Maracaibo (Alexander Pfister)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Tycjan pisze: 03 lut 2020, 23:23
Bruno pisze: 03 lut 2020, 23:16... ale szukam dla tego wyboru dobrych uzasadnień...
U mnie GWT jest na szczycie ulubionych gier, ale Maracaibo mnie chyba jemu skradło. Czuję tu większy potencjał i przestrzeń do eksperymentowania. Ale wiem, że niektórym to poszerzenie możliwości się nie podoba, bo wolą elegancje GWT. Kupić, nie kupić... niby masz wybór, ale po co się męczyć. ;)
Coś mi się wydaje że jakkolwiek by nie porównywał to nadal mówimy tu o dwóch świetnych grach.
Inna sprawa to taka że jak Maracaibo nie wejdzie szturmem do pierwszej setki BGG to i tak górą zawsze będzie GWT które teraz zajmuje 11 pozycję. Kolejny czynnik na korzyść GWT to cena, ok 70 zł różnicy to jednak sporo.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ceerha
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:15
Has thanked: 22 times
Been thanked: 32 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: ceerha »

Górą pod względem czego?


Co do gry, czekam z niecierpliwością, tekst Tycjana jeszcze bardziej mnie przekonuje do zakupu. A, że polska premiera szykuje się w okolicach moich urodzin to będzie idealny pretekst :)
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: shod »

widząc jak sukcesywnie pnie się w górę to chyba nie ma szans, żeby nie weszło do pierwszej setki. Ja się jeszcze waham, choć nie wiem dlaczego, bo biorąc pod uwagę fakt, że bardzo lubimy autora a GWT jest jedną z naszych ulubionych gier, to nie powinienem mieć żadnych wątpliwości. może jedynie taką, że wyprze nam GWT, choć chyba aż tak nie będzie ;). I jeszcze to nawiązanie do Pirates! [jednej z moich ulubionych gier Sida]. Bardziej chyba czekam na to czy pojawią się atrakcyjniejsze opcje cenowe. Właśnie się zaczynają pojawiać oferty w innych sklepach, ale znacznych różnic nie ma, mało tego, strasznie kuszą mnie te monety a takiej wersji w innych sklepach nie widziałem. Patrząc też na ich nominały to da się je wykorzystać pewnie w innych grach, choć trochę mało tych jedynek... Licznik w sklepie też sukcesywnie się zmniejsza, więc chyba czas kliknąć ;).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: detrytusek »

Ciekawa polityka wydawcy bo cena jest zbliżona do cen sklepowych, a dodatkowo tylko u nich widzę ofertę na grę z dodatkiem i monetami (w kpl). Szczerze gdybym nie miał to bym brał od wydawcy.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: BartoszK »

detrytusek pisze: 04 lut 2020, 12:53 Ciekawa polityka wydawcy bo cena jest zbliżona do cen sklepowych, a dodatkowo tylko u nich widzę ofertę na grę z dodatkiem i monetami (w kpl). Szczerze gdybym nie miał to bym brał od wydawcy.
Nope.
Kupiłem na aleplanszówki.pl po moich zniżkach (5%) za 198,55 PLN.
Na stronie wydawcy ta sama wersja jest za 219 PLN,
a z monetami za 289 PLN.
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: detrytusek »

BartoszK pisze: 04 lut 2020, 16:31
detrytusek pisze: 04 lut 2020, 12:53 Ciekawa polityka wydawcy bo cena jest zbliżona do cen sklepowych, a dodatkowo tylko u nich widzę ofertę na grę z dodatkiem i monetami (w kpl). Szczerze gdybym nie miał to bym brał od wydawcy.
Nope.
Kupiłem na aleplanszówki.pl po moich zniżkach (5%) za 198,55 PLN.
Na stronie wydawcy ta sama wersja jest za 219 PLN,
a z monetami za 289 PLN.
Yes.
Po pierwsze to jest cena zbliżona. Po drugie to czy masz pewność, że w Twoim sklepie jest wersja z mini dodatkiem? Bo wzmianki o tym nie znalazłem, a np. na 3trollach go nie ma. Monety solo były w P-strefie za ok 90 zł. Sumujesz?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: BartoszK »

