Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Casiliasplp »

A na horyzoncie dodatki kolejne ! :D
Hala Madrid
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: zix »

Mogliby pomyśleć nad alternatywnymi znacznikami np plastikowymi w bardziej intensywnych kolorach.
Gra robi rewelacyjne wrażenie, a ten element się tu l trochę odznacza. Aż się chce mieć całość na wypasie :)
siwymortis
Posty: 15
Rejestracja: 03 lut 2020, 17:20
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: siwymortis »

zix pisze: 03 lut 2020, 21:51 Mogliby pomyśleć nad alternatywnymi znacznikami np plastikowymi w bardziej intensywnych kolorach
Ktos na ich stronie się chwalił, że zamówił metalowe wywieszki z AliExpress z nadrukiem - całkiem to fajnie wyglądało.
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: zix »

Ciekawe...
Może poszperam i poszukam. Jak komuś się rzuci w oczy jakoś link to wrzucajcie :)
siwymortis
Posty: 15
Rejestracja: 03 lut 2020, 17:20
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: siwymortis »

zix pisze: 06 lut 2020, 12:04 Ciekawe...
Może poszperam i poszukam. Jak komuś się rzuci w oczy jakoś link to wrzucajcie :)
Mam foty na fonie, bo sam chcialem swego czasu zamówić:
Spoiler:
Spoiler:
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: zix »

Bardzo ładne :)
A jak z ceną? Po jakiej frazie tego szukać?
Awatar użytkownika
Chenoss
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2019, 11:20
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Chenoss »

zix pisze: 07 lut 2020, 12:50 Bardzo ładne :)
A jak z ceną? Po jakiej frazie tego szukać?
To są akurat spersonalizowane znaczniki dla psa z aliexpress.
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: zix »

Dla psa? :)))))
Ważne że jest jakaś opcja by to wyrwać
siwymortis
Posty: 15
Rejestracja: 03 lut 2020, 17:20
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: siwymortis »

zix pisze: 07 lut 2020, 12:50 Bardzo ładne :)
A jak z ceną? Po jakiej frazie tego szukać?
#Aliexpress 15,73 zł | Sprzedaż hurtowa 20 sztuk okrągły kształt aluminium Pet ID Tag 2 jednostronne niestandardowe grawerowane pies kot nazwa zwierzaka numer telefonu ID Tag urok spersonalizowane
https://a.aliexpress.com/_UcBtk

Jakby ktoś by był chętny to ja mogę się dorzucic do zamówienia i może da się taniej....
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Wosho »

Wystawiłem na sprzedaż swój zestaw po kilku grach kiedyś tam ale w obecnej sytuacji może dam jeszcze szansę.
Pamiętam że doszliśmy do wniosku że ten kto ma więcej ikon okultyzmu (jesli dobrze pamietam to co dodaje dodatkowe ikonki) wygrywał gry dzięki temu.
Czy nie macie podobnych spostrzezeń i każda ikonka jest ważna?
mazur_84
Posty: 218
Rejestracja: 23 paź 2011, 15:07
Has thanked: 45 times
Been thanked: 5 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: mazur_84 »

Okultyzm jest mocny, ale moim zdaniem każda ikonka ma potencjał bycia mocną - wszystko zależy od sytuacji (od innych jednostek i jakie z tego możesz zrobić comba, od wydarzeń na kartach misji i wpływów itd). Jak uznasz, że jakaś jednostka mocna w okultyzm jest szczególnie niebezpieczna, to możesz np. rekrutować zabójców i na nią polować. Poza tym w grze na 3-4 osoby można robić sojusze.
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Piaskoryb »

To ja bym prosił o jakąś relacje z gry najlepiej ze zdjęciami np. w tym dziale, albo "w co dziś grałeś", chętnie bym przeczytał i "zobaczył" to waszymi oczami :) Pozdrawiam
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Wosho »

Czy jak gracie korzystacie ze wszystkich dodatków?
Wtasowujecie dodatkowe karty? Z którego zestawu kart startowych korzystacie?
mazur_84
Posty: 218
Rejestracja: 23 paź 2011, 15:07
Has thanked: 45 times
Been thanked: 5 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: mazur_84 »

Ja korzystam ze wszystkich dodatków, bo one nie zmieniają mechaniki w żaden sposób, za to wprowadzają więcej kart. Dzięki temu jest większa różnorodność. Co do kart startowych, to też staramy się to urozmaicać i zmieniamy za każdym razem. Zwykle staramy się tak wybrać jednostki startowe, żeby każda ikonka minimum raz się pojawiła. Osobiście nie przepadam za Kolonią larw i Ofiarnikiem. Ale ja zwykle w 2 osoby w to gram.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Wosho »

Thx.

