam.
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: LynUlv »

A portal powiedział, że wyda "Czarną Kozę z Lasu" :)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: MrAtrion »

Były 2 chyba dodatki, nie?
Awatar użytkownika
muldi
Posty: 52
Rejestracja: 02 lis 2013, 13:46
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: muldi »

Dodatków dostępnych w sklepach mamy w zasadzie 3: Season 2 (zestaw 6 scenariuszy z dedykowanymi potworami) oraz przedwiecznych Black Goat of the Woods + Yog-Sothoth (dodawany jako bonus do edycji z KS).
Z niedostępnych w normalnej sprzedaży: R’lyeh Rising (wielgachna figurka Cthulhu z dedykowanym scenariuszem) oraz pudełko dorzucane dla wspierających grę na KS - Unspeakable Box (zestaw 3 scenariuszy, dodatkowych bohaterów, przedwiecznych Dagona oraz Yog-Sothoth, 5 plastikowanych tacek na karty bohaterów).
Poza core boxem polecam przede wszystkich Black Goata, jak dla mnie najciekawszy z przedwiecznych, zdecydowanie zwiększający regrywalność samej podstawki.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: MrAtrion »

Yog-Sothothem też nie pogardzę :D
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

A Dagon jest ciekawy? Bo zastanawiam się czy warto wydawać tyle kasy na wersję KS.
Awatar użytkownika
muldi
Posty: 52
Rejestracja: 02 lis 2013, 13:46
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: muldi »

Dla samego Dagona osobiście bym nie kupował. Jest najbardziej losowym i praktycznie niegrywialnym na 2 śledczych przedwiecznym. KS Unspekable box warto jednak nabyć (chociaż wszystko zależy od racjonalności ceny) dla 15 bohaterów i scenariuszy (2 z nich uważam za najlepsze w grze). Dodatkowym plusem są plastikowe tacki (żetony nie latają już na wszystkie strony gdy ktoś potrąci stół).
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

muldi pisze: 01 lut 2020, 10:26 Dla samego Dagona osobiście bym nie kupował. Jest najbardziej losowym i praktycznie niegrywialnym na 2 śledczych przedwiecznym. KS Unspekable box warto jednak nabyć (chociaż wszystko zależy od racjonalności ceny) dla 15 bohaterów i scenariuszy (2 z nich uważam za najlepsze w grze). Dodatkowym plusem są plastikowe tacki (żetony nie latają już na wszystkie strony gdy ktoś potrąci stół).
Dzięki. Akurat tacki czy bohaterowie mnie nie interesują bo podstawka i sezon 2 dają ich już sporo. Dla 3 scenariuszy i średniego Dagona kosz robi się spory.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: MrAtrion »

A czarna koza czy Yog-Sothoth? Fajnie się gra przeciw nim? :)
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Lost Death »

orientuje się ktoś czy będzie możliwość kupienia wszystkiego co jest dostępne do tej gry po za KS??
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: LynUlv »

Tylko sezonu 2 jeszcze nie zapowiedzieli.

Tak poza tym, to Kozioł i Yog to wszystko co jest dostępne poza KS :P
Awatar użytkownika
muldi
Posty: 52
Rejestracja: 02 lis 2013, 13:46
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: muldi »

LynUlv pisze: 03 lut 2020, 12:43 Tylko sezonu 2 jeszcze nie zapowiedzieli.

Tak poza tym, to Kozioł i Yog to wszystko co jest dostępne poza KS :P
Zdaje się, ze jest już w sprzedaży :) Kupowałem na shopgraczu, ale widzę już niedostępny. Jest u gamelorda, ale w opcji bundle z podstawka. Z przedwiecznych brałbym kozę - niezła zabawa ze spawnujacymi się co chwilę mobami.
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: dispe »

Lost Death pisze: 03 lut 2020, 12:34 orientuje się ktoś czy będzie możliwość kupienia wszystkiego co jest dostępne do tej gry po za KS??
Gra ma zostać wydana w tym roku przez Portal, oprócz tego można nadal dostać wersję angielską. Jeśli pytasz o exclusive'y z Kickstartera to tak jak zawsze, będą już do kupienia tylko z drugiej ręki (jest coś teraz na allegro) lub okazjonalnie przy pojedynczych akcjach typu CMON Time Machine na KS. Portal przy przedsprzedaży pewnie dorzuci jakiś mały bonus, może Przedwiecznego lub Investigatora. Jeśli gra się u nas dobrze sprzeda to pewnie wydadzą też po polsku Sezon 2 i Czarną Kozę i Yog-Sogotha. W każdym razie na Unspeakable Boxa nie ma szans w normalnej sprzedaży.
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: LynUlv »

Właśnie o to się rozchodzi:

Polska Wersja: Portal potwierdził oprócz podstawki Kozła i Yoga.

Sezon 2 zależy od sprzedaży.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Jools »

Dlaczego mnie martwi że polskim wydawcą będzie Portal 😞
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Rigidigi »

Jools pisze: 04 lut 2020, 23:03 Dlaczego mnie martwi że polskim wydawcą będzie Portal 😞
nikt tego nie wie..
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: MrAtrion »

Rigidigi pisze: 04 lut 2020, 23:34
Jools pisze: 04 lut 2020, 23:03 Dlaczego mnie martwi że polskim wydawcą będzie Portal 😞
nikt tego nie wie..
Mają to w planach:

https://portalgames.pl/pl/plany-keynotes/
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 272
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 149 times
Been thanked: 23 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: malpka »

MrAtrion pisze: 05 lut 2020, 16:27 Mają to w planach:

https://portalgames.pl/pl/plany-keynotes/
Nawet będzie "Koza z Czarnego Lasu" :D, jakaś kuzynka naszego narodowego wieszcza?
manicminer
Posty: 823
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: manicminer »

W końcu dzisiaj zagraliśmy pierwszą partie, stwierdziliśmy że bardziej nam się podoba od Posiadłości Szaleństwa.
Trochę brakuje narracji i historii, za to gra nadrabia akcją, dużo się dzieje, gra jest na tyle wymagająca że trzeba podejść taktycznie i planować optymalną strategię.
Brak przestojów, sprawia że ciężko się nudzić.
Pomimo tego, że tutaj jest dużo klepania po mordach to czuć też klimat Chtulhu, świetnie zrobione figurki tylko poprawiają to odczucie.
Bandit
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Bandit »

Witam
Posiada ktoś jakieś informacje/przecieki kiedy wyjdzie polska wersja CDMD ? Wiem że Portal informował że nastąpi to w pierwszym kwartale tego roku ale dalej cisza...
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: LynUlv »

Teraz jest kongo związane z epidemią w Chinach, także żadnych konkretów nie uzyskasz, bo wszystko się poprzesuwa przez stojące fabryki..
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:14 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