detrytusek pisze: 04 lut 2020, 17:45
BartoszK pisze: 04 lut 2020, 16:31
detrytusek pisze: 04 lut 2020, 12:53 Ciekawa polityka wydawcy bo cena jest zbliżona do cen sklepowych, a dodatkowo tylko u nich widzę ofertę na grę z dodatkiem i monetami (w kpl). Szczerze gdybym nie miał to bym brał od wydawcy.
Nope.
Kupiłem na aleplanszówki.pl po moich zniżkach (5%) za 198,55 PLN.
Na stronie wydawcy ta sama wersja jest za 219 PLN,
a z monetami za 289 PLN.
Yes.
Po pierwsze to jest cena zbliżona. Po drugie to czy masz pewność, że w Twoim sklepie jest wersja z mini dodatkiem? Bo wzmianki o tym nie znalazłem, a np. na 3trollach go nie ma. Monety solo były w P-strefie za ok 90 zł. Sumujesz?
Ten mini-dodatek to zaledwie 12 kart więc nie biorę tego pod uwagę.
Różnica 20 PLN w tej skali to nie jest dla mnie cena zbliżona.

Zauważyłem jednak, że na stronie wydawcy wysyłka jest gratis, więc rzeczywiście warto u nich zamówić
(na aleplanszowki.pl wysyłkę przy zamówieniu powyżej 350 PLN mam gratis więc nie biorę tego pod uwagę).
Jeśli same monety tyle kosztują, to masz rację. Rachunek jest prosty.
Trochę bez sensu, że rozkręcając się dopiero na rynku już tak traktują sklepy... słabo.
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

Tylko 12 kart? Za tak duze promki niektorzy sa gotowi płacić kilkadziesiąt zl.

Trochę nie rozumiem ciaglego porownania do GWT. To jednak sporo rozne gry. Moze na pierwszy rzut oka maja zblizone niektore mechaniki ale jednak "Krowy" to ostre podkladanie sobie nogi na szlaku, rywalizacja o pracownikow, budowanie wlasnej sciezki(wsumie to nawet troche jakby programowanie akcji) i mielenie krowami. Maracaibo jest tak podobne do GWT jak Roll for the Galaxy do Puerto Rico. Cos tam jest ale jednak rozne gry. Eurogracz powinien miec obie produkcje Pfistera w swojej kolekcji bo to swietne gry i tak dobrych produkcji może jest max kilkanascie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: BartoszK »

brazylianwisnia pisze: 04 lut 2020, 19:55 Tylko 12 kart? Za tak duze promki niektorzy sa gotowi płacić kilkadziesiąt zl.
Jestem graczem, a nie kolekcjonerem ;)
Naprawdę mogę grać bez tej promki i się świetnie bawić ;)
Nie kupuję gier po SCD bezpośrednio od wydawców, żeby mieć lepszy znacznik
pierwszego gracza, czy kilka kart jak w tym przypadku.
Co prawda z tym SCD to tutaj jest trochę inna sprawa i rzeczywiście lepiej zamówić od wydawcy.
Zamówiłem w sklepie, bo robiłem większe zamówienie.
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

Tylko tutaj nie sprzedają po SCD a nawet wydawca sprzedaje taniej :-P nie wiem ile Armada daje w grze ale np w GWT jeden dodatkowy budynek z promki otwieral nowa strategie gry i balansowal strategie na budowniczych. Dla mnie opcja za 289zl z dodatkiem i monetami jest duzo lepsza niz za 200zl sama gra.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: BartoszK »

brazylianwisnia pisze: 04 lut 2020, 20:34 Tylko tutaj nie sprzedają po SCD a nawet wydawca sprzedaje taniej :-P nie wiem ile Armada daje w grze ale np w GWT jeden dodatkowy budynek z promki otwieral nowa strategie gry i balansowal strategie na budowniczych. Dla mnie opcja za 289zl z dodatkiem i monetami jest duzo lepsza niz za 200zl sama gra.
No tak :) Tylko po co wydawca robi konkurencje sklepom?
Ja mam komplet monet z Scythe, których używam do innych gier ;)
Metalowe monety są o niebo lepsze niż kartoniki :D
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Kurczu »