Btw czy autorzy gry nie myśleli żeby dodać np na tabletopie?
siwymortis
Posty: 15
Rejestracja: 03 lut 2020, 17:20
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: siwymortis »

Wosho pisze: 11 kwie 2020, 13:59 Czy jak gracie korzystacie ze wszystkich dodatków?
Tak najlepiej wtasować dodatki już na początku, chyba że ktoś perfidnie nie lubi jakiejś karty.
Jako ciekawostkę dodam, że autorzy pracują nad nowymi 'dodatkami'
Który oprócz nowych kart mają dodać 'minimechaniki'
mazur_84
Posty: 218
Rejestracja: 23 paź 2011, 15:07
Has thanked: 45 times
Been thanked: 5 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: mazur_84 »

siwymortis pisze: 11 kwie 2020, 23:04
Wosho pisze: 11 kwie 2020, 13:59 Czy jak gracie korzystacie ze wszystkich dodatków?
Tak najlepiej wtasować dodatki już na początku, chyba że ktoś perfidnie nie lubi jakiejś karty.
Jako ciekawostkę dodam, że autorzy pracują nad nowymi 'dodatkami'
Który oprócz nowych kart mają dodać 'minimechaniki'
Coś mi się kojarzy, że gdzieś widziałem zajawkę nt artefaktów. A wczoraj na fb pytali fanów o propozycje nazwy dla nowej jednostki.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Banan2 »

Spostrzeżenia dotyczą wyłącznie rozgrywek na 2 osoby. I dotyczą osób "nieskażonych" :wink: RPG, z którego czerpie gra.

I właściwie są one wyłącznie pozytywne. Gra z kilkoma regułami i ogromną ilością kombinowania. Ta ilość potrafi na początku trochę przytłoczyć, bo nie wiadomo w jaką stronę pójść. Regrywalność ogromna, zwłaszcza dla 2 graczy, bo nie ma szans, żeby "przewinąć" którąkolwiek z talii. Oprócz oczywiście talii przywilejów, bo tam zawsze jest 6 kart, ale też wybieranych z większej talii. Jedyna losowość to dobieranie talii jednostek specjalnych. Niby standardowo wybieramy jedną kartę z dwóch i każda coś tam daje, ale nie zawsze to co byśmy chcieli. Tak pomyślałem teraz, żeby spróbować home rule i pobierać 3 karty i z nich wybierać jedną, bez opcji "odrzuć dobrane karty i weź pierwszą ze stosu". Po pierwszych rozgrywkach zgodnie stwierdziliśmy, że gra ma posmak gry w szachy. Co zrobić by osiągnąć swój cel, jednocześnie starając się przewidzieć ruchy przeciwnika i popsuć jego strategię. Oczywiście klimatu nie ma tutaj za dużo. Bardziej skupiamy się na mechanice poszczególnych kart niż na ich otoczce. Z tym, że jak wcześniej napisałem, ja nie nie znam systemu RPG, z którego czerpie gra.
Co do wykonania to wszystko OK. Grafiki super. Karty niezłej jakości, ale ponieważ je tasujemy i miętolimy :wink: to raczej wymagają zakoszulkowania. Zresztą szkoda, żeby niszczyć tak ładne klimatyczne grafiki.
Ja mam wersję z zagramwto i to był bardzo dobry zakup.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2020, 13:07 przez Banan2, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Casiliasplp »

Ja też jestem zadowolony z Elekta :) mam też swoją postać w grze Najemny Snajper :)
Testuje teraz pewien dodatek który autor mi wysłał za co bardzo dziękuje :)
Więc pewnie pojawi się coś nowego :D
gra bardzo dobra najlepsza na 2 osoby :)
najlepsza gra karciana jaką mam przez Elekta sprzedałem Valhalle :)
Hala Madrid
Vanatox
Posty: 156
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 32 times
Been thanked: 46 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Vanatox »

Czym spowodowane jest to, że w podstawce 2 karty się powtarzają? W jednym z dodatków też to samo się zdarzyło.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Wosho »

Czy chciałby ktoś zagrać któregoś wieczoru na TTSie?
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Wosho »

Zagralismy z żoną dwa razy i wróciło to wrażenie z kiedyś że jednostki z podwójnym okultyzmem sa mega mocne i wygranie perwszej strefy powoduje że można robić pociągi. Wygraj tu przejedź tu, wygraj tu itd.
Oczywiście zdaje sobie sprawę że są jednostki które to kontrują ale trzeba je dobrać, w obrębie podstawowych tego nie ma.
Dlatego ponawiam prośbę o kilka nagrań z gier gdzie grają doświadczeni gracze, którzy omawiają dlaczego tak zagrali.

EDIT:
Poproszę też o wyjaśnienie jak losować zestawy podstawowe bo nie rozumiem tego opisu..
Czy nowe dodatki będą w takiej formie jak teraz że parenascie kart w małym pudełeczku, czy też bardziej jakiś deluxe z dużą ilością kart?
Czy w podstawce są zdublowane karty? Wydaje mi się widziałem conajmniej dwie?
Vanatox
Posty: 156
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 32 times
Been thanked: 46 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Vanatox »

Wosho pisze: 27 kwie 2020, 10:43Poproszę też o wyjaśnienie jak losować zestawy podstawowe bo nie rozumiem tego opisu..
Po prostu wybierz (albo wylosuj) 4 karty podstawowe z 11 (bo chyba tyle jest w podstawce + dodatki), a następnie daj wszystkim graczom te same 4 karty.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Wosho »

Ok ale w podstawce mamy po jednej karcie do każdego typu wyzwania a przy takim losowaniu może się okazać że nie będzie jakiegoś koloru więc ktoś kto wylosuje jednostkę elitarną z brakującym kolorem będzie mieć przewagę nie?
siwymortis
Posty: 15
Rejestracja: 03 lut 2020, 17:20
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: siwymortis »

30 czerwca można wyczekiwać nowych kart do elekta, chodzą plotki o dwóch dodatkach (jeden z nich to Minstrel) przy okazji własnej kampanii dotyczącej ścieżki dźwiękowej pod gry RPG (Echo Światów - wyjątkowa płyta dla graczy)
ODPOWIEDZ