BartoszK pisze: 04 lut 2020, 20:44
brazylianwisnia pisze: 04 lut 2020, 20:34 Tylko tutaj nie sprzedają po SCD a nawet wydawca sprzedaje taniej :-P nie wiem ile Armada daje w grze ale np w GWT jeden dodatkowy budynek z promki otwieral nowa strategie gry i balansowal strategie na budowniczych. Dla mnie opcja za 289zl z dodatkiem i monetami jest duzo lepsza niz za 200zl sama gra.
No tak :) Tylko po co wydawca robi konkurencje sklepom?
Ja mam komplet monet z Scythe, których używam do innych gier ;)
Metalowe monety są o niebo lepsze niż kartoniki :D
A co jest złego w tym, że wydawca chce zarobić? Jest obowiązek sprzedaży sklepom dużo taniej? To czemu tak dużo wydawców przerzuca się na KickStartera, chyba nie po to, żeby dać zarobić sklepom :P
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: detrytusek »

brazylianwisnia pisze: 04 lut 2020, 20:34 nie wiem ile Armada daje w grze
Bardzo ale to bardzo niewiele. To nawet nie jest 12 unikalnych kart. Mam go tylko dlatego, że był z zestawem naprawczym.

Taka ciekawostka jeszcze. Kupowałem monety w P-strefie i wedle opisu do nich miała być dołączona jutowa sakiewka. Nie było. Po reklamacji w sklepie otrzymałem odpowiedź, że wydawca stwierdził, że nie da. Sami na stronie oferują z sakiewką :).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: detrytusek »

brazylianwisnia pisze: 04 lut 2020, 20:34 nie wiem ile Armada daje w grze
Bardzo ale to bardzo niewiele. To nawet nie jest 12 unikalnych kart. Mam go tylko dlatego, że był z zestawem naprawczym.

Taka ciekawostka jeszcze. Kupowałem monety w P-strefie i wedle opisu do nich miała być dołączona jutowa sakiewka. Nie było. Po reklamacji w sklepie otrzymałem odpowiedź, że wydawca stwierdził, że nie da. Sami na stronie oferują z sakiewką :).

Kurczu pisze: 04 lut 2020, 21:30
A co jest złego w tym, że wydawca chce zarobić? Jest obowiązek sprzedaży sklepom dużo taniej? To czemu tak dużo wydawców przerzuca się na KickStartera, chyba nie po to, żeby dać zarobić sklepom :P
Złego nic tyle, że sklepy docierają do X razy większej liczby klientów. Pytanie co im by się sumarycznie bardziej opłaciło. Jeśli zaczną pogrywać ze sklepami to sukcesu w przyszłości nie wróżę.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

To teraz smutne info:
Pfister nie pracuje nad nowa, ciężka gra i przez najblizsze lata beda lzejsze tytuły..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Tycjan »

brazylianwisnia pisze: 04 lut 2020, 22:26 To teraz smutne info: Pfister nie pracuje nad nowa, ciężka gra i przez najblizsze lata beda lzejsze tytuły..
Dlaczego smutna? Będzie czas na ogrywanie jego dotychczasowych gier. Myślę, że to działanie celowe, profanowskie. ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 479
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 391 times
Been thanked: 330 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: cactusse »

Na wszelki wypadek, gdyby ktoś pozostawił czytanie zasad niepoprawnemu koledze, lub przewertował instrukcję na szybko będąc świeżo po rozgrywce w GWT...

W Maracaibo :
- gracz nie ma własnego decku, a raczej cały czas mieli karty ze wspólnej talii (trochę jak Ticket to Ride - szczęśliwie, patrząc po BGG, nie jestem jedyną ofiarą której ta pomyłka się przytrafiła ;-) ).
- kosteczkę nacji którą zdejmujemy militarną akcją odrzuca się z gry, a nie odkłada z powrotem do puli na planszy (przyda się, jeżeli ktoś nie zaglądnie do FAQ ;-) ) .

Btw. W wersji GWT-owskiej Maracaibo działa równie wyśmienicie, a jakie się wyniki robi, to głowa mała. Tylko karty legacy wchodzą baaaardzo wolno do gry ;-)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Gambit »

Kilka słów o Maracaibo ode mnie. Dobrze działa, jeśli macie problemy z zaśnięciem.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: kastration »

Gambit pisze: 17 mar 2020, 12:37 Kilka słów o Maracaibo ode mnie. Dobrze działa, jeśli macie problemy z zaśnięciem.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Ocena bardzo wysoka, to zobowiązuje do sprawdzenia. Ciekaw jestem tego mixu mechanik i parowania. Wady paradoksalnie jakieś mało znaczące, jak dla mnie, techniczne oznaczenia lub pomoce gracza. Parowanie płynów mózgowych po rozgrywce to taka quasi-wada, zależy od tego, kto się na jaki wieczór nastawia. Otarło się o dziewiątkę myślę z tej recki (wyjątkowo długiej), koniecznie muszę to sprawdzić.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Mnie ucieszył fakt że Maracaibo nie detronizuje GWT :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: rastula »

Dr. Nikczemniuk pisze: 18 mar 2020, 11:41 Mnie ucieszył fakt że Maracaibo nie detronizuje GWT :D
mnie też, bo niestety za tę cenę nie kupię...
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: EsperanzaDMV »

Mam tak samo - wstrzymywałem się z decyzją o zakupie Maracaibo, aż zobaczę recenzję Gambita i/lub Kaczmara. Na recenzję Kaczmara jeszcze poczekam, ale już na zasadzie potwierdzenia, że mając GWT (i dodatkowo Blackout: Hong Kong, które idzie na sprzedaż) nie ma potrzeby kupować Maracaibo. Gdyby cena była niższa, to może jeszcze bym rozważył, ale ponad 200zł to jednak dla mnie "no-go".
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: krzyss »

Widzieliśmy tą grę na planszowkach w spodku. Wyglądała rewelacyjnie. Statki to były prawdziwe modele małych stateczków.
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: kisiel365 »

Mnie osobiście wystarczy GWT z dodatkiem. Ładna, przyjemna, ale jednak to nie jest opus magnum Pfistera. Ale jakbym nie miał GWT to bym się zastanowił nad zakupem. Zobaczymy jak długo gra pożyje w sercach graczy jak już hype opadnie (a zaczyna opadać chyba).
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Maracaibo (Alexander Pfister)

Post autor: seki »

To i ja się przyłącze ale zaargumentuję swoją motywację:
- nie kupuje kickstarterów masowo więc no... na Maracaibo mnie stać, nie jestem spłukany
- lubię cięższe euro, takie w których wiele akcji się z sobą zazębia, gdzie nasze decyzję mają znaczenie i gdzie mamy szerokie pole do podejmowania decyzji a to włąśnie wizytówka Pfistera
- jakoś nie trafiają do mojego serca ani Splottery, ani gry Lacerty... są dla mnie przekombinowane. Pfister to mój złoty środek złożonych gier euro.
- kocham GWT, uwielbiam Mombase - spodziewam się, że Maracaibo nie będzie gorsze.
- monety są naprawdę piękne - wziąłem z monetami. Cena wydania PL jest niższa od oryginalnego także traktuje to jako prawdziwą okazję ;-)
ODPOWIEDZ